» »

Klima Panasonic E12GKE

Klima Panasonic E12GKE

NoBody- ::

Pozdravljeni

Imam en problem z omenjeno klimo. To sezono smo začeli gret na omenjeno klimo in sedaj ko je temperatura okoli ničle se klima 2-3x na dan izklopi in sicer je takšen zapored dogajanja:
Klima dela dela, temperatura nastavljena na 25stopinj, naenkrat se na notranji enoti loputa za zrak zapre in power lučka začne utripat, na zunanji enoti pa se ventilator zaustavi, sliši se kot da bi dušo spustla ( sliši se kot bi isto kot odpreš ventil na zračnici in se zrak sprosti ) in nato je tako enih 10min in potem se sama nazaj zalaufa.

Sem klical mojega serviserja in pravi da je to tako imenovani defrost. Torej naj bi se na zunanji enoti nabral led in se klima automatsko prestavi na defrost mode kar naj bi bil zgornji postopek. Razložil je da klima na notranji enoti zapre loputo in pošilja topli zrak na zunanjo da se "odtali" in ko se to naredi začne ponovno delovati.

Sicer mi je to razumljivo kar mi je razložil samo zakaj se mi to naredi 2-3x na dan če klima nonstop laufa med tem časom. Servisirana je bila pred cca. 2 meseca, tud temperatura ni tako nizka, delala naj bi brez problema do -10 stopinj.

Še ve kdo kakšno drugo razlago zakaj se to dogaja, razen tega kar že vem?

Lp

bond007 ::

To je točno to, kar ti je serviser povedal. S tem, da so intervali defrostov odvisni od zunanjih temperatur in predvsem vlage... In defrosti se lahko dogajajo bistveno bolj pogosto, kot pa samo 2x-3x na dan, če so pogoji težki - velika vlaga(megla) in temperature okoli 0 stopinj.

NoBody- ::

Ja sem tudi sedaj se pogledal po tujih forumih in dejansko se v taksnem vremenu kot je sedaj (vlaga in temperatura okoli nicle) defrost bistveno pogosteje dogaja. :)

Miha_T ::

Če te to moti lahko okrog kompresorja in cevi v zunanji enoti naviješ grelni kabel. Ampak priklopi ga tako, da bo grel le ko bo klima vklopljena na gretje.

Pyr0Beast ::

Klima se odtaljuje - to ni razlog za skrb

S tem samo preprečuje da bi zamrznila - namreč če zamrzne pade pretok zraka in s tem tudi gretje na 0
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera klima (strani: 1 2 3 4116 117 118 119 )

Oddelek: Kaj kupiti
59311149993 (618) LordMat
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34864336 (4533) edi123
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655067 (30186) facepalm
»

Lastna montaža klime v hiši

Oddelek: Loža
3846048 (16478) Magic1
»

zarošene šipe, klima (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5319496 (18186) energetik

Več podobnih tem