» »

Birotehna servis

Birotehna servis

kmetek ::

Prijatelj je kupil prenosnik Acer pred dobrim letom in ga pred dnevi nese na Birotehno na servis, ker ni več delal. Včeraj dobi odgovor, da je oksidiral oziroma, da je bil v stiku z vodo in da bi procesor lahko delal kot enojedrni? V glavnem močno dvomim, da bi prenosnik kadarkoli prišel v stik z vodo, torej kakšne so opcije sedaj? Če so na servisu "smotani", ostane samo še stvarna napaka? :|

Yolle ::

OFF

Sj ne rabiš na vseh forumih eno in isto spraševat....
Yolle

kmetek ::

hehe, za vsak slučaj ;)

Zheegec ::

če je oksidiral ti tudi stvarna napaka ne pomaga. Z lahkoto je tudi dolgotrajna izpostavljenost vlagi...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Ampak, da bi zaradi oksidiranosti delalo samo eno jedro?
To mi je pa zelo čudno.
Tako je!

DeeCoy ::

no men je tole že celo mal smešno. Na servisu itak kr neki bluzjo, resnico boš težko zvedu. Kaj so ti pa predlagal di bi zdj nrdil?

kmetek ::

matična in ram....kao stik z vodo, samo močno dvomim no.

DeeCoy ::

Hahahaha, in zdej je "oksidirana" matična pretvorla dvojedrca v enojedrca? S takole tazlago jih js steram nekam. Vzemi stvari v svoje roke, rame testiraj v drugem laptopu, ostane ti samo še proc in plata, če so rami vredu. V takih primerih je ponavadi plata.

MadMax ::

DeeCoy je izjavil:

Hahahaha, in zdej je "oksidirana" matična pretvorla dvojedrca v enojedrca? S takole tazlago jih js steram nekam. Vzemi stvari v svoje roke, rame testiraj v drugem laptopu, ostane ti samo še proc in plata, če so rami vredu. V takih primerih je ponavadi plata.

A je samo ura kriva, ali pa že iz navade kotališ take buče? :))
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

kmetek ::





kaj menite? saj bi mogla biti vidna pot vode/politja? recimo pustiš čez noč prenosnik zunaj, potem bo vsak oksidiral?

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Tole je mogla bit pa hudo agresivna voda. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

Jah tako oni trdijo, se lahko kaj doseže?

DeeCoy ::

MadMax je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Hahahaha, in zdej je "oksidirana" matična pretvorla dvojedrca v enojedrca? S takole tazlago jih js steram nekam. Vzemi stvari v svoje roke, rame testiraj v drugem laptopu, ostane ti samo še proc in plata, če so rami vredu. V takih primerih je ponavadi plata.

A je samo ura kriva, ali pa že iz navade kotališ take buče? :))


Je bla kr ura kriva ;PP ampak tisti s procesorjem mi pa še zmerom ne gre v glavo.

Za tvojo drugo strong označbo pa nevem kaj naj rečem. Večkrat je hin plata kot procesor, tako da nevem. Razen če je bil na hudi vlagi ali na dežju.


Kmetek, a to so slike laptopa, ki je bil na servisu?

kmetek ::

da

MadMax ::

DeeCoy, drugi strong se navezuje na prvega, saj negiraš samega sebe. Zato sem sploh komentiral 8-)

kmetek: si siguren, da ni kak hišni ljubljenček označil prenosnik za svojega? Efekt je namreč kar blizu...
Ali pa polit kak sok z malce več citronke, tudi vinček ni nedolžen takim igračam...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zheegec ::

Ja tole sigurno ni samo vlaga :|
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

cekr ::

Po slikah sodeč, se ti je v prenosnik naselila plesen. Sem pa skoraj prepričan, da se je nekaj polilo po prenosniku. Zelo verjetno kakšen čaj ipd.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DeeCoy ::

A to je na plati razžrto al je samo kaj gor? Če ni razžrto, se lahka sčisti z alkoholom in proba.

MadMax ::

Razžrto, konkretno razžrto.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

DeeCoy ::

Pol pa sigurno ni bila voda. Mislim, da je tole nesmiselno dat popravljat, razen, če dobiš v sloveniji poceni delujočo rabljeno plato.

RejZoR ::

Vprašanje tle je kako je lahko prišla tekočina v notranjost prenosnika brez da bi pustila za sabo sled na drugih stvareh?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

in točno to ga zanima, rejzor.....samo na komu je dokazovanje? na servisu ali kupcu? in ali je sploh se smiselno zajebavati s kakim sodnim izvedencem itd?

Je kdo imel podoben primer?

RejZoR ::

Opažam, da je zadnje čase "oksidacija" zelo razširjen razlog za zavrnitev na servisih. Se človek vpraša kako zaboga potem sploh kakšna elektronska naprava deluje v kakšnih dejansko tropskih krajih z 10x višjo vlažnostjo kot pri nas, če že pri nas vse kao oksidira samo od sebe.

Drug problem tukaj je, da lahko servis not zlije vodo in ti hladno zavrne reklamacijo češ da je prišlo v stik z vodo/vlago. Kako jim boš dokazal da temu ni tako? Naprave odpret ne smeš dokler je v garanciji in če oni not zlijejo vodo ni absolutno nobenega dokaza, da so to naredili oni. Kar je grda svinjarija, ki jo kot kaže servisi pridno izkoriščajo. Mogoče bi bilo treba komu za vrat spustit inšpektorja al pa dva in opazovat kako se bo trend zavrnitev zaradi vlage/vode zmanjšal... Namreč ne pomnim, da bi se ozračje pri nas kaj posebej spremenilo glede na 5 let nazaj niti ne vidim razloga, da bi bile naprave kaj bolj občutljive kot 5 let nazaj, ko ne pomnim, da bi sploh kdorkoli imel zavrnjeno zaradi tega razen v primerih kjer jim je telefon res padel v lužo or something.
Iz česar lahko potegnem samo en zaključek, da so servisi našli en super fajn univerzalni izgovor za zavračanje reklamacij. Pol se pa čudijo, da jih pri reklamacijah hoče folk okol prinest, če pa jih sami nategujejo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

kmetek ::

Saj ravno to trdi kolega, da polil ni....edino kar je enkrat ali 2x pustil čez noč zunaj recimo "na zraku", ampak je takrat imel 2 laptopa zunaj....drugi mu ni oksidiral....naj se obrne na inšpektorja?

Brane2 ::

kaj se ma za obačat na inšpektorja če se vidi konkretna škoda na tiskanini in konektorju ?

jebote, neki je POŽRLO konktakte na plati.

Izvajate kake eksperimente z Alieni ( Osmi potnik pa to ) ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zheegec ::

Tudi težko, da bi Birotehna to simulirala v par dneh,...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

knesz ::

Tudi meni ni jasno, zakaj ne bi popravili računalnika, če res ne bi bila oksidacija? Navsezadnje so za vsak garancijski servis plačani s strani Acerja, robo za garancijska popravila pa tudi dobijo na Acerju. V primeru zavrnitve oz. nepopravila ne dobijo nič.

Brane2 ::

Verjetno so plačani bedno za garancijski servis. Sploh pa verjetno vračajo staro robo v zameno za novo in ne bi radi "glupa pitanja" tipa odkod ti fleki...
On the journey of life, I chose the psycho path.

knesz ::

Brane2 je izjavil:

Verjetno so plačani bedno za garancijski servis. Sploh pa verjetno vračajo staro robo v zameno za novo in ne bi radi "glupa pitanja" tipa odkod ti fleki...

Verjetno res. Ampak če so "fleki", potem itak ne paše pod garancijo, kot se je zgodilo v tem primeru. Nelogično mi pa je, zakaj bi sami delali te "fleke" in si ustvarjali stroške, če bi pa lahko kaj zaslužili. Verjetno je za ustvarjanje "flekov" porabljenega še več časa, glede na to, da prenosnik razstavijo v vsakem primeru.
Ne zagovarjam, ampak samo razmišljam. Z birotehno nimam nič.

Zheegec ::

Ponavadi se servisi kar borijo tudi za garancijska popravila, tako da nekaj sigurno zaslužijo.
Teorijo zarote bi jaz vsekakor omenjal kot zadnjo od vseh možnosti :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AngelOfDeath ::

Glede na to da je zadeva na ramih. In rami so ponavadi pri vseh prenosnikih zaščiteni samo s plastiko. Ki jo lahko vsak odstrani. Je mogoče da je bil ta prenosnik polit z nečim, ko je stal na mizi... Postavljen na "glavo". In se je pač nekomu zgodilo da je nekaj polil gor. Videl da je polil hitro obrisal, ni pa počistil v notranjosti... Sedaj je pa servis kriv...

Ne delam na nobenem servisu. Samo mi je ta zgodba ljubša kot tista da so na servisu polili.
edit: Slovnica

LeQuack ::

A obstaja tudi kakšen čaj, ki dva jedra spremeni v štiri? Daj vprašaj na servisu, jaz bi ga rabil.
Quack !

RejZoR ::

Kaj pa če dobijo tud delež od zavrnjenih garancij? Nisem delal na servisu ampak obstajajo druge branže kjer so dodatno plačani na zavrnjene primere, ker plačat njih za zavrnitev stane manj kot strošek za razrešitev reklamacije/primera.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

RejZoR je izjavil:

Kaj pa če dobijo tud delež od zavrnjenih garancij? Nisem delal na servisu ampak obstajajo druge branže kjer so dodatno plačani na zavrnjene primere, ker plačat njih za zavrnitev stane manj kot strošek za razrešitev reklamacije/primera.

Oh, God help me please...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

RejZoR ::

God help me please what? Ne govorim za servise tehnične robe ampak VEM za "storitve" kjer dobijo delež če zavrnejo razrešitev primera, zato ker naročniku s tem prihranijo ogromne vsote. Si delal na vseh servisih multinacionalk, da veš, da kaj takega nikjer ni?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Zheegec ::

Govorimo o konkretnem primeru hvala.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

fosil ::

Men tole ne deluje kot oksidacija. Če oksidira železo postane rjavo, če oksidira baker postane zelen. Tukaj je pa vse belo in črno.
Tako da tole po moje ni od vode. Nikakor pa ne od vlage.
Pa kot je bilo že omenjeno, kako naj bi ta tekočina prišla noter, ne da bi za sabo postila sled na drugih komponentah?
Tako da bi se jaz osredotočil na vprašanje ali bi lahko to tekočino nalil noter uporabnik sam, brez da bi pretrgal vse tiste nalepke.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

knesz ::

fosil je izjavil:

Men tole ne deluje kot oksidacija. Če oksidira železo postane rjavo, če oksidira baker postane zelen. Tukaj je pa vse belo in črno.
Tako da tole po moje ni od vode. Nikakor pa ne od vlage.
Pa kot je bilo že omenjeno, kako naj bi ta tekočina prišla noter, ne da bi za sabo postila sled na drugih komponentah?
Tako da bi se jaz osredotočil na vprašanje ali bi lahko to tekočino nalil noter uporabnik sam, brez da bi pretrgal vse tiste nalepke.

Pokrovček za rame nima nobene nalepke. Če smo bolj natančni, v bistvu so vsi prenosniki, katere sem do sedaj odpiral, brez nalepk.
Drugače pa, sem imel enkrat podoben primer, prenosnik polit s sokom. Razdrl na prafaktorje, naredil vse faze sušenja, ampak neuspešno. Nazadnje sestavil skupaj in poslal na servis, ker se je ženska spomnila, da pa je naredila NMW registracijo (toshiba). Na servisu zamenjali plato in prenosnik dela.
Ko sem prenosnik poslal na servis, tudi ni bilo vidnega vstopa tekočine :)

kmetek ::

LOL, en ram dal stran in dela...jao jao, kdo bi si mislil.8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078821 (6731) Twixz
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119910 (14620) ziga1990
»

Nokia E7 - poškodba zaradi vlage

Oddelek: Pomoč in nasveti
182383 (2044) matobeli
»

RAM2 servis -kaj naj naredim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111147 (10121) LuGi
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721209 (18236) amigo_no1

Več podobnih tem