» »

Nokia E7 - poškodba zaradi vlage

Nokia E7 - poškodba zaradi vlage

rezator ::

Pozdravljeni.

Imam sledečo težavo. Na Nokiji E7 se mi je pojavil napis, ki javlja napako: Priključite kabel USB, napis se je pojavljal konstantno v presledku pol minute. Ko sem priklopil USB kabel je telefon javil: Napaka izklopite kabel USB (vsakič). Ostalo je funkcioniralo vse normalno, samo napis je bil zelo moteč. Za tem sem probal polniti telefon. Telefon je javil enako kot prej, napaka izklopite kabel USB (se polni preko USB konektorja na telefonu). Tako sem telefon odnesel na servis. Sem dobil po 14 dneh predračun na dom, da je je telefon prišel v stik z vlago in je krivda moja. Če hočem da ga popravijo moram plačati 107 evrov. Sam nimam pojma da bi telefon prišel v stik z vlago, ampak ok, sem se sprijaznil s tem da ga je vničila vlaga (čeprav res nevem kdaj in kako).

Na predračunu piše, da je treba zamenjati USB konektor (1 evro), tesnilo - gumico za USB konektor (1,10 evra), delo 0,5h (12,50 evra) in pa drsnik (75 evrov) in dodaš še davek in pride 107 evrov. Sem klikal na servis in sem povedal da 100 e ne dam, da plačam samo konektor, gumico in delo brez drsnika. Spraševel sem tudi kaj bi ta drsnik biu in odgovore je imela politične in je povedla vse razn na vprašanje ni odgovorila. Na koncu sem se zmenil in zvedel da bi telefon delau brez menjave tega drsnika, ampak je drsnik poškodovan in oksidacija (ki je prišla iz USB konektorja do drsnika) se bi lahko razširila naprej in oksidirala še druge stvari (tako je ženska trdila). Tudi če vse zamenjam ni nujo da bo delalo tako kot more piše na predračunu (odgovornost je seveda strankina - moja).

ZAnima me predvsem dvoje:
1. se mi splača plačati servisu da mi zamenja USB konektor in gumico (prišlo bo okrok 15 e), brez drsnika?
2. kaj je to drsnik? Naročim lahko sam skupaj z USB konektorjem in me oboje skupaj pride 15 dolarjev.
Some people feel the rain. Others just get wet.
  • spremenil: rezator ()

amigo_no1 ::

Sam nimam pojma da bi telefon prišel v stik z vlago, ampak ok, sem se sprijaznil s tem da ga je vničila vlaga (čeprav res nevem kdaj in kako).

Hint: vlaga v zraku.

mihec87 ::

amigo_no1 je izjavil:

Sam nimam pojma da bi telefon prišel v stik z vlago, ampak ok, sem se sprijaznil s tem da ga je vničila vlaga (čeprav res nevem kdaj in kako).

Hint: vlaga v zraku.


V tropih imajo telefone v vrečki?

amigo_no1 ::

Kretenski razlogi servisa:
POZOR: Servis mobitela - Toptime, Simobil - stik s tekočino, uničenje telefona na servisu !!

Bili so tudi primeri, ko je slo servis popravilo zavrnil (stik s tekočino), kupec je potem telefon poslal v RMA in so mu ga popravili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Barbarian ::

Mobitel si imel v žepu, kjer je do aparata prišla vlaga. Morda v kakšnem dežju ali sneženju pred kratkim. Morda se je to zgodilo večkrat in ker se vlaga ni posušila je oksidiralo.

Ni to neka raketna znanost, da bi jo bilo tako nemogoče razumeti. Ljudje s telefoni delajo zelo slabo, večina jih nima niti v silikonskem ovitku kaj šele v kakšni usnjeni torbici. Zaradi tega so telefoni pač izpostavljeni vsem možnim vplivom.

Če so ti dejansko računali 100 eur za popravilo aparata bi bilo pomoje bolj smiselno če kupiš nov telefon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

bdoxx ::

Ljudje s telefoni delajo zelo slabo, večina jih nima niti v silikonskem ovitku kaj šele v kakšni usnjeni torbici. Zaradi tega so telefoni pač izpostavljeni vsem možnim vplivom.


wtf kje piše da morem telefon nosit v silikonskem ovitku in usnjeni torbici??

RejZoR ::

mihec87 je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Sam nimam pojma da bi telefon prišel v stik z vlago, ampak ok, sem se sprijaznil s tem da ga je vničila vlaga (čeprav res nevem kdaj in kako).

Hint: vlaga v zraku.


V tropih imajo telefone v vrečki?


This. Če se že pri nas vsak drugi telefon navleče vlage kot zmešan pa imamo ozračje daleč od tropskega in vlaga v zraku redko dosega nivoje kot v tropskih predelih se človek vpraša koliko časa delujejo aparati tam. En teden? 2 dni? Garancije očitno itaq ne dobijo, ker so vse naprave oksidirane zaradi vlage še preden jih sploh prodajo v trgovinah... Kar ti da mal mislit kdo koga nateguje pri nas...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

floyd1 ::

kaj je to drsnik?

Drsnik je verjetno tisti mehanizem (s kontakti), s pomočjo katerega "odpiraš" tipkovnico na E7. Če ti je tam kaj zoksidiralo, potem ti menjava tistih malenkosti pri USB priključku verjetno ne bo pomagala.
Res pa je veliko zavračanja reklamacij na račun stika z vlago zadnje čase. Sumljivo. Ali je res tako padla kvaliteta izdelave (kriza in to) - ker to pa so že ja znali narediti tako, da je zdržalo tudi 5 let in več, ne pa da aparati crkujejo že v garanciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

matobeli ::

novejše komponente so zaradi fizičn velikosti in izkoriščenja do maksimuma veliko bolj občutljive na zunanje dejavnike kot pa so bile 5 let nazaj.

Včasih se je delalo z malo rezerve. Kolegu sem pred leti samo sčistil priklopni konektor ker ga je dobila voda med smučanjem.

Fora z vlago se pa uporabi ko že imaš itak slab izdelek in hočeš samo omejit število naprav katerih popravilo bi moral kriti sam.

RejZoR ::

Če je vlaga tak problem, ne vem zakaj pol ne impregnirajo vezja z lakom al pa neki? Itaq se čipov ne menja ampak cele komponente, tko da je vseeno če so zaliti (in zaščiteni).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

matobeli ::

ker je ta zaščita precej draga. Seveda ne moreš zalit z navadnim UHUjem, zraven imaš pa še težavo visokoferkvenčnega dela plate ki pa je jako občutljiva na vse stvari ki niso strogo po designu.

oziroma sej delajo take. sam so mal dražji :)
recimo moja xperia Go

RejZoR ::

Je drago my ass. Samo lažje je nategovat folk da se jim je aparat oxidiral po 5 minutah uporabe na geografskem območju ki za trope še slišalo ni...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

MIHAc27 ::

Ma današnja elektronika ni vredna ******. Kako lahko moja 286-ka še vedno dela? Pa je stara 15 let.
Nesem pa stranki nov prenosnik, in v 1 mescu ga dobimo nazaj - crknil disk.

Pri telefonih isto. Moj prvi telefon Nokia 5110 - Zamenjal sem samo baterijo 1x. Dela k šus.
Imel nazadnje Nokia N85.... pazim na telefone ampak zgleda, kot da bi jo pes zgrizel.

mihec87 ::

Vezje v telefonu oz bakrene vezi so itq prevlečene že ob izdelavi tega, tako kot matične plošče itd..Komponente pa tudi ne oksidirajo kar tako..Samo če ti na telefonu ne dela ekran na servisu pa zavrnejo zaradi oksidacije zraven pa mikroskopsko sliko jezičkov usb porta ki so oksidirani-sorry delanje norca iz človeka..V tropskih krajih imajo iste telefone kot mi..

Ja nič zgleda bo treba telefone ko jih kupiš vakumsko zapakirat v vrečko ko suho salamo..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

matobeli ::

čist možno da je res oksidacija kriva, to da je pa naprava tako občutljiva pa pomeni da si jo je proizvajalec slabo zamislil, kar postopoma pelje k propadu podjetja.

Kar se pa vlage tiče, pozabljate na kondenzacijo. Ko svojega gizmota prinesete iz mrzlega avta v toplo hišo se na vezju pojavi OGROMNO vlage. (že na ohišju lahko vidiš)

k4vz0024 ::

Zgleda, da proizvajalci optimizirajo telefone na idealne pogoje. Po novem, bo treba telefone nositi v vakuumsko pakirani vrečki z absorpcijskim sredstvom za vlago in kondenz.

Ko kupiš telefon ga takoj nesi na servis in zahtevaj fotke z mikro kamero, da ni že nov prodan krš roba.

Vse to vodi do absurda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

mihec87 ::

matobeli je izjavil:

čist možno da je res oksidacija kriva, to da je pa naprava tako občutljiva pa pomeni da si jo je proizvajalec slabo zamislil, kar postopoma pelje k propadu podjetja.

Kar se pa vlage tiče, pozabljate na kondenzacijo. Ko svojega gizmota prinesete iz mrzlega avta v toplo hišo se na vezju pojavi OGROMNO vlage. (že na ohišju lahko vidiš)


Oksidacija na jezičku usb porta je lahko kriva za nedelovanje ekrana...come on...? Težava je v večini pri nas saj se zavrne popravilo na prej opisani fori..
Vezje oz vezi so že prevlečene..In tudi telefoni so narejeni za vsakodnevno uporabo...

Še enkrat sprašujem kakšne telefone potem imajo v tropskih krajih ali pa bolj severnih državah?Saj glede na to kar eni pišete tam telefoni nebi preživeli enega dneva..?

Šimpanz ::

Poznam dva človeka, ki sta imela Nokije in pri obeh so jima na servisu zavrnili garancijsko popravilo zaradi vlage.

matobeli ::

velikokat se vlaga najbolj vpije tam kjer je že prej prah (od oblačil, okolja,...), torej razni zunanji porti.

oksidacija na jezičku lahko pripleje do tega da napetost ki je na USBju prebije na komunikacijske vezi in tam dela zgago. Glede na to da gre potem v glavni proc se lahko tam kaj pokvari. Pa še telefon dobiva napačne podatke o priključenem kablu in ga to lahko zmede.

Obvezno je pa zahtevati dokaz o prisotnosti vlage, če je res veliko vlage to ne bo problem serviserju, če pa mutijo se bo pa izgovarjal da kaj takega ni dolžan predložiti.

Mogoče se izplača poizkusiti tudi pri drugem pooblaščenem serviserju (če obstaja) da da drugo oceno.

Če si pa zelo tečen boš pa verjetno povsod dosegel brezplačno menjavo, razen če imajo res trdne dokaze.


V tropih imajo pa tudi telefone ki so narejeni za 3. svet. Sem imel enega takega, res trdoživa stvarca, sestavljen brez enega šraufa, preživel pa curek vode (vse kar je bilo je to da se je ekran zarosil. na spodnji strani ohišja), močan udarec (telefon je razpadel na prafaktorje, ampak deluje), velika nihanja temperature.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078365 (6275) Twixz
»

Samsung galaxy s6 - fotoaparat

Oddelek: Mobilne tehnologije
163030 (2473) fujtajksel
»

Teleray :-)

Oddelek: Mobilne tehnologije
286375 (3708) Dr_M
»

Razbit fotoaparat na samung galaxy s4

Oddelek: Pomoč in nasveti
232571 (1955) Frenckie
»

GSM na servis- trdijo da je bil zmočen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10721071 (18098) amigo_no1

Več podobnih tem