» »

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave

««
25 / 36
»»

bobi004 ::

Pozdravljeni,
imam sledečo težavo. In sicer imam Siolov modem Zyxel, iz katerega žično preko dveh Edimax powerline adapterjev "vlečem" internet v spodnji štuk, kamor Zyxlov signal skorajda ne seže. Spodaj bi rad povezal powerline z Lynksisovim WRT54GL in tako spodaj razširil omrežje žično in brezžično. Povezava z powerlajni dela ok, zanima me kako moram nastaviti WRT54GL, da bo zadeva delovala? Potrebujem kak nov firmware in nastaviti router kot AP ali kaj podobnega? Hvala za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobi004 ()

Mravlek ::

Ja Linksys-a je potrebno nastaviti na AP, pa najbolje da gor daš FW od dd-wrt, še prej pa preveri na http://www.dd-wrt.com/site/support/rout... še ti štima verzija, saj samo WRT54GL ni dovolj za tem pride še v.X

OKE?
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

bobi004 ::

Imam verzijo 1.1 , zadevo sem nadgradil s Tomato firmwarom. Igam se z nastavitvami pa se kar omejen dostop in se nikakor ne morem povezat ne žično ne brezžično...najbrz so določene nastavitve katerih nisem, ne znam oz. kakorkol nastavil...:(.....
zadeva dela moral sem UTP iz powerlina vklopit v LAN port ne wan...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobi004 ()

Mravlek ::

logo da v LAN in ne v WAN......cccc.... ;) Glavno da zdaj dela!
V čem je bistvo življenja? Ups...bistvo računalnika! To je zdaj vprašanje?

7982884e ::

bravo moderator, zaradi napake slotecha mi naspama 4 poste naenkrat in namesto da bi pobrisal zadnje tri, ki sem jih lepo označil, mi izbrišeš originalen post z vprašanjem

torej, še enkrat napišem problem ki ga ima znanec:
laptop se mu noče povezati na domač wireless, čeprav ga zazna, očitno je signal preprosto prešibak (sprobano tudi z drugi računalniki in je isto)
zanima me, kaj se da narediti v primeru da relokacija routerja ni možna, ali bi wireless usb adapter z malo večjo anteno pomagal?

mirai13 ::

Doma bi rad postavil omrežje, na katero bi bili priklopljeni trije prenosniki, tri televizije, ter en pc. Omrežje bi bilo brezžično in žično. Zanima me, če bi to funkcioniralo tako kot sem si zamislil, in sicer. Idejo imam, da bi nabavil en NAS, na katerega bi lahko vsi dostopali. Na njem bi imel slike, glasbo, filme in ostale stvari. Zanima me, če bo šlo direktno it NAS-a predvajat filme na tv? Televizije in PC bi imel povezane preko kabla, s prenosnikov, ter tablice in telefonov pa bi dostopal brezžično. Sedaj imam doma en brezžični ruter, ampak ni signala po celotni hiši, tako da bi v spodnjem nadstropju potreboval en ojačevalnik, ker pa je ta ruter že star in velikokrat prekinja povezavo, bi tega tudi nabavil novega. Prosim, če lahko predlagate katere komponente bi moral vse kupit, da bi lahko vzpostavil to omrežje.
hvala

lp

gorann ::

Nas imas ponavadi v ruter vstekan, da imajo vsi dostop do njega. Odvisno od televizij, ce imajo mrezni dostop, oziroma ce imas namenske predvajalnike priklopljene na tv, da potem ti dostopajo do nas-a. Ni pa nas usb disk, ki ga priklopis na pc ali tv

ZeCHoW ::

Jaz imam doma postavljeno takšno omrežje. Nas Synology DS213+ imam priklopljen na router RT-AC66U. Tv Philips 6008 lahko predvaja vsebino dol z NASa.
^^

mirai13 ::

Kako pa imaš povezan tv? Preko kabla, ali brezžično?

ZeCHoW ::

Brezžično.
^^

mirai13 ::

Kaj pa če povežem z mrežnim kablom, bo delovalo?

Invictus ::

mirai13 je izjavil:

Doma bi rad postavil omrežje, na katero bi bili priklopljeni trije prenosniki, tri televizije, ter en pc. Omrežje bi bilo brezžično in žično. Zanima me, če bi to funkcioniralo tako kot sem si zamislil, in sicer. Idejo imam, da bi nabavil en NAS, na katerega bi lahko vsi dostopali. Na njem bi imel slike, glasbo, filme in ostale stvari. Zanima me, če bo šlo direktno it NAS-a predvajat filme na tv? Televizije in PC bi imel povezane preko kabla, s prenosnikov, ter tablice in telefonov pa bi dostopal brezžično. Sedaj imam doma en brezžični ruter, ampak ni signala po celotni hiši, tako da bi v spodnjem nadstropju potreboval en ojačevalnik, ker pa je ta ruter že star in velikokrat prekinja povezavo, bi tega tudi nabavil novega. Prosim, če lahko predlagate katere komponente bi moral vse kupit, da bi lahko vzpostavil to omrežje.
hvala

lp

Ker boš imel veliko žic, namesto novega routerja raje kupi kak boljši switch ki podpira LACP. In seveda tudi tak nas.

Recimo http://www.netgear.com/business/product...

Routerčki niso nikoli tako dobri pri prenosu v omrežju (vsaj ne poceni), pa še manjko protokolov imajo.

Seveda moraš kupit tudi LACP enabled NAS kot recmo http://www.synology.de/support/tutorial...

Še en link http://forum.synology.com/wiki/index.ph...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mirai13 ::

Jaz bi televizije in pc povezal preko kabla. Imel pa bi tudi brezžično omrežje, da bi se lahko na njega povezoval s prenosniki ter telefoni. Vsi uporabniki pa bi morali iemti dostop do podatkov na NAS-u. Torej potreboval bi en 8-portni switch, wlan ruter, ter en ojačevalec za zgornje nadstropje in NAS z dvema diskoma.

ZeCHoW ::

Nisem preizkusil žično, bi pa upal reči, da deluje enako ali bolje kot brezžično.
^^

Invictus ::

Seveda deluje bolje ...

Zdaj pa hitro učit zakaj ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirai13 ::

Katere komponente pa priporočate za nakup?

Invictus ::

Saj sem napisal ...

Poglej linke ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mirai13 ::

Lahko napišeš kateri model NAS-a priporočaš, ker iz linka se ne vidi. Pa kateri ruter naj nabavim?

Invictus ::

Katerikoli router za 25 EUR. Sam uporabljam TP-Link pa je čist O.K.

Za NAS glej take ki imajo 2 Ethernet porta, če si lahko privoščiš. Taki podpirajo tudi LACP protokol. Seveda je pa dobro preverit prej.

Lenovo EMS, Synology, QNAP, vsi ti podpirajo. Nisi pa napisal kak NAS bi rad. In kake kapacitete. Da ne govorimo o proračunu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZeRo_X ::

Eno hitro vprašanje:
Doma imamo v kleti na modem vezan linksys wrt54gl (LAN IP 192.168.1.1) ki ustvari wi-fi omrežje. V prvem nadstropju je postavljen še en isti linksys wrt54gl (LAN IP 192.168.1.2) z nameščeno dd-wrt programsko opremo in v repeater-bridge mode. Na tega zgornjega linksysa sem sedaj s ethernet kablom povezal še en router (asus wl-520g). Ker me ni doma, bi moral preko teamviewerja skonfigurirat ta asusov router, vendar do njega ne morem dostopati, saj ima isti LAN-IP kot linksys (192.168.1.1) in ko se skušam povezat v nastavitve mi odpre le nastavitve kletnega linksysa. Zanima me naslednje: če sedaj spremenim LAN IP kletnega linksysa iz 192.168.1.1 na 192.168.1.3, ali bo internetna povezava še zmeraj delovala? Torej, ali bo zgornji repeater-bridge linksys še zmeraj povezan s spodnjim in bo mreža vzpostavljena kot je bila pred spremembo IP-ja, ali pa bo ta sprememba IP naslova vplivala oz. porušila povezavo med tema dvema linksysoma? To bi naredil zato, da bi lahko na daljavo potem dostopal do asusovega routerja normalno preko 192.168.1.1 naslova.
Upam da nisem preveč zakompliciral :)
LP!
Lp!

wooted ::

unega v kleti komot daš na .3

SeMiNeSanja ::

Samo potem ne pozabiti na vseh ostalih škatlah popraviti default gateway na .3, sicer nihče ne bo več mogel na internet (če vsi pridobivajo IP naslov preko dhcp, potem ta opomba odpade).

BlackLight ::

Eno malo vprašanje, trenutno imam povezavo za vse računalnike preko WRT54GL routerja, sedaj pa nemaravam en kabel podaljšati do zgornjega nadstropja, ker bi s tem potem zasedel vse prosta vrata na routerju, me zanima kako bi potem v zgornjem nadstropju ta kabel razdelil še na 3 (ker rabim 3 kable za 3 računalnike). Še en router al kako?

SeMiNeSanja ::

Switch vzameš.

Jih maš 10/100 in 10/100/1000. Če nimaš v hiši strežnika in ne pretakaš nekih velikih datotek med računalniki, zadošča 10/100 - jih dobiš že celo pod 10EUR....

Zgodovina sprememb…

BlackLight ::

Ne prenašam nekih velikih datotek al pa kaj podobnega pa bi vseeno uzel 10/100/1000 kaj pa kej priporočate?

alex401 ::

Če ne rabiš nič posebnega, vzameš najcenejšega, jaz uporabljam dva za data in trunk. Delata brez problema.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

WaterBoy ::

Pozdravljeni. Doma imam brezžični ruter WRT54GL ki pa je postavljen v zgornjem delu hiše, zato v pritličji je Wi-Fi signal zelo slab. Zazo sem začel razmišljati da bi uporabil drugi ruter kot repeater.
Drugi rute je TP-link TL-WR741ND ki sem ga dobil zraven telemacha. Zanimam me ali lahko ta dva ruterja skupaj povežem da bi eden izmed teh dveh deloval kot repeater eden pa kot glavni ruter.
Sicer sem že gledal kako to storiti, vendar sem povsod naletel da je treba nalagati nove (neoriginalne)software na ruterje. Je mogoče to storiti brez tega, in če ne kateri postopek priporočate da to storim

Hvala

amacar ::

Danes sem našel ganymede 822+, pa bi ga imel kot switch, ampak ga ne znam konfigurirati. Iz trenutnega modema sem iz lan vtičnice povezal v wan (poiskusil tudi v lan), na ta ganymede pa potem preko kabla priklopil računalnik, ki ni imel dostopa do interneta. Ko sem ga povezal v wan (mislim da je bilo to), sem na 192.168.1.254 lahko dostopal do oxygenovega modema, ampak mi to ni nič pomagalo. Prosim za nasvet.

nuclear ::

Zdravo. Zanima me, če je ta router dobra zadeva za 60MB povezavo http://support.linksys.com/en-eu/suppor...

Namreč kupil bi ga zaradi QoS-a in pa zanesljivosti na daljšo razdaljo. Tale SuperHub2 ki ga imam od Virgin Media je totalen polom po 10m+. Ali je kakšen price performance? Grem kar na standard WRT54GL updatano varianto do 150mb/300mb speed?
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nuclear ()

vozlov225 ::

Lep pozdrav!
Opisal bom željeno stanje povezave v moji novi sobi (pride kmalu), pa bi vas prosil, da mi poveste, ali bo to delovalo, ali ne. Torej, naš operater je T2, tako da imamo njihov Milan switch. Iz tega switcha gre na nekaj televizij, 2 računalnika in od nedavnega še na wireless router, ki pa nam je bil podarjen in bom prav tako potreboval zamenjavo, stalno nekaj prekinja, povezavo pa razpolovi (wrt54gl in 100/10 optika). Želje pa imam sledeče: Povezava UTP od Milan switcha do moje sobe, v sobi še en switch, iz katerega bi vlekel povezavo za računalnik in bodočo televizijo (T2 reciever, mogoče tudi internet za smart). Bo zadeva delovala razmeroma brez problemov, oziroma bo plug and play varianta, ali sem si narobe predstavljal? Če so moje želje izvedljive, bi vas prosil za mnenje, kater switch kupiti z max 4-5 izhodi in prijazen denarnici a vseeno dober za to izvedbo.

bump

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vozlov225 ()

bronco40 ::

Izkoriščam to temo.


Mali problem za računalničarja, velik problem zame. Namreč, prešaltal sem iz XP na W7, ki mi pa ne vidi Wd playerja , na katerega je priključen zunanji disk.Povezava je v redu, ker lahko gledam Youtube na TV-ju preko UTP povezave, potem lahko tudi gledam preko WDLive predvajalnika njegove aplikacije na TV-ju, na računalniku mi ga pa ne zazna. IP-je nisem spreminjal, ker prej mi je na XP-ju vse lepo delovalo, da sem na disk preko UTP kabla prenašal podatke in jih predvajal z WDLive predvajalnikom.Na namizju PC-ja sem imel lepo ikono WD-ja in sem se lepo povezal z njim.
Sedaj ga pa enostavno ne morem namestit . Lepo prosim za postopek, lahko tudi na ZS.

BlaY0 ::

Daj poguglaj recimo "problem connecting win 7 with samba share" ali pa "connecting to samba with win 7"

vozlov225 ::

Lep pozdrav!
Opisal bom željeno stanje povezave v moji novi sobi (pride kmalu), pa bi vas prosil, da mi poveste, ali bo to delovalo, ali ne. Torej, naš operater je T2, tako da imamo njihov Milan switch. Iz tega switcha gre na nekaj televizij, 2 računalnika in od nedavnega še na wireless router, ki pa nam je bil podarjen in bom prav tako potreboval zamenjavo, stalno nekaj prekinja, povezavo pa razpolovi (wrt54gl in 100/10 optika). Želje pa imam sledeče: Povezava UTP od Milan switcha do moje sobe, v sobi še en switch, iz katerega bi vlekel povezavo za računalnik in bodočo televizijo (T2 reciever, mogoče tudi internet za smart). Bo zadeva delovala razmeroma brez problemov, oziroma bo plug and play varianta, ali sem si narobe predstavljal? Če so moje želje izvedljive, bi vas prosil za mnenje, kater switch kupiti z max 4-5 izhodi in prijazen denarnici a vseeno dober za to izvedbo.

Ponavljam vprašanje. Matra me pa še nekaj. Maksimalno število IPjev je doseženo, če bi pa jaz hotel TV imeti v sobi, bi moral peljati direktno iz Milana v zgornji switch, kar je pa nemogoče, saj mi T2 ne da več IPjev.

aleksuu ::

Če je kabel UTP vsaj kategorije 5e, nebi smelo biti problemov. Bo plug&play, kot si napisal.

Debata kateri switch za IPTV: https://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=7&...

T2 nima omejitve glede IPjev, ki jih porabljajo televizijski vmesniki, ampak računalniki. T2 ti priskrbi 2 dinamična ter na pisno zahtevo še enega statičnega. Predlagam, da si ubaviš en router, ter na njega vse računalnike in smart TVje.

vozlov225 ::

Torej, iz Milan switcha v router, iz routerja pa k meni v sobo. Če je router kaj vreden, bi to moralo delovati? Nekdo mi je rekel, da za tv ne sme preko routerja. Obenem pa mi je predlagal drugačno rešitev, en UTP iz Milana, 2 parici za internet, 2 pa za TV. Sem pa malo skeptičen okoli tega. Ne predstavljam si točno vseh teh povezav, oziroma nimam dovolj znanja, da bi vedel kaj, kam, kako. Prvotno sem mislil iz Milana potegniti UTP v sobo, ter tam na switch, iz njega pa net in tv, a sem se spomnil, da me je T2 v preteklosti že blokiral, saj naj bi imel porabljenih preveč IPjev.

Gasperowsky ::

Pozdravljeni! Z namenom sem se registriral na tale forum v upanju, da izvem kak pameten odgovor. Torej zadeva je sledeča. Doma imamo dva objekta, torej delavnico in hišo. V delavnici imamo internet in router potem pa imam v svoji sobi na računalniku sprejemnik od linksysa ter na njem zamenjano anteno z močnejšo. Tako da imam lahko internet iz delavnice v sobo. Sedaj pa me zanima kako bi lahko s svojim računalnikom oddajal internetni signal, da bi mi v sobi tudi delal brezžični internet, ter tudi drugje po hiši? Ali pa druga možnost, da bi nekako povečal moč internetnega signala iz routerja TP-LINK TL-WR741ND, da bi mi tudi v hiši delal brezžični internet. Lep pozdrav.

Gapi ::

Imaš opcijo da potegneš kabel do stanovanja? Drugače pa kupiš še en tak TP-LINK in jih daš v WDS. Torej drugi ruter bi bil kot nekaki podaljšek prvega. Vendar se v tem primeru hitrost interneta nekoliko zmanjša ker drugi ruter ne more oddajat medtem ko sprejema podatke od prvega in jih pošiljati naprej.
No person is rich enough,to buy back his past.

Bye ::

Dober dan!


Ali kdo uporablja aplikacijo Wi-Fi Network Monitor od firme SecurityXploded? Ko skeniram omrežje, mi javlja, da je priključenih 6 odjemalcev. Ker v gospodinjstvu ni toliko uporabnikov, se očitno nekdo "šlepa". Kako naj to preprečim?
Pri dveh povezavah mi piše: "This is your router/modem" in "This is your local system". Pri ostalih štirih pa samo Host MAC naslovi in Host IP naslov, kar je neuporaben podatek, saj je slednji, jasno, moj. MAC naslovi pa mi tudi nič ne pomagajo. Sem laik; prosim za potrpežljivost in razumevanje ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()

Lonsarg ::

Ne rabiš komplicirati z najverjetneje nezanesljivimi aplikacijami. Ti na WiFi routerju piše vse povezane naprave.

Bye ::

Kje pa to vidim?

Bye ::

Nekaj mi ni jasno. Privzete nastavitve za router so znane, se pravi lahko vsakdo vanje gleda?

Lonsarg ::

Bye je izjavil:

Nekaj mi ni jasno. Privzete nastavitve za router so znane, se pravi lahko vsakdo vanje gleda?

Vsakdo, ki ima bodisi žično povezavo do ruterja bodisi WiFi geslo lahko pride do routerja ja...

Kje točno imaš pa seznam je pa odvisno od ruterja, malo se premikaj po menijih, bo že nekje.

Bye ::

Ne razumem. Če sem vtipkal v url splošni naslov za dostop do routerja, nisem rabil vedeti gesla za wi-fi, ampak sem samo vpisal privzeti gesli. Zdaj sem čisto zmeden :O

Bye ::

Je kje na forumu že namenska tema za priporočene nastavitve routerja?

Hayabusa ::

https://www.google.si/
vpišeš model routerja.

Bye ::

Hvala.

Lonsarg ::

Bye je izjavil:

Ne razumem. Če sem vtipkal v url splošni naslov za dostop do routerja, nisem rabil vedeti gesla za wi-fi, ampak sem samo vpisal privzeti gesli. Zdaj sem čisto zmeden :O

Saj sem rekel, da rabiš bodisi Wifi geslo, bodisi biti z kablom povezan da imaš dostop, torej eno ALI drugo, če si povezan z kablom torej jasno ne rabiš nič drugega kot privzeto geslo od ruterja, če bi bil povezan brezžično bi rabil prvo geslo za za WiFi, da sploh prideš do tega, da lahko vpišeš url in privzeto geslo.

Če ne veš zadosti, da bi spremenil določene nastavitve v ruterju pa pokliči koga ki zna, oziroma na Googlu kot so ti povedali znaš kakšen manual najdit za tvoj model ruterja, ki ga boš našel napisanega nekje na ruterju.

Bye ::

Potem je načeloma zadostna zaščita z wi-fi geslom, sklepam?

Medtem sem že zafrknil. Zdaj sem na drugem računalniku, ker do routerja ne morem več dostopati. Spremenil sem nekaj nastavitev, ampak ne morem do njega. Na routerju je samo tipka reset. Kako naj nastavim na tovarniške privzete vrednosti?

Hayabusa ::

Na routerju je samo tipka reset.

Jo pritisneš za minuto ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Bye ::

Kako sem jezen. Iz panike sem šel spreminjati nastavitve ;( Upam, da bo daljši pritisk zadostoval.

Samo ni mi jasno, zakaj me blokira. Ko se poskušam priklopiti na router, me vpraša za ime omrežja in varnostni ključ, ampak ga ne sprejme.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bye ()
««
25 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328669 (29125) ignats
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8725457 (6323) fpopla87
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951108 (22858) simone
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5622240 (21156) MTB
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543263 (18803) imallears

Več podobnih tem