» »

Netflix

Netflix

««
13 / 24
»»

leiito ::

Slovenski Netflix dela brez težav v HDR Dolby Vision, zakaj bi ameriški delal samo na 720p, predvsem pa, zakaj bi potem gledal ameriškega?

webmaher ::

@lejito daj številke na Žurnalu še 1x poglej..mislim, da si nekaj hudo spregledal :)

XS!D3 ::

leiito je izjavil:

Slovenski Netflix dela brez težav v HDR Dolby Vision, zakaj bi ameriški delal samo na 720p, predvsem pa, zakaj bi potem gledal ameriškega?

Predvidevam, da je problem prepočasen US VPN.

drvo ::

Kateri VPN, pa deluje?

webmaher ::

ne uporabljam VPNja...smartDNS... do Londona še nekak potegne, če sklepam po iBBC Player Ultra HD testnemu kanalu v 4k... predvidevam, da ima Telesmeh švoh mednarodne povezave...

XS!D3 ::

webmaher je izjavil:

ne uporabljam VPNja...smartDNS... do Londona še nekak potegne, če sklepam po iBBC Player Ultra HD testnemu kanalu v 4k... predvidevam, da ima Telesmeh švoh mednarodne povezave...

No sej je isti problem. Kolikor vem, za Netlflix že nekaj časa ni več dovolj, da gre samo avtentikacija čez drugo lokacijo ampak more iti tudi stream in vse ostalo, ker pa ni več tako simpl, če želiš večje število uporabnikov strežt iz drugega konca sveta. Bandwidth med kontinenti pač ni poceni, performance čez public internet pa tudi bolj kot ne best effort sploh na take razdlje. Vsi večji content providerji imajo z razlogom lokacije po celem svetu, samo v tem primeru namerno gledaš iz precej oddaljene.

Sicer pa ne bi rekel, da so povezave tako švoh (če upoštevaš, da dostopaš na drug kontinent prek public interneta). Ravnokar sem recimo probal speedtest čez "Windflix US" lokacijo prek Windscribe VPNja in gre nekje 40-50Mb/s (dol, v drugo smer pa 200+ :)). To je načeloma dovolj tudi za 4k HDR Netlfix. Še vedno pa isti seedtest strežnik v NewYorku mimo VPNja (torej direktno preko Telemacha) 300 Mb/s. Je pa bolj problem, če se takoj za tem povežem še na par drugih serverjev na "isti" lokaciji (Windflix lokacije v resnici ni samo ena), gre na nekaterih samo 4-5Mb/s, kar je pa že neuporabno za Netflix, kar se mene tiče. Delno je problem tudi zato, ker Netflix vztrajno blokira vse tovrstne znane naslove in potem razni SmartDNS/VPN providerji vedno znova iščejo razne luknje s fake ISPji in residential dostopi pri drugih ponudnikih, kjer zadeve še delujejo, performance pa je pač vprašljiv. Pri Windscribeu recimo za običajne lokacije po EU (AT, DE, UK, ...) brez problema večino časa dosegam tudi 100-200 Mb/s, offpeak tudi več.

webmaher ::

lepo si pojasnil zadevo :)
Lahko samo napišem, da v mesecu in pol zadeva s smartDNSjem deluje skoraj brez "popravljanja" ... le enkrat sem moral "resetirati" prek spletnega vmesnika in je takoj delalo... ker Netflix laufam izključno prek Kodija je tega pametno zapreti... parX je ostal čez noč zalaufan in potem zjutraj Amerika no go... izklop in ponoven vklop je takoj rešil zadevo :)
BBCi player prek Kodija pa dela BP... le Red Button gumbi nočejo več sodelovat že par mesecev :|

bastadu ::

A obstaja kakšen dober windows Netflix app, preko katerega bi si lahko zlowdal (recimo prek podnapisi.net) in predvajal externe podnapise?

M.B. ::

Dodatne podnapise si lahko na Netflix dal z dodatkom za chrome/Firefox superNetflix. Ampak tega dodatka že 2 tedna ni več. Aka izginil je z neta. Source.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

webmaher ::

namesti Kodija 18 in Netflix addon in imaš rešeno..kaj se boš zafrkaval z brskalniki lepo te prosim :)

Jerry000 ::

webmaher je izjavil:

namesti Kodija 18 in Netflix addon in imaš rešeno..kaj se boš zafrkaval z brskalniki lepo te prosim :)

Kodi18 + Netflix = slovenski podnapisi?

webmaher ::

točno tako, samo obstajati morajo.... včasih pač treba mal počakat... če pa znaš še ex yu govorico pa malo manj ponavadi :)

Jerry000 ::

Super, verjetno je to samo za PC varjanto, za TV to ne pride v poštev?

webmaher ::

imam android TV z nameščenim Kodijem in tam seveda tudi dela...če prav vem to dela tudi prek Linuxa pa še kaj bi se našlo...

Jerry000 ::

Mi nimamo android TV, verjetno za TV potem to odpade pri nas

webmaher ::

Android TV box a ne poceni kitajski...najboljši in edini, da res dela tako kot mora je Nvidia Shield...težava je cena okoli 200ojrov...če počakaš na kako akcijo in ga ujameš za kakih 150 ojrov ne bi bilo slabo...

krepki ::

Jerry000 je izjavil:

webmaher je izjavil:

namesti Kodija 18 in Netflix addon in imaš rešeno..kaj se boš zafrkaval z brskalniki lepo te prosim :)

Kodi18 + Netflix = slovenski podnapisi?

Na tv ju imam kodi 17.6 in me zanima kako naložiš Netflix na kodi?

meho7 ::

webmaher ::

to ne dela več...v glavnem rabiš obvezno Kodija 18 in netflix addon, ki ga dobiš na uradni Kodijevi strani...

Konlov ::

Koliko imajo kaj SLO podnapisov na netflixu. Če bo gledal prek TV app...

webmaher ::

na Netflixu podnapisov uradno v EX YU jezikih ni... poiščeš jih prek Kodijevih addonov za podnapise...

bastadu ::

Konlov je izjavil:

Koliko imajo kaj SLO podnapisov na netflixu. Če bo gledal prek TV app...

Slo podnapise ima samo ena serija, Gotham ...

Mr.B ::

webmaher je izjavil:

Android TV box a ne poceni kitajski...najboljši in edini, da res dela tako kot mora je Nvidia Shield...težava je cena okoli 200ojrov...če počakaš na kako akcijo in ga ujameš za kakih 150 ojrov ne bi bilo slabo...

fire tv stick 4k, dela za male pare.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Netrunner ::

Se da kje dobiti seznam celotne ponudbe na netflixu in predvsem razlike med državami ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Gatsu ::

webmaher je izjavil:

to ne dela več...v glavnem rabiš obvezno Kodija 18 in netflix addon, ki ga dobiš na uradni Kodijevi strani...



Ja ma to podpira 4K HDR al si pol omejen na FHD ali manj?

webmaher ::

na Sony android tv dela 4k HDR brez problema... tudi Dolby Vision samo moja tv ga nima...

m0LN4r ::

Ima kdo seznam kateri filmi na Netflixu imajo DV oz. HDR+ (ne glede na lokacijo) in kateri imajo se tudi 7.1 zvok ali Atmos? Jaz ne najdem nic konkretnega, vse kar vidim ima obicn 5.1 DD ali DTS.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

PacificBlue ::

m0LN4r je izjavil:

Ima kdo seznam kateri filmi na Netflixu imajo DV oz. HDR+ (ne glede na lokacijo) in kateri imajo se tudi 7.1 zvok ali Atmos? Jaz ne najdem nic konkretnega, vse kar vidim ima obicn 5.1 DD ali DTS.


Za Atmos glej tukaj https://help.netflix.com/en/node/64066. Moraš biti prijavljen, da si lahko ogledaš seznam 4k(hdr+) vsebin.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

bastadu ::

webmaher je izjavil:

na Sony android tv dela 4k HDR brez problema... tudi Dolby Vision samo moja tv ga nima...

Na Netflixu ja, ker ima ustrezno znižan bitrejt, če boš pa hotel predvajati kakšen kvaliteten 4k rip ali kaj podobnega, pa lahko kar pozabiš da boš to predvajal na TVju ...

webmaher ::

imam HTPC...rekord do sedaj je bil nekje 75GB 4k HDR :)

m0LN4r ::

Rip stisnjen na 20GB ??
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

webmaher ::

ne vem kaj misliš... 75GB je letelo direkt prek interneta... nikoli nič nimam na svojem HDju, ker ni nobene potrebe, še posebno sedaj, ko imam poleg Netflixa še HBO GO in je slika povsod odlična :)

m0LN4r ::

Letelo je na bastaduja, kaj tocno misli z ripom. Ce ze kupis 4K Bluray ploscek. Marsikateri rip na travniku je drek od dreka.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bastadu ::

V mislih sem imel ripe 50GB+

omni-vor ::

Mr.B je izjavil:


fire tv stick 4k, dela za male pare.


Sem nov glede tega načina gledanja filmov, a mi lahko prosim samo potrdite, če prav razumem?

Imam eno staro plasmo full HD, ki ima USB vhod in HDMI.
Če bi nabavil ta Fire TV stick 4K, bi lahko s povezavo z wifi, lahko gledal različne VOD, vključno z Netflixom?

A je tukaj še kakšna mesečna naročnina za ta fire tv stick?
Če hočem gledati Netflix preko tega, rabim še samo naročnino pri netflixu?
V tem primeru si potem "obsojen" na slovenski Netflix, ker ga na VPN ne moreš priklopit?

FireSnake ::

Dobil sem zastonj dostop do Netflixa (kolega dal user/geslo).

Presenečen sem nad borno izbiro filmov.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

webmaher ::

res si za Vice, najbolje da si kupiš sam :))
še čudno, da nisi presenečen nad sliko... kar se filmov tiče jih je precej več na HBO Go oz. OD... pa tudi Cinestar na zahtevo jih ma malo manj kot 200... ampak večino si itak že gledal, tako, da to ni zate :)

drvo ::

FireSnake je izjavil:

Dobil sem zastonj dostop do Netflixa (kolega dal user/geslo).

Presenečen sem nad borno izbiro filmov.


Sem zdaj za foro pogledal seznam filmov od a-z in preštel filme na črko A in B in prišel nad 400 filmov. Ne vem od kod pomanjkanje. Normalno pa je, da filmov, ki so še v kinu ali ravno iz kina pa še ni.

Vazelin ::

in koliko od teh 400 je indijskih?

drvo ::

Ne vem, sem samo preštel filme na A in B, če te zanima, izvoli. Pa če jih je recimo 100 indijskih(pa jih ni) jih za prvi črki ostane 300.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Mikrohard ::

Filmov je veliko, serij je še več (kar je zame bistvo Netflixa). Je pa res, da ni veliko znanih filmov, ki so bili pred kratkim v kinu (kot jih je npr nekaj pri HBO). Imajo pa dobre filme/serije lastne produkcije (birdbox, altered carbon, itd). Dejstvo je pač, da ni ponudnika vsebin, ki bi imel "vse" (razen piratska varianta). Večina ponudnikov gre v smer lastne produkcije, ker je tam več denarja. Pri vsem tem je pa treba še pomisliti na to, da Netflix še vedno dela izgubo (tako prekleto drage so avtorske pravice za filme/serije).

M.B. ::

Določene nove filme imaš tudi na Netflixu: Thor:Ragnarok, Kong: Skull Island, xXx: Return of Xander Cage, Lego Batman Movie so vsi 2017, Mowgli in Annihilation sta lanska, Potem je še Arrival, Underworld: Blood Wars, The Great Wall 2016. Nekaj je. Do pred kratkim je bil tudi Guardians of the galaxy 2. Avengerji so tudi bli. Finding dory je bla lani.

Indijskih je manj zadnje cajte se mi zdi. Al pa mi jih ne predlaga več.

Je pa How i met your mother in Family guy po novem na netflixu.
Sem pa tudi sam imel namen gledat Filme na Netflixu pa večinoma gledam serije. Trenutno najbolj, Flash/Arrow/Supergirl/iZombie/Lucifer/Sherlock/Sniffer/Daredevil etc. Potem pa še maš Trollhunters, Archer, Still Game (Škotski sitcom), Fallet (švedski kao NCIS z črnim humorjem), Big mouth, Gravity falls, RIck & Morty, Phineas & Ferb.

Se mi pa zdi da največ časa porabim da najdem nekaj pa dam v My list, pol pa redko iz My Lista gledam.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

shadeX ::

Je pa How i met your mother in Family guy po novem na netflixu.


:OResno?

Bo treba podaljšat. HIMYM moram še enkrat pogledat.. :D

M.B. ::

Od novega leta. Pa Friends so ostali, je blo govora da jih nebo več pa je Netflix dal 100 mio$ pa še bojo vsaj eno leto.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Old Spice ::

Uporablja kdo ExpressVPN za dostop do US vsebin? Ali to deluje? Vidim, da imajo aplikacijo za Android TV-je. Je to kompatibilno z računom narejenim v SI in bo delovalo?

webmaher ::

meni deluje preko Kodija in SmartDNSja...edini problem je brzina...brez zatikanja gre samo 720p ampak je slika še vedno boljša kot na bilokaterem tv kanalu naših ponudnikov...

Old Spice ::

Sprašujem, ker imam android smart TV in bi želel enega ponudnika, ki ponuja dovolj dober spekter vsebin v HD sliki. Sedaj pa ugotavljam:

- interesantnih SI Netflix vsebin je za 1-2 tedna
- US vsebin je 90+% več, ampak US vsebine so dosegljive prek DNS in VPN storitev katere so po večini plačljive, se pravi na naročnino Netflixa še naročnina VPN/DNS
- razne DNS in VPN rešitve zahtevajo dodatno na TV priključen PC, ker ne delujejo na TV-ju hkrati je vprašljiva kvaliteta slike in seveda koliko časa bo taka rešitev še delovala in jo Netflix ne blokira
- HBO OD očitno na Sony TV-ju ne deluje, zopet rabim priključen PC

Ali je sploh kakšna rešitev z eno naročnino, ki ponuja dovolj dober spekter vsebin in HD sliko in deluje na smart TV-ju, brez priklopa dodatnih gadgetov/PCjev?

HappyPills ::

Legalna? Ne.

M.B. ::

Mogoče poglej še če so vsebine interesantne za tebe na Pickbox/Prime video/Cinestar Premiere/Voyo. Vse razen Prime video dela na EONu.(HBO GO tudi deluje na EONu), DNS rešitev mogoče lahko vneseš v router, pa ne rabiš PCja poleg. Pri določenih lahko tudi VPN. EON pa lahko kot app daš na TV, če je podprt.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Gatsu ::

Old Spice je izjavil:

Sprašujem, ker imam android smart TV in bi želel enega ponudnika, ki ponuja dovolj dober spekter vsebin v HD sliki. Sedaj pa ugotavljam:

- interesantnih SI Netflix vsebin je za 1-2 tedna
- US vsebin je 90+% več, ampak US vsebine so dosegljive prek DNS in VPN storitev katere so po večini plačljive, se pravi na naročnino Netflixa še naročnina VPN/DNS
- razne DNS in VPN rešitve zahtevajo dodatno na TV priključen PC, ker ne delujejo na TV-ju hkrati je vprašljiva kvaliteta slike in seveda koliko časa bo taka rešitev še delovala in jo Netflix ne blokira
- HBO OD očitno na Sony TV-ju ne deluje, zopet rabim priključen PC

Ali je sploh kakšna rešitev z eno naročnino, ki ponuja dovolj dober spekter vsebin in HD sliko in deluje na smart TV-ju, brez priklopa dodatnih gadgetov/PCjev?



Kaj so to interesantne SI Netflix vsebine? Ker hude robe je na Netflixu tolk da res ne vem kako specifičen okus moraš imet, da prideš v 2 tednih skoz... Res dobesedno nemogoče.
««
13 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney Plus (Disney+) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6211154 (384) opeter
»

SkyShowtime (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
22028713 (1179) Gregor P
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21131070 (2735) Pithlit
»

Netflix znižal cene v manj razvitih državah, tudi Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14114878 (6409) Gregor P
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25593900 (70453) Tr0n

Več podobnih tem