» »

kratka anketa, pomoč pri diplomski - kaznivo dejanje v afektu

kratka anketa, pomoč pri diplomski - kaznivo dejanje v afektu

drmanca ::

Pozdravljeni!

Prosim vas, da si vzamete slabih 5 minut in rešite anonimno anketo, ki se nahaja na spodnjem linku. Anketa predstavlja praktični del diplomske naloge z naslovom Kaznivo dejanje v afektu, zato prosim, da odgovarjate iskreno.
Zahvaljujem se vam za pomoč!
Lep pozdrav, M.

http://www.1ka.si/a/10152

black ice ::

Rešil. Bi lahko prosim objavila rezultate, ko boš končala z anketiranjem?

Mipe ::

Nekdaj pa smo za diplomo hodili od vrat do vrat...

Rešil.

Aston_11 ::

Tole vrže ven, kar je po moje narobe- predvideva, da bi dejanje storil/a. Kdo pravi, da bi dejanje storil, kaj šele, da bi me od tega odvrnilo?

5)
Kaj vas je od tega odvrnilo, da bi storili kaznivo dejanje v afektu?
moralne vrednote
strah pred kaznijo (pred tem, da te dobijo)
strah pred izgubo dosedanjega načina življenja (pred tem, da te bližnji drugače obravnavajo)
strah pred večjim ponižanjem

ZaphodBB ::

Tudi sam nisem rešil ankete do konca:

Ustavilo se je pri vprašanju "Kateri spol je po vašem mnenju bolj nagnjen k dejanjem v afektu?"

Če me sprašuješ po mnenju, ga bom težko podal, če mi polagaš besede v usta. Vsako vprašanje (kjer je to možno) bi morali imeti še možnosti 1. Ne želim povedati. 2. Nič od naštetega.

Poleg tega me moti impliciranje kriminalitete.

Bolj se bo treba potrudit za verodostojne rezultate.

drmanca ::

Pozdrav!

Rezultati bodo objavljeni takoj, ko dosežem dovolj velik vzorec, računam na okoli 1000 ljudi, do sedaj jo je rešilo dobrih 600.
Hvala tudi za kritike, te so zmeraj dobrodošle. Vendar je bila pregledana s strani dveh med sabo neodvisnih posameznikov, ki se s tem ukvarjata, tako da jima popolnoma zaupam pri načinu zastavljanja vprašanj in izbiri odgovorov, kar je navsezadnje potrdilo tudi tistih 600, ki z reševanjem ni imelo težav.
Vprašanja so postavljena tako, da silijo v razmislek in ne k zatekanju k odgovoru "ne vem" ipd., ker se potem zna zgoditi, da se večina, ki ne razmisli, odloči ravno za srednjo pot.
Celotna diplomska naloga pa temelji na kriminaliteti, za to se impliciranju le-te ne da ogniti.

Hvala vsem, ki ste jo do sedaj rešili in tistim, ki jo še boste.
Lp, M.

Ziga Dolhar ::

Ko v tretje zapored nisem imel možnosti izbrati ustreznega odgovora, sem anketo zaprl. Me pa veseli, da noben od dveh strokovnjakov ni imel problema s tem.
https://dolhar.si/

Pyr0Beast ::

Premalo je možnih odgovorov -> slaba anketa
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MaFijec ::

Recimo, da sem rešil.
Vendar bo anketa težko dala smiselne rezultate.
Samo nekaj problemov, drugače jih kar mrgoli.
V drugem vprašanju sugeriraš odgovor na prvo.

Vprašanja, ki imajo samo eno izbiro so slaba, saj naravnost spodbujajo polarizacijo.
Ponekod bi bilo dobro, da bi bilo možno označiti več odogovorov, saj je
več smiselnih.

Hehe, pa ta dva strokovnjaka sigurno nista bila statstika ali matematika.
Vprašanja še zdaleč niso tako jasna kot bi lahko bila.

Samo kot hec.
Ali zase trdite, da se poznate?

Trdim, da se ne poznam.
Torej vem, da ne vem :) Paradoks.


Kakšen je po vašem mnenju vpliv žrtve na storilca, ki stori kaznivo dejanje v afektu.
Če ne bi bilo žrtve, potem sploh ne bi bilo storilca :)
Drugače pa sploh ni jasno, kaj točno je vprašanje? Kaj je vpliv?

»začasno duševno moteno«? Kaj naj bi to bilo?
Duševne motnje so stanja motnega doživljanja, čustvovanja,
mišljenja in vedenja.
Potem je odgovor odvisen samo od tega, če poznaš definicijo.

civic_ ::

Upam, da ne bo kdo teh podatkov jemal resno. Nekdo si uzame pol ure in ti napiše 50 anket.
Ankete se rešuje v živo ali pa se točno določenim osebam pošlje po pošti.

Sicer sem pa rešil, upam, da ti koristi. Pri vzorcu 1000 ljudi bodo verjetno vseeno približno reprezentativni rezultati.

poldeb ::

Rešil anketo...zanimiva, pa res hitro rešljiva in razumljiva. Ne vem kako so nekateri imeli probleme pri reševanju.
Premalo možnih odgovorov...? Ne bi rekel. Če bi bili na voljo "ne vem" in podobni, bi vsi rajši to dali, ker je lažje, sploh ne bi razmišljali.
Bom posredoval anketo sodelavcem in kolegom, ti sporočim njihove komentarje.

Lp, Polde

Ziga Dolhar ::

Draga Juška Kmecl (/Polde),

nas veseli, da ste se registrirali za ta komentar.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Hmmm... kje so vprašanja 3,4 in 5?

Prosiš za iskrene odgovore? Mislim da na svetu ni človeka ki bi lahko iskreno odgovoril na takšna vprašanja. Poleg tega pa ne maram spolnega profiliranja. Sploh pa ne preko neke 'jake' spletne ankete.

Primer: ženske so bolj čustvene (baje znanstveno dokazano). Ergo so ženske tiste ki so nagnjene k dejanjem v afektu.

Grem stavit da večina reševalcev pomisli točno na to.

Populistične ankete so sedaj zaželjene v doktoratih? Ne vem no. Sem sodelovala v dveh 'anketah' za doktorat. V obeh primerih pa je šlo za osebne razgovore iz česar kandidat/ka lahko potegne veliko več relevantnih podatkov.

Tale anketa pa da rezultat tipa 'vox populi pravi da je 80% zločinov v afektu stojeni s strani žensk od katerih jih je 98% začasno duševno motenih... vox populi = 78% moških v starosti od 20-40 let'. Po mojem je narobe že to da se o definiciji zločina sploh sprašuje naključne mimoidoče. To je stvar stroke.

But that's just me. Jaz nisem mogla odgovorit na skoraj pol vprašanj (vključno s 3,4 in 5).
Life is as complicated as we make it...

Pšenični ::

"nas veseli, da ste se registrirali za ta komentar."

Hotel sem dat komentar, pa ne vem, komu dgovorit, Poldeku ali gospe (gospodični?) Kmeclovi.

poldeb ::

Nečakinja me je registrirala. Ali je bitno, čez koga si registriran in kdaj si postal uporabnik?
Drugače pa sem Polde, ne Poldek.

Menim, da nisem tukaj jaz pomemben...toda ta modrost pride z leti.
A primis et nos pueriliter egimus annis. /V prvih letih smo se tudi mi obnašali kot fantki./

Ziga Dolhar ::

Argumentirana debata prosim. V vaših letih verjetno veste, da ad hominem argumenti to niso. Pravila
https://dolhar.si/

žana ::

Možnih odgovorov je premalo in zato bodo rezultati po mojem mnenju le približni.

Lp
Play music with real instruments.

borut_p ::

Se strinjam z nekaterimi že napisanimi komentarji. Anketa v določenih vprašanjih ne ponuja pravih možnih odgovorov.

Ali si storilec, ki stori kaznivo dejanje v afektu, zasluži milejše kaznovanje? Odvisno - ali je možna ponovitev kriminalnega dejanja ali ne

Kakšen je po vašem mnenju vpliv žrtve na storilca, ki stori kaznivo dejanje v afektu? Odvisno - ali je žrtev kriva za povod kriminalitete v afektu (npr. prešuštvo) ali je žrtev naključna

V tako 'težki' anketi bi bilo potrebno bolj dodelati odgovore ali pa vprašanja.

ZaphodBB ::

Na ta način anketar morda ne bi dobil dokazov katere želi.

Takole se začne masiranje podatkov.

Če bi bil jaz (ali moj mentor) mentor avtorju teme, bi bil gospod/gospa močno zluftan.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teleskopska palica (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9242386 (35211) solatko
»

Ali je nagovarjanje k samomoru kaznivo dejanje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13313001 (10917) Tear_DR0P
»

Pijan in bistveno manj prišteven... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
916635 (4760) nevone
»

Ko gredo podatki po zlu...

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
162460 (2041) Jeebs

umor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
676761 (4228) Thomas

Več podobnih tem