» »

Glupi zakoni?

Glupi zakoni?

Tero ::

Dandanes se družba vedno bolj ravna po načelu da delaj kaj hočeš če s tem ne škoduješ drugim. Sam sem s tem 100% strinjam. Recimo govorim o svobodi vesti, homoseksualnosti, politični pripadnosti itd..
Mi pa določena stvar ni jasna. V zakonu še vedno imamo tako neumne zadeve.
Zakaj recimo imaš lahko samo eno ženo ali enega moža? Če bi recimo se trije moški in ena ženska poročiii zakaj jim država to prepoveduje?
Druga stvar je recimo incest. Če polnoletna brat in sestra želita seksat zakaj je to prepovedano?
Glede prvega primera se spomnim ko mi je prijateljica ki dela na sodišču razlagala kako je nek gospod umrl in sta se k dedovanju prijavili dve zunajzakonski partnerici... Kaj je to tako čudnega? Kdo pa pravi da ne moreš imet dveh "ljubic" ?
Tukaj je še veliko takih neumnosti ki po mojem mnenju ne spadajao v moderno družbo.
Kaj pa vi mislite?
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Sims ::

Hm ... Zakone piše družba v kateri živiš. Vpliv na to ima tudi kultura. Na kratko, če bi rad imel več "bab" se odseli v kraje z drugo kulturo in jih boš zakonito lahko imel.

imagodei ::

Ne vem, od kod ti ideja, da polnoletna brat in sestra ne smeta seksat oz. da jima to prepoveduje zakon?
- Hoc est qui sumus -

St235 ::

Tudi mladoletna brat in sestra lahko natepavata do onemoglosti, zatakne se samo če je eden od niju polnoleten drugi pa ne.

Ravno tako zakon ne omejuje števila priležnic, ki jih imaš. omejuje zgolj to, da imaš lahko samo eno ženo z vsemi pravicami in dolžnostmi ki izhajajo iz tega.

Je pa sims lepo povedal, zakonodaja je vedno odraz družbenega okolja v katerem se nahajaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

guest #44 ::

Jaz pa sem mislu, da se bo govoril o res glupih zakonih, ki so sami sebi namen in čisto fiktivni.

DarwiN ::

No, vsaj tale glede incesta je zelo enostavna in logična - V primeru zanositve ima otrok povečano možnost, da se rodi defekten. Nemoralna reč in pa "potencialno škodovanje drugim".
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Gray_Warden ::

Zakaj recimo imaš lahko samo eno ženo ali enega moža? Če bi recimo se trije moški in ena ženska poročiii zakaj jim država to prepoveduje?

Bi ti rad da ima otrok 3 očete? Večin moti že misel da bi imel 2 istospolna partnerja, kaj šele če bi imel 3 ki se grebli za njegovo mati... si na to pomislil?

Druga stvar je recimo incest. Če polnoletna brat in sestra želita seksat zakaj je to prepovedano?

Because that is simply wrong.
Why so serious?

Blinder ::

talebanec na dopustu v sloveniji?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

igor0203 ::

Jaz problem večstarševstva/incesta vidim predvsem v tem, da so otroci potem stigmatizirani. Sploh v šoli, otroci so lahko kruti.

St235 ::

Saj to veste, da incest kot tak NI prepovedan? Lahko je moralno sporen, tabuiziran itd. ni pa zakonsko prepovedan in kazniv (V RS). Predvsem pa nismo v 15 stoletju, da bi lahko spolni odnos enačili z zanositvijo. Ker DarwiNova logiki pade v primeru istospolnih incestnih odnosov.

Igor, otroci so kruti pa naj bo to zaradi očal, barve last, peg, staršev... Smo pa tudi v 21. stoletju tako da ta argument je pred 30 leti (v primeru istospolnih partnerjev) ali pred 100 (v primeru eno strarševskih in nezakonskih otrok) še držal, dandanes pa gre za mantro brez konkretne podpore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

gendale ::

igor0203 je izjavil:

Jaz problem večstarševstva/incesta vidim predvsem v tem, da so otroci potem stigmatizirani. Sploh v šoli, otroci so lahko kruti.

samo če maš 3 fotre lahko komot tvoji trije pretepejo njegovga (od unga k te zajebava) enga

proti incestu nimam pa nič, samo naj poskrbijo za kontracepcijo (čeprav tbh, samo ena generacija incesta blazno ne poveča možnosti za genetske napake), briga me s kom se kdo natepava


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dvolična Poljska (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
605817 (4276) urban99
»

Britanci cenzurirajo Wikipedijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
9612140 (9111) PrimozR
»

"Sovražni govor" oziroma cenzura (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
27315484 (6307) riba43
»

Je možno prijateljstvo med žensko in moškim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
636749 (5654) SebaR
»

Incest.

Oddelek: Loža
306020 (5349) Yohan del Sud

Več podobnih tem