» »

2 avtoojačevalca ali enega?

2 avtoojačevalca ali enega?

Marko23 ::

Zdravo!

Torej nameravam si nardit ozvočenje za avto, saj bi rad užival v boljšem zvoku. Trenutno si delam večje ohišje za subwoofer, ker sem nabavil premalo škatlo, rabim pa vsaj 100 litersko.

V glavnem nabavil sem :
SUBWOOFER GROUND ZERO TITANIUM GZTW 38TX
500 W RMS

in od kolega rabljen ojačevalec
Amplifier Ground Zero GZTA 4000TX
4- kanalni 600 W max output

Imam še tudi 1 kondenzator, ki sem dobil zraven ojačevalca.

Zvočnike še imam namen nabavit, zdaj imam samo 2 originalna serijska v VW golfu 4ki 1.4 motor (skrbi me, da ne bo dovolj moči, zato sem vzel kondenzator še zraven, ker se mi je enkrat zgodilo, da je avto crknil, ko sem že serijsko mel muziko na glas, klimo vklopljeno, gretje obeh stekel, brisalci).

Zanima pa me, če bi blo pametno, da bi od kolega nabavil še en 4-kanalni ojačevalec 1000 W ?
Skrbi me, ker bi lahko mel preko tega samo subwoofer? Zvočnike bi moral met vezane preko radia in bi bla slabša kvaliteta, kot pa če bi mel še en ojačevalec samo za zvočnike ne?
Eni mi pravijo tud, če bi htel tak met, bi moral met še en akumulator, to pa mi ne pride v poštev, zato prosim za svetovanje.

Lep pozdrav, Marko

r3dkv1c4 ::

Odvisno kaj boš obesil na ojačevalec.
Če boš imel samo bas, potem je dovolj za dober izkoristek 600w ojačevalec, če pa želiš še dodatne zvočnike, potem bi bil pa tudi 4-kanalni 1000w dovolj.

Zapomni si, da ni vse v moči ampak je predvsem odvisno razmerje celotnega sistema in pa kar je poglavitno- DOBER ALPINE RADIO , kot vir vsega.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

darkz ::

Res odvisno od vsega skupi :=) meni so zvočniki delali brez problema brez ojačevalca :) so pa bli 150EUR ... 13ke ker večje negrejo v luknjo :D
Ravno tako sub od ground zero 500rms ki pa je bil povezan z ground zero 1000w/500rms ojačevalcem ... nvem meni je blo cool :) je pa res da sem imel sub na 1/4 ker čene je streslo vse skupi :D

Ne strinjam se glede Alpine radiota :)

ŠE nekaj.. nestoj preveč se preveč iživljat z gzrw ... znajo hitro se skurit :) vedno najprej počakaj vsaj 5min da se segreje ves sistem preden ga na polno zažigaš. jaz imam slabe izukšnje ker se nisem držal teh navodil :D
|ryzen 3900x|, |2x8 ddr4 3600|, |x470-f rog|
|970pro 512|, |5700 xt|, |nzxt x52|, |omen 32|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darkz ()

taz ::

Tistega 4 kanalca lahko uporabiš za aktivni sprednji sistem (16ke na 2 kanala, tw na 2 kanala) ali pa za zvočnike spredaj in zadaj, odvisno kako boš imel. Če hočeš da ti sub lepo zatrese, si nabavi monoblok (1-kanalni ojačevalec) od 500W RMS in močnejše na 1ohm, ker če prou vem, ima sub 2x2ohm špuli.

AnotherMe ::

taz je izjavil:

Tistega 4 kanalca lahko uporabiš za aktivni sprednji sistem (16ke na 2 kanala, tw na 2 kanala) ali pa za zvočnike spredaj in zadaj, odvisno kako boš imel. Če hočeš da ti sub lepo zatrese, si nabavi monoblok (1-kanalni ojačevalec) od 500W RMS in močnejše na 1ohm, ker če prou vem, ima sub 2x2ohm špuli.

točno tako!
Dodal bi samo tole: vrži kondenzator v kanto - ni nobene koristi ;)

taz ::

Ja kondenzator ni najbolj uporaben, malo pripomore če je slab akumulator, da ne utripa use ko udari bass, ampak to je to. Raje ga prodaj pa izkupiček priloži h nakupu boljšega akumulatorja, če je trenutni bolj švoh.

r3dkv1c4 ::

darkz>Ne strinjam se glede Alpine radiota :)

Pa ti povej boljšo izbiro?
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

cebelar123 ::

Ti samo pazi da ti nebo, ko boš vse poštimo v nulo plajtco tablalo;) , ker pol je vse kaj si naredil bilo zaman.

Wisor ::

Komot imaš dva ojačevalca samo se ti ne splača.

Če misliš imet sistem, ki ti bo igral lepo in ne boš nabijal skozi vsako selo, ki se boš vozil, kupi en solidn 4 kanalni fršterker.

2 kanala ponuci za prednji sistem, 2 kanala uporabiš za woofer. Kondenzator vrži v smeti, ker je samo show off, dejanskega učinka pa nima kaj dosti.

Zvočnike zadaj lahko brez problema vežeš na radio, ampak če imaš solidni prednji sistem, jih sploh ne boš slišal, zato se ne oziraj na njih.


Če misliš pa ponucat še zadnje zvočnike, pa pol nabavi še monoblok, pa malo bolj konkretne kable :)

Za tvoje moči, bo stock akomulator čist vredu.

AnotherMe ::

Če je sub 500wrms - potem se kar splača konkreten monoblok za njega - drugače mu bo dolčas ;)

wooted ::

da si malo sposodim :)

Imam 2x400W sub od pioneerja pa imam trenutno nek skurjen amp (dobil zastonj) ki sicer nekaj špila ampak to ni to.

lahko vežem to na en mono amp kot je tale?
in vse skupaj vežem na 1ohm?

Wisor ::

S 500W RMSa pa solidno škatlo maš tam cca 130db+, v kar za moje pojmne ne splača velik vlagat.

SQ ti bo pa enak dobr igral na 100W :P

1 Ohm je 800W RMSja, za 200€ dobiš rabljenih par kilovatov.

Poglj si malo vezave zvočnikov


Jaz se že dolg več ne ukvarjam z avtoakustiko, sem raje prešaltal na slušalke :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

wooted ::

saj pravim da bi na en ohm vezal.
mene bolj zanima če je smotrno dat na mono al rajš nabavim 2 kanalni.

Rabim samo toliko da mi doda kick v hrbet, ne rabim 100db :D

Wisor ::

Pol vrž stran en sub, rabiš samo enga, pa si nared kompresijsko škatlo pa si zmagu.

Bass ti bo najlepši, zgubu boš flex.

Pa še 3/4 kufra boš imel frej zaradi same litraže škatle.

EDIT:
V vsakem primeru pa če boš imel za sube, se ti bolj splača kupit monoblok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Wisor ()

Marko23 ::

Hvala vam za odgovore :D zanima me še samo, kolega mi je omenil, da bi blo super še noter v kišto zmontirat kretnico? Zanimajo me prednosti tega in kako težko je to zmontirat za nekoga, ki nima pojma o tem :D hvala

eric_cartman ::

Ne mislm niti približno reklame delat..Jst sm sicer vse sam vgrajeval v avto..Ampak po nasvete sem pa hodil do Igorja pod Šmarno goro.

Ma tut stran Caraudioempire in tam lahko vprašaš njega prek mejla..

http://www.caraudioempire.com/

Če ne drugega, se s tem ukvarja že ogromno časa in se res spozna na zadeve.

taz ::

Marko23 je izjavil:

Hvala vam za odgovore :D zanima me še samo, kolega mi je omenil, da bi blo super še noter v kišto zmontirat kretnico? Zanimajo me prednosti tega in kako težko je to zmontirat za nekoga, ki nima pojma o tem :D hvala

Ne rabiš je, ker boš uporabil aktivno kretnico ki jo ima ojačevalec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dobra masa avto ojačevalca

Oddelek: Zvok in slika
496962 (5488) Scorpia
»

Avtoojačevalec 5 kanalni ali posamični?

Oddelek: Kaj kupiti
223191 (2930) borut_p
»

Fersterker in zvocniki.

Oddelek: Pomoč in nasveti
453110 (2576) T0RN4D0
»

Če ta ojačevalec požene ta woffer?

Oddelek: Zvok in slika
91741 (1514) AndrewSmith
»

Ojačevalc za avto + SubWoofer

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
312619 (2287) _Dejan_

Več podobnih tem