» »

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550

Neuspelo navijanje Intel core 2 quad 9550

1
2
»

Domobrancek ::

sm probu use nedela nič -_- če dam pa pcie na 105 mi pa še do winsov ne pride... mal manka pa bom ta komp razkopu na prafaktorje z kako macolo :@

hojnikb ::

Ja ne met navitga pa bo
Pač maš slab primerek...
Sej q9550 ni tak bottleneck danes
#brezpodpisa

Domobrancek ::

ja vem da ni ja bl je grafična slaba pr men ;) sj najbrž tko al tko nebi mev procesorja navitga še zdj sam u bližnji prihodnosti nimam namena nevem kako kmau kupovat q9550 pa bi ga rd naviv in si napisu nekam settingse da ga bom čez nekaj časa naviv in kupil novo grafično. Nemorem pa verjet da eni ta procesor spravijo do 4.0 vrez težav jaz pa ga niti do 3.4 nemorem. Še tisti ki nimajo E0 verzije ga brez težav spravijo do 3.6. Očitno mam res gromozansko nesrečo. A je možn da je plata slaba? ker je en je imel isto to plato in je dobil enak error ko jo je zamenjal pa je lahko naviv brez težav(bral na nekem froumu)

hojnikb ::

Ne sekiraj se in mej ga na stock, dokler ne boš vsega menjal.
Defenitivne pa ne menjavat plate, ker boš denar stran vrgu...
#brezpodpisa

Skyman ::

Sam imam trenutno notri q9450 pri prejšnji plati imel navitega max 3.2 imel ddr2 1066mhz.Kolega mi je dal kaksnih 2 mesca nazaj novo plato nov chipset k imam podporo ddr3 sedaj imam navitega na 3.4 prez problema gre na 3.6 potem pa tezavce oz bi se dalo več.Samo brez višanja voltaz samo dvig FSB pa zadeva deluje.

Domobrancek ::

jah plate definitivno nebom nove kupvav. Se pa raj spravm za 1 mesec nekam delat pa kupm novo plato proc pa rame ostalo obdržim pa je to to.

Skyman ::

ja tvoje ddr2 rame ne bo v nobeno novo plato šlo.Ah ne sekiraj se q9550 je še vedno dober procesor,zakaj bi ga menjaval.Jz imam q9450 pa delajo še vedno vse igre na high celo bf3 mi dela na ultra +AA pac vse kar je mozno do konca pa ne pade pod 45fps

TechBeats ::

hojnikb je izjavil:

Ja ne met navitga pa bo
Pač maš slab primerek...
Sej q9550 ni tak bottleneck danes



prej slab ram in nepravilne nastavitve v biosu.


cpuv 1.4v pri 400mhz oz samo 355mhz fsb overkill!!, fsb voltaža 1.35v na max meji (default je 1.10v) max priporočeno +0.25v, se pravi 1.35v.. Te nastavitve bi rabil pri recimo fsb 450-460mhz+

Nevem no jaz furam q9450 na 440mhz fsb z "samo" 1.318v v bios in brez LLC ker škoduje cpu GTLR logiki. C1E vklopljen, EIST izklopljen (je nestabilen). In šopaj, je pa res da imam 1066mhz Kingston HyperX ram in zelo pomaga pri fsb:ram multiplikatorju.
Rabim vsaj 2.15v pri 1066mhz (default so 2.3v), NB voltaža pa ~1.50v.

Ampak P45 vs x48 je razred zase.. P45 rabi nižjo NB voltažo in višji PPL, x48 recimo nima PPL nastavitve, no vsaj pri gigabyte..
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

TechBeats ::

Probaj tole,
447mhz FSB oz zmanjšaj ram da bo 1:1 in povečaj static tREad - performance level vsaj 8 oz 10.

Oz se ravnaj po teh voltažah, kakor vidiš ima ta dost majšo voltažo pri cpu, FSB etc..









http://forums.guru3d.com/showpost.php?p...
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

Isotropic ::

TechBeats je izjavil:


prej slab ram in nepravilne nastavitve v biosu.


cpuv 1.4v pri 400mhz oz samo 355mhz fsb overkill!!, fsb voltaža 1.35v na max meji (default je 1.10v) max priporočeno +0.25v, se pravi 1.35v.. Te nastavitve bi rabil pri recimo fsb 450-460mhz+

Nevem no jaz furam q9450 na 440mhz fsb z "samo" 1.318v v bios in brez LLC ker škoduje cpu GTLR logiki. C1E vklopljen, EIST izklopljen (je nestabilen). In šopaj, je pa res da imam 1066mhz Kingston HyperX ram in zelo pomaga pri fsb:ram multiplikatorju.
Rabim vsaj 2.15v pri 1066mhz (default so 2.3v), NB voltaža pa ~1.50v.

Ampak P45 vs x48 je razred zase.. P45 rabi nižjo NB voltažo in višji PPL, x48 recimo nima PPL nastavitve, no vsaj pri gigabyte..

tole verjetno ja.

meni na fsb 450 dela z 1.25v (in se nekimi dodatnimi nastavitvami k jih ne poznam in so bile tam ze od prejsnjega lastnika).
kaj je ta PLL voltage? tisto, da jo zmanjsa, ko se proc downclocka, ce ni obremenjen?

TechBeats ::

Nevem čist točno samo se mi zdi, da je ta PPL voltaža kot neka pred voltaža pri cpu in MCH (north birdge).

Tiso da se ti zmanjša overclock oz aktivra nižji multi je pa C1E. :)
AciD TriP

Domobrancek ::

TechBeats je izjavil:

Probaj tole,
447mhz FSB oz zmanjšaj ram da bo 1:1 in povečaj static tREad - performance level vsaj 8 oz 10.

Oz se ravnaj po teh voltažah, kakor vidiš ima ta dost majšo voltažo pri cpu, FSB etc..









http://forums.guru3d.com/showpost.php?p...




Sem probal in s tem niti do winsov ne pridem -_-

Zgodovina sprememb…

TechBeats ::

pa si spremenil ram:fsb multi da je ram ~ 900mhz 1.9 oz 2.0v? In če imaš že pri 800mhz CL6 potem obvezno CL6-6-6-18..

Čeprav moja plata ni marala CL6, niti pri Corsair dominator 4gb niti zdej z tem Kingston Hyperx 8gb.. Lahko sem fural 5-7-7-24, recimo 6-6-6-18 pa ni šans..

Trenutno sem na 5-5-5-15 1056mhz, performance level7.
__________
Btw daj še enkrat slikaj Aida64, samo tokrat klikni na osnovno ploščo > čipset in slikaj ram timings.

Nekaj takega
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

rame mam serisko in to je CL5 (5-5-5-18) rame pa nism mev na 900 ampak na 801 ker se mi to bl ql zdi kokr da so na 900...na 900 nebi šli že zato ke so value rami(usaj po mojem mnenju). Drugač sm pa dav use isto kot ma on sam da sm dav fsb frequency na 400 ne na 447

evo slika:

Zgodovina sprememb…

TechBeats ::

če so 1.8v potem bi šli pri 2.0v


Jah tko advanced timings so bolj agresivni kot ne, a to je na 400mhz fsb?

Recimo tRFC 52, vsaj 60 že zaradi stabilnosti, oz 64+ pri 900mhz

Sem na hitro izpisal, če se ne motim imaš pri tvoji matični samo kratice, kot je tRFC, tRRD, tWR, tWTR,..
AciD TriP

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

TechBeats je izjavil:

če so 1.8v potem bi šli pri 2.0v


Jah tko advanced timings so bolj agresivni kot ne, a to je na 400mhz fsb?

Recimo tRFC 52, vsaj 60 že zaradi stabilnosti, oz 64+ pri 900mhz

Sem na hitro izpisal, če se ne motim imaš pri tvoji matični samo kratice, kot je tRFC, tRRD, tWR, tWTR,..


ne to drugač ni na 400mhz fsb to je na 355(3.0ghz) to je največ kar mi je ratal s tem procesorjem bom pa probu te settingse sam najbrž da ju3 dons mam že mau dost tega navijanje

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

noo jaa vem da me zlo dovg ni blo nč gor pač spet sm obupu nad navijanjem ker nič ni delovalo in me zanima če ma še kdo tok potrplenja pa mogoče znanja da bi mi povedu zakaj mi še vedno ne uspe naviti procesorja..probal sem vse zgoraj omenjeno nobenega uspeha tko da če se mogoče komu sanja kaj nj naredim da bo delal bi biv vesev. LP

stock ::

Mal na hitro prelistal, nekje si napisal da ti 2 cora crashata.. Slabo naštelano hlajenje? Pasta bol slabo nanešena? Napajalnik je tud dovol močan?

Probaj zdaj ko je zima mal odpret okno, naredi res extrem mraz, da vidiš če je slučajno temperatura problem..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

hojnikb ::

lahko je pa tut krivo da sta pač dve jedri slabša primerka in se nočeta kej navit.
Sn meu isti problem z e8400, eno jedro se je navijalo kul, drugo je pa crashalo stalno v prime95, neglede na voltažo..
#brezpodpisa

Domobrancek ::

stock je izjavil:

Mal na hitro prelistal, nekje si napisal da ti 2 cora crashata.. Slabo naštelano hlajenje? Pasta bol slabo nanešena? Napajalnik je tud dovol močan?

Probaj zdaj ko je zima mal odpret okno, naredi res extrem mraz, da vidiš če je slučajno temperatura problem..


Hmm bom probal čeprov dvomm da bi blo to ker temperature niso visoke. Napajalnik mam LC power arkangel 850w tko da tuki nebi smev bit problem pomoje.

hojnikb je izjavil:

lahko je pa tut krivo da sta pač dve jedri slabša primerka in se nočeta kej navit.
Sn meu isti problem z e8400, eno jedro se je navijalo kul, drugo je pa crashalo stalno v prime95, neglede na voltažo..


Ja supper u tem primeru si lohka pa sam prst u rit porinem. In kako ugotovim da sta pokvarjena on nista zmožna navijanja?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Nabaviš procesor novejše generacije, tega prodaš in se ne sekiraš več ;)
#brezpodpisa

Domobrancek ::

hojnikb je izjavil:

Nabaviš procesor novejše generacije, tega prodaš in se ne sekiraš več ;)

haha sj vrjetn bo res tko..no definitivno bo sam bi raj naviv procesor pa grafično pa mev ta sistem še kak let ali pa 2
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
5611850 (10562) wate
»

Nemorem naviti procesorja? Prosim pomoč.

Oddelek: Navijanje
252806 (1926) Skyman
»

e8400 ne gre nad 3.6ghz

Oddelek: Navijanje
252981 (2352) nUUb
»

Overclockanje e6550 ter težava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1108186 (6522) Gregc69
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940497 (22039) Dr_M

Več podobnih tem