» »

Avtoojačevalec 5 kanalni ali posamični?

Avtoojačevalec 5 kanalni ali posamični?

Mr Hilter ::

Ne vem ali je bolje kupiti P/P, 5 kanalni ojačevalec ali posamezno 2+2+1, morda 4+1 pa seveda 3+2?
Butanja ne rabim, rad bi predvsem čisti zvok. V prihodnosti nameravam vgraditi Carputer.
Za ~300€
  • spremenilo: Mr Hilter ()

St235 ::

Z vidika ugradnje in P/P (sploh če je budget 300€) je definitivno boljša izbira večkanalni ojačevalec, kot pa 3 ojačevalci.

jest10 ::

5 ali 4+2(2 kanalca daš v most za sub).

Mr Hilter ::

Hvala, bom za 5 kanalnim pogledal (malce me je motilo da potem rabim daljše kablovje).
Nisem vedel ali je boljša kvaliteta poceni posamičnih ali poceni vse v 1.

jest10 ::

5 kanalni zna malo hecati, če ni res kvalitetno narejen. Ker sub potegne velike tokove, se lahko pojavi popačenje na drugih kanalih. Jaz bi raje 4 kanalca in posebej bridganega 2 kanalca za sub.

klinker ::

jest10 je izjavil:

5 kanalni zna malo hecati, če ni res kvalitetno narejen. Ker sub potegne velike tokove, se lahko pojavi popačenje na drugih kanalih. Jaz bi raje 4 kanalca in posebej bridganega 2 kanalca za sub.


+1

Sicer ce ne vem kaj imas od ostalih zvocnikov, vendar se za ne butalne sisteme kupi 4 kanalec na katerega priklopis nek dober prednji sistem v vratih, ostala dva kanala pa v bridge na sub, zadnji sistem pa sluzi kot ambienca in ga napajas kar iz izhodov od radia.

Mr Hilter ::

klinker je izjavil:

jest10 je izjavil:

5 kanalni zna malo hecati, če ni res kvalitetno narejen. Ker sub potegne velike tokove, se lahko pojavi popačenje na drugih kanalih. Jaz bi raje 4 kanalca in posebej bridganega 2 kanalca za sub.


+1

Sicer ce ne vem kaj imas od ostalih zvocnikov, vendar se za ne butalne sisteme kupi 4 kanalec na katerega priklopis nek dober prednji sistem v vratih, ostala dva kanala pa v bridge na sub, zadnji sistem pa sluzi kot ambienca in ga napajas kar iz izhodov od radia.


Super, čeprav mi ni bilo nikoli jasno zakaj zadnja dva puščajo brez ojačanja?

Se mi ne gre za über ozvočenje, rad bi samo da se lepo sliši. Gledam do 500€: 4 zvočniki, sub in ustrezno ojačanje (carputer enkrat v prihodnosti).

jest10 ::

Ker je za muziko najboljši stereo. Zadnji zvočniki kvarijo stereo sliko(sub tu nima veze, ker se nizkim frekvencam ne da določiti od kje prihajajo, zato je sub lahko postavljen kjerkoli)
Zadnji zvočniki so samo, če koga prevažaš na zadnjem sedežu;) Zvočnike v zadnji polici pa kar pozabi, če si slučajno mislil nanje. Ker to ne gre skupaj s subom.

klinker ::

Niti ni res. Zadnji sistem je dobro imet za ambienco in ker se tezje lociras iz kje prihaja sub, ker ce imas samo prvi sistem in zadaj sub bos 100% slisal da bas prihaja od zadaj, vem iz prakse.
Na kratko, zadaj je vsekakor dobro imet nekaj, je pa sprednji sistem uni ki mora bit to to.

eDDi ::

zadnji zvočniki in kvaliteten zvok v avtu sta pojma, ki res ne gresta skupaj. dober prednji sistem in sub je prava pot za kvaliteto zvoka.

klinker ::

Nisi razumel.
Spredaj kvaliteten sistem povezan na amp
Zadaj (najraje boki oz. vrata ce so) neki normalni dvosistemci povezani na amp od avtoradia
Sub v gepeku

Zadnji sistem sluzi le za ambienco in s tem se bolj iznicis zaznavanje lokacije suba poleg tega da se pocutis obkrozen z zvokom, ampak ker je prednji sistem se vedno dosti boljsi, bos mel se vedno zvocno sliko ki prihaja iz spredaj.

Sam sem nekaj let nazaj imel tako...
Spredaj vsak kanal: vrata 2x Midwoofer 16cm, 1x 10cm mid, 1x tweeter + na armaturki 1x dome-mid 8,7cm,1x tweeter
Zadnji boki vsak kanal: 1x Midwoofer 16cm, 1x tweeter
Gepek: 3x 25cm sub

Ampi vsi RockfordFosgate Power: 4x100W (2 kanala na midwooferje ostala dva za mide in tweeterje), 2x40W zadnji sistem, 1x100W mono na subih (450W@1,3ohm)
Ko sem dal neko Celine Dion al kaj podobnega ki je zvuclo kot se zagre si mel solzico na licku in kurjo polt :P

V glavnem, so se mi 1x skurle kretnice od zadnjih kanalov in ti povem da ni blo vec to to brez zadnjih zvocnikov. Se sam nisem mogu verjet da je lahko taka razlika, ker za hrbtom preprosto nekaj manjka, bass pa kar konkretno cutis od zadaj takrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

jest10 ::

Bi rekel, da si imel slabo rezan bas. Če ti sub igra samo pod 100Hz, se njegove pozicije ne sliši.

2x40W zadnji sistem


Iz radija? Uf, magic>:D

klinker ::

jest10 je izjavil:

Bi rekel, da si imel slabo rezan bas. Če ti sub igra samo pod 100Hz, se njegove pozicije ne sliši


Np...ce se dobro spomnem je bil na okoli 90hz. No sej ni da je blo ne vem kako zaznavno, jst sem pac malo delikaten glede zvoka :P

jest10 je izjavil:

2x40W zadnji sistem


Iz radija? Uf, magic>:D


Ja no, ne mores dat zadaj nek "crap" povezan na avtoradnjo ko je ostalo na nekem nivoju...nek balance mora bit :)

jest10 ::

40W iz avtoradija ne moreš dobiti:)) Razen, če poganjaš 1ohm zvočnike.

Ja, 90Hz. Samo koliko db/oktavo pa je bilo dušenje?

klinker ::

Od kje tebi da je to avtoradio...preberi se 1x ;((

jest10 ::

Celo temo že govoriš o tem:

Zadaj (najraje boki oz. vrata ce so) neki normalni dvosistemci povezani na amp od avtoradia

In ker nisi nič posebej povdaril sklepam, da imš tudi ti tako.

klinker ::

klinker je izjavil:


Sam sem nekaj let nazaj imel tako...
Spredaj vsak kanal: vrata 2x Midwoofer 16cm, 1x 10cm mid, 1x tweeter + na armaturki 1x dome-mid 8,7cm,1x tweeter
Zadnji boki vsak kanal: 1x Midwoofer 16cm, 1x tweeter
Gepek: 3x 25cm sub

Ampi vsi RockfordFosgate Power: 4x100W (2 kanala na midwooferje ostala dva za mide in tweeterje), 2x40W zadnji sistem, 1x100W mono na subih (450W@1,3ohm)

eDDi ::

sej se mi verjetno ne da, ampak bom vseeno.

karkol prihaja od zadaj, potegne sliko nazaj, kar ni srejemljivo za kvaliteto zvoka. nizkih frekvenc ne moreš točno določiti od kje prihajajo. v avtu se sliši zaradi tega, ker ostale stvari resonirajo. torej, če dobro utrdiš avto, ne moreš točno določit lokacije suba.

če pa sub utišaš tako, da daš nekaj poleg bolj naglas, je pa bz :)

vglavnem, SQ + zadnji zvočniki = ni rešitve, ne obstaja

klinker ::

eDDi je izjavil:

sej se mi verjetno ne da, ampak bom vseeno.

karkol prihaja od zadaj, potegne sliko nazaj, kar ni srejemljivo za kvaliteto zvoka. nizkih frekvenc ne moreš točno določiti od kje prihajajo. v avtu se sliši zaradi tega, ker ostale stvari resonirajo. torej, če dobro utrdiš avto, ne moreš točno določit lokacije suba.

če pa sub utišaš tako, da daš nekaj poleg bolj naglas, je pa bz :)

vglavnem, SQ + zadnji zvočniki = ni rešitve, ne obstaja


SQ + zadnji zvocniki nemogoce, ampak 4-5x mocnejsi (pravilno postavljen) prednji sistem od zadnjega + sub pa vsekakor. S takim setupom ne bos niti dojel da zadnji sistem sploh obstaja, ker kot sem ze reku, sluzi samo in le rahli ambienci (beri psihoakustika).
Kaj mislis da ko doma poslusas svoj stereo hi-fi da ti nic ne prihaja od zadaj? Sploh se ne zavedas kolko odbojev dobivas z vseh strani.
Glede utrditve strukture avta pa ne bi, ker ce hoces res "ubit" vse vibracije te bo stalo se pa jos. Vsekakor se kaj nardi na tem kjer se da, ampak avto je eden najmanj prijaznih do akustike in je jeba dobit nekaj res korektnega kar se SQja tice. Ze sipe povzrocajo grozne odboje, da o vseh plastikah, plehu, stvari v predalckih ki vibrirajo ne govorimo.
Drugace pa ce si bil kdaj na kakem car audio tekmovanju v kategoriji audiophile si sigurno opazu da jih je dosti ki imajo tako spredaj kot zadaj zvocnike. Je pa res da tam jemalo druga pesem ker tipi znajo porabit tudi do par tednov za nastavit vse kretnice, fazne in casovne zamike, frekvence, itd.

eDDi ::

twiter za glavo potegne oder nazaj oz ga sploh ne moreš točno določit, zgubiš globino..

ja sem bil parkrat na tekmovanju... parkrat oz 3x sm bil državni prvak, par evropskih vrhunskih dosežkov in par avtomobilov sem pomagal nastavit, tako da en malo se mi sanja. sam ti ne bom več govoril, ker ne prideva nikamor.

borut_p ::

4 kanalni ojačevalec, spredaj stereo sistem, zadaj sub in to je to. Tweeterji s svojo kretnico. Če pa seveda gledaš na pejneze, potem ti pa kaj zelo ne bo pomagalo, ker bodo potem zvočniki bolj švoh.
Sigurno se sliši, če dodaš zadnje zvočnike, vendar jih ne pogrešaš, ko se enkrat navadiš na 2+1 sistem.
Za mene kvaliteta zvoka ne pomeni nabijanje, kvaliteta in uglašenost sistema se sliši pri nizkih glasnosti.

LP

Mr Hilter ::

borut_p je izjavil:

4 kanalni ojačevalec, spredaj stereo sistem, zadaj sub in to je to. Tweeterji s svojo kretnico. Če pa seveda gledaš na pejneze, potem ti pa kaj zelo ne bo pomagalo, ker bodo potem zvočniki bolj švoh.
Sigurno se sliši, če dodaš zadnje zvočnike, vendar jih ne pogrešaš, ko se enkrat navadiš na 2+1 sistem.
Za mene kvaliteta zvoka ne pomeni nabijanje, kvaliteta in uglašenost sistema se sliši pri nizkih glasnosti.

LP


OK ti zaupam, sploh se strinjam s tvojo definicijo kvalitete zvoka: a lahko potem daš primer 2 zvočnika, twiterji, sub, ojačevalec? Cenovno srednji razred (da vidim kakšna št. € je srednji razred :0 )

borut_p ::

Se spomnim, ko sem kupoval za Cliota, ravno tako nek srednji razred, sem dal notri sistem - rainbow prednje zvočnike s tweeterji, sub ter ojačevalec ground zero. Skupaj z alpine radiem ter po meri narejeno škatlo za sub, montažo in kabliranjem sem dal današnjih 700€. Vendar je tega že ene 5 let. Na koncu ugotovil, da je sub nekoliko prešvoh (ni 'šel dovolj nizko' za nižje glasnosti) vendar je bil zvok vseeno kvaliteten, samo na glasnosti cca 1/3.
Če želiš kvaliteto v avtu, jo boš sam težko sestavil skupaj, razen če nisi audiofil. Verjet nasvetom na netu o sistemih in kaj kdo ima je bz, saj se vsak avto obnaša drugače in v vsak avto paše drugačen sistem. Najbolje se je pozanimat pri strokovnjakih. V ljubljani jih je nekaj, prav tako v okolici.
Na koncu so pa tvoja ušesa tista, ki bodo rekla kaj je dober sistem, saj je recimo meni všeč bolj čist zvok, za kar so rainbow zvočniki OK, fotr recimo je dal notri dls, vendar dajo za moja ušesa preveč moten zvok. Pa je sta obe trgovini za specializirano opremo in oba tekmujeta.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borut_p ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtoakustika (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23133592 (6394) darck
»

2 avtoojačevalca ali enega?

Oddelek: Zvok in slika
162009 (1619) taz
»

Fersterker in zvocniki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
453107 (2573) T0RN4D0
»

Ozvočenje v avtu - subwoofer da ali ne?

Oddelek: Zvok in slika
264617 (4200) AndrewSmith
»

avtozvočniki

Oddelek: Zvok in slika
252112 (1931) _Dejan_

Več podobnih tem