» »

Netflix

Netflix

««
18 / 24
»»

D-PaX ::

vrossi46 je izjavil:

webmaher je izjavil:

ne kvasi neumnosti...če imaš android tv z Dolby Vision in Kodijem to dela... podnapise sinhroniziraš z levo roko :D



Čakaj malo,sem nov v tem,se pravi v kodiju samo inštaliram addon Netflixa in kako pol podnapisi?

zaženeš film potem pa samo poiščeš nastavitve za podnapise pa daš download še prej pa moreš met addon za podnapise ali podnapisi.ne in https://www.opensubtitles.org meni naj naj :D
Paxy

D-PaX ::

webmaher je izjavil:

ne kvasi neumnosti...če imaš android tv z Dolby Vision in Kodijem to dela... podnapise sinhroniziraš z levo roko :D

Preko kodija ne dela Dolby Vision...
A se ti pokaže logotip? ali pa vsaj napiše Dolby Vision?
Če ti ne pokaže in deluje film to ne pomeni da gledaš z načinom DV....
Kodi podpira samo HDR...
Paxy

EverSLO ::

Je mogoce v netflix dodati svoje podnapise s kakim modom aplikacije?

mtosev ::

zaradi drmja mislim, da ti to ne bo uspelo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Badwolff ::

Prek kodija se da

Nikonja ::

a kdo ima info kdaj bo Netflix vrnil normalen bitrate, rečeno je bilo en mesec, zdaj bo že dva meseca in ni sprememb. V svetlih scenah se niti ne vidi tolk velik ampak v temnih je obup.

jobers2 ::

meni dela super

jedateruk ::

Morda v šali, morda zares: bi mi kdo s premium netflix računom dal ime in geslo? Jaz bi temu plačal eno četrtino, torej 3EUR na mesec.

Zgodovina sprememb…

webmaher ::

Nikonja je izjavil:

a kdo ima info kdaj bo Netflix vrnil normalen bitrate, rečeno je bilo en mesec, zdaj bo že dva meseca in ni sprememb. V svetlih scenah se niti ne vidi tolk velik ampak v temnih je obup.

kaj pa ja zate normalni bitrejt... do 30 predvidevam... jaz pa sem prek Plexa gledal njihovo serijo Marcella z bitno preko 60Mb/s... in ker nimajo podnapisov in ker nagajajo Kodijevemu addončku naj se kar slikajo :D
Vrnili bodo morda čez kak dober mesec vkolikor bo vse Evropa s5 normalno delala...

zmaugy ::

Opažam, da se velikokrat zgodi, da najprej nek film iščem na Netflixu, kjer ga nimajo, nato ga kupim na iTunes in potem se kmalu pojavi na Netflixu.
Še kdo drug to opazi?
Zadnji primer: Inglorious basterds
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Matevz96 ::

zmaugy je izjavil:

Opažam, da se velikokrat zgodi, da najprej nek film iščem na Netflixu, kjer ga nimajo, nato ga kupim na iTunes in potem se kmalu pojavi na Netflixu.
Še kdo drug to opazi?
Zadnji primer: Inglorious basterds


Inglourious basterds je praktično ves čas na Netflixu, včasih se zgodi da zgine vendar se kmalu spet pojavi (všeč so mi Tarantinovi filmi in vsake toliko pogledam kaj je na Netflixu).
#hooldthedoor

jedateruk ::

Zdaj ko bom imel screen mirroring, razmišljam, da bom nabavil netflix in strošek razdelil s tremi znanci, da bo vsak plačal eno četrrino. Me pa zanima nekaj: ali deluje netflix kot kino, torej da vsi štirje istočasno gledamo isti film ali lahko vsak od štirih gleda v istem času nekaj drugega kot drug uporabnik z istim uporabniškim računom?

techfreak :) ::

Vsak od stirih lahko istocasno gleda razlicno vsebino.

jedateruk ::

techfreak :) je izjavil:

Vsak od stirih lahko istocasno gleda razlicno vsebino.

Dobro.
Kako je pa z vsebino? Marsikje sem videl, da imajo v Ameriki boljše in več stvari na voljo kot v Sloveniji. Če je to res, potem ali ima kdo npr. express vpn, ki ga še nima uporabljenega na 5 napravah? :)

Badwolff ::

Je res, ampak ful razlike ni. Komot pa najdeš kako stvar, ki je pri nas ni, pa jo morš ful nujno pogledat.
Pa včasih je kaka sezona prej kje drugje, recimo The good place se mi zdi, da se zdej ni vseh sezon pri nas.

jedateruk ::

Slovenskih podnapisov pa tudi ni, a ne?

radmannsdorf ::

Ne. Nekateri si jih zrihtajo preko Kodi-ja, ampak če ne veš o čem govorim, pozabi. :)
Meni je Netflix kul, brez podnapisov, ampak malo drag, zato mam trenutno odjavljeno. Naslednjič ko bom, bom šel v kompanijo s folkom, da delimo vsak po 3€/mesec.

drvo ::

Badwolff je izjavil:

Je res, ampak ful razlike ni. Komot pa najdeš kako stvar, ki je pri nas ni, pa jo morš ful nujno pogledat.
Pa včasih je kaka sezona prej kje drugje, recimo The good place se mi zdi, da se zdej ni vseh sezon pri nas.


In seveda obratno. Tudi na us ali kanadskem netfliksu recimo ni stvari ki so pri nas. Blacklist se pri nas predvaja zadnja sezona v us so sezono zadaj.

Sanches000 ::

Ali se še da gledati z expressvpn in nordvpn ameriški netflix?

Badwolff ::

Sam imam Windscribe, dela bp, tako da ostali najverjetneje tudi.

Koko008 ::

En pro tip za vse ki jim je netflix predrag, tako kot ogled prek vpn da vidiš druge vsebine, tudi nakup prek vpn po drugih cenah deluje. Ne rabiš konstantno met vpn, samo 1. takrat ko naročiš, avtomatsko se ti podaljšuje po isti ceni. Sam trenutno plačujem med 5.5-6.5€ na mesec za premium paket, odvisno od tarife z turško liro. V Indiji je tudi poceni.

jedateruk ::

Glede podnapisov: ima netflix vključene vsaj angleške podnapise?

webmaher ::

Netflix sem že zdavnaj odpikal ravno zaradi webenega odnosa do podnapisov in nagajanja Kodi-ju... kot je večina že tu ugotovila, je vsebine nekaj več v ZDA ni pa takih razlik kot na začetku...verjetno tudi zaradi tega ker Netflix svoje serije tudi prodaja drugim po Ameriki... jaz zdaj lepo uživam na Plexu, kjer je praktično vse in še več :D

Imel sem tudi smartDNS ampak iz Amerike je bil potem problem pri 4K vsebinah zaradi bitne in je bilo potrebno šaltat na HD, kar je bilo sicer še vedno OK....
Sem pa opazil tudi dejstvo, da pri nas je bila pred Koronco bitna do max 30Mb/s.... ravno pred dnevi sem pa gledal Netflixovo serijo Marcella, kjer je bitna šla preko 60Mb/s kar je rekord pri serijah... se pravi, da pri nas te prikrajšajo tudi pri TOP kvaliteti.... Hvala Netflix in adijooo :D

jedateruk je izjavil:

Glede podnapisov: ima netflix vključene vsaj angleške podnapise?

ja ma pa precej ostalih tudi in tudi sinhronizacij je karneki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

jedateruk ::

Kako deluje Plex?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

jedateruk je izjavil:

Glede podnapisov: ima netflix vključene vsaj angleške podnapise?

Pri meni so ang. in nemski podnapisi vedno in povsod, pa znizanje kvalitete sem opazil samo aprila, zdaj je ze neki casa normalno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

prenasalec ::

jedateruk je izjavil:

Kako deluje Plex?

Poveš mu, v katerih mapah na disku se nahajajo filmi in serije, on pa ti jih v svojem uporabniškem vmesniku lepo razvrsti in prikaže. Če imaš prav nastavljeno mrežo, ti pusti tudi streamanje zunaj tvojega domačega omrežja.

jedateruk ::

prenasalec je izjavil:

jedateruk je izjavil:

Kako deluje Plex?

Poveš mu, v katerih mapah na disku se nahajajo filmi in serije, on pa ti jih v svojem uporabniškem vmesniku lepo razvrsti in prikaže. Če imaš prav nastavljeno mrežo, ti pusti tudi streamanje zunaj tvojega domačega omrežja.


You're f... kidding? To je vse, samo tvoje filme ti razvršča in kaže? Ne moreš videti drugih filmov?

Sparkxl ::

Fora plexa je v tem da je lahko server. To pomeni da iz partisa naložiš polno robe, potem pa to gledaš od vsepovsod iz vseh možnih naprav. Tudi drugim osebam lahko daš v share

radmannsdorf ::

jedateruk je izjavil:

prenasalec je izjavil:

jedateruk je izjavil:

Kako deluje Plex?

Poveš mu, v katerih mapah na disku se nahajajo filmi in serije, on pa ti jih v svojem uporabniškem vmesniku lepo razvrsti in prikaže. Če imaš prav nastavljeno mrežo, ti pusti tudi streamanje zunaj tvojega domačega omrežja.


You're f... kidding? To je vse, samo tvoje filme ti razvršča in kaže? Ne moreš videti drugih filmov?

Lahko. Registriraj se, naloži app na napravi in lahko gledaš vse sorte filme, serije, novice, podcaste..
Če pa na pc namestiš še Plex server, boš pa lahko še te gledal. Ampak Plex server ni obvezen.

A110 ::

kakšna so mnenja o filmih ki jih je netflix sam posnel in jih tako na veliko oglašujejo na netflixu? sam sem jih pogledal par in nisem bil navdušen nad nobenim. še več, bil sem razočaran. pogledal sem si The Siege of Jadotville, irishman in pa operation finale.

avani ::

jaz sem ob Irishman zaspal :) Problem lastne Netflix produkcije je v tem, da prevec ciljajo na globalen trg in hocejo hkrati zadovoljiti gledalce v USA, LATAM, EU, MEA, itd. Zal to ne gre, saj so okusi zelo zelo razlicni, in kvaliteta razvodeni.

Ampak Netflix ima eno pozitivno stran - je prva globalna televizija in kupuje produkcijo iz razlicnih drzav in kontinentov, tako da se najdejo res res dobre stvari. Moja zena je obsedena s spanskimi zgodovinskimi limonadami, kot je npr. High seas, Telefonistas, ali pa avstralsko Ms Fischer's murder misteries. Jaz imam raje bolj italijanske, kot je npr. Suburra, nemske z Unorthodox, Berlin Berlin, ali angleske z After life. J

Sparkxl ::

Filmi na netflixu so čisto povrečje. Niso odlični, slabi pa ponavadi tudi ne.
Irishman je bil tudi meni za zaspat. Taka zasedba, pa tak dolgočasen film...

bojsi ::

Koko008 je izjavil:

En pro tip za vse ki jim je netflix predrag, tako kot ogled prek vpn da vidiš druge vsebine, tudi nakup prek vpn po drugih cenah deluje. Ne rabiš konstantno met vpn, samo 1. takrat ko naročiš, avtomatsko se ti podaljšuje po isti ceni. Sam trenutno plačujem med 5.5-6.5€ na mesec za premium paket, odvisno od tarife z turško liro. V Indiji je tudi poceni.

A te ni pri prijavi na turškega vprašalo za mobilno številko, ki seveda mora biti turška?

Koko008 ::

@bojsi

Netflix me še nikoli ni vprašal za številko, samo za mail in seveda kartico, za kero pa nima veze od kod je.

Badwolff ::

Koko008 je izjavil:

@bojsi

Netflix me še nikoli ni vprašal za številko, samo za mail in seveda kartico, za kero pa nima veze od kod je.


Sam sem poizkušal tale trik, pa rabiš turško številko za registracijo. Mogoče včasih ni bilo potrebno.

modelno1 ::

Meni je ob registraciji na argentinskem NF tudi zahtevalo številko, samo sem šel nekako mimo. Ne spomnim pa se ali je bil kakšen gumb za naprej ali sem sam nekaj zmutil.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Kurzweil ::

Imam Netflix že kakšne 3 mesece in sem 70% omembe vrednega že pogledal. Pa me zanima, če kdo ve... kakšno imajo politiko glede dodajanja filmov? Če izvzamemo tiste "Netflix originals"... kako hitro se dodajajo filmi? obstoječi filmi v nekem obdobju (koliko) izginejo? Kako pogosto se dodaja nove filme?

avani ::

A je kdo pogledal space force? Kako je?

Joze_K ::

avani je izjavil:

A je kdo pogledal space force? Kako je?

Jaz sem prekinil gledanje..več kot prisiljeni nesmešen humor..prav žalostno mi je gledati npr. Malkovicha kako bedaka igra..tudi ostali zanič

skipmiha ::

Pozdrav.

Nikoli gledal NETFLIX. Danes nardim račun, vpišem viso itd. Zalavfam app na TVju, izberem serijo eno, drugo, tretjo in nikjer ni SLO Podnapisov, le ENG, GER, ITA..
Vprašanje, Netflix nima SLO podnapisov ali jih jaz nimam vklopljenih'

LP

UganiKdo ::

ne, na netflix načeloma ni slovenskih podnapisov.

Kurzweil ::

UganiKdo je izjavil:

ne, na netflix načeloma ni slovenskih podnapisov.


Načeloma? Jaz do danes na Netflixu nisem našel slovenskih podnapisov še nikjer. Jih sicer niti slučajno ne potrebujem, ker tudi če bi bili, bi uporabljal angleške oz. nobene. Je pa to res butasto, ko hočeš dat kaj za pogledat otrokom, staršem, pa recimo tudi starim staršem, ki niso vešči tujih jezikov. Zdej starši še znajo nekaj, ampak ko prideš to kakšne malce bolj kompleksne zadeve zmrznejo.

Kot da ni to že dovolj, mene bolj moti to, da imamo v Sloveniji izbor precej okrnjen. Dejansko sem v 3 mesecih pogledal vse, kar je bilo omembe vrednega, bi si želel, da bi hitreje dodajali nov content.

Je pa res, da imam pol familije poleg, tako da si on najboljši paket delimo štirje... oz. štiri naprave hkrati. Tistih par fičnikov pa je že vredno. Če je RTV prispevek 13€... potem je teh 3€ res smešen denar!

UganiKdo ::

Naceloma zato ker obstajajo obvodi, da nalozis svoje podnapise, odvisno od platforme kjer gledas netflix.

Kurzweil ::

UganiKdo je izjavil:

Naceloma zato ker obstajajo obvodi, da nalozis svoje podnapise, odvisno od platforme kjer gledas netflix.


Kodi?

Drugale pa ne... niso filmi in serije na Netflixu zato, ker obstajajo obvodi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Badwolff ::

Vpn

UganiKdo ::

Kurzweil je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Naceloma zato ker obstajajo obvodi, da nalozis svoje podnapise, odvisno od platforme kjer gledas netflix.


Kodi?

Drugale pa ne... niso filmi in serije na Netflixu zato, ker obstajajo obvodi...

Zato pa tudi poudarek na naceloma.

Drugace dela tudi na firefoxu in chromu. Pa chromcastu. Ugibam, da verjetno na vecini android TV, se nisem poglabljal.

drvo ::

Na netflixu sem zasledil slovenske podnapise za serijo Gotham. Mislim, da so to edini SLO podnapisi.

slotech5 ::

A sta na netflixu seriji Breaking bad in IT crowd?

Hvala.

pedalo ::

Obe sta na netflixu.

IcyFox ::

A obstaja kak način, da vidim, če je serija na slovenskem Netflixu, ne da bi imel naročnino? Se mi je že večkrat zgodilo, da sem vzel naročnino ker je neka serija na voljo na večini Netflixov, pa je potem na našem ni bilo...
««
18 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney Plus (Disney+) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6211281 (511) opeter
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21131658 (3323) Pithlit
»

Netflix znižal cene v manj razvitih državah, tudi Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14115285 (6816) Gregor P
»

Deljeni Netflix račun (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8814676 (2791) Doew
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25594805 (71358) Tr0n

Več podobnih tem