» »

[Nujno] Bridiging Modema

[Nujno] Bridiging Modema

zanjan ::

Pozdravljeni !
Imam težavo. Uporabljam tako imenovan Brdiging Repeater !
V kleti imam modem ki je hkrat router od Siola. In pred kratkim sem najel računalničarja da mi je nastavil še en modem ki pojačuje signal da mi lovi po celi hiši. In pred 2-3 sem dočakal prvo težavo in ta je: na Chromu mi Napiše ERR Net not resolved in tako mi je bilo jasno da je to nekaj v zvezi z dnsjem. Torej to napiše




Ta spletna stran ni na voljo
Strežnika na alteriw.net ni mogoče najti, ker iskanje DNS ni uspelo. DNS je spletna storitev, ki ime spletnega mesta pretvori v njegov spletni naslov. Do te napake najpogosteje pride, če ni povezave z internetom ali je omrežje napačno nastavljeno. Do napake lahko pride tudi zaradi neodzivnega strežnika DNS ali požarnega zidu, ki programu Google Chrome preprečuje dostop do omrežja.
Tu je nekaj predlogov:
Ponovno naložite to spletno stran pozneje.
Preverite internetno povezavo. Znova zaženite usmerjevalnike, modeme ali druge omrežne naprave, ki jih uporabljate.
Preverite nastavitve DNS. Če niste prepričani, kaj to pomeni, se obrnite na skrbnika omrežja.
Poskusite onemogočiti vnaprejšnje branje DNS s tem postopkom: kliknite ikono ključa > Možnosti > Napredne možnosti in prekličite izbiro »Uporabi predhodno prejemanje podatkov DNS za izboljšanje učinkovitost nalaganja strani«.
Dodajte Google Chrome kot dovoljen program v nastavitvah požarnega zidu ali protivirusne programske opreme. Če je že dovoljen program, ga izbrišite s seznama dovoljenih programov in ga znova dodajte.
Če uporabljate proxy, preverite nastavitve proxyja ali se obrnite na skrbnika omrežja in poskrbite za delovanje proxyja.
Če ne menite, da bi morali uporabljati proxy, uporabite ta postopek: Kliknite ikono ključa > Možnosti > Napredne možnosti > Spremeni nastavitve proxyja > Nastavitve za LAN in počistite možnost »Uporabi strežnik proxy za LAN«.
Napaka 105 (net::ERR_NAME_NOT_RESOLVED): Strežnikovega naslova DNS ni mogoče razrešiti.




In seveda se je to nekaj dni ponavljalo in delalo inn spet ne zato sem se odločil resetirati router (Linksys WRT54gl) kar pa je privedlo do tega da mi sedaj ko iščem signal na računalniku najde dd-wrt ki ni zaščiten in to je ta router. Problem je da nemorem dostopati do 192.168.2.2 zaradi te težave. Ker pa nimam kabla za net ( use u hiši je wireless net). Sedaj pa rabim pomoč saj bom v drugačnem primeru primoran poklicati računalničarja in spet bo zaračunal 50 €! PLease help !!!!!!!!!!!

Nextor ::

Poveži se na tole nezaščiteno wireless točno in poskusi z 192.168.1.1! Če ne bo prijelo, pa poglej kateri privzeti prehod ti dodeli router...

Drugače pa, če hočeš stabilno povezavo še nabavi en router wrt54gl z dd-wrt, ker za tole siolovo sranje nima smisla zgubljati besed...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

zanjan ::

Ej Nextor kje pa vidiš privzeti prehod kr js sm pri 13 bol nevešč o teh stvareh :D :D

Prej je bila ta povezava imenovana in zaščitena ta video pa sm že vidU

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zanjan ()

Nextor ::

Ja si poskusil z 192.168.1.1? Ja valda, če pa si šel tiščat reset gumb, ki ti je resetiral vse nastavitve! Router bo potrebno ponovno konfigurirati, kar pa ni kar tako, če si brez osnovnega znanja, ampak, če misliš repeater delati z siolovi modemom/"routerjem" (v narekovajih zato, ker si tega naziva žal ne zasluži), potem kar prenehaj vse skupaj! Povezava bo konstantno padala!

Naprej se poveži na nezaščiteno brezžično omrežje dd-wrt...
Nadzorna plošča -> Omrežje in internet -> Omrežne povezave -> Brezžična omrežna povezava -> Podrobnosti -> Privzeti prehod IPv4

zanjan ::

Pridem do Omrežje in internet vendar pa ne najdem Omrežne povezave ker windows maš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zanjan ()

DeeCoy ::

da izveš privzeti prehod klikneš start, klikneš zaženi, napišeš cmd, v konzolo napišeš ipconfig

Napiše ti delafut gateway

Nextor ::

Drugače pa...
Win7 -> Nadzorna plošča -> Središče za omrežje in skupno rabo -> Spreminjanje nastavitve kartice -> Brezžična omrežna povezava -> Podrobnosti -> Privzeti prehod IPv4

Mogoče še opozorilo! Wireless nastavitve za repeater na routerju boš moral nastavljat z kablom! Žal! :D

zanjan ::

Torej nekaj mi je skoraj uspelo naredit zdej mam pa HUEGE problem, ker sem neki zajebau sem šou spet resetirat router wendar pa zdej na Ipconfigu ne dobim IPja! Tm kjer bi moglo pisat Delafut gateway ni nič

Nextor ::

Zakaj ne poslušaš/bereš? Potreboval boš omrežni kabl! Ko spremeniš lokalni ip routerja iz 192.168.1.1 v 192.168.2.1 ali 192.168.1.2, se potem na njega povezuješ z novim ip-jem, ki si ga nastavil!

Priklopi router v štrom in drži reset gumb 30 sec, nato izklopi router iz štroma, ampak še vedno moraš neprekinjeno držat reset tipko 30 sec in nato spet priklopi štrom in še nadaljnjih 30 sec drži tipko reset! Če ti mogoče konstantno utripa power lučka spredaj na routerju? Potem si zajebal bootloader... bye bye WRT54GL! Reši ti ga edino JTAG ali pa jas osebno! :D

zanjan ::

Aahha ampak kaj je štorm ?

DeeCoy ::

elektrika!

zanjan ::

torej nonstop naj držim Reset in prižgem in ugasnem ??

DeeCoy ::

ne vidiš kaj piše? Iz elektrike ga daš! Iz vtičnice, kako naj še razložmo?

zanjan ::

Torej nič nisem rešu ker nimam kabla. Lepa hvala za nasvete !:)

Nextor ::

Ne verjamem, da nimate pri bajti niti enega bakla! Če ne druga si ga dobil zraven routerja (modre barve) in mislim, da tudi zraven modema! Si pogledal, kako je z power lučko na sprednji strani routerja? Konstantno utripa ali določenem času zagori? Če utripa, pol ti tudi kabl ne bo kaj dosti pomagal... ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nextor ()

zanjan ::

Ahh lučka je ok :))(*Vzdihi Olajšanja*)
Nonstop gori :D.Zdej pa je ura 21.00 tko da nebom šou iskat kabla. Rajš ju3 računalničarja pokličem pa bo. Drgač kok bi pa ti zaračunu če bi prišu porihtat ?

Nextor ::

Za teh par minutk dela 0€! Odvisno od kje si... Drugače pa rajši, da zapraviš teh 50€ za serviserja, nabavi še en wrt54gl router! Magari rabljen, pa ti bomo step by step pomagali nastavit zadevo! Boš imel vsaj stabilno povezavo, ker drugače bo popolnoma ista štala...

DeeCoy ::

Zanimivo, meni pa Sinope 586+ od siola dela super.. Vem pa, da to ni siolov router, ampak smo ga dobili, ker smo imeli slabšo linijo..

zanjan ::

Čaki sam eno vprašanje ampak če je modem dol hkrati ruter zakaj pol rabim wrt-ja? ampak kaj ne da rabim modem dol ne ruter.

Nextor ::

???

Verjetno zato, ker ti v zgornjo etažo ne vleče signala?

Modem je pač nujno zlo, ki ga moraš imet, ker routerji (npr. WRT54GL) ne poznajo xDSL protokola! Tile kao routerji v modemih, ki ga dobiš od ISP-ja, so bolj toliko zaradi lepšega, neke napredne uporabnosti/funkcionalnosti oz. stabilnosti žal ne zagotavljajo, zato niso primerni za bridge mode, kar si tudi sam opazil, glede nato, da je povezava en dan delala, drugi dan spet ne!

SiOL Modem < - žični priklop routerja ena na siolov modem v kleti -> Router 1 < - wireless bridge repeater do drugega routerja v zgognjem nastropju -> Router 2

zanjan ::

Ej,hvala ti Nextor. Hvala za vašo pomoč.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252751 (1354) SaXsIm
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418211 (11148) Hayabusa
»

Linksys WRT54GL ne dela???

Oddelek: Omrežja in internet
4011433 (8944) Kyou
»

Kako optimizirati domače omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
62923 (2540) titko
»

Kako priklopit brezžični router?

Oddelek: Omrežja in internet
1116729 (15974) Tilen

Več podobnih tem