» »

Netflix

Netflix

««
12 / 24
»»

L1nK ::

Zdi se mi, da sem zadnjič zasledil nekje novico, da naj bi Netflix pripravljal neko večjo spremembo politike licenciranja vsebin izven USA in da naj bi izbor vsebin količinsko postal podoben ne glede na regijo. Ve kdo kaj o tem? Ne najdem več vira.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Inicijator ::

Tudi jaz sem slišal nekaj takega, pa nikjer ne najdem več novice.... ;(

M.B. ::

Glede na to da bo konec z Disneyem. (Pogodba med Disneyem in Netflixom poteče, ker bo Disney odprl svoj streaming) bo mogo nekaj naredit. Izpad Marvella, Pixarja pa Fox studios se bo kr poznal.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

IcyFox ::

Eno vprašanje za tiste, ki imate naš Netflix. Je content kaj omejen glede na našo regijo (torej, ali katerih vsebin ni mogoče gledati) in ali so na voljo slovenski podnapisi?
Hvala

DamijanD ::

Slovenskih podnapisov skoraj ni, content je bogi v primerjavi z USA

webmaher ::

je kje kak aktualni prispevek o tej primerjavi... imam občutek, da je vsebin tudi pri nas zdaj več... za podnapise obstaja rešitev... Kodi na Android TV z Netflix addonom...

Gatsu ::

Netflix Originalse dobimo vse sočasno. Manjka nam pa cel kup licenčne robe predvsem filmov, kar neb smel bit problem, ker so originalsi tisti, zarad katerih mamo netflix. Ravno sem pogledal The Hounting of Hill House in je ena najbolših grozljivk kar sem jih kdaj gledal. trenutno ima 9.1 na imdb.

M.B. ::

Tudi direktno na Netfliz v brskalniku lahko dodaš slo podnapise če jih imaš in ustrezajo filmu. Samo addon rabiš. Glede primerjave filmov, včasih je blo na unogs po državah, kaj ima kdo. Zdaj pa slovenia manjka še zaenkrat. Pogledat morš lahko da je kaj za tebe lahko da ni. Trenutno imamo Friends pa novi star trek, česa v USA nimajo. Sherlock je od BBCja. Archer, ka r nekaj Marvela še zaenkrat. Je pa res da gledam na Netflixu marsikaj kaj drugače nebi. Trenutno gledam neko rusko kriminalko Sniffer, pa neko švedsko črno komedijo serijo pa take stvari. Tudi iz južne koreje sem že kaj gledal pa animeje.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

m0LN4r ::

Meni se zdi, da ce imas tuji Netflix in kupujes/rentas filme na Prime, imas HBO pokrit oz. nimas nic kej takega vec zakaj bi hbo imel sploh.

Kaj pa je razlika med HBO in HBO GO? Za GO mi javi, da je only U.S.?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

modelno1 ::

Narobe gledaš: https://hbogo.si. Ne samo, da je na voljo tudi pri nas, lahko ga vzameš mimo operaterja ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

m0LN4r ::

Pa niso tle regijske frke?

JAz gledam tole: https://www.hbo.com/order HBO NOW
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

leiito ::

Gatsu je izjavil:

Netflix Originalse dobimo vse sočasno. Manjka nam pa cel kup licenčne robe predvsem filmov, kar neb smel bit problem, ker so originalsi tisti, zarad katerih mamo netflix. Ravno sem pogledal The Hounting of Hill House in je ena najbolših grozljivk kar sem jih kdaj gledal. trenutno ima 9.1 na imdb.


Thx za priporočioo, ravno se kregamo kaj bomo gledali in eto, priporočilo in še 9.1 na imdb in še horror.

M.B. ::

Teoretično je HBO GO na voljo obstoječim HBO naročnikom da lahko gledajo tudi ko niso stvari ravno na sporedu. HBO NOW ima identično vsebino vendar je na voljo tudi brez HBO naročnine. Pred kratkim pa se je oboje združlo in to je na voljo v hobogo.si.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Vazelin ::

Evo po par mescih bom verjetno spet obnovil naročnino na netflix za kak mesec:D

shadeX ::

Evo jaz tudi. Prihaja zima in dolgi dnevi, nekaj bo treba delat. Upam da se najde kaj pametnega za gledat.

shadeX je izjavil:

Jaz zadeve tudi nisem podaljšal, nekako se mi zdi da ni dovolj materiala oz. tistega kar bi gledal.

avani ::

Ravno prav. 16.11. se vracajo narcos, ki so sov, ki se ga res ne splaca zamuditi. Tu je trailer:



m0LN4r ::

Hill House je ok prvih 4 epizod (dokler ne razkrijejo par zgodb karakterjev), po tistem pa, navdusenje malo izgine.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

IcyFox ::

A mogoce kdo ve, kje lahko vidim, kaj je in kaj ni na voljo na slovenski strani? Me na sploh zanima glede nekih filmov

Gatsu ::

jao zastonj maš netflix prvi mesec pa kompliciraš ko da jim rabiš dat avans za celo leto...

branimirII ::

Men je pticka povedala, da je to sredstvo za kontrolo uma. Ampak jaz ne verjamem. Gledam netfliks 24 ur na dan in se lepo imam. Pa se zastojn je prvi mesec.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Kaj pa ti njuhaš?

IcyFox ::

A potem lahko preklicem narocnino po prvem mesecu ce ni vsebin, ki jih zelim? Ali moram placati en mesec?

shadeX ::

Lahko prekineš, brez obveznosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

branimirII ::

shadeX je izjavil:

Kaj pa ti njuhaš?

Cisto nic. Je pa res da dolga leta nisem gledal filmov. Nekateri pravijo, da sem se izognil subliminalnim sporocilom. Pa samo zamahnem z roko in se zasmejem. Netflix je zakon. Moram cimvec gledat prvi mesec, da se mi cimbolj izplaca prvi zastojnski mesec. Jaz mislim, da sem ze cist padu noter. Zdaj bi placal dvojno, samo da ostanem notri se naprej.

Zgodovina sprememb…

branimirII ::

shadeX je izjavil:

Lahko prekineš, brez obveznosti.

Enkrat je mojemu prijatlu neznanec na zurki ponudil zastojn drogo prvi mesec. Je rekel da po mesecu lahko prekine. Zdaj placuje temu dilercku vsak mesec. Vem da se ne da primerjat ampak vseen. Tv in nadaljevanke nikoli niso bile droga ali zasvojile ljudi. Netlix je zakon.

Zgodovina sprememb…

DINAMIK ::

A je kakšna luna tudi na Netflixu :))

m0LN4r ::

Ima slovenski netflix opcijo pre-paid sistema? Kot mobitel na kartico?

branimirII je izjavil:

shadeX je izjavil:

Lahko prekineš, brez obveznosti.

Enkrat je mojemu prijatlu neznanec na zurki ponudil zastojn drogo prvi mesec. Je rekel da po mesecu lahko prekine. Zdaj placuje temu dilercku vsak mesec. Vem da se ne da primerjat ampak vseen. Tv in nadaljevanke nikoli niso bile droga ali zasvojile ljudi. Netlix je zakon.

To so nas/te zastrupili ze v casu crnobele RTV.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

M.B. ::

Drugače kot prepaid tak ne moreš gledat. Prvi mesec je trial in je zastonj če odpoveš. Pol ni več Netflixa. Drugače pa plačaš pa lahko en mesec gledaš. Če ne morjo dol potegnit pa ti pošlejo mail BTW ni šlo plačat lahko plačilo zrihtate. Jaz mama na Paypal.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

leiito ::

Prav tako ni ovira, če nimaš kreditne kartice, Revolut, Skrill in podobni ponujajo debitne Vise in Mastercarde, naložiš in porabiš kolikor imaš pač gor, sploh Revolut je praktičen, ker si lahko imetniki appa med sabo pošiljajo denar, praktično za razdelit stroške za kosilo, darila,,,

M.B. ::

Pa pametno je da se odločiš, če sploh rabiš HD. Jaz sem prvi mesec ko sem gledal spreminjal kvaliteto na HD pa UK. Pa nisem vlke razlike opazo. To je blo na 1080 ekranu na Chromu kar pomeni da zaradi DRMja več kot 720HD tak ne moreš gledat. Tako da če hočeš gledat večjo kvaliteto al Netflix app al pa Safari na MacOS al pa Edge na Windows.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

leiito ::

Ne ga biksat, Netflix je, da se gleda ne samo 4K, ampak HDR, po možnosti Dolby Vision.

Jerry000 ::

Če hočeš lepo gledat se vas 4 nabere in plačujete po 3€ vsak in mate vsi 4k :D

M.B. ::

To se seveda splača če imaš 4K in HDR TV. Če imaš pa samo 1080 je pa bedarija več plačevat IMHO. Ker 4K in HDR tako ali tako ne vidiš na ne 4K TVju.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Jerry000 ::

3€ pa res ni velik denar :)

leiito ::

M.B. je izjavil:

To se seveda splača če imaš 4K in HDR TV. Če imaš pa samo 1080 je pa bedarija več plačevat IMHO. Ker 4K in HDR tako ali tako ne vidiš na ne 4K TVju.


Danes praktično ne moreš več kupiti non 4K tivija, niti se ne splača, starega pa tudi ne moreš več imeti, ker je prešvoh in premajhen in z vsemi temi akcijami in obroki si lahko vsak špoga soliden tivi, če ni ravno nezaposlen, ampak v Sloveniji nezaposlenosti trenutno praktično ni. Poleg tega tivi postaja središče naprav, tablice, telefoni, domofoni, kamere.. je vse konektano, še ogledala ne rabimo več.

J.McLane ::

Večji bitrate, ki ga prinese 4k, verjetno tudi vpliva na samo kvaliteto slike, manj kompresije in s tem povezanih artefaktov.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

m0LN4r ::

J.McLane je izjavil:

Večji bitrate, ki ga prinese 4k, verjetno tudi vpliva na samo kvaliteto slike, manj kompresije in s tem povezanih artefaktov.

Res je, 1080p je bistveno bolj kompresiran.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sparkxl ::

Treba je upoštevati tudi oddaljenost od tv, da sploh ločiš med 4k in hd. Jaz ne vidim razlike pri 4m oddaljenosti na 55 tvju. Po podatkih na internetu bi moral bit oddaljen ca 2.5m

m0LN4r ::

Med FHD in 4K Streamom se vidi razlika na 5-6 metrov brez problema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Sparkxl ::

Itak, tudi na 7m na 40" tvju

leiito ::

Zakaj potem ljudje me gledajo na iPadu filmov, pač gledaš s pol metra in je isto kot bi gledal 65" tivi s 3 metrov.

shadeX ::

Jaz gledam na iPadu, sam experience niti približno ni tako dober kot če bi gledal na pravem TV-ju :))

tAhIoN ::

Včeraj so mi namestili Telemachov EON BOX.
Kako se nanj namesti NETFLIX in HBO GO? V google play, ki je dosegljiv na EON boxu, jih ne najde.
Zanimivo, da tudi predvajanje NETFLIXA preko Chromecasta, ki je vgrajen v EON boxu, ne deluje.

OmegaBlue ::

Žal EON box še ni certificiran za netflix, je cela papirna vojna da se to zgodi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

webmaher ::

mal jim teži tako kot jim Srbi in jaz :)
Widevine L1 ima, rabi samo še certifikat od Netflixa oz. škatlo mora Telesmeh ali pa proizvajalec poslat po žegen pa bo :))
Meni je ratalo namestiti samo ene tulifonsko verzijo ampak tam je strimalo samo 480p... tudi Netflix addon tu pogrne...

tAhIoN ::

thx za odgovore..sm že mislu, da sm jest tko smotan:D
se pridružim teženju8-)

scipascapa ::

M.B. ::

@scipascapa: Nič novega. Še vedno dobiš največ izmed vseh servisov, ki so pri nas na voljo IMHO. (Netflix/Pickbox/Hbo GO/Prime/Voyo)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

leiito ::

Žurnal24 je znan po poglobljenih ekonomskih analizah, ne udarijo na prvo, ampak preverijo vire, pojasnijo kontekst, ni čudno, da uživajo tak ugled.

webmaher ::

res poglobljena analiza... še sreča, da imamo toliko kanalov že v osnovni shemi v 4k HDR, tako, da Netflix slikaj se :))
Meni sicer dela tudi ameriški a tekoče le v 720p ampak slika je še vedno velikoooo boljša kot na bilokaterem tv kanalu naših ničvrednih ponudnikov... največja sramota je pa kao Premium HBO, katerega ponudba sicer sploh ni slaba.... slab je njihov odnos in mišljenje da imamo še vedno katodne tvje za katere bi bila njihova SD slika resnično fantastičnaaaa :))
Po mojem mejlu poslanem pred več meseci še vedno niso storili nič...čeprav mi je bilo odgovorjeno, da se nekaj pogajajo s Telesmehom... na moj zadnji zelooo prijazni mejl pa po 2 tednih še ni odgovora.... morda se pa kaj kuha :))
««
12 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney Plus (Disney+) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6211409 (639) opeter
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21132196 (3861) Pithlit
»

Netflix znižal cene v manj razvitih državah, tudi Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14115773 (7304) Gregor P
»

Deljeni Netflix račun (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8814784 (2899) Doew
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25595406 (71959) Tr0n

Več podobnih tem