» »

Vpis na višjo šolo zaradi statusa

Vpis na višjo šolo zaradi statusa

nokaut240 ::

Na svojem visokošolskem študiju bom naslednje leto pavzer. Ker pa želim ohraniti zavarovanje, možnost dela preko napotnice, študentske bone, se lahko vpišem na višjo šolo, pač izpite na visoki pa plačujem. Danes se je ob 16. uri odprla prijava za vpis na še prosta mesta za višje šole. Bilo je 2176 prostih vpisnih mest ! Na stran sem prišel ob 16.08, pa so bila vsa mesta že zasedena ! A kdo ve, če te katera višješolska ustanova lahko vseeno vpiše, če rečeš, da samo potrebuješ status in nič drugega ? Na vaje pa predavanja ne bi hodil, sploh ne bi delal tega študija ampak onega na visoki šoli, samo zaradi statusa se mi gre. A ima kdo kakšne izkušnje glede tega ?

mikimisek ::

Srednje sole imajo kaksen program za odrasle kjer dobis status. Ne bo pa bonov. Zavarovanje in studensko delo pa.
Jaz sem pred 2 leti sel v slovenj gradec za ekonomista preko daljave. Mislim da je bilo 130€
Drugace pa nevem kje si ti gledal ker ob 16.15 so bila nekatera mesta se odprta. Sicer ne v lj pa vseeno...

mgermo ::

16.12 prijava ni bila mogoča (mogoče že prej).

lebang1 ::

Ja, to se je expresno hitro zapolnilo.
Skupaj mest naj bi bilo okoli 11000, pa se je vse končalo okrog 16:06
Jah komur se ni uspelo ostane srednja šola ali kaj podobnega (maturitetni tečaj)...

LapD ::

maš izobraževanje odraslih (ni bonov) ali pa najdeš kakšen poceni izredni študij (boš moral pa malo pobrskat)
web&motion designer

nevica ::

Poglej na Srednjo šolo tehničnih strok v Koper. Hči je bila lani tam vpisana zaradi statusa. Vse se uredi po pošti. Lani je stalo kakih 70 Eur.

GREGA2 ::

Zdravo folk.
Imam eno vprašanja glede statusa. Meni bo oktobra status potekel, in recimo da se zaposlim sedaj redno za eno leto, a se lahko potem po enem letu zopet prijavim na redni študij ko bi prekinil delovno razmerje in študiral naprej.

Gladi ::

Seveda, če boš ob vpis star 26. let ali manj.

lebang1 ::

Danes sem se za status vpisal na višji šoli.
Tam nas je bilo kakšnih 50 v učilnici, pa so uprašal kdo misli zares študirat in jih je kakšnih 5 dvignilo roke :)
Pa so tudi rekli da se letos še da za status upisovat, drugo leto pa ne bo več tako...

lp

mgermo ::

GladiTM: starostno ni omejitve o vpisu
lebang1: ŠC NM ?

imallears ::

@lebang1

A ti si edn od tistih srečnežev, k so se uspel pravi čas prijavit 7. septembra?

chucki ::

@lebang1 pravkar si bil na 24ur :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Nextor ::

Ravno kar ste bili s to temo na 24ur

technolog ::

Linkz or it didn't happen :)

chucki ::

Ponovitev 24 ur , ki je ob 01:11
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

_Tomzi_ ::

a je še dejansko vedno možen vpis na srednji šole?

ShowDown ::

Novinarji 24ur lahko s svojim katastrofalno nizkim nivojem novinarstva zapustijo ta forum. ;)

technolog ::

Da so novinarji 24ur obupno rumeni je jasno. Njihova spletna stran je tako rumena da komaj kaj prebereš. Ampak komično si je predstavljat novinarja, ki v upanju po kakšni novici mrzlično preiskuje slo-tech forume... :P

Kebab ::

BCSman ::

kaj pol letos je konc s temi fiktivnimi vpisi?

RockyS ::

ne

BCSman ::

torej bodo še izdajali potrdila o šolanju pri poklicnih tečajih in srednjih šolah?
vpis v višje šole vem da ostaja nespremenjen, toda kaj preveč na to ne računam ker se v drugem roku baje v 5 minutah vse zapolni?

RockyS ::

Tako je.

rdecakapica ::

Kdaj se ta zadeva odpre? A 3.9. je spletna prijava na še prosta mesta?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198268 (37085) Filip8
»

kako do potrdila o vpisu?

Oddelek: Loža
4014150 (9071) jalovec09
»

Vpisnine na Višjih šolah

Oddelek: Šola
255925 (3827) šernk
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516045 (9107) Jerry000
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535491 (12523) Blinder

Več podobnih tem