» »

Nakup bencinarja do okoli 6000€

Nakup bencinarja do okoli 6000€

riverside ::

Kupuje se bencinar, dizel ne pride v poštev saj se mi ne splača.

Letnik vsaj 2008. Cena naj se giblje okoli 6000EUR, čisti maximum je 6500EUR, zaželjeno je seveda manj, a kakšen stotak gor ali dol ne bo preveč ubijalski.
Prevoženih naj ima okoli 130000km največ, manj kot je, bolje je. Mašina recimo 1.4, konjev naj ne bo več kot 120, da ne bo prevelike porabe. Hatchback ali limuzina (min 4,20m), obvezno 4/5 vrat.

Avto bo vožen na kratke relacije (služba) in na kakšne obiske, izlete ter morje poleti. Avto bo družinski (štiričlanska družina - brez psa).

Nagledano:
Ford Focus ali Fiesta (2008-)
Chevrolet Cruze (2009, 2010)
Seat Ibiza (2009-)
Hyundai i30 (2009-)
Škoda Fabia (2009-)
Kia Ceed (2009-)
Opel Corsa (2009-)

Težko se je odločiti ob tako veliki izbiri, zato so vsi predlogi zelo zaželjeni, prav tako izkušnje z zgornjimi avtomobili.

Janac ::

hojnikb ::

Janac je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

Novo za dobrih 7k.

Letnik vsaj 2008. Cena naj se giblje okoli 6000EUR, čisti maximum je 6500EUR, zaželjeno je seveda manj, a kakšen stotak gor ali dol ne bo preveč ubijalski.
#brezpodpisa

Robi :P ::

Mam CeedSW 2009 pred mano ga je meu fotr skor 5 let avto dela kot mora, voziš-tankaš. Poraba dost nizka 1.6 bencinc 125KM pije 7l po mestu. Fotr je pa kupo navadnega ceed 5vratnega 2014letnik. 1,4 100KM tut tam od 6-7l.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

MrNighthawk ::

Rajši odstrani iz spiska Ford, Chevrole pa še kaj. Predlagam Mazda 3 letnik 2008. Cene okoli 6000 € in avto je znan po tem, da je "žilav" in ne bo potrebnih konkretnih servisov, poleg tega tudi ceno drži. Ni ga čez japonca kar se tiče vdržljivosti motorja in vsega ostalega.

hojnikb ::

>Rajši odstrani iz spiska Ford, Chevrole pa še kaj.

Kaj ko bi tole mal argumentiral. Pa ne v stilu "japonc or out!"
#brezpodpisa

riverside ::

MrNighthawk je izjavil:

Rajši odstrani iz spiska Ford, Chevrole pa še kaj. Predlagam Mazda 3 letnik 2008. Cene okoli 6000 € in avto je znan po tem, da je "žilav" in ne bo potrebnih konkretnih servisov, poleg tega tudi ceno drži. Ni ga čez japonca kar se tiče vdržljivosti motorja in vsega ostalega.

No ja, tudi Mazdo 3 sem gledal, sem pozabil omenit in mi je res všeč, ampak je težko dobiti letnik 2008 gor s kaj več opreme.

Ja tudi jaz se pridružujem hojniku. Ne da se ne strinjam s tabo, samo zanima me, zakaj odsvetuješ nakup. Fiesta recimo je eden najbolje ocenjenih avtov v tem rangu in letniku.

Robi :P ::

Ok zastopim za Chevrolete ki jih ukinjajo v EU oz prodajo le teh. Mogoče bo posledično težje dobit dele ipd. Ampak zakaj ne Forda? Ne poznam nobenega lastnika Forda ki mu nebi služil dobro?

hojnikb ::

tale fokus je čist ok mašinca za tak dnar. Res pa je, da se poraba giblje okol ~8L (2 generacija facelift vsaj)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

xda develope ::

Men se zdi tale avto čist ok za ta denar: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=...

dzinks63 ::

Bratranec ima Fiata Bravota 1.4 T-Jet in je z njim full zadovoljen, avtomobil je tih, poskočen in glede na vse skupaj celo varčen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

c0ck4m0u53 ::

Mazda 3, je pa letnik 2007, ampak nov model je tako ali tako od 2009 oziroma 2010 naprej. Morda Toyoto Auris, oziroma Hondo Civic, pa se dogovoriš še za gotovinski popust, katerega oglašujejo.

asdfgh123 ::

hojnikb je izjavil:

tale fokus je čist ok mašinca za tak dnar. Res pa je, da se poraba giblje okol ~8L (2 generacija facelift vsaj)

Daleč od OK avto - plastik fantastik, non-stop težave na avtu (motor v varni način - avtovleka), kjer je nov nadomestni del vreden par €, servis 100+, EGR, DPF (v kolikor je dizel), žarnice crkujejo povsod, menjalnk je ekstra nenatančen, rikverc deluje na srečo, deli karoserije so sestavjeni za en drek, izolacija za en drek, črički v notranjosti, lak na avtu je za en drek ... Avto je bil kupljen nov, 3 leta, 200.000km+.
Glede na to, da 2011 letnik ne pozna avtomatskih luči/stikala vedno na ON, precej bogo za Ford. Pa še en meni osebno ogromen fail, kot pri BMW-jih, je štrom v avtu ko je ugasnjen.

Vzemi VAG ali pa Hyundai/Kia. Prideš še najboljše skozi.

hojnikb ::

hmm, mamo dizlsko izvedbo (facelift) in nobenga od teh problemov. Kolega ma tut 1.6 bencin, also nobenih problemov, ki jih ti naštevaš (razn luči, to je pa bolj fail naše države, ki forsira always on...)
#brezpodpisa

asdfgh123 ::

Nisem napisal; 1.6 dizel, 82kW. Glede luči je v domeni EU in ne SLO in je tako tudi prav. Enostavno pozabiš vklopiti luči, če večino časa voziš avtomobile z avtomatskimi/DRL lučmi.
Pelji npr. enak letnik in razred VAG, boš videl o čem govorim. Mah, i30/Ceed sta dobesedno luksuz pri materialih, napram fokusu. (tudi kar se tiče motorizacije in vzdrževanja, v mojem primeru).
Mogoče pa je bil naš narejen v ponedljek ...

Med tem, ko nov focus je čisto poglavje zase (v pozitivnem smislu), v kolikor sem pač dobil občutek pri vožnji.

Isotropic ::

MrNighthawk je izjavil:

Rajši odstrani iz spiska Ford, Chevrole pa še kaj.

zakaj forde?
kolega je mel fiesto za dnevno migriranje lj - jesenice. brez problemov.

akasa ::

Doma mamo fabio 1.4 letnik 2007 (novejša oblika) izreden strošek je blo stikalo za dolge luči (cca 100€)pa še neki so na servisi uničl računalnik k so spreminjal neke nastavitve luči (100€) prevoženih ima pa 150k km, Drgač avto ok, edino kar je treba menjat so še gumice na rokih ker škriplje... aja pa ventilator kabine je tut crkno lani (cca 80€ ni blo menjano na uradnem servisu)

Edino kar je smotano je to da ma en jermen več kot 8V (mi mamo 16V) zato je glavn servis 400€ drgač bi blo še kakih 50€ man..

To lahko povem o avtu nahitro... če te še kej zanima pa vpraš..

MrNighthawk ::

hojnikb je izjavil:

>Rajši odstrani iz spiska Ford, Chevrole pa še kaj.

Kaj ko bi tole mal argumentiral. Pa ne v stilu "japonc or out!"


Ne ni samo "japonc or out" daleč od tega. Ampak takrat, ko sem jaz kupoval mazdo so testi mislim, da od avtobilda pokazali, da so Mazda, Toyota Honda in pa Škoda bili na vrhu njihove lestice vzdržljivosti. 100k Km + odpeljanih brez servisov in z najmanj obrabe. Drugi vir je pa bilo nekaj mehaničnih delavnic, ki so Focuse pogosto pobirali po cestah in popravljali ene in iste zadeve. Žal ti bolj "znanstveno" ne morem argumentirat. Določen del tega je najbrž tudi zato, ker je Focusov toliko več kot vseh ostalih naštetih. Lahko pa povem, da imam mazdo 3 2008 letnik (zadnja možna izvedba) in po cca 5ih letih sem videl servis samo za redni servis in menjavo gum.

GGGGG ::

Chevrolet Cruze (2009, 2010)


Chevrolet 1.6 in 1.8 bencinarji so precej zanič. Poraba relativno visoka, zmogljivosti za te konje relativno slabe. 1.4 turbo je povsem druga zgodba, zelo spodoben motor, ampak za tak denar ga žal ne dobiš.

Sicer pa vnesi svoje kriterije v avto.net in izberi avto, ki ti je všeč, imam znano zgodovino ter pomožnosti še kakšno leto garancije.

riverside ::

Hvala vsem za predloge. Kaj pa pravite na Hyundai i30? Tale naprimer

Fizikalko ::

Po moje zelo smotrn nakup. Pridi tja z mehanikom, preveri vso zgodovino (kar se da, ker je slovenski), zbij na 6k in to je to.

MrNighthawk ::

Zapelji kakšen krog in preveri porabo. Sicer to ni star 1.4 motor ampak, če je avto pretežek potem zna bit poraba višja kot je navedena. Sicer pa zgleda vredu.

videc ::

Od tega, kar si naštel bi jaz pogledal Focusa, i30 in Cruza, mogoče še Ceed, ker so večji od ostalih in s tem tudi udobnejši. Po porabi so pa tam tam. Aurisa odsvetujem, poleg tega, da je motor len je avto notri malo večji od Cliota. Poglej še Citroen C4, je kar soliden avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

facepalm ::

tisti ki priporoca Cruza, ga ocitno se ni sprobal:)
vsaj za bencinca 1.6 lahko garantiram da je podn od podna (predvsem navor). ne gre nikamor in poraba se giblje okoli 8.5l z nezno nogo..

Invictus ::

Za 6 jurjev dobiš škodo octavio bencinarja ...

Mogoče malo švoh mašina, je pa zato avto robusten v primeru kake nesreče. za razliko od tistih malih pizdecev ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Fizikalko je izjavil:

Po moje zelo smotrn nakup. Pridi tja z mehanikom, preveri vso zgodovino (kar se da, ker je slovenski), zbij na 6k in to je to.

Zakaj vedno zbij na 6k? Zakaj recimo ne 5k? A ce bi clovk dal gor ceno 6k€, bi mogoce rekel zbij na 5,5k€?

Avta niti pogledal ni, pa mu svetujes neko zbijanje cene. Ceno se zbija, ce pri ogledu ugotovis dolocene napake, za katere menis, da je potrebno popravilo in potem se gres neka pogajanja.

asdfgh123 ::

Invictus je izjavil:

Za 6 jurjev dobiš škodo octavio bencinarja ...

Mogoče malo švoh mašina, je pa zato avto robusten v primeru kake nesreče. za razliko od tistih malih pizdecev ...

Octavia je C segment vozil, tako kot vsi našteti hatchbacki od Fokusa, i30/Ceeda, Cruze, Mazda3, ... Po varnosti pa tudi noben ne izstopa. So pa vsi avtomobli ekstra varni, da se razumemo.

GGGGG ::

Invictus je izjavil:

Za 6 jurjev dobiš škodo octavio bencinarja ...

Mogoče malo švoh mašina, je pa zato avto robusten v primeru kake nesreče. za razliko od tistih malih pizdecev ...


Octavia ima 4* na euroncap crash testih. i30 od 2008 naprej ima 5*. Avtomobila sta sicer v istem razredu, kot je že ZanS napisal, s to razliko, da ima Octavia podaljšano rit.

eniLS ::

harmony je izjavil:

Fizikalko je izjavil:

Po moje zelo smotrn nakup. Pridi tja z mehanikom, preveri vso zgodovino (kar se da, ker je slovenski), zbij na 6k in to je to.

Zakaj vedno zbij na 6k? Zakaj recimo ne 5k? A ce bi clovk dal gor ceno 6k€, bi mogoce rekel zbij na 5,5k€?

Avta niti pogledal ni, pa mu svetujes neko zbijanje cene. Ceno se zbija, ce pri ogledu ugotovis dolocene napake, za katere menis, da je potrebno popravilo in potem se gres neka pogajanja.


Tudi jaz se strinjam z tem. Pravzaprav mi niti več ni prijetno ko kaj prodajam in je prvo vprašanje kakšna je zadnja cena, koliko še spustite, ... Ceno sem objavil z razlogom in zato je taka. Vsak bi nekaj zbijal te objavljene cene brez da sploh vidi predmet prodaje. :)

Fizikalko ::

Zato, ker je dejstvo, da vsak spusti vsaj 10%, če je vse ok. Če ni ok, potem bodisi avta ne kupiš ali pa zahtevaš precej nižjo ceno.

Tako pač je, pa ne le z avti.

Ko sem pred kratkim prodajal mercedesa C klaso, sem prvemu resnemu rekel: dam ti 15 % dol (pa je bila zelo ok cena), če mi takoj skeširaš in se ne zafrkavam več.

Avtohiša ti pa itak ponudi še precej manj. Ergo?

GrimReaper ::

Če prodajam, pričakujem da bo vsak hotel nižat, in tudi meni ni težko pristat na nižanje. Edino če bi že sam nastavil naprimer ceno 2500, namesto 3000€ po kolikor gredo ostali, in napisal zadnja cena, potem se pač ne more več pogovarjat o ceni.
Pa tudi če kupujem, in se mi zdi predrag, bom probal nižat. Se pa strinjam, da je dobro navest nek tehten razlog, ali pokazati en drug oglas z nižjo ceno ali pa pokazati na kakšno napako.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup novega avtomobila do 18.000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9020933 (15879) Netrunner
»

Nov avto do 20k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10320624 (14058) sass628
»

Nov avto za 15000€ (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21462317 (46083) kljhjkhkjh

Golf 5 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
21451481 (47702) BigWhale
»

Nakup novega avta - nasvet (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217810 (14951) RejZoR

Več podobnih tem