» »

popravilo radia

popravilo radia

Kaboom ::

imam radio: Nokia 9571, zlomila se je teleskopska antena in sem po dolgem teženju od mame spravo svojo leno rit poleg... ker že imamo kabelski sistem in na njem vse dobre radijske postaje sem si zamislil da če bom že popravljal, bom naredil še na boljše.

odprem radio, prilotam gor na vezje coaxial kabel ki ma na drugi strani coax konektor za v vtičnico. testno priklopim radio da bi sprobal kak lovi kanale - ne lovi sploh.

sploh ne poišče nobene postaje, pa ne zato ker ne bi bilo nobene (ker sem na isti višini kot 100m oddaljen radijski oddajnik), ampak zato ker sploh ne pomika digitalnega sweepa po frekvencah.

jaz seveda delam to na odprtem radiju in ko se dotaknem enega konektorja na vezju pa poišče naslednjo postajo, če pritisnem gumb za iskanje LCD displey kaže iskanje po frekvencah postaja pa se ne premakne...

če ima kdo idejo, prosim in hvala.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Brane2 ::

Mogoče imaš na koaxu DC komponento, ki služi napajanju VF fršterka antene na strehi. Probi dat kak kondi med signalno žilo koaxa in vezjem.

Poleg tega se verjetno impedanci ne ujemata. Koax in koneckoncev cel kabelski sistem imajo 75 Ohmov, medtem ko ima radio bogvekaj.

Kljub neprilagojenosti bi moral nekaj sprejemati, zato mislim da je prej DC napetost na kabl vzrok..


Kaboom ::

ni kriv coax kabel ki je priključen na vezje od radia, ker dela isto tudi brez kabla...

torej, na kratko: radio ima digitalno iskanje po frekvencah, ko pritisnem naj išče se premikajo številke na lcd displeyu, ampak nikdar ničesar ne najde (šumi isti ton). ko se pa dotaknem enega dela vezja znotraj radia, pa začne komaj premikat frekvenco (šumenje se spreminja), ko spustim tisti del vezja pa se tam ustavi in potem če sem vstavo na radijski postaji, jo bo predvajalo. ampak s tipkami ne morem ničesar spreminjat...
tak način izbiranja postaje pa tudi ni priročen...

razmišljal sem da bi blo kaj narobe s povezavo med tipkami in nastaljalnikom frekvence...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

gumby ::

mogoče imaš kakšen hladen kontakt na tiskanem vezju... ali počeno linijo. zajebancija, skratka;(

Copciller ::

Si ziher da so frekvence raijskih postaj na vašem kablu iste kot kot tiste ki se oddajajo preko oddajnika. A mate za kabelsko mogoče kakšen poseben sprejemnik, ker je možno da so radijske frekvence modulirane v višje frekvence in ti jih sprejemnjik mogoče zaradi tega sploh ne zazna:\ :\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DAB stanje pri nas (strani: 1 2 3 468 69 70 71 )

Oddelek: Zvok in slika
3546503088 (71) Okapi
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386569 (2964) veso266
»

Telemach ukinja vse analogne radijske kanale

Oddelek: Pomoč in nasveti
409850 (7451) mat xxl
»

Slab kontakt na RF ojačevalcu

Oddelek: Pomoč in nasveti
494775 (4375) Mitch
»

kabelski radijo na tv fm tunerju

Oddelek: Pomoč in nasveti
182680 (2411) stara mama

Več podobnih tem