» »

Zanesljiv in varčen rabljen avto manjše velikosti

Zanesljiv in varčen rabljen avto manjše velikosti

«
1
2

intergrill ::

Zdravo,

kupujem rabljen avto, prioritete so varčnost (bencin in servisi), ki bi ga lahko vozil v miru kako desetletje brez da mi razpade. Avto je lahko poljubno majhen, saj bi se v glavnem vozil sam. Dnevno relacijo imam okoli 45km v obe smeri, po lokalnih cestah. Cenovni rang recimo 4k-7k evrov. Najbrž bi nabavil bencinarja, ker takointako iščem majhen lahek avto in ne vem koliko bi z dizlom glede bencina dejansko prišparal.

Ali se mi bolj splača nabavit leto, dve star avto v tem cenovnem rangu (a la Opel Corsa, kak japanac...) ali kak starejši avto z boljšim slovesom (a la VW Polo)?

Kaj bi nasploh priporočil v tem cenovnem razredu in recimo starostjo 2002-2010? V glavnem vidim, da se prodaja predvsem Corse, Cliote, Peugeot 206ke, Polote pa še kak Hyundai, Toyota vmes...

Slišal sem tut, da so serije iz enih in drugih let zlo različne po kakovosti?

RejZoR ::

Osebno bi dal še mal zraven in vzel ali Hyundai i10 ali pa i20, seveda osnovni modeli. Če bi vzel kaj rabljenega pa Toyoto Yaris. Skor ne moreš it narobe s slednjo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Aston_11 ::

Se strinjam. Če hočeš imet avto, ki bo dolgo zdržal, je vse rabljeno loterija in SF dobiti rabljen avto pod tvojimi pogoji.

Jaz sem se odločil zase, da soldov za popravila nimam, zato sem vzel novega. Bomo videli, kako bo s popravili. Do sedaj dve leti brez popravil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

s51as ::

Clio 8-)
Sem ravno dobro prodal 14 let starega 1.4 RT, je bil res poceni
- 4 gume cca 150 EUR
- Navadn servis (olje, filtri) 35 EUR
- Brisalci (trije) 30 EUR
- Auspuh 50 EUR
- Tavelik servis + še nekaj ličarskega okoli blatnikov + brisalci 300 EUR

Poraba 6-7 l/100km

Imaš pa tudi verjetno največjo izbiro rabljenih.
Sicer ne vem zakaj ampak, ko sem jaz gledal rabljene tam okoli 2oo8 letnike storia cliote, so bili vsi zjahani. Volani obrabljeni, prestavne ročice zguljene. So vsi rekli da je to bolj boga kvaliteta izdelave in da v nekaj letih tako rata ob normalni uporabi.
It's just me myself and I

RejZoR ::

Ena opcija je tud Dacia Sandero, ki jo vsaj glede na ceno kar pohvalijo. Cheap and cheerful avto. 5 let garancije. Je pa to praktično Renault z Dacia značko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

bobby ::

ce ves, da ga bos toliko casa imel, no predvidevas, bi jaz sel na predelavo na plin. recno da bos delal okoli 20000km na leto je to cca 200000v 10 letih. recimo da bi racunal razliko v ceni med bencinom in plinom relacija 1:0.6, bi v teh letih prisparal ravno toliko, da bi se ti vecinoma vsi servisi pokrili in se vec. osnovna instalacija plina je nekje okoli jurja eurov, seveda najdes cenejse in drazje ampak to je druga tema.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Janac ::

Poglej si Seat Ibizo!

-valvoline- ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=541...

Hyundai atos,cool avtek,mala poraba,vdržljiv,prostoren. Le malo bolj glasni so k se hiter peleš.

Zgodovina sprememb…

Dust ::

Ne vem na kirmu planetu je pa atos kul avto.

kalko ::

Za 7.800 dobiš novo Fiat Pando. Avto je robusten, mašina 1.2 je preverjena in težko kaj crkne.

Blinder ::

Dust je izjavil:

Ne vem na kirmu planetu je pa atos kul avto.


10% slabši ko yaris s tem da je 40% cenejši(rabljen).
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

intergrill ::

Hvala za predloge. Zdej budget mam realno 5k evrov, tko da so mi v oči padle naslednje zadeve:
Hyundai i10 - za 5k dobim 2 leti starega z 30 tisoč prevoženih, praktično nov, porabo ma zlo mejhno (6,3), je pa mal švoh pa ne vem kok so kej zanesljivi
Dacia Sandero nova bi bla mal predraga. Seat Ibiza je tut zanimiva, čeprou do zdej mam negativne izkušnje s seati (random stvari se kvarijo - kompresor na klimi, motorček za pomik stekel ki ma zraven seveda še ful drage airbag senzorje, lambda sonda...).
Fiat Panda - dobil bi 4 leta staro s 50 tisoč prevoženih, vse skup zlo ugodno, spet pa ne vem kok so kej fiati zanesljivi
Renault Clio - zato ker jih je tok velik so cene mal nižje, podobno kot pri pandi, za 5k evrov dobiš 4 leta starega s 50 tisoč prevoženih
Peugeot 206 - dobil bi 5 let starega 1.4 HDI dizla (poraba 5,44) s 100 tisoč prevoženimi. V bistvu mi zgleda še najbolj obetaven.

Ma kdo kake izkušnje z zgoraj naštetimi? Al pa kak predlog sorodnega ranga (5k budget, čimbolj pocen bencin+vzdrževanje).

barbarpapa1 ::

Pozdrav

Kaj pa kaj takšnega?

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=530...

Mi imamo prav tako letnik 2007 (Micra for You). Do danes prevoženih 75000 km brez problemov. Do sedaj menjavani samo filtri in olje, dela brez težav.....Po mojih informacijah zanesljiv avto, se malo kvari....

LP

Jože

RejZoR ::

Hyundai sicer ni zadnji krik tehnike, ima pa zelo zanesljive avte. Tud če je star 2 leti bo še vedno imel 1 leto garancije kar tud nekaj velja.

Več pa si lahko pogledaš tukaj (odlični opisi na CarBuyer kanalu):
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

-valvoline- ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=542...
Neki tazga do 5kE(če bi šlo) tudi ni slabo.

Dust je izjavil:

Ne vem na kirmu planetu je pa atos kul avto.

Men je atos kar zanimljiv,zelo uporaben majhen enoprostorc.Noben avto podobn temu. i10 pa je dejansko novi atos in tudi odličnen avto.

Zgodovina sprememb…

intergrill ::

Hvala za preloge. Hyundai sicer zgleda varčen in lightweight, je pa vprašanje za kolk kilometrov je narjen. Clio se mi zdi da se hitr zmaha.
Fiat Panda zgleda zlo obetavna. Vprašanje je edin a loh s 55KM koga prehitiš al ne. Pa rahlo natlačena je zadi. Je pa od bencinarjev skor najbolj obetavna s 6,5 porabe.
Drugače pa mi najbolš zgledajo 1.4 HDi-ji:
Peugeot 206 - čeprou se bere da zna bit razn mašine dost nezanesljiv
Ford Fiesta - idealna, edin zlo mal dieslov je na trgu
VW Polo - naj bi bil uredu ampak spet ne tok zanesljiv kot recimo golf

Kaj mislte glede teh 4ih? Ma kdo kake izkušnje s katerim od naštetim?

Blinder ::

fiesta 1.4 dizel je isti ko v peugeot 206 se mi zdi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Invictus ::

Vzameš fiat punto, če že razmišljaš o podobnih ...

Moj je star že 12 let pa nisem imel nekih problemov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phil ::

Invictus je izjavil:

Vzameš fiat punto, če že razmišljaš o podobnih ...

Moj je star že 12 let pa nisem imel nekih problemov.


Glavni problem Pande je, da je nevaren avto, vsaj po NCAP-u...

edit: Malo nerodno repliciram, odgovor je mišljen OP-u.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phil ()

Blinder ::

ni hudega http://www.euroncap.com/tests/fiat_pand...

tista iz 1980 pa mora bit nevarna ja
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WarpedGone ::

Na tvojem mestu bi se šel testno peljat s kakim Fiat Punto Grande. Meni zelo všečen design.
Na Avto.net maš 5 let starga za 5 jurjev.
Mašina je tanartabol osnovna 1.2 8V s 65Konji, kar pomeni da zadeva meji na nepremičnino. Ampak če se ne furaš veliko po AC zna bit to čista zmaga, ko se na vadiš na konje, kateri so pač na razpolago.

Dobi se tut močnejša 1.4 zadeva, tri leta stara za 6.8k
Poraba: 1,2: 5,1 / 7,9 oz. 1,4: 5,2 / 7,7 (zunaj / mesto).

Slišat je, da so nadomestni deli napol zastonj. Kar je precej bolj važno kot pa kolk kej crkuje. Japonci naj bi crkovali manj, ampak ko pa crkne čakaš na originalne nadomestne dele iz japonske tut po par mesecev. Al pa iščeš po odpadih kje bo kej za dobit.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Blinder ::

eh kaj ma veze cena nadoemstnih delov če bo za avto dal 4-7k€. 0.2% gor al dol...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WarpedGone ::

Če bo v prvem letu lastništva jurja zmetal za servis ima veliko.
Pri rabljenem avtu pa vedno obstaja ta možnost.
TI nič ne pomaga če se nek avto v povprečju ful mal kvari, če si ravno ti nabasal na tistega ki pa se.
Zbogom in hvala za vse ribe

IceIceBaby ::

Jaz bi vzel novo Dacio za ta denar. Preizkušena tehnika in garancija. http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=220...

Če kupuješ rabljeno pa poglej še Suzuki Swift. Par let nazaj sem kupil novega za takratnih cca 11k eur, pa je bil opremljen boljše kot primerljiv Clio.

1.5 motor (102 konja) je poskočen. Sicer ga ne razganja od moči, da ne boš narobe razumel, ampak se rad vrti in ga je užitek voziti. Poraba 6 do 8 litrov, odvisno od načina vožnje. 1.3 se tudi čisto OK pelje.

Kaj takega recimo: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=527...

Pyr0Beast ::

+30kkm pa res
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IceIceBaby ::

Pyro, to leti na moj post?

intergrill ::

WarpedGone je izjavil:

Če bo v prvem letu lastništva jurja zmetal za servis ima veliko.
Pri rabljenem avtu pa vedno obstaja ta možnost.
TI nič ne pomaga če se nek avto v povprečju ful mal kvari, če si ravno ti nabasal na tistega ki pa se.


Ravno zaradi tega se zmeri bolj nagibam k temu, da bi nabavil neki ranga 4k evrov (recimo 2004 letnik namest 2006) in potem v worst case scenariu mel še tistga jurja za morebitna popravila. Ne pa da nabavim nekaj čim novejšega, kar čez dve leti zgubi 1.5k evrov vrednosti, pol mi pa še kej zariba... tko da nove Dacie, Suzukija ali kaj podobnega ne bi vzel zarad prenapihnjene cene.

Z grande puntotom nimam izkušenj, na whatcar pravjo da je nezanesljiv ("Unfortunately, owners don't rate the car's reliability very highly, and it has performed badly in previous JD Power satisfaction surveys."). Punto je pa kokr berem neki tazga ko Clio, mali jajc ki se rad kvari, ga pa ni drago popravljat. Loh maš edin nesrečo da se ti res fejst kvari, baje grejo posebej radi amortizerji pa sklopka.

Tko da še vseen bolj ko ne gledam te štiri: Pando bencinarja in pa Fiesta, Peugeot 206, Polo, vsi 1.4 HDI/TDI. Mogoče bi tut kaka Škoda Fabia bla na nivoju.

IceIceBaby ::

integrill, suzuki je rabljen, ne nov. Dobro, ni 4k ampak 5400 (oz. realno blizu 5). Je pa relativno nov in malo vožen (pa ni edini na avto.net).

Ne pa da nabavim nekaj čim novejšega, kar čez dve leti zgubi 1.5k evrov vrednosti, pol mi pa še kej zariba...


Omenil si, da boš imel avto naslednjih 10 let, če sem prav razumel. Izguba vrednosti je zadnje kar te mora skrbeti. Ko boš avto prodal ne bo vreden veliko, pa naj bo to rabljen punto ali (danes) nova Dacia.

Sicer pa pojdi na avto.net in vpiši kriterije. Glede na to, da nisi zapičen v točno določen model poišči najbolj ohranjen avto v tvojem budgetu pa je. Pa razmisli, da bi malo razširil kriterije na kakšen razred večje avtomobile.

Te malčki precej dobro držijo ceno. Mogoče dobiš kakšnega megana, golfa, astro ali kaj podobnega še ceneje. Vzdrževanje običajno ni nič dražje, poraba tudi ni bistveno višja, se pa precej pozna pri udobju in nenazadnje tudi kvaliteti.

RejZoR ::

Eh, VW-ji držijo ceno kot da so iz diamantov in platine. Po drugi strani pa te bo nek korejec prišel bistveno manj samo zato ker ni znamka. Ker gledaš na dolgi rok je držanje cene tvoja zadnja briga in pravzaprav raje vidiš, da jo slabo držijo, ker ga boš kupil ceneje, ko pa boš prodajal pa itaq ne bo noben skor ni vreden pri taki starosti...
So pa tud zelo zanesljivi, ker jih je veliko povsod je tud delov ko dreka in če boš osnovne stvari šraufal sam, tud poceni za vzdrževanje. Ne vem, pri nas imamo več ali manj samo Hyundai-e v celi familiji in nihče nima nobenih problemov. Accent II, ki sem ga nekaj časa fural je imel 8 let star akumulator, ko smo ga prvič menjali, pri 10 letih ima gor še vedno prvi izpušni sistem, motor deluje brezhibno, enako tud vsa elektronika, kolikor je pač ima. Vse kar se je delalo je menjava filtrov, olja in točenje bencina. Pa ajde, kakšno tesnilo tu in tam, vglavnem nič kritičnega.

Če ti Atos ni preveč všeč, vrži uč na Getz-a. Dobiš jih relativno ugodno, so pa precej bolj orenk avto od drobižastega Atos-a.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kihc ::

Bom šel rahlo offtipic, ker je izven OP-ovega budgeta.

Zanima me, kakšen se vam zdi novi Kia Rio? Kolikor sem gledal dobiš za denar OGROMNO opreme, pa po mojem okusu gre za enega lepših malih avtekov. Mogoče par pomislekov z moje strani, zakaj "cincam" z nakupom:

- Nov avto, torej morebitne porodne težave
- Ni cenejših verzij, z manj opreme (cena se začne pri 9,5 kEUR)
- Smiselnost v primerjavi z večjimi avti (npr. Ceed ali i30)

Kakšen komentar?

//dodatek

Gledal sem 1,4 beninca, EX Style oprema, cca. 13 kEUR. To pomeni 6 stopenjski menjalnik, 16", LED luči, ESP, Alu stopalke ... skratka ni da ni.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

RejZoR ::

Tanovi Kia Rio je fajn zadevca, samo ne vzet Eco dizla, ker je baje crap. Je pa Kia pravzaprav Hyundai, šasija pa je pomoje vzeta iz i30. In slednja sploh ni slaba. No, ostalo pa boš izvedel v videotu spodaj...

Tle imaš še en fajn opis avta:
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Blinder ::

kihc je izjavil:


- Nov avto, torej morebitne porodne težave
Kakšen komentar?


Imaš garancijo zato. BOlj ki je avto svež boljše je. Če bi recimo zdaj kupil prejšnjo verzijo riota samo zato ker naj bi bil zanesljiv bi: potem dobil manj zanj ko bi ga prodajal; imel ves čas zastarel avto; čez par let bi tvoj stari rio že 10 let stara roba medtem ko ta novi bi po 3 letih še vedno bil lep in sodoben.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

WarpedGone ::

intergrill, za karkoli se boš že odločil, nared uslugo sebi in se pojdi prej peljat z parimi različnimi kandidati.
Tudi če ti avto na papirju ne ustreza najbolj, se usedi vanj in zapelji par krogov. Ker pod črto razen kakih posebnih gnilih jajc, o katerih že ptički čivkajo, so vsi avti nekega letnika in cenovnega ranga narejeni iz komponent istih dobaviteljev in na podoben način.

Sm mel avto na servisu in so mi dal par različnih nadomestnih vozil:
- starejši Clio (II. generacija, če prav gledam): trd, štorast (1.4 bencin) - najslabši od vseh
- novejši Clio zadnje generacije: užitek peljat, mehka pedala, volan, zelo udoben in dokaj poskočen (1.2tce) - najboši od vseh testiranih
- Dacia Sandero: šibak motor (1.4), a ko si se tega navadu je bil prav luštn avtek (prehitavanja razen traktorjev odpadejo)

Ko sm se pol usedu v svojega 2.0 dizla, ga nism znal več peljat. Dvakrat crknil pri speljevanju ...
Zbogom in hvala za vse ribe

Groove ::

Opel Corsa.

Relanium ::

WV Lupo TDI, avto s porabo 3 litre :)

RejZoR ::

Sam ne kupovat starega Kia Rio, ker je še iz ere, ko je bila Kia tipičen korejski proizvajalec avtov. Ta novi je delan po "evropskih" merilih.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Pyr0Beast ::

IceIceBaby je izjavil:

Pyro, to leti na moj post?

Yes
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

GrimReaper ::

Jest sem mel prej Puntota 2002 z 80k km, in mi ni zdržal več kot 5k km brez servisa. Že ko sem mislil da ne more it nič več narobe, češ sklopka in komplet bremze ravno zamenjane, ti gre potisni ležaj sklopke (ni zdržal niti 5k km, bolje če bi pustil staro sklopko pri miru). Do 80k pa razen olja ni rabil nobenega servisa.
Sicer je pa tko z veliko večino rabljenih avtomobilov, če kupiš novega, imaš vsaj 6, če ne 8 let mir.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Zgodovina sprememb…

piek ::

Kupi Hyundai Getza. Po moznosti 1.3 bencinarja (relativno ziva zadeva), ali pa 1.1, ce je varcnost prioriteta (ampak potem upam, da nimas veliko AC vozenj).

Zakaj?
1. Zanesljiv avto.
2. Poceni vzdrzevanje (olje, filtri, gume, brisalci).
3. Ker je malce starejsi model, je ob morebitni nezgodi na voljo kar nekaj karoserijskih delov po odpadih; obenem pa so tudi nadomestni deli za vzdrzevanje ze cenejsi.
4. Ker se za te "male jajcke" precej dobro pelje.
5. Ker strogo racionalno gledano zmaga v primerjavi kriterijev price/performance/repairs.

Se komentar na ostalo izbiro - Clio, Punto, Corsa, P206 se precej bolj kvarijo (no, vsaj za Clia je rezervnih delov kar nekaj), Yaris je glede zanesljivosti prakticno na njihovem nivoju odkar ni vec delan na japonskem (mislim, da l.2004 so se ok), Honda Jazz pa je pregresno draga, ceprav v tem razredu ponuja najboljso prostornost in neunicljivo motorizacijo ter posledicno zanesljivost.
--- Finish it off if you started it! ---

IceIceBaby ::

Pyr0Beast je izjavil:

IceIceBaby je izjavil:

Pyro, to leti na moj post?

Yes


Preveriš servisno knjigo, pokličeš servis, malo pogledaš avto pa je vse jasno. Če kaj od tega ne štima se obrneš in greš na naslednjega.

-valvoline- ::

Avti starosti do 3 leta so najbolj tvegan nakup,če mene kdo vpraša. Zakaj bi zaboga nekdo prodajal komaj ulaufan avto 2-3 leta star več k pol cenejše kot je nov,al pa le 1/3 cene če ga je vzel na kredit. Velka možnost je da je z avtom nekaj narobe in zato se prodaja,ker drugače se mi ne zdi logična prodaja skoraj nouga avta. Najbolj ziher je nakup ene 6-7 let starga avta od 1vega lastnika po možnosti servisiranega preden se je lastnik odločil da bi ga prodal.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

+ zna biti uvoženo, zbiti kilometri, zaleten etc.
Na kratko: Če hočeš biti prepričan da si vzel dober avto si vzami en mesec cajta da ga najdeš
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

IceIceBaby ::

valvoline, jaz sem ravno ta teden prodal 1 leto star avto s 25kkm. Ni nič narobe z njim, enostavno sem se ga naveličal. Itak imajo avtomobili večinoma vsaj 2 leti garancije, veliko jih ima možnost podaljšanja tudi do 5 let. Pa na tako nove avtomobile pogosto že sama avtohiša da garancijo.

-valvoline- ::

IceIceBaby je izjavil:

valvoline, jaz sem ravno ta teden prodal 1 leto star avto s 25kkm. Ni nič narobe z njim, enostavno sem se ga naveličal. Itak imajo avtomobili večinoma vsaj 2 leti garancije, veliko jih ima možnost podaljšanja tudi do 5 let. Pa na tako nove avtomobile pogosto že sama avtohiša da garancijo.

10-15 dni xD
No ja če je kaj resnega na avtu se pa itak v kratkem času ugotovi, sam pa tiste garancije za rabljen avto so bolj tak-tak,prizna se verjetno edino resna okvara motorja in nič drugega.Za ostalo ti pač povejo da spada v redni servis in sprotne stroške vzdrževanja.
Eto splaca se iskat in cakat na pravo priloznost npr najti takšnega prodajalca kot si ti,pa dobiš dober deal.
:D

IceIceBaby ::

Dobiš tudi do 1 leto garancije pri nekaterih. Amapk spet vse odvisno od prodajalca, avtomobila itd.

-valvoline- ::

IceIceBaby je izjavil:

Dobiš tudi do 1 leto garancije pri nekaterih. Amapk spet vse odvisno od prodajalca, avtomobila itd.

Kaksen avto si mel in za kolk si ga prodal? Zgubu si verjetno kar precej,se iz salona k ga domov prpeljes si takoj 20-30% v minusu.
:'(:D

Aston_11 ::

Eden mora nov avto kupiti, da ima kupec rabljenih avtov svoje veselje.

IceIceBaby ::

Cena novega cca 21, prodal za 13500 (še to je šlo komaj skozi). Če prištejem še kasko, gume (200 eur komad), servise itd. se je kar konkretno nabralo. Ampak jebiga, ko kupuješ nov avto je to pač realnost. Jaz sem tega imel za hobi in mi ni žal niti eura. Če bi mi služil zgolj kot prevozno sredstvo bi verjetno malo drugače gledal na stvar.

Aston_11 ::

IceIceBaby je izjavil:

valvoline, jaz sem ravno ta teden prodal 1 leto star avto s 25kkm. Ni nič narobe z njim, enostavno sem se ga naveličal. Itak imajo avtomobili večinoma vsaj 2 leti garancije, veliko jih ima možnost podaljšanja tudi do 5 let. Pa na tako nove avtomobile pogosto že sama avtohiša da garancijo.



Drugo leto nam prej sporoči. Morda bi bili zainteresirani. Kakšen avto je bil in kaj sedaj kupuješ?

intergrill ::

WarpedGone je izjavil:

intergrill, za karkoli se boš že odločil, nared uslugo sebi in se pojdi prej peljat z parimi različnimi kandidati.
Tudi če ti avto na papirju ne ustreza najbolj, se usedi vanj in zapelji par krogov. Ker pod črto razen kakih posebnih gnilih jajc, o katerih že ptički čivkajo, so vsi avti nekega letnika in cenovnega ranga narejeni iz komponent istih dobaviteljev in na podoben način.


Sigurno jih bom šel par prevozit, pa tut ne mislim se zapičit v točno določen avto. Trenutno bi rad sam zvedu čim več tega kar ptički čivkajo, tako kot npr. puntoti pa sklopke....


Omenil si, da boš imel avto naslednjih 10 let, če sem prav razumel. Izguba vrednosti je zadnje kar te mora skrbeti. Ko boš avto prodal ne bo vreden veliko, pa naj bo to rabljen punto ali (danes) nova Dacia.

Ne skrbi me izguba vrednosti v tem smislu, da bi avto pozneje prodajal naprej. Zdi se mi edino butasto plačati za letnik 2007 1000< evrov več kot za letnik 2004 isti avto s podobnimi kilometri. Če nabavim starejšega lahko v worst case-u še vedno teh 1k evrov dam v nujna popravila pa sem na istem oz. boljšem. Upam, da ta logika zdrži :)

Hyundaiji zgledajo točno to kar rabim, poceni od a do b. Edin pri getzu (ali i10 1.0) se mi zdi da bi bil 1.1 skor mal prešvoh (treba tut na avtocesto kdaj...), 1.3 pa sploh ni varčen (7,9). Ma kdo kake izkušnje z Getzom 1.5 diesel?

A je sploh pametno razmišljat o dizlu, pr ns je včasih kak mesec pozim tut -15 zjutri...
Pa še to - a kakšna firma od do zdaj naštetih slovi po posebej dragih/nedobavljivih delih?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33157423 (50808) bluefish
»

Nov Avto za 10k (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19233799 (27339) tintorel
»

Še ena "Kateri avto?" tema, with a twist....

Oddelek: Na cesti
408077 (6430) Alfonzo
»

Nakup avtomobila?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8615710 (13527) francek1
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227092 (24701) amigo_no1

Več podobnih tem