» »

HTC pretekli teden kupil patente od Googla, z njimi vložil tožbo zoper Apple

HTC pretekli teden kupil patente od Googla, z njimi vložil tožbo zoper Apple

Bloomberg - S poletnih dopustov so se vrnili odvetniki, s čimer je konec zatišja med brezkončnimi patentnimi tožbami. Novo sezono je otvoril je HTC, ki je pretekli teden kupil devet patentov od Googla in jih je sedaj že izkoristil za vložitev tožbe zoper Apple.

Gre za devet patentov, ki jih je Google pred manj kot letom dni kupil od Motorole (štiri), Openwava (tri) in Palma (dva). Prejšnji teden so jih prodali HTC-ju, a podjetji prodaje nista podrobneje komentirali ali razkrili finančnega ozadja.

Nova tožba je nadaljevanje že poldrugo leto starega spora med Applom in HTC-jem. Prvi je lanskega marca vložil tožbo zoper HTC zaradi Androida, na kar je HTC odgovoril lanskega maja. Apple je nato pri Mednarodni trgovinski komisiji (ITC) vložil še dve pritožbi zoper HTC, saj ITC postopke razreši hitreje od sodišč in ima moč prepovedati uvoz in prodajo izdelkov v ZDA.

Sedaj je očitno na potezi HTC, ki je včeraj vložil tožbo na sodišču in pritožbo pri ITC. V njiju očitajo Applu, da maci, iphoni, ipadi, ipodi in iTunes kršijo patente, ki pokrivajo nadgrajevanje programske opreme po brezžičnih napravah, način prenosa podatkov med procesorjev in pomožnimi čipi, metodo za shranjevanje uporabniških nastavitev in način za vzpostavljanje konstantnega stika med programsko opremo in radio modemom.

64 komentarjev

«
1
2

antonija ::

Hura za napredek!!!

Ups, sem sele zdele zdele vidu da je Apple na napacni strani tozniske klopi. Se oprostitujem.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

galu ::

Verjetno je poleg tega dobil tudi precejšnjo denarno 'podporo' od Samsunga, za to... ^^
Tako to gre.

Goody ::

Tole so po vsebini "malo" drugačne tožbe kot pa "tožbe" Appla, da jim je Samsung skopiral obliko cegla...

Apple ::

Apple, ne daj se... :)
LP, Apple

Dr_M ::

Upam, da jih gnilo jabolko cim bolj fase po pic..
Nej jim razfuka v faco te bombe, ki jih drugim mecejo pod noge.

Kdo je ze zadnjic nekaj pametoval, da je potrebno zakone upostevat??
http://www.fudzilla.com/home/item/24000...

Vsaj v AUS imajo se kancek pameti, da se upajo utikat v applove stvari.
http://www.fudzilla.com/home/item/23980...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

antonija ::

cink44, ne se norca delat. Apple pelje cel svet v prihodnjost z unikatno, edinstveno in predvsme originalno obliko svojih iGizmotov, medtem ko mu HTC po drugi strani ocita krsenje nepomembnih tehnologij, kot je primaknje podatkov med cipi, wireless komunikacija, ipd. Malo se sfokusiraj na pomembne dejavnike (razmerje stanic skatle in glossyness povrsine), ne pa da se obremenjujes z nepomembnimi malenkostmi.

Go (**** yourself) Apple :)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Goody ::

antonija je izjavil:

cink44, ne se norca delat. Apple pelje cel svet v prihodnjost z unikatno, edinstveno in predvsme originalno obliko svojih iGizmotov, medtem ko mu HTC po drugi strani ocita krsenje nepomembnih tehnologij, kot je primaknje podatkov med cipi, wireless komunikacija, ipd. Malo se sfokusiraj na pomembne dejavnike (razmerje stanic skatle in glossyness povrsine), ne pa da se obremenjujes z nepomembnimi malenkostmi.

Go (**** yourself) Apple :)


Mah človek jebeš vsebino, design je važen (poglej našega predsednika vlade če ne verjameš).

Fritz ::

Ampak tako, gledano s strani, bi rekel, da Google v tej vojni sodeluje z namenom zaščite platform, ki so fiendly do odprte kode in konec koncev z namenom, da bi dokazal neprimernost patentnega sistema, kot je sedaj zastavljen.

Google ni lih socializem per se a se mi zdi, da imajo med vsemi denarja polnimi informacijskimi korporacijami najbolj 'skupnosti prijazen' pristop. Lahko pa se seveda tudi motim ( ˆcopyright by N. Pečenko 8-) ).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

vesolc ::

antonija je izjavil:

cink44, ne se norca delat. Apple pelje cel svet v prihodnjost z unikatno, edinstveno in predvsme originalno obliko svojih iGizmotov, medtem ko mu HTC po drugi strani ocita krsenje nepomembnih tehnologij, kot je primaknje podatkov med cipi, wireless komunikacija, ipd. Malo se sfokusiraj na pomembne dejavnike (razmerje stanic skatle in glossyness povrsine), ne pa da se obremenjujes z nepomembnimi malenkostmi.

Go (**** yourself) Apple :)


veš...apple samo vsiljuje folku, kaj je prav in kaj ne, kaj rabijo in kaj ne...ne dopušča baš nekih odločitev...če se pa že odločiš neki spremenit...ti pa to zaračunajo3x več, kot pa je cena na trgu drugod...kar kaže na to, da so očitno samo denarjaželjni in dokaj ameriški s svojo politiko trženja in se ne osredotočajo, da kupi stranka kvaliteten izdelek po normalni ceni...tožbe so dokaz za to...k ne morš bit tok banalen, da greš nekoga tožit zaradi 4ogalte oblike xD kam bo pa prišo kakršenkoli razvoj???
najbolš je da mamo sam 2 velki firmi al pa eno, k bota odločali use...navadni smrtniki lahko pa samo kimamo in pritrjujemo...vsi vemo da je cena hardwera u applu 2x precenjena...res pa je da večinoma tega uporablajo dezajnrji, k se ne spoznajo neki na hardwer...in ne vedo kok je kaj precenjen...

Goody je izjavil:

antonija je izjavil:

cink44, ne se norca delat. Apple pelje cel svet v prihodnjost z unikatno, edinstveno in predvsme originalno obliko svojih iGizmotov, medtem ko mu HTC po drugi strani ocita krsenje nepomembnih tehnologij, kot je primaknje podatkov med cipi, wireless komunikacija, ipd. Malo se sfokusiraj na pomembne dejavnike (razmerje stanic skatle in glossyness povrsine), ne pa da se obremenjujes z nepomembnimi malenkostmi.

Go (**** yourself) Apple :)


Mah človek jebeš vsebino, design je važen (poglej našega predsednika vlade če ne verjameš).


+1 xD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vesolc ()

Fritz ::

@ vesolc
Verjetno nisi opazil vklopljen sarkazem pri antonijinem postu ;)

Blazz ::

upam da tole gnilo jabolko enkrat ornk zmeljejo v jabolčnik in ga dajo za spit CEOjem Appla...

Limit-sky ::

Blazz, ta tvoja je pa ena najboljših, kar sem jih slišal. Najbolj originalna, bravo, Dajte še drugi, pa lahko spet naredimo tekmovanje.

xxxgeekxxx ::

Apple je treba malo potopit
Ke te češ

Goody ::

No otroci ura bo 17. Treba še domačo nalogo nardit in jit spat.
ha ha ha


Jah sam nimam popolnoma nič proti Applu (trenutno imam celo nekaj delnic AAPL ;)). Samo me pa pogrejejo te blesave tožbe in fenovstvo appla predvsem s strani otrok. Moj 13 letni nečak mi je zadnjič razlagal kako edino kej velja iFon vse ostalo je pa šit, največji šit je pa Samsung (s tem da še nikoli ni imel kej prida v rokah ne enega ne drugega, starši so mu za rojstni dan obljubili en fensi fon pa se je na zobe metal da bi dobil jabček...Pljuval je pa čez Samsung ker je en predlagal njegovim staršem Samsung...). Kar pa še ni najhuj, sedaj je z Apple manijo začela še moja hčerka (11 let...), seveda ni šans da ji ga kupim.

Tezaab ::

Mene pa zanima, kaj bi se zgodilo, ce bi recimo HTCju uspelo prepovedat prodajo iPhone-ov in iPad-ov v ZDA... Predvsem to, kako bi folk znorel...

vesolc ::

Fritz je izjavil:

@ vesolc
Verjetno nisi opazil vklopljen sarkazem pri antonijinem postu ;)

lol...sam res... xD
bo treba naslednič še možgane uporablat pr branju ^^

Limit-sky ::

Jaz ti to prakso priporočam redno. Ne samo pri branju.

klinker ::

No, tisti ki smo konkretno (kaka 2 tedna in vec) preizkusili ali se bolje uporabljamo kak Applov izdelek ze vemo zakaj so tako uspesni. Folk s komentarji tipa "naj zgnije ze to jabolko" itd, pa verjamem da niti kakega SGS/SGS2 niste se meli po rokah, da o iphoneu, macbooku, imacu in predvsem njihovem softwarju ste pa verjetno le slikce in antiapple "kampanje" vidli ;((
Zakaj ce ze tako pluvate po nekem izdelku, vsaj konkretne razloge za to pljuvanje ne izpostavite. Ker vecina komentarjev je kot da bi komentarje od 10letnikov na partisu bral. Skratka...debilni ste prav tolko kot Apple fani/verniki.
Mislim da si ta forum zasluzi "malo" bolj kvalitetne in na nivoju komentarje glede na to da se gre za najbolsi IT forum v slo, kaj pravite.

sgdjkdlsugi4 ::

Osebno mi gre Apple na k**** ker :

- vsaki drek je potrebno placat
- zapiranje v svoj sistem
- obnasanje kot da so izumili toplo vodo

Vsec pa mi je :

- filozofija, da izpilijo delovanje do potankosti
- OSX in desktop, laptop asortiment
- SW nadgradnje vseh sistemov

Macbooka ali desktop (mini, iMac) bi imel takoj, brez premislekov, medtem ko mi iPhone in Pad ne disita najbolj ravno zaradi zapiranja.

Ta patent trolling pa tak sami vedo, da je pateticen, ampak to pac spada pod Apple cult. Ce ne bi bil patentni sistem v takem dreku, do tega nebi prislo.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

tudi jaz si zelim da enkrat dobijo tale Apple za pojest tisto kar drugim servira

nikola tesla ::

no dajte že eni nehat take neumnosti pisat.Očitno se je apple odločil nadaljevat smer v ARM vodah in to hoče doseč s patenti in monopolom ki ni pravilno vendar nujno za neko znamko da se tam utrdi.zdaj ko je trg zapolnjen s proizvajalci usak išče del zase in ga tudi zaščitit.

Zaprt sistem no to je spet nekaj bla bla.Če bi blo to res tako velik problem se nebi ostali proizvajalci spuščali v to.

kar se tiče patentom pa sam še to
tolko je proti applu ker toži samsung,htc,..
mislm da sta edini znamki ki hočeta po applovo prehitet to firmo (jim je apple velik zgled in use kar pride ven se poskuša kopirat,....)

Kar se tiče ultratankih prenosnikov pa vam provem da hp dell toshiba sony ibm niso imeli problemov z applom zarad prenosnikov vam pa napovedujem da ko bo asus dau svojga ven ga bo moral tud umaknit ker je to očitna kopija MBA.

no takim firmam bi moralo sodišče prepovedat prodajo šepreden sploh kaj izdajo in se hvalijo.

Dr_M ::

Ko ze gre beseda, da firme kopirajo od appla, sem zadnjic na fudzilli prebral en dober komentar.

No that's just Steve Jobs's paranoia. Pretty ironic considering that he basically stole all his ideas from Xerox Parc back in the days. But yeah Steve Jobs one of the biggest hypocrites on planet Earth
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gnilojabolko ::

klinker je izjavil:


Zakaj ce ze tako pluvate po nekem izdelku, vsaj konkretne razloge za to pljuvanje ne izpostavite.


Ti povem da pri Applu:
- v OSX kaj lahko nastavis napram vsaki verziji Windowsa? Se v Win98 lahko nastavis barvno temo kar pa pri OSX ne upas...
- ne rabis Xeona v mac pro-ju... ker za kao 'workstation' bi bil dovolj npr. i7
- grafika ni bila osvezena ze nekaj let (poglej Windows ali pa kaksen odportokodni OS kaj pomeni osvezit zadeve)
- glede na specifikacije vseh izdelkov bi moralo ti ponudit da ti "renderira" cudeze, ne pa vrteco se mavrico, ker se j*** s flash-em (ceprav je flas boga tehnologija)
- precenjene komponente (primer: kupi mac pro za 3000eu in kupi navaden pc za 3000eu....za navaden pc se moras ze kar potrudit da prides do te cifre)
- hardwersko omejen - sam OS nima podpore niti za 1/3 naprav, ki jih ima Windows ali pa Linuxi
- apple je po prehodu na intele samo se eden navaden proizvajalec kot HP, Dell ali podobni (itak je x86 arhitektura, razen jst-ploscica in jst-telefon)
- kaksno podporo nudi apple ob problemih? poglej na applove forume, kadar imas problem ti brisejo tvoje objave (drugje vsaj tega ne delajo, tudi ce ti ne upajo pomagat)
....

Ne da se mi vsega pisat. Skratka apfel je skrtina

Donk3y ::

Dokler Apple dela carske izdelke, mene ne zanima s kom in zakaj se tožijo.

Wisor ::

Mislm, da velja tule HTC za "tistega najboljšega". Čudno, da nič ne pohvalite :8)

roba87 ::

@ maddog

- OSx (lion) je totalen garbage in to po mnenju Apple fanov. youtube

Tožijo pa se tak za vsako p****.

Jupito ::

Dr_M je izjavil:

Ko ze gre beseda, da firme kopirajo od appla, sem zadnjic na fudzilli prebral en dober komentar.

No that's just Steve Jobs's paranoia. Pretty ironic considering that he basically stole all his ideas from Xerox Parc back in the days. But yeah Steve Jobs one of the biggest hypocrites on planet Earth


Well, way back in the olden times,
my computer worked for me.
I'd laugh and play, all night and day,
on Zork I, II and III.

The Amiga, VIC-20 and the Sinclair II,
The TRS 80 and the Apple II,
they did what they were supposed to do,
wasn't much... but it was enough.

But then Xerox made a prototype,
Steve Jobs came on the scene,
read "Of Mice and Menus," Windows, Icons
a trash, and a bitmap screen.

Well Stevie said to Xerox,
"Boys, turn your heads and cough."
And when no-one was looking,
he ripped their interfaces off.

Stole every feature that he had seen,
put it in a cute box with a tiny little screen,
Mac OS 1 ran that machine,
only cost five thousand bucks.


But it was slow, it was buggy,
so they wrote it again,
And now they're up to OS 10,
they'll charge you for the Beta, then charge you again,
but the Mac OS still sucks.


...

(3 dead trolls in a baggie - Every OS sucks)
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

klinker ::

gnilojabolko je izjavil:

klinker je izjavil:


Zakaj ce ze tako pluvate po nekem izdelku, vsaj konkretne razloge za to pljuvanje ne izpostavite.


Ti povem da pri Applu:
- v OSX kaj lahko nastavis napram vsaki verziji Windowsa? Se v Win98 lahko nastavis barvno temo kar pa pri OSX ne upas...
- ne rabis Xeona v mac pro-ju... ker za kao 'workstation' bi bil dovolj npr. i7
- grafika ni bila osvezena ze nekaj let (poglej Windows ali pa kaksen odportokodni OS kaj pomeni osvezit zadeve)
- glede na specifikacije vseh izdelkov bi moralo ti ponudit da ti "renderira" cudeze, ne pa vrteco se mavrico, ker se j*** s flash-em (ceprav je flas boga tehnologija)
- precenjene komponente (primer: kupi mac pro za 3000eu in kupi navaden pc za 3000eu....za navaden pc se moras ze kar potrudit da prides do te cifre)
- hardwersko omejen - sam OS nima podpore niti za 1/3 naprav, ki jih ima Windows ali pa Linuxi
- apple je po prehodu na intele samo se eden navaden proizvajalec kot HP, Dell ali podobni (itak je x86 arhitektura, razen jst-ploscica in jst-telefon)
- kaksno podporo nudi apple ob problemih? poglej na applove forume, kadar imas problem ti brisejo tvoje objave (drugje vsaj tega ne delajo, tudi ce ti ne upajo pomagat)
....

Ne da se mi vsega pisat. Skratka apfel je skrtina


- OSX v rdeci? Hehe. Si mogoce pomislu da drzijo barvno shemo s produkti ;)
- Zato pa mas iMaca z i7ko ne.
- Grafika? Ce mislis graficne pizdarije v OSu bi ti reku da si se 1x malo boljse oglej OSX (ce sploh si ga kdaj). Seveda pa se drzijo minimlisticnih prijemov ker kot ze prej omenjeno, drzijo celo graficno podobo podjetja na takem nivoju designa. Enim so pac vsec "novoletne jelke", drugim ne, tako da tu je bolj stvar okusa posameznika.
- Kupi workstation s serverskimi komponentami (kar macpro ima) ter nato primerjaj ceno :)
- Hardwaresko omejen s cim? Podpira komponente katere so v macih, z zunanjimi napravami pa do sedaj se nisem imel prav nobenih tezav, pa sem ze ajoj naprav priklopu gor. Linux pa mel lep cas in tam so sele problemi s tem, ce nisi vsaj kaj malega tehnicno podkovan.
- Tako kot sta tudi KIA in BMW pri avtih ne ;((
- To zal ne vem ker se nisem rabu njihove podpore. V bistvu nisem rabu se od nobenega proizvajalca podpore. Ce kaj ni delalo se je enostavno zamenjalo v garanciji pri prodajalcu.

sgdjkdlsugi4 ::

sgdjkdlsugi4 je izjavil:


- filozofija, da izpilijo delovanje do potankosti

like what? where?


Like, da ne izdajajo polizdelkov. Tudi developerji, ki hocejo objavit app na App store-u, je ta reviewan, da deluje tako kot se sika.

floyd1 ::

gnilojabolko je izjavil:

- kaksno podporo nudi apple ob problemih? poglej na applove forume, kadar imas problem ti brisejo tvoje objave (drugje vsaj tega ne delajo, tudi ce ti ne upajo pomagat)


Kake bedarije pišeš. Vsaj 2 primera, da temu ni tako:

Ko so ugotovili, da na iphonu 4 zafrkava antena je sam Jobs ponudil tehnično podporo vsem kupcem: Ne držite ga tako, pa bo OK. In uporabniki so rekli: "Glej, pa res je tako." In vsi so bili srečni. Kako ne bi bili - spregovoril je sam prerok. In samo z besedo je presekal gordijski vozel. Vseeno pa so (čeprav povsem nepotrebno) priložili še en cover, za vse tiste, neumne, ki ga ne znajo držati prav.

Drugi primer, kako se stvari hitro uredijo je bil "Mac Defender". Pravzaprav - a je sploh obstajal? V applu so uporabnikom povedali, da ga ni. No - da ni nobenega problema. In tako so lahko uporabniki mirno spali, medtem pa so se iz njihovih statusnih simbov veselo pretakali zaupni podatki. Kasneje pa so bili pri applu celo tako dobri, da so šli rešit problem (ki ga sploh ni bilo). Pozna kdo zgodbo o cesarjevih novih oblačilih?

Dr_M ::

za vse tiste, neumne, ki ga ne znajo držati prav.


Waw, zdej moras bit ze pametn, da lahko telefon drzis?! :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

klinker ::

Probal problem s signalom pa nisem opazu padca moci in to na treh iphone4 od frendov. Je pa res da je nase omrezje zelo dobro pokrito in varjetno zato nisem nobenega slisal jamrat o tem, ceprav napaka je bla objavljena povsod.

Glede defenderja sem bral, ja...ampak ce je clovek tako butast da se ne pozanima o softewarju ki ga instalirava na svoj sistem si nekaj takega tudi zasluzi. Vsi tu vemo da noben OS ni 100% varen in je to samo od uporabnika odvisno, sploh pa ko je jasno da za meca trenutno se ni potrebe po nekem antivirusu in ze ce kdo misli da ga potrebuje si na appstore lahko prej pogleda kaj sploh je na voljo.

gruntfürmich ::

to ti je ažurnost!

prodam patente; če tožiš apple z njimi v roku 1 tedna 20% ceneje!!!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

floyd1 ::

klinker je izjavil:

Probal problem s signalom pa nisem opazu padca moci in to na treh iphone4 od frendov. Je pa res da je nase omrezje zelo dobro pokrito in varjetno zato nisem nobenega slisal jamrat o tem, ceprav napaka je bla objavljena povsod.

Zanimivo. Jaz poznam 2 lastnika, oba sta že kdaj pojamrala zaradi signala, eden pa ima celo oblepljenega okrog anten. Drugače mu telefon doma sploh ni delal (če ga je "narobe" prijel ;)), ker je tam precej bogi signal. Doma pa je ca. 10 min z avtoceste in ne v neki vukojebini. Stara Nokia (danes že muzejska) mu je tam delala ko šus. Tudi z mojim (sicer polizdelkom :))) lahko tam brez problema telefoniram. Preizkušeno ;).

BosKo ::

floyd1 je izjavil:

klinker je izjavil:

Probal problem s signalom pa nisem opazu padca moci in to na treh iphone4 od frendov. Je pa res da je nase omrezje zelo dobro pokrito in varjetno zato nisem nobenega slisal jamrat o tem, ceprav napaka je bla objavljena povsod.

Zanimivo. Jaz poznam 2 lastnika, oba sta že kdaj pojamrala zaradi signala, eden pa ima celo oblepljenega okrog anten. Drugače mu telefon doma sploh ni delal (če ga je "narobe" prijel ;)), ker je tam precej bogi signal. Doma pa je ca. 10 min z avtoceste in ne v neki vukojebini. Stara Nokia (danes že muzejska) mu je tam delala ko šus. Tudi z mojim (sicer polizdelkom :))) lahko tam brez problema telefoniram. Preizkušeno ;).


Floyd1 te maš podobne probleme s polizdelkom kot moja sestra.
Svoj polizdelek SG2 je morala vrniti operaterju, ker se ji je grel kot pečica ob gledanju filmčkov na youtubu. Prijazni prodajalci so ji svetovali da naj ne gleda filmčkov več kot 10min, ker telefon ni temu namenjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BosKo ()

hamax ::

floyd1 ::

BosKo je izjavil:

Moja sestra je morala svoj polizdelek SG2 vrniti operaterju, ker se ji je grel kot pečica ob gledanju filmčkov na youtubu. Prijazni na prodajalci so ji svetovali da naj ne gleda filmčkov več kot 10min, ker telefon ni temu namenjen.

Na moji enki pogledam tudi 2 urni film brez problemov in ne postane pečica. Na Youtube pa zadnje čase zelo redko zahajam, bom pa res probal. Ti pa verjamem - na mojem Ipodu (touch) je to (Youtube) bila edina stvar, ki je lahko požrla celo baterijo tudi v 1,5 ure (pa tudi zagrel se je konkretno). Drugače pa sem obične (naložene) videe lahko gledal ca. 5,5 ure.

BosKo ::

hamax je izjavil:

Google: iphone 4 overheating


Česa vse google ne najde, tu se lahko igramo v nedogled.
samsung galaxy overheating

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BosKo ()

Dr_M ::

Ce se telefon med obremenitvijo nebi precej segrel, bi bilo ze cudno.
Ampak noben se pa ne segreje toliko, kot se je Samsung i900. Po 2 urah sem dobil po roki ze rahle opekline. Prav hinavska zadeva, sploh ne custis da je zelo vroce, dokler ni koza ze cisto rdeca. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gnilojabolko ::

klinker
Imam doma PowerMac G4 in G5 in ti lahko iz osebnih izkusenj povem da po seriji G4 je vse propalica. Sem preizkusal tudi Intelove modele in je bilo veliko razocaranje - vse dobre reci, ki so jih imeli na Power arhitekturi so sle po gobe. Skratka navedel si banalnosti. Najbolj me moti to, da komentira oseba, ki stvar samo namesti in se ne ubada s skonfiguracijo kaj dosti. Aja tocno...pri Applu ne upas dosti konfigurirat :))
Kadar bos poskusal kamorkoli posegati po specificnih stvareh bos videl dejansko razliko o katerih sem prej pisal. Tako pa lahko uzivas v nevednosti :D
Lahko mi napises karkoli nazaj, ampak moje mnenje bo ostalo nespremenjeno. Sorry izkusnje so take pac...

floyd1 ::

Dr_M je izjavil:

Ce se telefon med obremenitvijo nebi precej segrel, bi bilo ze cudno.
Ampak noben se pa ne segreje toliko, kot se je Samsung i900. Po 2 urah sem dobil po roki ze rahle opekline. Prav hinavska zadeva, sploh ne custis da je zelo vroce, dokler ni koza ze cisto rdeca. :)

Kak fajn, da tu čvekamo, jaz pa sem mislil da so moje roke ožgane od sonca. Grem malo preverit tržišče, mogoče ga odkupijo v kaki kuhinji ali vsaj v solarnem studiu ;).

CoolBits ::

Skratka navedel si banalnosti. Najbolj me moti to, da komentira oseba, ki stvar samo namesti in se ne ubada s skonfiguracijo kaj dosti. Aja tocno...pri Applu ne upas dosti konfigurirat

Ko se boš nehal ubadat s "konfiguracijo" sistema in boš dejansko začel nekaj delat na računalniku z namenjenimi programi... boš opazil razliko in zakaj je temu tako. ;)

Buggy ::

...da ne govorim o konstantnih problemih s certifikati (sploh ce jih imas vec) v navezi z elektronskim podpisom na dolocenih portalih (klik, e-davki,...)

ko stvar nekako le skonfiguriras, ze pride popravek ali sfarija ali sistema ko certifikat in elektronski podpis za cuda spet ne delata :D

driver_x ::

Ja, barvne sheme operacijskega sistema so pa ja ena najpomembnejših stvari. Od Windows 2.0 naprej, OS/2, KDE, GNOME in OSX še nisem naletel na privzeto izbrano tako grdo, da bi jo moral zamenjati. Se pa strinjam, da za tiste, ki OS uporabljajo za to, da se naslajajo nad grafičnimi efekti, OSX ni najprimernejša izbira. Takim bi predlagal Compiz, tam se boste lahko zares izživeli.

Glede same novice: patentni spori so čisto običajna zadeva, sestavni del posla. Apple toži HTC, HTC toži Apple, nato se bosta pogodila in bo nekaj časa spet mir. Včasih se prav sprašujem, kaj bi se zgodilo, če bi podobno pot ubral razvoj avtomobilov in bi en proizvajalec patentiral volan, prestavno ročico in vetrobransko steklo.... Tako pa se vsi avti odklepajo z dalincem, užigajo (večinoma) s ključem, krmilijo z volanom, vrata se odpirajo s kljuko ...

Gregor Spagn ::

Goody je izjavil:

No otroci ura bo 17. Treba še domačo nalogo nardit in jit spat.
ha ha ha


Jah sam nimam popolnoma nič proti Applu (trenutno imam celo nekaj delnic AAPL ;)). Samo me pa pogrejejo te blesave tožbe in fenovstvo appla predvsem s strani otrok. Moj 13 letni nečak mi je zadnjič razlagal kako edino kej velja iFon vse ostalo je pa šit, največji šit je pa Samsung (s tem da še nikoli ni imel kej prida v rokah ne enega ne drugega, starši so mu za rojstni dan obljubili en fensi fon pa se je na zobe metal da bi dobil jabček...Pljuval je pa čez Samsung ker je en predlagal njegovim staršem Samsung...). Kar pa še ni najhuj, sedaj je z Apple manijo začela še moja hčerka (11 let...), seveda ni šans da ji ga kupim.


Eh, ti ga ne zastopiš...
pljuval je čez Samsung ker je videl na njem samo Android OS =D ni videl Windows Phone OS-ja ;) čene bi imel drugačno mnenje =P ker ja tudi jst pljuvam čez Samsung, SonyEricsson, HTC... (če ima Android OS)

RejZoR ::

BosKo je izjavil:

floyd1 je izjavil:

klinker je izjavil:

Probal problem s signalom pa nisem opazu padca moci in to na treh iphone4 od frendov. Je pa res da je nase omrezje zelo dobro pokrito in varjetno zato nisem nobenega slisal jamrat o tem, ceprav napaka je bla objavljena povsod.

Zanimivo. Jaz poznam 2 lastnika, oba sta že kdaj pojamrala zaradi signala, eden pa ima celo oblepljenega okrog anten. Drugače mu telefon doma sploh ni delal (če ga je "narobe" prijel ;)), ker je tam precej bogi signal. Doma pa je ca. 10 min z avtoceste in ne v neki vukojebini. Stara Nokia (danes že muzejska) mu je tam delala ko šus. Tudi z mojim (sicer polizdelkom :))) lahko tam brez problema telefoniram. Preizkušeno ;).


Floyd1 te maš podobne probleme s polizdelkom kot moja sestra.
Svoj polizdelek SG2 je morala vrniti operaterju, ker se ji je grel kot pečica ob gledanju filmčkov na youtubu. Prijazni prodajalci so ji svetovali da naj ne gleda filmčkov več kot 10min, ker telefon ni temu namenjen.


In vi verjamete našim šalabajzerskim serviserjem, ki itaq znajo sam flashat nov firmware na telefone?
Not je dvojedrni procesor in ogromna baterija in folk pričakuje, da bo med delovanjem ledeno hladen. Get real... Kar me tle bolj zanima je ali je to vplivalo na delovanje al je bil pač samo topel? Ker če zarad tega ni crashal alpa karkoli ne vidim nobenega razloga za kurčenje...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

sgdjkdlsugi4 ::

Kar se tice gretja SGS2, je bil v veliki vecini krivec originalni ROM, ki je prisel iz trgovine. Da so na servisu salabajzeri, da ne namescajo zadnjih verzij iz www.samfirmware.com, pa je pac tak kot je v nasem bananistanu. Novejsi firmwarei nimajo teh tezav, kot tudi poboljsajo avtonomijo.

antonija ::

To je pa ena od stvari ki jo ima apple porihtano: update-i za iOS prihajajo redno in brez (pre)hudih bolecin za uporabnike. Pri vecini androidov je treba cakat da se te usmilijo z novejso verzijo (je pa res da v veliki vecini primerov novejsa verzija ne prinese skoraj nic novega, razen ce ni original imel kaksnega grdega buga).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

sgdjkdlsugi4 ::

Se strinjam, to sem poudaril zgoraj med drugim, da mi je to med pozitivnimi stvarmi Applove politike. Google je tukaj zaradi narave Android sistema bolj luftarski, oz. ne drzi roke nad tem. Naj bi se zadeve malo spremenile pri Ice Cream Sandwich-u, pa bomo videli. V veliki vecini je tezava v spremembah Android sistema pri OEM partnerjih (vsak uturi svoj vmesnik, spremenjen framework) in seveda zakomplicira sicer enostavno nadgradnjo, ki bi pri AOSP sistemu na vseh napravah bila stvar meseca dni dela.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple vložil novi tožbi zoper Motorolo in Samsung

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
348534 (6506) BALAST
»

HTC izgubil pritožbo zoper Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
94844 (3780) MuadDib
»

Via toži Apple

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
164080 (2770) Lion29
»

Apple še enkrat nad HTC zaradi patentov

Oddelek: Novice / Tožbe
2510225 (8990) kr0mp1r
»

HTC toži Apple

Oddelek: Novice / Android
157162 (6356) Keyser Soze

Več podobnih tem