» »

Wireless ne dela

Wireless ne dela

Tamali ::

Pred nekaj dnevi sem se s kolegom zmenil, da se povežem na njegov internet, preko wireless omrežja. Prej je imel internetni dostop na kabel, sedaj pa je nabavil wireless router. Na internet je tako priklopljen on, jaz pa imam dva računalnika pri sebi doma. Dal mi je ključ za njegovo omrežje, vendar imam problem pri povezavi v omrežje. Včasih (ne vedno, ponavadi vsaj enkrat na dan) se z mojim računalnikom ne morem prijaviti v njegovo omrežje (vnešeno geslo je pravilno). Uporabljam Windows 7 Ultimate, računalnik (prenosnik) pa mi javi naslednje: The connection was unsuccessful. This computer currently has limited connectivity to xyxyxy Če kliknem na Troubleshoot problems, mi pa napiše naslednje: Problems found: Wireless Network Conncetion doestn have a valid IP configuration. The default gateway is not available.

Kaj naj naredim oz. kaj delam narobe? Zanimivo je tudi to, da če internet ne dela na mojem prenosniku, pa dela na drugem, včasih pa dela brez problema na obeh.

Hvala vsem za pomoč, sam sem namreč popoln laik pri omrežnih nastavitvah in podobno.

Duhec ::

V nastavitvah WL mrežne kartice pod Prehod (gateway) vpiši sosedov IP routerja. Naj ti ga sporoči.
Preveri tudi moč signala.

Tamali ::

Hvala za odgovor. Signal ni problem, ker imam vse črtice. A ta njegov IP routerja, to najdem kje? Če mogoče kaj pomaga, kolega uporablja XP-ja.

Duhec ::

V Command Promptu naj odtipka :
ipconfig /all
in naj ti sporoči IP cifro, ki jo vidi pod Gateway (Prehod).
Načeloma tudi ti lahko to narediš takrat, ko ti zadeva dela, boš vsaj videl kakšne cifre (IP naslov, Prehod, DNS...) ti zasede tvoja Wireless mrežna, če jo imaš na Auto detekcijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793564007 (836) c23po
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302600 (2020) Cifix63
»

VPN - vprašanje

Oddelek: Omrežja in internet
123080 (2914) axee
»

[Nujno] Bridiging Modema

Oddelek: Pomoč in nasveti
201646 (1473) zanjan
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543883 (19423) imallears

Več podobnih tem