» »

Zvok ne deluje

Zvok ne deluje

zvovk ::

Pozdravljeni,
najbrž se vam bo moje vprašanje zdelo smešno, ampak potrebujem pomoč. Ob namestitvi win 7 mi deluje vse razen zvoka. Naložil sem program Everest, s katerim sem ugotovil katero zvočno kartico imam, gre za Intel 82801gb ICH7 - high definition audio controller. Zato sem se obrnil na spletno stran intela, zagnal njihov vpogled v računalnik in njegove komponente. Ni mi ponudil nobenega driverja za mojo zvočno kartico. Iskal sem dalje in naložil realtek high definiton audio driver, ampak stvar še vedno ne deluje. Sam ne dalje ne znam, zato vas lepo prosim za malo pomoči! hvala!

DeeCoy ::

http://www.4shared.com/file/6DPpIz_x/Re...
Mislim, da moraš naložiti driverje za chipset na plati, itd. itd. katero plato maš?

zvovk ::

naložil sem driverje za Intel(R) 6, 5, 4, 3, 900 Series Chipsets, to kar je pač zaznala njihova aplikacija na intelovi spletni strani. Bom poizkusil še tvoj link. Hvala!

DeeCoy ::

prvi zadetek googla ;) Katero plato imaš?

zvovk ::

stvar ne deluje, mislm da sem ravno to že poizkusil naložiti :S kje točno pa pogledam to? ne znam v win 7 ravno najbolje :)

če kaj pomaga, ko zaženem glasbo mi v prikazovalniku zvoka kaže zaznan zvok (niha tist indikator ki je pri nastavitvah glasnosti), ampak zvok ne pride iz zvočnikov in ja 100 krat sem preveril če je vtaknjen v pravi izhod :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvovk ()

DeeCoy ::

Zvočniki so na nadzorni plošči pod zvok>Predvajanje
zaznani?
Da preverim, so vtaknjeni v zelen vhod?

zvovk ::

so vtaknjeni v zelen vhod ja :) sem že sam pomislil, da bi lahko storil tako napako, pa je na žalost nisem :S

DeeCoy ::

A zaznani so pod zvoki?

zvovk ::

hm, odprem Zvoke, pod predvajanje mi piše digital audio (s/pdif). in če npr. odprem win.media player se tm indikator odziva na glasbo.

pod upraviltelj naprav pa mi najde eno nezano napravo in to je ravno ta, tukej piše : Intel(R) ICH7 Family LPC Interface Controller - 27B8 in da gonilniko niso nameščeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvovk ()

DeeCoy ::

Lahko prek windows updata namestiš gonilnike?

HighBane ::

Ko sem jaz formatiral svoj star računalnik (XP win) in nisem back-up -ov driver-jov, sem ostal brez zvoka in sem šel na random instaliranje driverjov, ki sem jih najdel prek linkov. ...

Mi je začelo delat s tem Realtek (ne več točno s katerim) Morda bo tudi tebi. LP

zvovk ::

to sem že poizkusil Realtek namreč, prek windows updata pa ne najde gonilnikov :S skrbi me da za win 7 ne obstaja :S

DeeCoy ::

Kaj pa če bi začeli z chipset driverji? Potegni dol CPU-Z in mi povej model matične plošče

zvovk ::

ja sej to bom zej probal :) ravno dol vlečem od asus P5KPL-AM EPU, sporočim rezultat :)

zelo uspešno, joj kako je lep zvok ob vhodu v okna :) hvala vseeno! :) lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvovk ()

Blinder ::

v win xp je nehal delat zvok.
v opcijah je pod default device neki "bluetooth handfree ..", in ne da se nastavit kaj drugega. Na rač. so priklopljeni standart zvočniki in niso se uporabljali nobeni BT zvočniki.

kjer na tej fotki piše intel int. audio na kompu piše "bluetooth han....", mislmi da se tle štima kam naj gre zvok
http://imageshack.us/photo/my-images/71...

kaj bi se dalo naredit?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tronote m85 zvok

Oddelek: Zvok in slika
278017 (2206) simongrega
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376710 (4419) Mikec17
»

PC - ni zvoka (zvok je "izginil")

Oddelek: Pomoč in nasveti
51434 (1293) satfinder
»

navijanje E7500

Oddelek: Navijanje
432893 (1776) grobar
»

"Brez avdio naprave"

Oddelek: Pomoč in nasveti
325754 (4073) gasos

Več podobnih tem