» »

Ponudba in povpraševanje med delavci in delodajalci in prezivetje s 650 evri na mesec

Ponudba in povpraševanje med delavci in delodajalci in prezivetje s 650 evri na mesec

1
2
3

PaX_MaN ::

Ena slika, par številk brez vsakega vira ali obrazložitve? Kaj vse bodo enkateri sprejeli kot dokaz svojih blodenj.

http://www.forbes.com/2007/05/03/forbes...

Pax Man ti hočeš povedat, da naj ljudje živijo brez elektrike, vode, komunale, telefona, najemnine, kvalitetne hrane (budget), kurjave, potrebščin ?

Jst hočem povedat da se s 650€ da preživet.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

mtosev ::

Goody je izjavil:

mtosev je izjavil:

http://www.nationmaster.com/graph/tax_t...



http://www.forbes.com/2007/05/03/forbes...

4leta star podatek:8)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> Ti piše koliko ti ostane v žepu (neto) če imaš letno plačo (strošek delodajalca) 200k, 50k, 100k, 1M

Če sem za delodajalca vreden milijon na leto, se v Sloveniji zlahka dogovorim, da mi osebni dohodek izplača manj obdavčen, recimo tako, da odprem d.o.o., si izplačujem neko zmerno plačo, preostanek denarja pa poberem ven kot dobiček, ki je obdavčen manj kot osebni dohodki.

Seveda je to popolnoma legalno, se pa strinjam, da je nerodno in popolnoma nepotrebno.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

-valvoline- ::

PaX_MaN je izjavil:

Ena slika, par številk brez vsakega vira ali obrazložitve? Kaj vse bodo enkateri sprejeli kot dokaz svojih blodenj.

http://www.forbes.com/2007/05/03/forbes...

Pax Man ti hočeš povedat, da naj ljudje živijo brez elektrike, vode, komunale, telefona, najemnine, kvalitetne hrane (budget), kurjave, potrebščin ?

Jst hočem povedat da se s 650€ da preživet.


Itak da se da,40-50% folka v Slo se preživlja omenjenim zneskom(največ med upokojenci) nekateri še z manj,pač zategneš pas odpoveš se večini razvad pa gre.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

cink44> Ti piše koliko ti ostane v žepu (neto) če imaš letno plačo (strošek delodajalca) 200k, 50k, 100k, 1M

Če sem za delodajalca vreden milijon na leto, se v Sloveniji zlahka dogovorim, da mi osebni dohodek izplača manj obdavčen, recimo tako, da odprem d.o.o., si izplačujem neko zmerno plačo, preostanek denarja pa poberem ven kot dobiček, ki je obdavčen manj kot osebni dohodki.

Seveda je to popolnoma legalno.


1) Heh pa vedno ni legalno....Če si direktor podjetja (odgovorna oseba) to v Sloveniji ne smeš narediti.
2) tudi v drugih državah seveda obstajajo takšne možnosti
3) Raziskava seveda govori o odvisno zaposlenih preko normalne zaposlitvene pogodbe
4) pa moj point je tudi da so tudi nižje plače (recimo plače inženirjev, raziskovalcev...) o katerih raziskava ne govori tudi tako močno taxirane. Minimalne plače so seveda dosti manj taxirane.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

St235 ::

m0LN4r je izjavil:

Dans porabi štirčlanska družina za hrano + osnovna higienska sredstva + obvezne položnice, več kot 500€ na mesec z budget špar izdelki.
Pax Man ti hočeš povedat, da naj ljudje živijo brez elektrike, vode, komunale, telefona, najemnine, kvalitetne hrane (budget), kurjave, potrebščin ?

Jaz mam z dobro polovico 300EUR povprečno mesečno stroškov samo za stanovanje. Pa to brez rtv prispevka in telefona. Za bone porabiva 20x2,5EUR = 50EUR za eno osebo. Še dobr da za vikend mi domači dajo za jest, pa pijem zastonjski domači bezgov sok.

Če pa nebi mel statusa, bonov, pa še avto do šihta, zavarovanje... Bi pa mel še ornk več stroškov in to sam za 2 osebi na 37mˇ2


Midva porabiva 400€ za garsonjero, 200€ za hrano in okol 150€ za avto na mesec. Skupa jto znese 750€. ČE bi bila oba na minimalcu (brez malce in prevoza) bi še vedno zaslužila več kot 1000€. Kako čist točno se z 650€ na mesec ne da preživet?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

cyber_killer ::

jype je izjavil:

amigo_no1>

Še vedno iščemo primerne ljudi, pa jih ne najdemo. Delo je težko in naučiti se je treba ogromno, a plače niso slabe in nikogar ne gonimo preko njegovih zmožnosti.

Žal to pomeni, da moramo kljub silni brezposelnosti ljudi "uvažat".



Jaz res nevem kaj vi delate, ampak malce dvomim, da ne morete najti prave osebe. Sice pa nisem niti zasledil kakšen profil osebe pa sploh iščete.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Aston_11 ::

St235 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Dans porabi štirčlanska družina za hrano + osnovna higienska sredstva + obvezne položnice, več kot 500€ na mesec z budget špar izdelki.
Pax Man ti hočeš povedat, da naj ljudje živijo brez elektrike, vode, komunale, telefona, najemnine, kvalitetne hrane (budget), kurjave, potrebščin ?

Jaz mam z dobro polovico 300EUR povprečno mesečno stroškov samo za stanovanje. Pa to brez rtv prispevka in telefona. Za bone porabiva 20x2,5EUR = 50EUR za eno osebo. Še dobr da za vikend mi domači dajo za jest, pa pijem zastonjski domači bezgov sok.

Če pa nebi mel statusa, bonov, pa še avto do šihta, zavarovanje... Bi pa mel še ornk več stroškov in to sam za 2 osebi na 37mˇ2


Midva porabiva 400€ za garsonjero, 200€ za hrano in okol 150€ za avto na mesec. Skupa jto znese 750€. ČE bi bila oba na minimalcu (brez malce in prevoza) bi še vedno zaslužila več kot 1000€. Kako čist točno se z 650€ na mesec ne da preživet?



200 EUR na mesec za hrano? Nekam malo. 3 EUR na dan za dve osebi. Zato pa imaš nick lakotnik.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> 1) Heh pa vedno ni legalno....Če si direktor podjetja (odgovorna oseba) to v Sloveniji ne smeš narediti.

Tega ne smeš narediti? Zakaj ne? Poznam vrsto direktorjev, ki imajo delovno razmerje s podjetjem za katerega odgovarjajo urejeno precej kreativno.

cink44> 3) Raziskava seveda govori o odvisno zaposlenih preko normalne zaposlitvene pogodbe

Sicer verjamem, da lahko obstaja kdo v Sloveniji, ki ima osebni dohodek tako visok, a dvomim, da ga dejansko imamo.

cink44> 4) pa moj point je tudi da so tudi nižje plače (recimo plače inženirjev, raziskovalcev...) o katerih raziskava ne govori tudi tako močno taxirane. Minimalne plače so seveda dosti manj taxirane.

Da je to velika težava se strinjam (že zgoraj sem omenil kriminalno nizko postavljeno progresijo), a to države ne naredi najbolj obdavčene. V mnogih državah so davki še vedno višji, a ne za celoten srednji sloj.

Aston_11> 200 EUR na mesec za hrano? Nekam malo. 3 EUR na dan za dve osebi. Zato pa imaš nick lakotnik.

S tremi evri na dan se da jest povsem kvalitetno in polnovredno hrano, seveda pa jo moraš skuhat sam.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

cyber_killer ::

St235 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Dans porabi štirčlanska družina za hrano + osnovna higienska sredstva + obvezne položnice, več kot 500€ na mesec z budget špar izdelki.
Pax Man ti hočeš povedat, da naj ljudje živijo brez elektrike, vode, komunale, telefona, najemnine, kvalitetne hrane (budget), kurjave, potrebščin ?

Jaz mam z dobro polovico 300EUR povprečno mesečno stroškov samo za stanovanje. Pa to brez rtv prispevka in telefona. Za bone porabiva 20x2,5EUR = 50EUR za eno osebo. Še dobr da za vikend mi domači dajo za jest, pa pijem zastonjski domači bezgov sok.

Če pa nebi mel statusa, bonov, pa še avto do šihta, zavarovanje... Bi pa mel še ornk več stroškov in to sam za 2 osebi na 37mˇ2


Midva porabiva 400€ za garsonjero, 200€ za hrano in okol 150€ za avto na mesec. Skupa jto znese 750€. ČE bi bila oba na minimalcu (brez malce in prevoza) bi še vedno zaslužila več kot 1000€. Kako čist točno se z 650€ na mesec ne da preživet?


Najprej moraš definirati besedo "preživeti". Pahor s težavo preživi s 3000€ na mesec. Tako da je vse odvisno od tega kako si določene pojme razlagaš.

Zame pomeni preživeti, da ko poplačam vse stroške, da mi ostane še kaj, da prišparam (za morebiten nov avtomobil, stanovanje, kakšen pameten dopust...)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:

cink44> 1) Heh pa vedno ni legalno....Če si direktor podjetja (odgovorna oseba) to v Sloveniji ne smeš narediti.

Tega ne smeš narediti? Zakaj ne? Poznam vrsto direktorjev, ki imajo delovno razmerje s podjetjem za katerega odgovarjajo urejeno precej kreativno.

cink44> 3) Raziskava seveda govori o odvisno zaposlenih preko normalne zaposlitvene pogodbe

Sicer verjamem, da lahko obstaja kdo v Sloveniji, ki ima osebni dohodek tako visok, a dvomim, da ga dejansko imamo.

cink44> 4) pa moj point je tudi da so tudi nižje plače (recimo plače inženirjev, raziskovalcev...) o katerih raziskava ne govori tudi tako močno taxirane. Minimalne plače so seveda dosti manj taxirane.

Da je to velika težava se strinjam (že zgoraj sem omenil kriminalno nizko postavljeno progresijo), a to države ne naredi najbolj obdavčene. V mnogih državah so davki še vedno višji, a ne za celoten srednji sloj.

Aston_11> 200 EUR na mesec za hrano? Nekam malo. 3 EUR na dan za dve osebi. Zato pa imaš nick lakotnik.

S tremi evri na dan se da jest povsem kvalitetno in polnovredno hrano, seveda pa jo moraš skuhat sam.



Me zanima, kako prideš do tega. In kako potem zgleda dan.

Evo primer, ravnkokar sem si skuhal 20 dkg pašte, dva zrezka, nekaj paradajz omake, od oka 1,5 EUR. Sedaj grem malo zidat, zvečer bom spet lačen. Če pojem pol litra jogurta, sem spet ob eur, če še kaj popijem, bog ne daj, pir, še 1 eur.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

@jype:
ad 1) če jih bo prišel durs obiskat bo "veselo"
ad 3) maš cifre tudi za plačo 50k
ad dodatek) naj bolj verjamem tebi na rekla kazala kot Forbesu?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

m0LN4r ::

Napiš mi recept za zdravo hrano za dve osebi za 3€ na dan. To pomeni zajtrk, kosilo, večerja in malice?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> ad 3) maš cifre tudi za plačo 50k

Pri tej plači ne dvomim, da smo najbolj obdavčeni. Pri nas je prepad med reveži in bogataši postavljen nekje na 900 evrov mesečno, se mi zdi.

cink44> ad dodatek) naj bolj verjamem tebi na rekla kazala kot Forbesu?

Ne, le poglej na linke, kjer so zapisane davčne stopnje v različnih evropskih državah.

Aston_11> Evo primer, ravnkokar sem si skuhal 20 dkg pašte, dva zrezka, nekaj paradajz omake, od oka 1,5 EUR.

Isto bi se najedel od 20dkg pašte in 10dkg fižola, dobil bi iste hranilne snovi, plačal pa bi pol manj.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

St235 ::

Tudi, če podvojiš proračun za hrano še vedno ni 650EUR na osebo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

nuclear ::

jype je izjavil:

S tremi evri na dan se da jest povsem kvalitetno in polnovredno hrano, seveda pa jo moraš skuhat sam.


BS. Sorry.
Naštej mi surovine, ki jih nakupiš za 3€ v trgovini za en dan prehranjevanja.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

cink44> ad 3) maš cifre tudi za plačo 50k

Pri tej plači ne dvomim, da smo najbolj obdavčeni. Pri nas je prepad med reveži in bogataši postavljen nekje na 900 evrov mesečno, se mi zdi.

cink44> ad dodatek) naj bolj verjamem tebi na rekla kazala kot Forbesu?

Ne, le poglej na linke, kjer so zapisane davčne stopnje v različnih evropskih državah.

Aston_11> Evo primer, ravnkokar sem si skuhal 20 dkg pašte, dva zrezka, nekaj paradajz omake, od oka 1,5 EUR.

Isto bi se najedel od 20dkg pašte in 10dkg fižola, dobil bi iste hranilne snovi, plačal pa bi pol manj.



In kje je v teh linkih Slovenia (kamor sem pogledal povsod manjka ali pa je kakšen manjkajoč podatek)

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:

cink44> ad 3) maš cifre tudi za plačo 50k

Pri tej plači ne dvomim, da smo najbolj obdavčeni. Pri nas je prepad med reveži in bogataši postavljen nekje na 900 evrov mesečno, se mi zdi.

cink44> ad dodatek) naj bolj verjamem tebi na rekla kazala kot Forbesu?

Ne, le poglej na linke, kjer so zapisane davčne stopnje v različnih evropskih državah.

Aston_11> Evo primer, ravnkokar sem si skuhal 20 dkg pašte, dva zrezka, nekaj paradajz omake, od oka 1,5 EUR.

Isto bi se najedel od 20dkg pašte in 10dkg fižola, dobil bi iste hranilne snovi, plačal pa bi pol manj.


Jej ti fižou in prdi. 3 EUR za preživeti ali živeti?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

m0LN4r ::

To maš pa res ornk hranilne snovi za 8 urni delovnik ;D Pa še ful poceni robo maš, kaj ti jo dajo od doma zastonj?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Aston_11 ::

Misliš name, da sem premalo napisal za 20 dkg pašte, 2 zrezka in malo paradajz omake?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

nuclear> Naštej mi surovine, ki jih nakupiš za 3€ v trgovini za en dan prehranjevanja.

Makarone, riž, krompir za sladkorje, stročnice (fižol, sojo, grah) za beljakovine, ostalo sadje (banane, jabolka, citruse, oreščke) in zelenjavo za še več sladkorja, vitamine in minerale.

Aston_11> Jej ti fižou in prdi. 3 EUR za preživeti ali živeti?

Vetrovi niso od fižola. 3 EUR za živeti, brez podhranjenosti. Preživiš lahko z enim evrom na dan.

A gremo nazaj na temo?

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

St235 ::

ste se obesli na teh 3€, naredite preračun z 6€ pa še vedno si pod 650€ na mesec

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

amigo_no1 ::

Manu
3 E je 718,92 SIT.
Vsaj tako pokaže kalkulator.

nuclear je izjavil:

S 650€ danes ni možno preživet.

Ok dejmo se vprašat. Zakaj cene rastejo? Zato, ker je vedno več denarja v pretoku. Zakaj je vedno več denarja v pretoku? Zato, ker ga eni tiskajo preveč(beri kriminalci v ameriški vladi). Zakaj ga ameriški kriminalci tiskajo? Zato ker lahko, ker je folk naiven. Zakaj je folk naiven? Zato, ker ko so mladi se jim j za life, važno da se majo fajn, tako pa tudi potem IQ in logika šepa, da jih lahko ameriški kriminalci nategujejo.

Kaj je basen te zgodbe?
Masovna crkotina v prihodnosti.

Evre tiska ECB in ne FED, mojster.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> In kje je v teh linkih Slovenia (kamor sem pogledal povsod manjka ali pa je kakšen manjkajoč podatek)

Tax rates of Europe @ Wikipedia

Ni manjkajočih podatkov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

m0LN4r ::

@Aston 11
Nisem za tebe mislil, ti veš kaj kaj mislim. Za delo rabš hrano in to 5€/osebo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:

nuclear> Naštej mi surovine, ki jih nakupiš za 3€ v trgovini za en dan prehranjevanja.

Makarone, riž, krompir za sladkorje, stročnice (fižol, sojo, grah) za beljakovine, ostalo sadje (banane, jabolka, citruse, oreščke) in zelenjavo za še več sladkorja, vitamine in minerale.

Aston_11> Jej ti fižou in prdi. 3 EUR za preživeti ali živeti?

Vetrovi niso od fižola. 3 EUR za živeti, brez podhranjenosti. Preživiš lahko z enim evrom na dan.

A gremo nazaj na temo?


Jao, sedaj grem zidat zid, spravil bom kubik siporeksa cca 3 do 4 metre višje. Ima tvoj fižou in pašta toliko energije v sebi, da bi brez drugih potreb bilo dovolj julov za dvig 500 kg siporska 4 metre visoko?

Potem bi te na fižou poslal še ene 4 ali 5 mešalcev betona zmešat.

Smo imeli enkrat enega, ki je bil na zelenjavo na gradbišču, je zdržal 3 lopate peska, potem je bil pa gotov (po primorsko).

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Aston_11> Jao, sedaj grem zidat zid, spravil bom kubik siporeksa cca 3 do 4 metre višje. Ima tvoj fižou in pašta toliko energije v sebi, da bi brez drugih potreb bilo dovolj julov za dvig 500 kg siporska 4 metre visoko?

Ja. Seveda. Večino "energije" itak dobiš iz sladkorjev.

Aston_11> Smo imeli enkrat enega, ki je bil na zelenjavo na gradbišču, je zdržal 3 lopate peska, potem je bil pa gotov (po primorsko).

Zelenjava nima veze. Za energijo ješ pašto, lahko tudi brez vsega.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

m0LN4r ::

Kaj pa situacija, živiš v stanovanju, ne nimaš sorodnikov na podeželju itd. Imaš dva otroka enga v osnovni, drugi pa je v srednji in imaš 1300€ dohodka v družini.
Koliko €/dan boš porabil za zdravo prehrano v takšni družini. Valda se ve kaj je zdrava prehrana.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Aston_11 ::

To je res - brez OH bi bila trda. Raje brez mesa kot brez OH. Vendar OH daje energijo, meso pa moč...

Če pride kdo zraven, grem po čevapčiče, pa kaj spečemo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

cink44> In kje je v teh linkih Slovenia (kamor sem pogledal povsod manjka ali pa je kakšen manjkajoč podatek)

Tax rates of Europe @ Wikipedia

Ni manjkajočih podatkov.


;)) ja samo manjka davek na plače, pa prispevek za penzije pa za zdravstveno in invalidsko zavarovanje (seveda s slo pogruntavščino: znesek za slednja je brez socialne kapice oz. absolutno ni omejen)

Taxation po Forbesu seveda pomeni koliko ob celotnem strošku delodajalca (recimo 200K) kapne direktno zapioslenemu...

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

billy ::

Tole je edino zrava zelenjava, če nimate domačega pridelka:

http://www.zeleni-zabojcek.si/zza/

Tisto v štacunah je klump.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

nuclear ::

amigo_no1 je izjavil:

Manu
3 E je 718,92 SIT.
Vsaj tako pokaže kalkulator.

nuclear je izjavil:

S 650€ danes ni možno preživet.

Ok dejmo se vprašat. Zakaj cene rastejo? Zato, ker je vedno več denarja v pretoku. Zakaj je vedno več denarja v pretoku? Zato, ker ga eni tiskajo preveč(beri kriminalci v ameriški vladi). Zakaj ga ameriški kriminalci tiskajo? Zato ker lahko, ker je folk naiven. Zakaj je folk naiven? Zato, ker ko so mladi se jim j za life, važno da se majo fajn, tako pa tudi potem IQ in logika šepa, da jih lahko ameriški kriminalci nategujejo.

Kaj je basen te zgodbe?
Masovna crkotina v prihodnosti.

Evre tiska ECB in ne FED, mojster.


Druge država ne vplivajo na balanco sveta. Genialno.

jype je izjavil:


Vetrovi niso od fižola. 3 EUR za živeti, brez podhranjenosti. Preživiš lahko z enim evrom na dan.


Rad bi te vidu res. Svaka ti čast. Kapo dol..

Sam škoda, ko si izmišljuješ.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

detroit ::

St235 je izjavil:

ja ta me vedno nasmeje, z 650€ se ne da preživet. Mogoče ne 5 člansko družino, ampak če pa sam sebe nekdo ni sposoben spravit čez mesec z 650€ potem se mora pa fino zamislit nad svojimi navadami. Se spomnim izjave enga delvca v proizvodnji: Ove plače su tako loše, da ni dve kutije ne mogu da popušim na dan.

Hmm ne vem 5xx€ na mesec imam stroškov brez hrane, oblek ogrevanja blablabla (aja ne plačujem najemnine...), ne kadim. 650€ na mesec je res malo malo
Skero

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> ;)) ja samo manjka davek na plače, pa prispevek za penzije pa za zdravstveno in invalidsko zavarovanje (seveda s slo pogruntavščino: znesek za slednja je brez socialne kapice oz. absolutno ni omejen)

To smo se zlo dobr spomnl, ja, ampak kljub vsemu naštetemu še vedno nimamo najvišjih davkov.

Aston_11> Vendar OH daje energijo, meso pa moč...

Ah, to si nekaj zamešal. Beljakovine potrebuješ za regeneracijo tkiva po težkem delu, teh je pa ogromno v stročnicah, nekaterih sadežih, vse skupaj je pa seveda bistveno (več kot trikrat) ceneje od mesa.

Kar ne pomeni, da se je treba mesu odpovedat, samo tko kot tvoj nono ga bi pač jedel enkrat na teden, ne pa vsak dan dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

cink44> ;)) ja samo manjka davek na plače, pa prispevek za penzije pa za zdravstveno in invalidsko zavarovanje (seveda s slo pogruntavščino: znesek za slednja je brez socialne kapice oz. absolutno ni omejen)

To smo se zlo dobr spomnl, ja, ampak kljub vsemu naštetemu še vedno nimamo najvišjih davkov.


Spet jype rekla kazala al Forbes? Dej najdi eno državo kjer zaposlenemu ob strošku delodajalca 200k (da bo k Forbes;)) kapne manj kot v Slo.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

m0LN4r ::

Beljakovine ti nč kaj dosti ne pomagajo, če nimaš določenih aminokislin (so nekatere, ki so samo v mesu), kalcija, vitaminov itd. da te pozim kak prehlad ne pobere.

Torej, kuk ma plače svetovalec v BB? Mene to tudi ful zanima, ker so bolj nesposobni, kot kak razgledan srednješolec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> Dej najdi eno državo kjer zaposlenemu ob strošku delodajalca 200k (da bo k Forbes;)) kapne manj kot v Slo.

200k je povprečen dohodek v večini visoko obdavčenih držav in ne pride niti blizu najvišjim davkom.

Pri slabih treh milijonih evrov na leto te pa v skandinaviji že obdavčijo več kot Slovenija, zato pa v nobeni od teh držav nihče nima takšnih osebnih dohodkov.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Aston_11 ::

jype je izjavil:

cink44> ;)) ja samo manjka davek na plače, pa prispevek za penzije pa za zdravstveno in invalidsko zavarovanje (seveda s slo pogruntavščino: znesek za slednja je brez socialne kapice oz. absolutno ni omejen)

To smo se zlo dobr spomnl, ja, ampak kljub vsemu naštetemu še vedno nimamo najvišjih davkov.

Aston_11> Vendar OH daje energijo, meso pa moč...

Ah, to si nekaj zamešal. Beljakovine potrebuješ za regeneracijo tkiva po težkem delu, teh je pa ogromno v stročnicah, nekaterih sadežih, vse skupaj je pa seveda bistveno (več kot trikrat) ceneje od mesa.

Kar ne pomeni, da se je treba mesu odpovedat, samo tko kot tvoj nono ga bi pač jedel enkrat na teden, ne pa vsak dan dvakrat.


Res je, zato se nonoti čudijo, ko zagrabim lopato in naekrat prestavim m3 peska. 1x/dnevno je spodoben limit. Magari salm iz Lidla.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

amigo_no1 ::

Druge država ne vplivajo na balanco sveta. Genialno.

Kitajci se ne dajo.Njihov juan je podcenjen in jih briga kaj reče Obama ali ECB.

Na državo lahko vpliva sosed samo, če je država v banani.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

cink44> Dej najdi eno državo kjer zaposlenemu ob strošku delodajalca 200k (da bo k Forbes;)) kapne manj kot v Slo.

200k je povprečen dohodek v večini visoko obdavčenih držav in ne pride niti blizu najvišjim davkom.

Pri slabih treh milijonih evrov na leto te pa v skandinaviji že obdavčijo več kot Slovenija, zato pa v nobeni od teh držav nihče nima takšnih osebnih dohodkov.


S tabo se je pa težko pogovarjat:

ad1)še enkrat ali trdiš da slo ni najviše obdavčena za letni strošek 200k? (no mislim, da glede na zgornji odgovor si tu že popustil)

ad2) kateri letni dohodek je po tvoje najbolj relevanten da lahko šteješ državo da je najbolj obdavčena? Oziroma da ni, kot trdiš ti, da Slovenija ni.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

nuclear ::

jype je izjavil:

cink44> Dej najdi eno državo kjer zaposlenemu ob strošku delodajalca 200k (da bo k Forbes;)) kapne manj kot v Slo.

200k je povprečen dohodek v večini visoko obdavčenih držav in ne pride niti blizu najvišjim davkom.

Pri slabih treh milijonih evrov na leto te pa v skandinaviji že obdavčijo več kot Slovenija, zato pa v nobeni od teh držav nihče nima takšnih osebnih dohodkov.


Na pamet napisano. Ne izmišljuj prosim ali pa daj vire. Sem direkten. Dej vire.

amigo_no1 je izjavil:

Druge država ne vplivajo na balanco sveta. Genialno.

Kitajci se ne dajo.Njihov juan je podcenjen in jih briga kaj reče Obama ali ECB.

Na državo lahko vpliva sosed samo, če je država v banani.


Z globalno krizo, nima Amerika nič. Ok kul.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cink44> ad1)še enkrat ali trdiš da slo ni najviše obdavčena za letni strošek 200k? (no mislim, da glede na zgornji odgovor si tu že popustil)

Seveda ne. Vprašanje je bilo, ali ima najvišje davke? Ne, to ne drži.

cink44> ad2) kateri letni dohodek je po tvoje najbolj relevanten da lahko šteješ državo da je najbolj obdavčena? Oziroma da ni, kot trdiš ti, da Slovenija ni.

Očitno ni, če je najvišja dohodnina 41%, v nekaterih državah pa krepko nad 50%. Tudi obdavčitev kapitalskih prihodkov je pri nas 20%, v nekaterih drugih državah pa bistveno višja.

nuclear> Na pamet napisano. Ne izmišljuj prosim ali pa daj vire. Sem direkten. Dej vire.

Še enkrat: Tax rates of Europe @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

lexios ::

Makarone, riž, krompir za sladkorje, stročnice (fižol, sojo, grah) za beljakovine, ostalo sadje (banane, jabolka, citruse, oreščke) in zelenjavo za še več sladkorja, vitamine in minerale.


Vse tole za 3 eure?8-O

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

Na dan. Ja.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

nuclear ::

jype, kaj je tu sporno?



Če računamo, da ima Švedska, če vzamemo za primer ravno Švedsko, ki ima 56% na plače in 25% na iteme, in da imajo švedi 2x večji neto average income kot mi.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

Goody ::

jype je izjavil:

cink44> ad1)še enkrat ali trdiš da slo ni najviše obdavčena za letni strošek 200k? (no mislim, da glede na zgornji odgovor si tu že popustil)

Seveda ne. Vprašanje je bilo, ali ima najvišje davke? Ne, to ne drži.

cink44> ad2) kateri letni dohodek je po tvoje najbolj relevanten da lahko šteješ državo da je najbolj obdavčena? Oziroma da ni, kot trdiš ti, da Slovenija ni.

Očitno ni, če je najvišja dohodnina 41%, v nekaterih državah pa krepko nad 50%. Tudi obdavčitev kapitalskih prihodkov je pri nas 20%, v nekaterih drugih državah pa bistveno višja.

nuclear> Na pamet napisano. Ne izmišljuj prosim ali pa daj vire. Sem direkten. Dej vire.

Še enkrat: Tax rates of Europe @ Wikipedia


ad 1) A se pogovarjamo kje je najvišji specifičen davek (recimo dohodnina...) ali celotna obdavčitev plače odvisno zaposlenega (smo le v threadu Plače in pogovarjali smo se o obdavčitvi plač - in po mojem skromnem mnenju o celotni obdavčitvi, saj je le ta relevantna glede stroška delodajalca in ne samo o dohodnini.) In ja celotne davke na plačo imamo najvišje.

ad 2) tudi glede kapitalskih dobičkov smo kar visoko, saj moraš po moje upoštevati tudi časovno komponento: praktično v vseh državah kjer je višja kot pri nas že po enem letu (pri nas po 5 letih) ta obdavčitev bistveno pade.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

cyber_killer ::

jype še zmeraj mi nisi odgovoril

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

cyber_killer> Jaz res nevem kaj vi delate, ampak malce dvomim, da ne morete najti prave osebe. Sice pa nisem niti zasledil kakšen profil osebe pa sploh iščete.

Trenutno javascripterje, ki se lahko normalno pogovarjajo s Crockfordom (o javascriptu, se razume), web operations človeka, ki zna postavit zanesljivo in skalabilno platformo (in upamo, da smo ga že našli - Slovenca!), pa nikoli se ne branimo poliglotov in gurujev - na backendu se uporablja Python, Java, C in C++, vse je treba dobro poznati (in to znanje pokazati na praktičnih rešitvah).

Problem (in rešitev!) je verjetno predvsem v tem, da smo na intervjujih bolj tečni kot Google - poleg vseh objektivnih preizkusov znanja veliko vlogo igrajo tudi vse subjektivne ocene tistih, ki bodo s potencialnimi kandidati morali sodelovat.

cink44> In ja celotne davke na plačo imamo najvišje.

Obremenitev plač je v praktičnem intervalu višine plač povsem verjetno najvišja, ja.

cink44> tudi glede kapitalskih dobičkov smo kar visoko, saj moraš po moje upoštevati tudi časovno komponento: praktično v vseh državah kjer je višja kot pri nas že po enem letu (pri nas po 5 letih) ta obdavčitev bistveno pade.

Se strinjam, a to še vedno ne pomeni, da imamo najvišje davke. Če želimo primerjat TCO državljanstva, je treba v zakup vzeti vse specifike vsake države, ki se jo primerja. Tudi na Danskem davki še zdaleč niso edina obremenitev, recimo, čeprav gre za "neprostovoljne" odtegljaje.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

technolog ::

jype je izjavil:


Očitno ni, če je najvišja dohodnina 41%, v nekaterih državah pa krepko nad 50%. Tudi obdavčitev kapitalskih prihodkov je pri nas 20%, v nekaterih drugih državah pa bistveno višja.
Še enkrat: Tax rates of Europe @ Wikipedia


Še enkrat moj odgovor zate:

technolog je izjavil:


https://secure.wikimedia.org/wikipedia/...
Tale seznam je zavajujoč. Stolpec max income rate pove samo, koliko je največja obdavčitev, ne pa pri kakšnem znesku se začne. Tako imaš lahko neko hipotetično državo, ki ima samo 30% največji davek, ampak ga plačaš že če imaš več kot 1000EUR letnega prihodka s podjetjem. In taka je naša slovenija.

IMO edini pravi pokazatelj davka je vsota (v EUR) deljeno z BDP (oboje na prebivalca). Pa še to bi se lahko debatiralo.


To je tako kot da bi ceno mleka med državami primerjal po max ceni... Ne gre tako.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()

jype ::

technolog> To je tako kot da bi ceno mleka med državami primerjal po max ceni... Ne gre tako.

Seveda gre. Ne moreš reči, da ima država, kjer je davek višji, nižjega.

Lahko pa rečeš, da če bi Avstrijce obdavčili s slovenskimi davki, bi ti plačali bistveno več, kot plačajo zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • premaknilo od: jype ()
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Normiranci so rak rana naše ljube Slovenije (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
823160246 (125066) jype
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10527922 (21903) St235
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016806 (14490) čuhalev
»

Koliko neto je 1500 bruto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5542452 (40574) BlueRunner

Več podobnih tem