» »

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Obvezno cepljenje otrok - Mnenja za in proti?

Temo vidijo: vsi
««
11 / 124
»»

Invictus ::

Sem prebral. Pa ne bodo uvedli obveznega cepljenja (kot pri nas), ampak se bodo potrudili izobraziti starše.

Ne bo PRISILE. Tako kot je to normalno v Slovenistanu ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Pa še minarete so mimogrede prepovedali. Bravo Švica.

O.

gruntfürmich ::

ne bo prisile, rezultat pa bo isti.
jaka fora. naslajajo pa se nad tem samo debili ki mislijo da so posebni in se mora z njimi v rokavicah ravnati...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Half-Saint ::

Spet smo pri tem, da so drugače misleči "debili". Lepo, ni kaj.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

jype ::

Mislim, da cilja zgolj na narobe misleče. Nekaj je, če si misliš, da je rdeča barva grša od oranžne, nekaj povsem drugega pa, če si misliš da je cepljenje bolj škodljivo od "matere narave".

Mipe ::

To me spomni na tisti dogodek, ko je deklica hudo zbolela in bi umrla brez operacije, vendar so njeni verni starši zavrnili operacijo ter raje ob postelji molili k Bogu. Deklica je umrla, nastal je velik halo.

Imajo starši pravico do odločanja o otrokovem zdravljenju? Do take mere, da le-tega spravijo v smrtno nevarnost?

Invictus ::

Ali imajo starši pravico odločati kaj zdravnik vbrizga v zdravega otroka, če se pa ne ve kako bo otrok na to reagiral. Mogoče bo imel trajne posledice ali celo umrl ...

kdo je pa v tem primeru kriv? Starši? Zdravnik? Država? Glede na to kako se medicinski ceh obnaša do pacientov, nihče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dbevfat ::

Invictus je izjavil:

Ali imajo starši pravico odločati kaj zdravnik vbrizga v zdravega otroka, če se pa ne ve kako bo otrok na to reagiral. Mogoče bo imel trajne posledice ali celo umrl ...

Razliko med tem, da je nekaj brez dvoma dokazano škodljivo in da je 0,001% možnosti, da bodo kakršnekoli posledice, menda opaziš?
nvr2fat

jype ::

Invictus> Ali imajo starši pravico odločati kaj zdravnik vbrizga v zdravega otroka, če se pa ne ve kako bo otrok na to reagiral. Mogoče bo imel trajne posledice ali celo umrl ...

Ali imajo starši pravico odločati kaj zdravnik vbrizga v zdravega otroka, če se pa ve, da bo imel velik del otroške populacije trajne posledice, mnogi pa bodo celo umrli, če se cepljenje opusti?

btree ::

Pa saj ni, da necepljeni otroci kar umirajo. V bistvu, če je nekdo občutljiv na cepivo npr. proti ošpicam, se zna zaplesti pri cepljenju proti ošpicam ali pri ošpicah samih, ki bi jih npr. dobil kot necepljen. Otroci iz rizične skupine v vsakem primeru nastradajo. Ne vem pa, kako ugotavljajo katera cepljenja so še vedno potrebna, ko pride epidemija nastradajo tudi cepljeni: primer oslovskega kašlja v Idriji nekaj let nazaj. Pa tudi mi ni jasno po kakšni logiki so leta 2005 ukinili obvezno cepljeno proti tuberkulozi.

jype ::

tomazzz> Pa saj ni, da necepljeni otroci kar umirajo.

Ne, ni. Dokler pa jih umre več od zapletov pri bolezni, kot od zapletov pri cepljenju, je cepljenje smiselno. Obvezno cepljenje je smiselno takrat, kadar to bistveno zmanjša tveganje tudi za tiste, ki niso cepljeni.

Invictus ::

Ampak kako bodo cepljeni umirali, če so pa cepljeni?

Primer iz vrtca je pa tak. Na Vrhniki so imeli oslovski kašelj. Zbolelo je 80% necepljenih in 70% cepljenih.

Očitno cepivo ne deluje. Zakaj potem delati nekaj kar ni učinkovito? Saj tudi avta ne pelješ popravljat k električarju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Invictus> Zbolelo je 80% necepljenih in 70% cepljenih.
Invictus> Očitno cepivo ne deluje.

Wat.

Kadar je cepljenih dovolj, ne zboli nihče.

btree ::

To ni čisto res, sam sem bil cepljen proti ošpicam in sem jih kasneje tudi prebolel, nobeno cepljenje te ne more 100% zaščititi pred boleznijo.

jype ::

tomazzz> To ni čisto res, sam sem bil cepljen proti ošpicam in sem jih kasneje tudi prebolel, nobeno cepljenje te ne more 100% zaščititi pred boleznijo.

Ker proti ošpicam niso bili cepljeni skoraj vsi.

btree ::

Učinkovitost cepiva OMR je 95 - 98%. Bolj natančno 95% za tiste, ki so prejeli en odmerek, 98% za tiste, ki so prejeli oba odmerka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: btree ()

Matjaz4 ::

Sem pa malo pozno opazil tole temo pa vendar vidim, da vas precej tukaj govori na pamet. Posebno zagovorniki obstoječe ureditve hvalite le-to brez, da ste temu posvetili več kot 30min časa. Sam zadevo spremljam več kot 10 let in slika ni taka kot se kaže javno. Ne bom razpredal o teorijah zarote ter + in - ene in druge strani. Skratka, če bi kdo od vas spremljal pravo stanje na terenu, govoril z zdravniki, bolniškim osebjem, imunologi itd... bi si kaj hitro ustvarili svojo sliko. Tako pa lahko vidimo v temi kaj se dogaja.

Predlagam vsem tako zagovornikom kot nasprotnikom, da si preberete knjigo gospe Dr. Tetyana Obukhanych (Dr. Tetyana Obukhanych earned her Ph.D. in immunology from the Rockefeller University, New York, NY and has done postdoctoral research at Harvard Medical School, Boston, MA.).

http://therefusers.com/refusers-newsroo...
ali pa na amazonu
http://www.amazon.com/Vaccine-Illusion-...

Pa še to kreganje o tej tematiki je neumnost. Pameten človek analizira dvom in ne rine z svojim "pravom" čez zid. Vsi bi imeli več od tega.

mirage ::

Matjaz4 je izjavil:

Sem pa malo pozno opazil tole temo pa vendar vidim, da vas precej tukaj govori na pamet. Posebno zagovorniki obstoječe ureditve hvalite le-to brez, da ste temu posvetili več kot 30min časa. Sam zadevo spremljam več kot 10 let in slika ni taka kot se kaže javno. Ne bom razpredal o teorijah zarote ter + in - ene in druge strani. Skratka, če bi kdo od vas spremljal pravo stanje na terenu, govoril z zdravniki, bolniškim osebjem, imunologi itd... bi si kaj hitro ustvarili svojo sliko. Tako pa lahko vidimo v temi kaj se dogaja.

No, ne na pamet prosim. Ravno tisti, ki zagovarjamo trenutno ureditev smo veliko v stiku z zdravniki, bolniškim osebjem, bolniki, profesorji... in še kom. Manj kot 30min časa ti vzame, da greš na stran od SVOOD in skopiraš tekst, ne pa da se skozi celo temo trudiš z evidence based medicino dokazat, da imaš prav, čeprav pri večini ne zaleže.

echo ::

Skratka, če bi kdo od vas spremljal pravo stanje na terenu, govoril z zdravniki, bolniškim osebjem, imunologi itd... bi si kaj hitro ustvarili svojo sliko.

Ja, zadnjič sem se pogovarjal z onkologom in sem si lahko ustvaril sliko, da imamo vsi raka. A vidiš kaj je težave takega ustvarjanja slike?
Vidiš to, kar hočeš.
Neznanstveno in nezanesljivo.

Matjaz4 ::

V veliko primerih se gre tudi za način kako so bile določeni ukrepi "ugotovljeni" za pozitivne in primerne. Poglejte otroke v vrtcih eden za drugim svečke z nosa itd.... pač stanje, ki se smatra za normalno ... pa ni. Mogoče nimamo več "starih" bolezni imamo pa kopico novih, ki jih včasih nismo poznali. Kako lahko torej nekdo reče, da nam to vse skupaj tako močno pomaga. Ne morem mimo tega, da pomislim na bližnjo preteklost v čas H1N1, ko so bili forumu polni zagovrnikov, da se je treba it cepit, da ne govorim o medijih. Nato se je izkazalo kar se je .... kje so danes vsi ti? Tudi komentarji na forumih so se končali praktično čez noč. Verjamem, da se je težko umakniti iz ustaljene dogme čeprav ni potrebno veliko gledati, da se ugotovi realno stanje. Da ne bo izpadlo kot, da se pri govorjenju opiram na youtube pa vendar si velja prebrati tole: http://www.naturalnews.com/033584_Dr_Ma...

zee ::

Iz nalepljene povezave:
... Americans were contaminated with leukemia and cancer viruses ...


Levkemija je tumorsko obolenje, virusa levkemije v moji karieri se nisem zasledil. Enako velja za viruse raka (cancer viruses). Obstajajo sicer virusi, ki lahko potom vgradnje v celicni genom povzrocijo nastanek raka, najbolj znan primer je HPV, vendar sami po sebi ne povzrocajo raka.

Naprej sploh nisem bral, saj dve tovrstni napaki na samem zacetku teksta kazeta na popolno nerazumevanje elementarne biokemije in molekularne biologije.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Matjaz4 ::

zee:
Lahko, da je avtor teksta zaj... video pa ni on delu. Mi lahko poveš kaj je potem tole? Oncovirus @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matjaz4 ()

zee ::

Obstajajo sicer virusi, ki lahko potom vgradnje v celicni genom povzrocijo nastanek raka, najbolj znan primer je HPV, vendar sami po sebi ne povzrocajo raka.


Se enkrat preberi.

The vast majority of human and animal viruses do not cause cancer, probably because of long-standing coevolution between the virus and its host.
Worldwide, the WHO International Agency for Research on Cancer estimated that in 2002 17.8% of human cancers were caused by infection, with 11.9% being caused by one of seven different viruses.[1] The importance of this is that these cancers might be easily prevented through vaccination (e.g., papillomavirus vaccines), diagnosed with simple blood tests, and treated with less-toxic antiviral compounds.
(vir: Wikipedia)

Namenoma podebelil zanimiv del.

A direct oncogenic viral mechanism[4] involves either insertion of additional viral oncogenic genes into the host cell or to enhance already existing oncogenic genes (proto-oncogenes) in the genome. Indirect viral oncogenicity involves chronic nonspecific inflammation occurring over decades of infection, as is the case for HCV-induced liver cancer.
(vir: Wikipedia)
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Arto ::

Matjaz4 je izjavil:

zee:
Lahko, da je avtor teksta zaj... video pa ni on delu. Mi lahko poveš kaj je potem tole? Oncovirus @ Wikipedia

Tudi če gre za resničen incident, to ni argument proti cepivom. To je približno tako, kot da se ne bi več vozil z avtomobili, ker je imel Ford Pinto nevarne probleme s tankom za gorivo.

Matjaz4 ::

Arti: Dej ponovno razmisli kaj primerjaš in kaj si rekel. Če se že spuščam na ta nivo....avto peleš na servis pa je ...iz sebe pa te zadeve ne boš več spravu.

imagodei ::

A smo spet začeli? 8-O

> "Sem pa malo pozno opazil tole temo pa vendar vidim, da vas precej tukaj govori na pamet. Posebno zagovorniki obstoječe ureditve hvalite le-to brez, da ste temu posvetili več kot 30min časa."

Zadevi smo posvetili precej več kot 30 min časa. Nekateri ljudje, ki se oglašajo v tej temi imajo dokončan podiplomski študij biologije, nekateri so zdravniki, biokemiki... Celo laiki so navajali znanstvene raziskave. Tako tukaj, kot v povezani temi o Prašičji gripi. Izkaže se, da je histerija zoper cepljenje zgolj histerija; da ljudje ne znajo brat, da mešajo hruške in jabolka oz. celo smetano in batne obročke. Predvsem je to očitno, ko pride do omenjanja živosrebrovih spojin. Kaže pa se tudi popolno bralno nerazumevanje in na splošno nerazumevanje področij, o katerih bi radi odraslo razpravljali.


> "Sam zadevo spremljam več kot 10 let in slika ni taka kot se kaže javno."

Prvič, verjamem, da 10 let že poslušaš predvsem argumente ene strani in da "želiš verjeti". Pripadat eliti, ki ve več od ostalih "nevednežev" je kul in daje občutek poslanstva.

Drugič, kaj točno te moti? Kaj je izkrivljeno? Manj hudih zdravstvenih problemov, ker se zaradi manjše pojavnosti bolezni posledično pojavlja manj komplikacij? Manjša smrtnost otrok? Nižji stroški zdravljenja? Dejstvo, da imajo zdravniki več časa, da se posvečajo drugim akutnim in kroničnim obolenjem, namesto da bi zdravili rdečke, mumps in davico? Manj otrok s prirojenimi okvarami, kot so slepota, okvara sluha, umske prizadetosti?
- Hoc est qui sumus -

Arto ::

Matjaz4 je izjavil:

Arti: Dej ponovno razmisli kaj primerjaš in kaj si rekel. Če se že spuščam na ta nivo....avto peleš na servis pa je ...iz sebe pa te zadeve ne boš več spravu.

Nisi dobro razumel analogije. Ford Pinto je imel ta problem, da če se ti je kdo zaletel od zadaj v avto, se je cel avto vžgal (in si zgorel). Tako da nima veze servis tukaj.

Invictus ::

Kar se tiče umske prizadetosti, ni videti da bi upadala ...

Ampak Slovenci smo tako narod ovac. Takoj ko se pojavi nekdo, ki malo iztopa, ga je potrebno zatreti. Zato taki večinoma odhajajo v tujino. Ker ne želijo biti ostriženi in na koncu še odrti od enih glupih državnih birokratov.

Obvezno cepljenje ni v skladu z svobodo odločanja. S katero se Slovenija tako hvali.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Nasprotovanje cepljenju je skladno z umsko prizadetostjo.

O.

Arto ::

Invictus je izjavil:

Obvezno cepljenje ni v skladu z svobodo odločanja. S katero se Slovenija tako hvali.

Nimaš se kaj svobodno odločat, da boš ogrožal ostale.

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Obvezno cepljenje ni v skladu z svobodo odločanja. S katero se Slovenija tako hvali.


Nimaš samo pravic, imaš tudi dolžnosti. Al hočeš povedat, da imajo Vegradovi delavci pravico linčat Tovšakovo, ker jih spravlja v nečloveško situacijo?

Če ne želiš povedat tega, pol bo čas, da razumeš, da ti prav tako nimaš pravice, da z odklanjanjem cepljenja in nepodrejanjem standardom medicine 21. stoletja izpostavljaš mojega še ne cepljenega otroka nevarnostim. Ker sam nisi sposoben oceniti različnih velikostnih redov nevarnosti in ker meniš, da tvoja pravica do svobode odločanja presega pravico do zaščite s precepljenjem (sploh v primeru tistih otrok, ki iz upravičenih razlogov NE SMEJO biti cepljeni), naj bomo vsi tarče tvoje samovolje?!
- Hoc est qui sumus -

Arto ::

@Invictus: Pa še to. Nasprotovanje cepljenju je trenutno modna muha, tako da bi jaz malo razmislil, kdo je tu ovca.

Matjaz4 ::

imagodei: A ni fino, če spet začnemo. Gre pač za debato.

Prvič izobrazba pri videnju in razumevanju tega problema očitno nima velike veze saj se celo mnenja strokovnjakov , ki jih naštevaš, v tej temi krešejo.

Drugič glede histerije težko verjamem, da je histerija. Kaj lahko rečeš staršem, katerih otroci so bili po cepljenju tako ali drugače prizadeti. Le-ti bodo to čutili celo življenje. Ne govorit, da povezava ni znansveno dokazana raje rečem da ni znanstveno priznana.

Tretjič glede zdravstvenih problemo, ki jih omenjaš, da jih je manj (rdečke, mumps (za tega sem bil cepljen tudi sam pa sem ga vseeno dobil), davico)....raje poglej koliko bolezni je v porastu ali pa so celo nove (avtizem, razne alergije katere ima skoraj vsak otrok, rak....).

Nazadnje pa glede tega, da "želim verjeti". Imam 4 otroke. 2 sta cepljena po programu ker smo verjetli, da je tako prav. Drugi ima posledice, ki jih je takratni pediater priznal ustno, stanje se je izboljšalo skozi leta vendar ne popolno. Zadnja 2 nista cepljena nič (nismo jih dali zaradi strahu pred ponovitvijo). Ko primerjam starejša in mlajša lahko s 100% gotovostjo trdim, da sta neprimerno bolj zdrava.

Vidim pa, da tudi omenjaš ogrožanje tvojega cepljenega otroka. Naša 2 necepljena sta takorekoč bila edina v vrtcu, ki skoraj nista bila bolna. Če sta se pa že kaj nalezla bi se pa oz. sta se od cepljenih, ki so zboleli kljub temu, da so bili cepljeni.

Zakaj pa v AT, DE, NL itd. pustijo svobodno izbiro? Ne govorit, da ne ker zaradi narave službe ogromno potujem in poznam situacijo po EU.

jype ::

Matjaz4> Zakaj pa v AT, DE, NL itd. pustijo svobodno izbiro?

Ker si to lahko privoščijo, ker se več kot 98% staršev odloči cepiti svoje otroke.

Arto ::

Matjaz4 je izjavil:

Če sta se pa že kaj nalezla bi se pa oz. sta se od cepljenih, ki so zboleli kljub temu, da so bili cepljeni.

Zboleli za čem? Mumpsom, rdečkami ali davico? Saj menda veš, da cepljenje otrok ni mišljeno proti raznim prehladom?

imagodei ::

Matjaz4 je izjavil:

Prvič izobrazba pri videnju in razumevanju tega problema očitno nima velike veze saj se celo mnenja strokovnjakov , ki jih naštevaš, v tej temi krešejo.

Ni res. Tak vtis želite dati nekateri. V resnici se strinja 98% znanstvene srenje - ali celo še več. Problem je, da Internet v svoji liberalnosti daje moč tudi marginalnim skupinam. V mnogih primerih je to kul in želeno, v tem primeru pa pač ne, ker ustvarja histerijo. Pet nasprotnikov cepljenja s svojimi spletnimi stranmi in objavami na forumih povzroči sliko, kot da je cepljenje pereč problem - čeprav ni.

Spodnje podatke sem enkrat že dal (vir je Alojz Ihan).
Oslovski kašelj - koristi in stranski pojavi ob cepljenju

Težava                 po cepljenju           po bolezni

Encefalitis             1/110.000              1/2.000

Možg. okvara        1/310.00              1/4.000

Smrt                     1/1.100.000          1/5.000 


Matjaz4 je izjavil:

Drugič glede histerije težko verjamem, da je histerija. Kaj lahko rečeš staršem, katerih otroci so bili po cepljenju tako ali drugače prizadeti. Le-ti bodo to čutili celo življenje. Ne govorit, da povezava ni znansveno dokazana raje rečem da ni znanstveno priznana.

Ravno to je problem. Vsak izpuščaj, ki ga otrok dobi v roku 10 dni po cepljenju, mamice in očki povezujejo s cepljenjem, čeprav je otrok vmes morda jedel jagode, pa je alergija prišla od tega.

Dokumentirani so primeri pretiranega imunskega odziva pri otrocih in v teh primerih gre res za težavo. Rešitev je presejalni test novorojenčkov, o čemer se v razvitih državah že resno razmišlja. Ve se tudi, da so včasih otroci alergični na sestavine, vendar zaradi zgodnjega cepljenja (pri nekaj mesecih) tega še ni bilo možno ugotoviti. Ti primeri so res nesrečni, še posebej, če se zgodi ravno tvojemu otroku. Ampak, če bi vsi razmišljali tako, otroka nihče ne bi dal cepiti, končni efekt pa bi bil neprimerljivo slabši (glej tudi tabelo zgoraj). Za vse ostale primere (avtizem, alergije) - boste skeptiki morali najprej dat neke merljive podatke in verodostojne raziskave.

Matjaz4 je izjavil:

Tretjič glede zdravstvenih problemo, ki jih omenjaš, da jih je manj (rdečke, mumps (za tega sem bil cepljen tudi sam pa sem ga vseeno dobil), davico)....raje poglej koliko bolezni je v porastu ali pa so celo nove (avtizem, razne alergije katere ima skoraj vsak otrok, rak....).

Posameznik ni nobeno merilo. 99,9% tistih, ki so bili cepljeni, mumpsa ni dobilo. Ti si imel očitno preslab odziv na cepivo oz. se imunski odziv "ni ustrezno prijel". Vseeno je bil potek bolezni najbrž bistveno lažji, kot bi bil v primeru, da te ne bi cepili.

Za vse ostale bolezni (avtizem, alergije) - boste skeptiki morali najprej dat neke merljive podatke in verodostojne raziskave, ki cepljenje identificirale kot glavnega povzročitelja.

Matjaz4 je izjavil:

Nazadnje pa glede tega, da "želim verjeti". Imam 4 otroke. 2 sta cepljena po programu ker smo verjetli, da je tako prav. Drugi ima posledice, ki jih je takratni pediater priznal ustno, stanje se je izboljšalo skozi leta vendar ne popolno. Zadnja 2 nista cepljena nič (nismo jih dali zaradi strahu pred ponovitvijo). Ko primerjam starejša in mlajša lahko s 100% gotovostjo trdim, da sta neprimerno bolj zdrava.

Me žalosti, da je imel tvoj otrok tak odziv na cepljenje - če je vzročna zveza seveda res jasno dokazana. Žal tega verjetno nihče ni mogel predvideti. Ravno tako bi lahko cela družina umrla na poti k zdravniku, če bi se na cesti v vas zaletel pijan voznik. Kljub tej - zelo realni možnosti - se verjetno niste odpovedali uporabi avtomobila?

Mlajša dva, za katera praviš, da sta bolj zdrava... Bosta bolj zdrava samo toliko časa, dokler ne bosta zbolela za oslovskim kašljem, davico, rdečkami. Če imaš necepljeno hčerko, upaj, da ne bo za rdečkami zbolela med svojo nosečnostjo. Njen otrok bo v tem primeru po vsej verjetnosti slep, ali pa bo imel srčno okvaro... Nenazadnje je tvoj občutek o "neprimerno bolj zdravih" otrokih lahko zgolj subjektiven. Ali pa sta pač zaradi srečnih okoliščin manj izpostavljena raznim virozam. Kot rečeno - če se bosta v vrtcu ali šoli okužila z oslovskim kašljem od prav tako necepljenega sošolca, ju čaka cca. 2 mesečno trpljenje, odsotnost iz šole, tebe in tvojo soprogo pa bolniška. Cepljena otroka seveda ne bosta zbolela.
- Hoc est qui sumus -

Matjaz4 ::

imagodei: Vidim, da si mi odgovoril točno tako kot piše v vseh brošuricah. Tabelica gospoda Ihana pa ne pove nič. Pove samo koliko je je bilo določene obolevnosti ali smrti po cepljenju ali po preboleti bolezni. Kje pa je podatek koliko cepljenih je vseeno dobilo bolezen - oslovski kašelj oz. kolikšen % ncepljenih in kolikšen % cepljenih je dobilo bolezen. To je bistven podatek.

Nikjer nisem govoril o posledici cepljenja kot o majhnih izpuščajih. Mislim, da za majhen izpuščaj nihče ne hodi k zdravniku. Za moj mumps je seveda vedno odgovor tistih 0,01% v katere sem padel. Verjetno isto za mojega sina. Bolj me pa zanima kje sem ga je dobil in kje ga je on glede na to, da je bil takorekoč vedno obkrožen samo s cepljenimi otroci in pravtako tudi on. Za ošpice isto vprašanje. Kakorkoli mumps je nevaren v kasnejših letih ne pa pri majhnih otrocih...zato nekih posledic ni imel.

Glede hčerke pa a ni bolje potem, da rdečke dobi prej v mladosti kot pa kasneje ko bo recimo noseča. Zaradi vseh teh nejasnih vzročnih zvez (kljub temu da je pediater rekel, da je najbrž cepivo tega takrat nismo nikamor zapisali) imamo domastanje kot ga imamo. Zadnja dva otroka nista cepljena in tako domov dobivam razna pisma itd....po domače rečeno najbolje bi bilo, da bi jih takrat dal vseeno cepit in bi tako po prvem cepljenju videli, če bo kaj narobe in po potrebi cepljenje prekinili .... lepo vas prosim.

jype: Ravno zaradi teh % trdim, da bi lahko pri nas imeli svobodno odločanje saj bi precepljenost še vedno bila visoka.

jype ::

Matjaz4> kolikšen % ncepljenih in kolikšen % cepljenih je dobilo bolezen. To je bistven podatek.

Samo kadar gledamo odstotek necepljenih obolelih med populacijo, v kateri ni cepljenih dovolj (ali še bolje - kjer ni cepljen nihče).

Matjaz4> saj bi precepljenost še vedno bila visoka.

Koga bomo pa prisilili, ko bo precepljenost padla na že nevarno raven?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

darkolord ::

koliko bolezni je v porastu ali pa so celo nove (avtizem, razne alergije katere ima skoraj vsak otrok, rak....).
Namig: diagnoza

RejZoR ::

Cepljenje vse moti, to pa da si že 6 letni mulo ves čas tišči mobitel ob betico pa nikogar ne moti. In pol bo cepivo krivo če bo fasal tumor na možganih. Čuden je folk...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

IceIceBaby ::

Zakaj pa v AT, DE, NL itd. pustijo svobodno izbiro? Ne govorit, da ne ker zaradi narave službe ogromno potujem in poznam situacijo po EU.


Če bodo avstrijci, nemci in nizozemci poskakali v reko boš šel za njimi? Ni vse kar je severno od nas zlato, daleč od tega.

Glede hčerke pa a ni bolje potem, da rdečke dobi prej v mladosti kot pa kasneje ko bo recimo noseča.


Ne, boljše je, če sploh ne zboli. Na začetku teme sem trdil, da rdečke niso nevarna bolezen, pa sem se očitno motil. Komplikacije sploh niso tako redke.

Matjaz4 ::

Ja ker mobitel mu vzameš in mu ga vržeš u smeti. Tukaj te pa država prisili. Kdo pa bo meni kaj dal, če bi vsi moji otroci dobili iste posledice kot moj drugi otrok? In potem mi tukaj govorite o vzročni povezavi, povezavami med avtomobili in nekimi statistikami!! Ah škoda debate.... boste pa drugače začeli razmišljat ko se vam zgodi kot se je nam. Konec koncev sem bil pred dogodkom sam isti kot večina.

Ziga Dolhar ::

Seveda. Potem si pa pod odejo subjektivne prizadetosti izgubil sposobnost objektivnega in holističnega pogleda na stvar. Argument "ko se bo pa tebi zgodilo ..."

Razumljiv odziv, ne pa tudi razumen.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Half-Saint ::

Uporaba mobitela ni predpisana z zakonom.

Statistiko se lahko prikroji kakor ti drago in to tudi počnejo in bodo počeli. Po mojem je največji problem, da je v razvitem svetu cepljenje tako razširjeno, da ni več populacije v kateri bi bil cepljen le majhen odstotek prebivalstva.

Samo, če bi lahko primerjali dve populaciji (eno kjer je večina cepljena in drugo kjer manjšina), ki živita v enakih pogojih, bi dobili realno sliko koliko je cepljenje potrebno ali nepotrebno.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Mislim v večini cepiv je vsebovan folmaldehid. Uporablja se za pobijanje živih virusov v cepivu.

Kdo pri zdravi pameti in dobrem zdravju bi si vbrizgaval formaldehid v telo?

Razen če kdo tukaj ne misli da je to celo kaka bio spojina ...

Pa tudi, če je moderno necepit otroke. Sam imam dovolj možganov in dovolj znanja kemije, slovenščine in drugih jezikov da si preberem obstoječo dokumentacijo in ukrepam glede na to. Je pač moja odločitev. Kaj se vi ostali bojite. Saj cepljenje je 100% zaščita. Zakaj bi se bali necepljenih otrok ?!?!?!

Pa še to. V Švici se je povečala okužba z ošpicami. Vlada je hotela uvesti obvezno cepljenje, pa je ljudstvo zahtevalo referendum in na njem so glasovali PROTI obveznemu cepljenju. Švicarje imate lahko za zahojene, ampak gospodarstvo govori zase. Najbrž niso tako zahojeni kot Slovenci.

P.S. Če bi kdo kdaj delal v farmacevtski industriji, bi vedel kako se dela promet ... Žal tega v računalništvu ne moremo ...

jype je izjavil:

Matjaz4> Zakaj pa v AT, DE, NL itd. pustijo svobodno izbiro?

Ker si to lahko privoščijo, ker se več kot 98% staršev odloči cepiti svoje otroke.


V Švici je precepljenost 65%. Aja, oni niso v EU ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

imagodei ::

Matjaz4 je izjavil:

imagodei: Vidim, da si mi odgovoril točno tako kot piše v vseh brošuricah.

Kaj točno pa bi rad? Da ti postrežem z raziskavami? Loti se branja te teme. Jaz in predvsem marsikdo drug smo prispevali precej kredibilnega materiala, raziskave, merljivo dato... Ali pa poglej temo Dokazi o bioterorizmu - Prašičja gripa (Oziroma tako nekako).

Imam občutek, da se nisi prišel naučit ničesar novega in nič, kar ti bomo tu povedali, tvojega mnenja ne bo spremenilo. Ti si prišel poučit nas, nevedneže.

Matjaz4 je izjavil:

Tabelica gospoda Ihana pa ne pove nič. Pove samo koliko je je bilo določene obolevnosti ali smrti po cepljenju ali po preboleti bolezni. Kje pa je podatek koliko cepljenih je vseeno dobilo bolezen - oslovski kašelj oz. kolikšen % ncepljenih in kolikšen % cepljenih je dobilo bolezen. To je bistven podatek.

Tabelica gospoda Ihana da tistim, ki znajo brat in ki zmorejo inteligentno predelati podatke oceno velikostnih razredov nevarnosti. Pove ti, da je recimo prevažanje otrok po slovenskih cestah bistveno bolj škodljivo za otrokovo življenje kot cepljenje; medtem ko je "prepustitev otroka v rokah matere narave" nevarnejše. Vseeno otroku pustiš, da ga popolen neznanec (šofer avtobusa) pelje v šolo, na ekskurzijo, obisk živalskega vrta, šolo v naravi ali na končni izlet, glede cepljenja pa delaš paniko.

Matjaz4 je izjavil:

Nikjer nisem govoril o posledici cepljenja kot o majhnih izpuščajih. Mislim, da za majhen izpuščaj nihče ne hodi k zdravniku. Za moj mumps je seveda vedno odgovor tistih 0,01% v katere sem padel. Verjetno isto za mojega sina. Bolj me pa zanima kje sem ga je dobil in kje ga je on glede na to, da je bil takorekoč vedno obkrožen samo s cepljenimi otroci in pravtako tudi on. Za ošpice isto vprašanje. Kakorkoli mumps je nevaren v kasnejših letih ne pa pri majhnih otrocih...zato nekih posledic ni imel.


Podatki o tem, koliko otrok (odraslih) zboli kljub cepljenju, se seveda zbirajo. Ne znam ti pokazat, kje dobit te podatke, ampak Inštitut za mikrobiologijo in imunologijo ali pa Inštitut za varovanje zdravja RS bosta najbrž dober začetek. Preden vlečeš neke brezvezne zaključke brez podlage bodi toliko pošten do sebe in do drugih, da pridobiš te podatke.

Kar pa se tiče mumpsa: če sta ga dobila tako ti kot tvoj sin kljub cepljenju, je verjetno odgovor v neki obliki dednega slabega odziva imunskega sistema na to bolezen. Če je bila oblika pri obeh dveh precej mila, naj pa dodam še to, da se z mumpsom lahko ponovno okužiš (ne glede na to ali ga preboliš ali pa si proti njem cepljen) - potek bolezni pa je netipičen in zelo blag.

Kje sta ga dobila? Hja, ni treba iti nič dlje, kot na Wikipedijo po odgovor:
In addition, up to 20% of persons infected with the mumps virus do not show symptoms, so it is possible to be infected and spread the virus without knowing it.


Matjaz4 je izjavil:

Glede hčerke pa a ni bolje potem, da rdečke dobi prej v mladosti kot pa kasneje ko bo recimo noseča.

Problem je, da na to ti nimaš nekega posebnega vpliva. Če ne bo zbolela do nosečnosti in če bo šele takrat prvič po nesreči izpostavljena virusu, bo pač tudi zbolela takrat. Zanjo bodo rdečke po vsej verjetnosti zoprna neprijetnost, za še nerojenega otroka pa... Well, ko ga jebe?
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Matjaz4 ::

Ziga Dolhar: Seveda, da gre deloma za subjektivno prizadetost ... vendar mi je le-ta odprla oči, drugače pa bi bil tako zaslepljen kot ti. Delam tudi na področju, ki mi omogoča dostop do veliko informacij....torej moje teze niso ravno iz trte zvite. Ti bi verjetno bil v srednjem veku eden izmed tistih, ki bi obešal tiste, ki so trdili, da je zemlja okrogla.

Vidim, da je tudi mene zaneslo na nižji nivo debate. Skratka zanimivo je kako se vsi zgledujemo po severnih deželah v tem primeru pa bi se raje po drugih...

P.S. Holističnega pogleda pa tudi očitno ne razumeš...

IceIceBaby ::

Kdo pri zdravi pameti in dobrem zdravju bi si vbrizgaval formaldehid v telo?


Tisti, ki razume njegovo funkcijo v cepivu in količine, ki so prisotne v njem.

Švicarje imate lahko za zahojene, ampak gospodarstvo govori zase. Najbrž niso tako zahojeni kot Slovenci.


Ekonomski uspeh ni pogojen z zahojenostjo/nezahojenostjo na vseh ostalih področjih.

Saj cepljenje je 100% zaščita. Zakaj bi se bali necepljenih otrok ?!?!?!


Trollaš, kjer ni potrebe po trollanju. Je bilo že 10x razloženo v tej temi.

Half-Saint ::

imagodei je izjavil:

Vseeno otroku pustiš, da ga popolen neznanec (šofer avtobusa) pelje v šolo, na ekskurzijo, obisk živalskega vrta, šolo v naravi ali na končni izlet, glede cepljenja pa delaš paniko.


Tako kot ti popolni neznanec postreže kavo, proda kolo, uredi frizuro, zamenja gume, popravi zobe itd. Šoferji avtobusov so praviloma profesionalci in tu ne vidim problema. Saj tudi ti se verjetno kdaj pelješ z avtobusom ali, še bolje, z letalom?
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Mislim v večini cepiv je vsebovan folmaldehid. Uporablja se za pobijanje živih virusov v cepivu.

To je navadna laž - oz. urlpls. Pa naj bo EDU link, oziroma kredibilna stvar, ne od new age blaznežev, prav?

Invictus je izjavil:

Pa tudi, če je moderno necepit otroke. Sam imam dovolj možganov in dovolj znanja kemije, slovenščine in drugih jezikov da si preberem obstoječo dokumentacijo in ukrepam glede na to. Je pač moja odločitev. Kaj se vi ostali bojite. Saj cepljenje je 100% zaščita. Zakaj bi se bali necepljenih otrok ?!?!?!

Zato ker nekateri znamo gledat tudi širše. Ne le na svoje otroke, ampak tudi na tuje. Na tiste, ki iz objektivnih razlogov ne morejo biti cepljeni. Nenazadnje pa gledamo tudi na dejstvo, da epidemija ne izbira - zbolijo lahko tudi otroci, mlajši od nekaj mesecev, ki ŠE niso bili cepljeni, čeprav jih skrbni starši kanijo cepit.

Invictus je izjavil:

Pa še to. V Švici se je povečala okužba z ošpicami. Vlada je hotela uvesti obvezno cepljenje, pa je ljudstvo zahtevalo referendum in na njem so glasovali PROTI obveznemu cepljenju. Švicarje imate lahko za zahojene, ampak gospodarstvo govori zase. Najbrž niso tako zahojeni kot Slovenci.

Zahojenost ali nezahojenost Švicarjev ni noben argument. Ljudje so ovce, ne glede na to, katere nacionalnosti so. Nemci tudi niso zahojenci, pa so se pred 80 leti pustili prepričat nekemu faliranemu slikarju.
- Hoc est qui sumus -
««
11 / 124
»»