» »

Nakup avtomobila??

Nakup avtomobila??

«
1
2

kronos_10_ ::

Upam da je v pravi temi.
Nujno rabim avto za prevoz do šole tako nekako do maksimalno 2500 evrov.
Pa me zanima vaše mnenje kaj se bolj splača bencinar ali dizel? Lahko podaste tudi kak predlog za avto. Važno je tudi da se čimmanj kvari.

Blinder ::

važno je kolko kilometrov letno boš naredil.
Rata da boš dal 1500€ za nakup avta, pol pa boš vsak let zapravil po 1500€ za gorivo. Kot dijak/študent, boš rabu finančno pomoč.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

pegasus ::

Koliko oddaljena je šola in kakšne imaš javnotransportne povezave do nje?

addy93 ::

Če imaš kratko pot do šole, ti priporočam bencinarja... Če pa je pot daljša pa vzemi dizel. Mogoče bi premislil o nakupu cenejšega Cliota in predelavo na plin. Baje se splača...

kronos_10_ ::

Ja do šole imam ene 16km v eno smer. Ma avtobus imam ob 6 uri in pa ob 7.20. Sam to mi ne pomaga nič ker mam pouk ful mešano. enkrat od 8 do 12...od 9 do 14...ful različno in če bi hodu z avtobusom bi mugu čakat ful...in če računaš da avtobus pa gre v moj kraj šele ob 14.30. Ne vem pač en tak avto k je dober in se čimmanj kvari?..ne vem gledal sm fiat stilo. Golf 4 smi zdi predrag za tak letnik. Nekej v tem slislu ne vem??

amigo_no1 ::

Za 16 km dizla jemati je bedarija, plus tega se delujoči C AX dizli prodajajo 1 na vsakih 5 let.

Zgodovina sprememb…

kronos_10_ ::

Bom kar avto uzel. no ben v emo smer je 16 km kar nanese 32 km v obe smeri...plus še kar bom hodu delat tko da neki je.
Kaj meniste o fiat stilu? seveda JTD? Gledal sm tudi hyundai coupe,Renault megane, ford focus, tko neki vtem smislu?

abyssus ::

Zakaj bi za kratke razdalje bilo dizla jemat bedarija? V vsakem primeru prišparaš, če gledaš na to, da dizel stane malenkost manj, avti na dizel pa tudi "pijejo" manj. V vsakem primeru prišparaš, razlika je le ta, da se na dolge razdalje bolj pozna.

amigo_no1 ::

V vsakem primeru prišparaš, če gledaš na to, da dizel stane malenkost manj, avti na dizel pa tudi "pijejo" manj.

Rabljeni so dražji in imajo samo magičnih 120 000 km :)), ko bo šla turbina/šobe & co si boš zaželel, da imaš bencinarja.

sid911 ::

Saj ne rabi TDI/DCI/ABCDEFGH-D kupovat. Lahko je tudi SDI (ampak potem dirkanje odpade).

Če pa je 2500 max. proračun pa kupi nekaj za 1500-2000, ostalo pa nameni za servis(e).
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Janac ::

Glej da ima klimo in spodoben radio.

Pro_moted ::

Janac je izjavil:

Glej da ima klimo in spodoben radio.


To je glavno, da ima dober radio ? Saj se hecaš, a ne ?

FIAT Stilo ODPADE ! Edino če si res želiš servisov.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=623...

Nekaj takega rabi.
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

Siddh ::

Janac ima pač močno željo "pomagat" :))

drugače pa za 32km dnevno bi jaz vzel kakega cliota bencinarja prve, druge generacije, pod 1000€
rezervni deli so na vsakem vogalu, stvar malo pije in če maš srečo še dobiš klimo
pa še majhni so tako da ga zlahka parkiraš


eVro ::

Pro_moted je izjavil:

FIAT Stilo ODPADE ! Edino če si res želiš servisov.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=623...

Nekaj takega rabi.


Opel definitivno ni cenejša alternativa Fiatu, mogoče ima kje kakšen servis manj okol štroma ali kakšne nekritične malenkosti, motorje imata pa oba odlične, tako dizle, kot bencinarje, Opel še celo dosti uporablja Fiatov JTD pod imenom CDTI. Bolj problematično se mi zdi, da pri nakupu švaba v Sloveniji plačaš pač "davek na švapsko", poleg tega smo se tule pogovarjali pred par meseci kako Opel (kot najugodnejši Nemec) to razliko potem prinaša not s ceno rez. delov (to pa za sabo potegne tudi višjo ceno alternativnih rez. delov glede na ostale). Vseeno pa Corsa ni slaba izbira in jo zato tudi priporočam spodaj. Vsak avto ima nekaj, enkrat je nekdo na S-T lepo rekel, da je vseeno kaj kupiš, ker je vse zanič (glede na to kako vzdržljivi bi avti lahko bili).

Zdi se mi, da za vožnjo v šolo gledaš prevelike avte. Večji avto generalno pomeni večje stroške. Preveč gledaš C-kategorijo avtov (tipični predstavniki so Megane, Astra, Golf, Stilo), raje izbiraj v B-segmentu, kjer bi ti priporočal Clio, Corsa, C3, Fabia, Grande Punto. Od teh se mi zdi najcenejša (za kupiti in vzdrževati) kar slovenska klasika Clio (za 2k boš dobil že zelo solidnega). Pri tej velikosti avta tudi ni še "problem", če je bencinar. Definitivno je pa najcenejši A-segment (Twingo, Panda, Lupo/Fox), če rabiš res samo prevoz do šole in ne šminkeraja.

Recimo tule lahko vidiš seznam najvarčnejših dizlov in bencinarjev. Od zgoraj naštetih avtov B-segmenta je na seznamu le sedan verzija Clia, Thalia.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

c00L3r ::

Kupi bencinarja od 1. lastnika za 1500€ - 2000€, po možnosti s klimo. Potem pelji avto k spodobnemu mehaniku in preostali denar nameni popravilom oz. preventivnemu vzrdževanju. Avti tega cenovnega ranga potrebujejo ponavadi nekaj 100€, da se lahko z njimi zanesljivo voziš. Prav tako ne pozabi na zimske pnevmatike.

RejZoR ::

Lej, za tako razdaljo kot se boš ti vozil bencinarja. In to najbolj basic atmosfersko mašino brez turbin in ostalega sranja. Magari SOHC design, da je čim bolj simpl. Sicer ne bo letel ampak boš pa imel daleč najmanj možnosti, da bo sploh kaj crknilo in tud požre ne ravno veliko če ga glih ne tiščiš.

Sam sem se tud v šolo vozil z eno staro Škodo, ker me je prišla ceneje oz tam nekje kot bus, plus nikol se mi ni bilo treba kužvat na jebenih nabasanih busih, se jajcat po dežju in postopat po mrazu, v miru sem lahko poslušal svojo muziko, če mi je bilo vroče sem mirno odprl šipo brez da bi potem kdo nergal da piha itd itd. Toliko plusov da bi tud za kakšen tolar takrat več raje kje drugje stisnil pa se še naprej vozil z avtom. Javnega prevoza nikoli nisem maral in še zdej ga ne. Jebi ga.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Invictus ::

Kupi si enega puntota za 300 EUR. Z 1.1 mašino. Še prvi model, ne drugega.

Poceni servis ... in vsak ga zna popravit. Sam sem ga imel 13 let. Letos crknil ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

DOOM_er ::

golf 2 1.6 dizl. ČE dobiš dobro ohranjenega.
Robots will steal your job. But that's OK

francek1 ::

DOOM_er je izjavil:

golf 2 1.6 dizl. ČE dobiš dobro ohranjenega.

Se strinjam z napisanim. Če dobiš dvojko od prvega lastnika, ki ima realnih 180 - 200 k si zmagal. Kaj je popravilo ne boš vedel, ker je to neuničljiv traktor. Sem imel že več kot 15 različnih avtov in verjemi, kar sem ti napisal.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Relanium ::

Sem se cel študij vozil z C ZX 1.9D (brez turbine brez računalnika, sama mehanika)
Super avto, stroški so bli res minimalni, za do faxa pa nazaj je bil avto bomba!
Prodal sem ga pa za 500€ pa še to komaj.
Sj zdaj mam neki bolj na nivoju in se res voziš v pravem pomenu besede, ampak se pač vse plača.

Torej, kupuj raje z ekonomijo, ne pa po svojih željah vsaj dokler hodiš v šolo.
Pa tud če ga skantaš nekam boš (če si brez poškodb seveda) zamahnil z roko in rekel: eh, grem po drugega :)

errhec ::

Stilo 1.9 JTD 2004 brez problemov do sedaj, gorivo in olje ter kakšen filter.
Služi namenu od A do B. Če imaš možnost se zapelji s kakšnim.

LP
dd

marvin42 ::

jaz bom pa čisto s kontra predlogom prišel: ne kupuj avta in se vozi z avtobusom. Povezave sploh nimaš slabe, samo malo preveč se smiliš sam sebi. Jaz sem imel avtobus ob 5:50 in 15:30. Zdelo se mi je da je "ravno prav". Pa sem včasih v šoli čakal po več ur na začetek pouka. A je problem? Odpreš učbenik in malo ponoviš snov za tisti dan...
ČE pa imaš starše, ki imajo odveč denar, potem pa kar izvoli, kak clio II bi bil primeren, še posebej če za vožnjo nahecaš še kakšnega sošolca iz istega konca in si prevoz delita...
Mostly Harmless

dogo ::

Blinder ::

ma 750€ je drago za to kar dobiš
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

black ice ::

Kaj pa tole? Podobno je imel kolega in leti ko šus. Stroški so minimalni, ker ima verigo.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=653...

dope1337 ::

Če imaš res namen kupit avto, ki je namenjen izrecno, da te pripelje od doma do faxa, ne presežit budgeta 1k€, 1 tone in 1.3 motorja. Jz sm si pred petimi leti nabavu Škodo Felicijo 99' letnik s cca. 40k prefuranimi za 1k€, na njo sem do sedaj dal max 300€ pa še kr služi svojemu namenu (pa še kr bi jo lahk za cca. 500€ prodal... Problem je sam v tem, koliko si se pripravljen odpovedati luxuzu, ko si boš to porihto po glavi bo izbira enostavna.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

-valvoline- ::

eVro ::

Tole žre 7.5 l/100, drgač. Bencina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

Pithlit ::

Pro_moted je izjavil:

FIAT Stilo ODPADE ! Edino če si res želiš servisov.

Res? Pismu pol je pa z mojim nekaj resno narobe! V 6ih letih je bil samo enkrat na izrednem servisu (neka počena cev od 'auspuha' pa sem lahko dimne zavese spuščala... ko James Bond!). Aja, pa 'pije' tam okoli 5.3l/100km (nisem ravno polž...).

Glede na to da so cene rabljenih dizlov primerljive s cenami rabljenih bencinarjev... res ne vem zakaj ne bi dizla. No, pozimi lahko 'škripne'... če se bolj malo vozi človek. Meni še ni.

Mislm ste eni polni nekih predsodkov...
Life is as complicated as we make it...

francek1 ::

Problemov pri nakupu avtomobila je več:
1. Vsakdo ponavadi navija za "svojo" znamko(sam osebno nikoli ne bi kupil italijana ali francoza).
2. Pri "svoji" znamki namerno ali nenamerno pozabi na vse nevšečnosti, ki jih je imel z vozilom.
3. Večina je menjala premalo vozil, da bi objektivno presojala.
4. Pri novem tipu avta ali rabljenem ne veš, kaj te čaka.
5. Ne veš, katero mnenje tistih, ki ti svetujejo, je merodajno.
6. Zavede te zunanjost/oprema vozila, ki je marsikdaj zavajujoča in ne vpliva na zadovoljstvo pri uporabi.
7. Pri nakupu malokdo upošteva problem pri prodaji tega istega vozila.
8. Cena in dosegljivost rezervnih delov je močan faktor.
9. Oziraš se na sosede/znance (big fail!!!)
10. Misliš, da je dražji /mlajši avto vedno boljši (še večji fail!!!)
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

vorantz ::

marvin42 je izjavil:

jaz bom pa čisto s kontra predlogom prišel: ne kupuj avta in se vozi z avtobusom. Povezave sploh nimaš slabe, samo malo preveč se smiliš sam sebi. Jaz sem imel avtobus ob 5:50 in 15:30. Zdelo se mi je da je "ravno prav". Pa sem včasih v šoli čakal po več ur na začetek pouka. A je problem? Odpreš učbenik in malo ponoviš snov za tisti dan...
ČE pa imaš starše, ki imajo odveč denar, potem pa kar izvoli, kak clio II bi bil primeren, še posebej če za vožnjo nahecaš še kakšnega sošolca iz istega konca in si prevoz delita...


eeeeee sinko v dobreh stareh cajteh...

sicer pa js mam škodo felicio dizel (14 let jo mamo v družini zej) pa tudi nismo meli skor nič problemov z njo kljub temu, da jo je večino cajta mama vozla (enkrat je skor zmankalo olja kr ni nikoli gledala :()

DOOM_er ::

jaz sem v prvem letniku srednje šole vsak dan čakal po tri ure na faks, ker se je začelo ob 12h, ter za nazaj domov do ene ure, zardi nerednih železniških linij. Laptop sabo pa študirat, pa je minilo hitro vsak dan.
Robots will steal your job. But that's OK

miraldi ::

Ford Fiesta l 1996-2001, sam imel 5let ta avto brez poblemov in stroškov pa še ketno ima.
Z njo prevozil 100000km+ bp.
Tam za 1000€ jo nabaviš :-)
i7 12700k
RTX 4070ti
32Gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miraldi ()

bdoxx ::

Relanium je izjavil:

Sem se cel študij vozil z C ZX 1.9D (brez turbine brez računalnika, sama mehanika)
Super avto, stroški so bli res minimalni, za do faxa pa nazaj je bil avto bomba!
Prodal sem ga pa za 500€ pa še to komaj.
Sj zdaj mam neki bolj na nivoju in se res voziš v pravem pomenu besede, ampak se pač vse plača.


jaz sem tud 3leta vozil citroena ZX-a 1.9 dizl. (1993letnik, 150k. realnih prevoženih kilometrov) legendarni avto, mašina skorajda ne more crknt, stroškov nič razn malih servisov. še zdaj bi ga vozil, če nebi 3krat srne povozo (2x se je dalo popravit, 3jič pa totalka =/)

RejZoR ::

-valvoline- je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=653...


This. Tile Accenti so neverjetno trpežni, ker jih je polno, tud dele zanje dobiš na vsakem vogalu če ga slučajno zbiješ al pa kaj slučajno crkne. Tud vsaj po slikah sodeč je videt ok ohranjen za tolk star avto, pa še če shendla kakšen evro pa je zmaga.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

einstein :P ::

Kupi enega bencinarja, ki malo žre. Poleg tega bencin tudi dosti manj onesnažuje, če te kaj skrbi za naravo. :)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Bergyb ::

Avtobus te pride 20€ na mesec -200€ na leto,
če pa računamo za avto, ki porabi 4l na 100km (zelo varčen dizel): boš na mesec porabil okoli 36€, starejši avti so od 50€ na mesec naprej...

RejZoR ::

Dobr, tud če prišteješ še druge stroške si nakoncu vseno na boljšem iz stališča udobja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

flipflop ::

Zraven pa še najdeš kakšnega da se s tabo pelje. Mi smo v četrtem letniku SŠ začeli hodit z avtom, smo se trije skupaj vozili. Prišlo je pol ceneje kot z busom, ni se blo treba gužvat in hitet takoj po koncu šole na postajo.

Bergyb ::

Letus so se busi pocenil, res pa se bol pozna za študente (mesečna 10 voženj za 15€ ne glede na razdaljo) in dijakom, ki se vozijo na daljše relacije.
Prednost avta je, da se lahko domov pelješ, kadar sam želiš, je pa res, da če bi se poleg vozilo več oseb, bi se znali stroški pokriti.

JesusChrist ::

kak R moraš bit da za pod 25kkm letno vzameš dizla ... vsi vidite en liter porabe manj napram bencinarju, nihče pa ne vidi kako dražji so deli in vsega ostalega. da ne omenim kak strošek so turbine ko se pokvarijo. 1.2 ali 1.4 bencinar, nek poceni mlinček aka klio, punto pa je to to. če pa nočeš tega pa se focni in se nehaj preseravat.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Ni sam en liter porabe in tud turbine ne crkujejo po tekočem traku. Tud šobe ne. Na mojem dizlu je crkknilo vse kaj drugega kot motor.

vorantz ::

DOOM_er je izjavil:

jaz sem v prvem letniku srednje šole vsak dan čakal po tri ure na faks, ker se je začelo ob 12h, ter za nazaj domov do ene ure, zardi nerednih železniških linij. Laptop sabo pa študirat, pa je minilo hitro vsak dan.


v srednji si čakal 3 ure da ti nekdo pošlje faks?

Blinder ::

da na hitro poračunam za lastno radovednost
1.5 l razlike v porabi/100km, 22€/1000 km, na 25k km pride 550€ letno. Bo z dizlom v povprečju za vsaj 550€ več stroškov popravil kot s bencinskim? Diesla plačaš več ob nakupu in dobiš tudi več zanj ob prodaji...
So pa pol še tdi-fani ko pravijo, da gre 1.9 tdi 90 boljše kot 1.8T 150, zaradi navora :)) pa tut antidiesel ljudi, ko jih moti počasno segrevanje avta in pa stres zaradi možnosti dragih okvar..
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

-valvoline- ::

Blinder je izjavil:

da na hitro poračunam za lastno radovednost
1.5 l razlike v porabi/100km, 22€/1000 km, na 25k km pride 550€ letno. Bo z dizlom v povprečju za vsaj 550€ več stroškov popravil kot s bencinskim? Diesla plačaš več ob nakupu in dobiš tudi več zanj ob prodaji...
So pa pol še tdi-fani ko pravijo, da gre 1.9 tdi 90 boljše kot 1.8T 150, zaradi navora :)) pa tut antidiesel ljudi, ko jih moti počasno segrevanje avta in pa stres zaradi možnosti dragih okvar..

-Razlika v porabi zna bit tudi 5l+ na 100km če je 100% vožnja po mestu.7-8l nafte vs 12-15l benza. Nafta je malo cenejša k benz,cviček precej,domače bio župice praktično zastojn.
-90ka tdi ne ker ma navadni turbo in je zato švohn pri nižjih obratih,ampak 110ka tdi pomete z 1.8t čeprav ma 40 konjev manj na papirju. Če mi ne verjameš lahko sam sprobaš če dobiš priložnost.

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

JesusChrist je izjavil:

kak R moraš bit da za pod 25kkm letno vzameš dizla ... vsi vidite en liter porabe manj napram bencinarju, nihče pa ne vidi kako dražji so deli in vsega ostalega. da ne omenim kak strošek so turbine ko se pokvarijo. 1.2 ali 1.4 bencinar, nek poceni mlinček aka klio, punto pa je to to. če pa nočeš tega pa se focni in se nehaj preseravat.

Ti preber moj zgornji post.
Ni nujno da ima turbino, pa tud men je crkovalo vse kaj druga kot pa šobe.
Poleg tega je šel na domače bio zvarke goriv, da ne omenim cvička če maš jajce.
Tak da prosim no... R

JesusChrist ::

R elanium: sploh ti ne bom pisal nič razen, da se spravi na en avtomobilistični forum, se začni pogovarjat z mehaniki, se začni izobraževat iz avtomobilizma itd. Pa resno. Ti kar kupi dizla za pod 25kkm. Pa pod 2k€. :)):))

P.S.: ne pol jokat da ti je dizel za 1,5k€ zružil :))
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Relanium ::

JesusChrist je izjavil:

R elanium: sploh ti ne bom pisal nič razen, da se spravi na en avtomobilistični forum, se začni pogovarjat z mehaniki, se začni izobraževat iz avtomobilizma itd. Pa resno. Ti kar kupi dizla za pod 25kkm. Pa pod 2k€. :)):))

P.S.: ne pol jokat da ti je dizel za 1,5k€ zružil :))

A si sploh prebral?
še to se ti ne da?
Moj je bil vreden pod 500€ in je odlično služil, (za 500 je šel samo ker ga je kupil znanec in je vedel da je ok)
na njem sem pa samo jaz naklepal 100kkm v 5 letih

Tak da prosim no
niti vrjetno ne veš mojega poklica in s čem se dost ukvarjam.

Tistih z avtomobilističnega foruma pa sploh nebi komentiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

JesusChrist ::

Oprosti, ampak: sklepanje iz enega primera dizla je enako kot delanje norca iz celotne serije renojev, ker se je pač enemu tonetu pokvaril (kar ni znal skrbet za njega) - da ne govorimo o poznani zgodovini.

Pa še enkrat: kupi nepoznan dizel pod 2k€. Prosim no. Daj.

Jaz se izključujem, ker ko se nekomu, ki išče svoj prvi avto za par km na dan priporoča stare znucane dizle namesto šparavčkov ala 1.2 klioti, res ne mislim gledat. Žalostno, ni čudno da je pol po avtomobilističnih forumih jamranja kaj jim je vse šlo.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

JesusChrist je izjavil:

Oprosti, ampak: sklepanje iz enega primera dizla je enako kot delanje norca iz celotne serije renojev, ker se je pač enemu tonetu pokvaril (kar ni znal skrbet za njega) - da ne govorimo o poznani zgodovini.

Pa še enkrat: kupi nepoznan dizel pod 2k€. Prosim no. Daj.

Jaz se izključujem, ker ko se nekomu, ki išče svoj prvi avto za par km na dan priporoča stare znucane dizle namesto šparavčkov ala 1.2 klioti, res ne mislim gledat. Žalostno, ni čudno da je pol po avtomobilističnih forumih jamranja kaj jim je vse šlo.

Ok kdo pravi da sklepam samo po svojem?
V družini sta bili še vsaj 2 taki kanti (ena še vedno je).
Aja pa sem že omenil da niti nimaš pojma kaj drugače dosti počnem? (nimam ravno mehanične delavnice ampak vseeno)

Seveda bi dodal da pač če se kupuje tak avto mora imeti črpalko firme BOSCH (ker te najdlje zdržijo) in pa še dobra tesnila na glavi motorja oz. pač motor nič ne sme bit masten in vžigat v prvo.
Ob teh pogojih izpolnjenih bo avto v 90% deloval še zelo lepo število km z zelo malimi stroški.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685158 (50702) lucky13
»

Nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5214664 (13250) Blinder
»

avto za avtocesto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13827797 (23652) D3m
»

kateri rabljen avto do 5000 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6522020 (20101) Blinder
»

Svetovanje za nakup avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12227059 (24668) amigo_no1

Več podobnih tem