» »

Kateri kavni avtomat naj vzamem:)

Kateri kavni avtomat naj vzamem:)

Tatmrmm ::

enadvatri ::

Najprej se moraš vprašati, kakšno kavo piješ, kakšna ti je všeč, nato pa še določiti badžet.

Za ekspres bi jaz vzel Saeco. Naj ima visok tlak, naj bo za cela zrna (da jih melje sproti), šobi za mleko se izogibaj (ker jo je treba samo čistiti) ... Dobrih proizvajalcev je veliko (Gaggia, San Marco, Cimbali ...), da je najdražji tudi njaboljši in zdravju neškodljiv, ni nobene garancije. Na vsak način pa nakup opravi, če le imaš možnost, v Italiji.

enadvatri ::

Jaz imam Saeco Office iz sredine 80. let. Je ena izmed prvih popolnoma avtomatskih mašin za espresso. Vzdržujem in čistim jo sam, dobil sem jo od prijatelja. Je neuničljiva, kava pa je odlična. Žal je ne najdem na spletu, po izgledu ji je najbolj podobna Saeco Family (ki se prodaja na bolhi). Moja ima nekoliko večji posodi (za zrna in vodo) ter sistem za prodajo z žetoni, vsa vratca so na ključ. :)

gelendr ::

Meni ta http://www.nordesttrade.com/shop-attrez...
zelo dobro služi zraven sem vzel še mlin tako,da je vedno sveže zmleta.
Dobiš jo pa pri njih cca 100km od meje(povprašaj za Branka priča srbski).
Vgrajeni deli so pa isti kot v profesionalnih mašinah..
Cena...za jurja .

Buggy ::

se oproscam za vskok, vidim da ste poznavalci..ne me takoj lincat...kaj pa tisti avtomati v hofferju na kavne vlozke...so za kaj?

Beli_Zajcek ::

Vložki so dragi. Drugače kava iz njih ni slaba, vendar zame ni bila sprejemljiva višja cenovna komponenta ob isti kvaliteti.

prepecenc ::

Za res dober espresso, kar drži italjansko pravilo 4xM:
1. Miscela (prava mešanica kavnih zrn - prava kava)
2. Macinacaffe (pravo mletje kave - dober mlinček)
3. Macchina (dober stroj za pripravo kave)
4. Mano (roka - roka tistega, ki pripravlja espresso - nekaj izkušenj)

Prvi in zadnji M doežeš skozi izkušnje za kar pa potrebuješ 2. in 3. M.

Kot je že napisal gelendr, je za pravega ljubitelja dobrega espressa edina prava kombinacija nakup posebaj stroja in posebaj mlinčka za mletje kave. Takšna kombinacija se cenevono začne pri cca 1.000 EUR (za nove aparate). Če pa se odločis na nakup rabljenih naprav pa bi verjetno odštel tam cca 500 EUR. Žal je potrebno poudariti, da pri nas ne obstaja trg rabljenih kvalitetnih expresso naprav. V tem primeru ti ostane Ebay in tveganja povezana z nakupom rabljenih naprav.

1000 EUR se sliši sicer veliko, je pa treba vedeti, da takšne naprave ob primernem vzdrževanju lahko dosežejo častitiljivo starost. Polega tega pa uporabniku nudijo tisti pravi užitek ob pripravi in uživanju res dobrega espressa. (ja res je, ni samo pitje espressa užitek, polovica užitka je že v sami prirpavi - vonj sveže mlete kave itd, da ne nakladam preveč).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: prepecenc ()

enadvatri ::

Dobro nastavljene popolnoma avtomatske espresso mašine naredijo odlično kavo, daleč boljšo, kot jo pripravlja večina, ki ne zna rokovati z gostinskimi (profesionalnimi) mašinami! Je pa treba nožke redno brusiti oz. vzdrževati še mlinček. Če je ta zunanji, to ni nič lažje ali ceneje. Vsaka mašina potrebuje še skrbno in pogosto čiščenje ter reden servis, da ne bo kdo lahkomiselno to plat (tudi z vedika ekonomike) zanemaril. Prepecenc ima sicer prav, a jaz nimam časa, da bi po vsakem kuhanju kave čistil in se ukvarjal z mašino. Čistim jo na 3 do 5 dni, polnim sproti, pregledujem in menjujem tesnila in brusim nožke po potrebi. Mešanica zrn je stvar okusa, meni so najboljše črna Amigos, Illy, Lavazza, Segafredo. Kava iz tablete zna biti prav tako solidna, a je zelo draga. V sosednji Italiji so tabletke nekoliko cenejše, a še vedno ni računice.

Yoxi ::

Že 5 let uporabljam kavni avtomat na ročko za 2 kavi Saeco model Nina in sem izjemno zadovoljen z njim. Toliko smo bili zadovoljni da sta ga po mesecu uporabe nabavila še starša zase.
Toplo priporočam. kolk je trenutno cena nimam pojma, jst sm dal takrat okol 200€. Ni pa na tablete ampak ima ročko v katero z merico streseš not mleto kavi in volaaa expreso v ttrrenutku.

 nina

nina

Klik, klik, klik, klik........mal klikam :-)

Limit-sky ::

Naj te samo popravim v "expresu". IMO je espresso, kar je povezano s pritiskom pri delovanju in ne s hitrostjo, kot bi kdo lahko sklepal. Ker če se ti že tako dopade ta stroj (btw, tud meni je espresso najboljši), lahko vsaj veš kaj to je. ;)

schrack ::

Da ne odpiram nove teme.Kupujem espresso kavni avtomat z mlinčkom.
Kaj mi priporočate. Budget je do 400 evrov. Ogledoval sem si aparate znamke Gaggia in Saeco(phillips).
Saeco Xsmall HD8745/19 pride 330 evrov, Gaggia titanium pa 360 evrov s poštnino.
Naj pogledam za kakšnim Krups-om? Jura je predraga, ker to bo za darilo.
Prosim za kakšen nasvet.

mat xxl ::

Rabljena Jura....... Krups boljši so tako ali tako deli od Jure notri !

šernk ::



zadeva ki premaga vse kavne avtomate na polni črti, pa še stane le 10€, je pa res da moraš 10min prej vstat za skuhat :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mat xxl ::

Se vidi, da še nisi imel v rokah prave mašine !

omnimint ::

Sem pred nakupom kavnega avtomata, rang 400-500€, za darilo, samo nimam pojma, ker ne pijem kave.

Kaj predlagate med tema dvema, Saeco zgleda po specifikacijah zelo v redu, Krups je menda priznana znamka:

https://www.mimovrste.com/priprava-kave...

https://www.bigbang.si/aparat-za-kavo/e...

bauci ::

Odvisno kaksno kava ima rad. Moja prisega samo na Illy kavo in kavomate. Pa se dizajn je super.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31360573 (1415) nokken
»

Kava (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33892612 (1017) mat xxl
»

Nakup kavnega avtomata

Oddelek: Loža
456272 (2439) Tsunamii
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489923 (8779) karosha
»

Kavni aparat expreso...keterega kupiti ?

Oddelek: Kaj kupiti
118590 (8282) connel

Več podobnih tem