» »

Netflix

Netflix

««
9 / 24
»»

m0LN4r ::

shadeX je izjavil:

Sam ponudba animejev v Sloveniji je obupna.

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

leiito je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Brez zamere, kakšna specifika trga? Naj ponudijo iste vsebine za isto ceno vsepovsod.


Zato, ker je nabor rezultat pogajanj s studii, ZDA pa primarni trg, v katerega so pripravljeni vložiti več. Ne gre za to, da nas ne marajo, pa ne samo nas, ampak da imajo raje svoje. Enako je na iTunes, kjer filme kupujemo, nekateri naslovi nam sploh niso dostopni, tako kot nekatere aplikacije v App Store ne.

Občutek imam, da imajo nekateri preveč časa, kar običajno pomeni premalo denarja, ker če ti je €12 na mesec preveč denarja in premalo vsebine, kot sem že rekel, zaradi zlate dobe piratstva ste izgubili občutek za vrednost.

Ni stvar v ceni ampak v odnosu. Tisti crap, ki je na Netflixu, je enostavno premalo uporaben, da bi bil zanj pripravljen plačevati karkoli, ampak 12 EUR je res malo. V osnovi velja isto za itunes filmsko ponudbo, ki je crappy, ampak imajo dovolj glasbe, ki me zanima, zato še vedno uporabljam iIdiot naprave.
In če na mesec mečem stran 12 EUR za Netflix, potem pričakujem vsaj to, da sem obravnavan enako kot uporabniki Netflixa v drugih državah, ne pa da dobim še en FuckYou note ko grem v Nemčijo.

PS: Kakšno piratstvo? Nimam piratskih vsebin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

Regijske EU razlike bi naj z 1. aprilom odpravili?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vazelin ::

važno, da so na netflixu vsi deli Sharknadoja:))

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

Regijske EU razlike bi naj z 1. aprilom odpravili?

Torej bom jutri preveril kakšna je ponudba - s povdarkom na filmu, ki ga ob odjavi v Sloveniji nisem mogel gledati, v Nemčiji pa.

leiito ::

zmaugy je izjavil:

leiito je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Brez zamere, kakšna specifika trga? Naj ponudijo iste vsebine za isto ceno vsepovsod.


Zato, ker je nabor rezultat pogajanj s studii, ZDA pa primarni trg, v katerega so pripravljeni vložiti več. Ne gre za to, da nas ne marajo, pa ne samo nas, ampak da imajo raje svoje. Enako je na iTunes, kjer filme kupujemo, nekateri naslovi nam sploh niso dostopni, tako kot nekatere aplikacije v App Store ne.

Občutek imam, da imajo nekateri preveč časa, kar običajno pomeni premalo denarja, ker če ti je €12 na mesec preveč denarja in premalo vsebine, kot sem že rekel, zaradi zlate dobe piratstva ste izgubili občutek za vrednost.

Ni stvar v ceni ampak v odnosu. Tisti crap, ki je na Netflixu, je enostavno premalo uporaben, da bi bil zanj pripravljen plačevati karkoli, ampak 12 EUR je res malo. V osnovi velja isto za itunes filmsko ponudbo, ki je crappy, ampak imajo dovolj glasbe, ki me zanima, zato še vedno uporabljam iIdiot naprave.
In če na mesec mečem stran 12 EUR za Netflix, potem pričakujem vsaj to, da sem obravnavan enako kot uporabniki Netflixa v drugih državah, ne pa da dobim še en FuckYou note ko grem v Nemčijo.

PS: Kakšno piratstvo? Nimam piratskih vsebin.


Ko ljudje rečejo, da ne gre za denar, ampak za odnos, gre v 99% primerov za denar.

Na Netflixu SI je v vsakem trenutku vsaj 50 serij, ki jim lahko rečeš vrhunske in aktualne, po pravilu z več sezonami, sam se imam za relativno izbirčnega gledalca, pa niti približno ne utegnem pogledati vsega, kar bi si želel že od serij, kaj šele filmov, specialov, stand up komedij.

Da ne omenjamo, da je Netflix v tem trenutku edini vir 4K HDR vsebin za majhen denar.

Ampak ej, ljudje volimo s kreditnimi karticami, če Netflix ni dovolj dober in če ne piratiziraš, ti ostane najbrž samo še kupovanje 4K Bluray diskov.

profdoktor ::

Imaš tudi dosti 4K HDR na Amazonu za tiste z bolj plitvimi žepi. :)) Kriza je. Nimajo vsi 12$ na mesec, to dobiš že mlek in kruh za 2 dni. :D

drvo ::

leiito je izjavil:

zmaugy je izjavil:

leiito je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Brez zamere, kakšna specifika trga? Naj ponudijo iste vsebine za isto ceno vsepovsod.


Zato, ker je nabor rezultat pogajanj s studii, ZDA pa primarni trg, v katerega so pripravljeni vložiti več. Ne gre za to, da nas ne marajo, pa ne samo nas, ampak da imajo raje svoje. Enako je na iTunes, kjer filme kupujemo, nekateri naslovi nam sploh niso dostopni, tako kot nekatere aplikacije v App Store ne.

Občutek imam, da imajo nekateri preveč časa, kar običajno pomeni premalo denarja, ker če ti je EUR12 na mesec preveč denarja in premalo vsebine, kot sem že rekel, zaradi zlate dobe piratstva ste izgubili občutek za vrednost.

Ni stvar v ceni ampak v odnosu. Tisti crap, ki je na Netflixu, je enostavno premalo uporaben, da bi bil zanj pripravljen plačevati karkoli, ampak 12 EUR je res malo. V osnovi velja isto za itunes filmsko ponudbo, ki je crappy, ampak imajo dovolj glasbe, ki me zanima, zato še vedno uporabljam iIdiot naprave.
In če na mesec mečem stran 12 EUR za Netflix, potem pričakujem vsaj to, da sem obravnavan enako kot uporabniki Netflixa v drugih državah, ne pa da dobim še en FuckYou note ko grem v Nemčijo.

PS: Kakšno piratstvo? Nimam piratskih vsebin.


Ko ljudje rečejo, da ne gre za denar, ampak za odnos, gre v 99% primerov za denar.

Na Netflixu SI je v vsakem trenutku vsaj 50 serij, ki jim lahko rečeš vrhunske in aktualne, po pravilu z več sezonami, sam se imam za relativno izbirčnega gledalca, pa niti približno ne utegnem pogledati vsega, kar bi si želel že od serij, kaj šele filmov, specialov, stand up komedij.

Da ne omenjamo, da je Netflix v tem trenutku edini vir 4K HDR vsebin za majhen denar.

Ampak ej, ljudje volimo s kreditnimi karticami, če Netflix ni dovolj dober in če ne piratiziraš, ti ostane najbrž samo še kupovanje 4K Bluray diskov.


Točno tako, robe je toliko, da ni teorije, da bi pogledal vse kar je kvalitetno in redno se dodaja nova. Ne vem kje drugje, razen na torrentih, lahko prej prideš do takšne količine kvalitetnih vsebin. Da pa nimamo dostopa do vsebin kot npr. ZDA ali Nemčija pa ni kriv Netflix ampak zakonodaja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

zmaugy ::

leiito je izjavil:

zmaugy je izjavil:

leiito je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Brez zamere, kakšna specifika trga? Naj ponudijo iste vsebine za isto ceno vsepovsod.


Zato, ker je nabor rezultat pogajanj s studii, ZDA pa primarni trg, v katerega so pripravljeni vložiti več. Ne gre za to, da nas ne marajo, pa ne samo nas, ampak da imajo raje svoje. Enako je na iTunes, kjer filme kupujemo, nekateri naslovi nam sploh niso dostopni, tako kot nekatere aplikacije v App Store ne.

Občutek imam, da imajo nekateri preveč časa, kar običajno pomeni premalo denarja, ker če ti je €12 na mesec preveč denarja in premalo vsebine, kot sem že rekel, zaradi zlate dobe piratstva ste izgubili občutek za vrednost.

Ni stvar v ceni ampak v odnosu. Tisti crap, ki je na Netflixu, je enostavno premalo uporaben, da bi bil zanj pripravljen plačevati karkoli, ampak 12 EUR je res malo. V osnovi velja isto za itunes filmsko ponudbo, ki je crappy, ampak imajo dovolj glasbe, ki me zanima, zato še vedno uporabljam iIdiot naprave.
In če na mesec mečem stran 12 EUR za Netflix, potem pričakujem vsaj to, da sem obravnavan enako kot uporabniki Netflixa v drugih državah, ne pa da dobim še en FuckYou note ko grem v Nemčijo.

PS: Kakšno piratstvo? Nimam piratskih vsebin.


Ko ljudje rečejo, da ne gre za denar, ampak za odnos, gre v 99% primerov za denar.

Na Netflixu SI je v vsakem trenutku vsaj 50 serij, ki jim lahko rečeš vrhunske in aktualne, po pravilu z več sezonami, sam se imam za relativno izbirčnega gledalca, pa niti približno ne utegnem pogledati vsega, kar bi si želel že od serij, kaj šele filmov, specialov, stand up komedij.

Da ne omenjamo, da je Netflix v tem trenutku edini vir 4K HDR vsebin za majhen denar.

Ampak ej, ljudje volimo s kreditnimi karticami, če Netflix ni dovolj dober in če ne piratiziraš, ti ostane najbrž samo še kupovanje 4K Bluray diskov.


Večino meni res dobrih filmov, ki so na Netflixu, imam na DVDjih, nekaj na iTunes. Preostanek sem že videl - jih ni tako veliko vsako leto - pravzaprav se mi zdi, da jih je čedalje manj, kar je verjetno povezano s tem, da sem pač videl že veliko filmov in me ne zanimajo predvidljivi in plitvi izdelki. Ne da se mi gledat vsakega dreka, ker mi je škoda časa, zato ne cenim milijona serij, ki se vlečejo kot kurja čreva in jih je Netflix poln. Torej z odsotnostjo tam ničesar ne zamujam in s tem hkrati tudi ne podpiram diskriminatorne obravnave potrošnikov.
Kot rečeno, 12 EUR na mesec ni veliko, ampak za prej opisano in še za prst v oko za povrh je pa točno 12 EUR na mesec preveč.

zmaugy ::

PS: Seveda da je "kriv" Netflix - vsaj delno, saj bi se lahko izpogajal z imetniki avtorskih pravic boljše. Vsekako boljše od Jožeta in Hansa, ker je na dolgi rok zelo močan igralec pri prodaji avtorskih vsebin.
Nekateri se še spomnimo kako je Apple zvijal roke imetnikom avtorskih pravic glasbe in dosegel to, za kar so vsi trdili, da ni mogoče - ceno 1 $ za skladbo.

Seveda dokler bojo EU uporabniki veselo plačevali za diskriminatorno obravnavo in predli od warm&fuzzy feelings, Netflix ne bo imel razlogov za zvijanje rok imetnikom avtorskih pravic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Netrunner ::

Netflix načeloma ni kriv, vendar bi pričakoval od njih da ustrezno prilagodijo cene svoji ponudbi in ne da računajo vsem enako neglede na to kaj dobiš. Nevem ali je zakonodaja kriva ali kaj drugega da so začeli blokirat VPN-je, preko katerih si lahko prišel do vseh vsebin. S tem so izgubili veliko uporabnikov. Če bi bil smartflix še aktualen mi ne bi bilo škoda dati 12€ + kolikor je stal smartflix.

Prvič ko sem testiral netflix sem to naredil preko smartflixa ko še ni bilo VPN blokade. Z ponudbo sem bil zelo zadovoljen saj je bilo precej serij ki sem si jih želel gledati. Ko mi je na smartflixu potekel trial mi je ostal še nekaj časa klasičen netflix kar pa je sledil šok. Več kot 1/2 serij katere sem si želel ogledati ni bilo več, pa še tiste ki so bile so zaostajale za kako sezono ali dve. Hvala vendar ne hvala.

Saj naročnina na tako zadevo ni dosti, vendar če želiš imeti neko dobro izbiro moraš vzeti še nekaj drugega in tretjega ... pa poleg tega je še obvezna RTV naročnina + da ne omenjam jajc od pop TV-ja ki so nam jih vsilili. Na koncu plačuješ lepo cifro na mesec za NET + TV

Sem pa tja bom preveril ponudbo in mogoče se kdaj pridružim, zaenkrat pa ne hvala.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

thramos ::

leiito je izjavil:

Ko ljudje rečejo, da ne gre za denar, ampak za odnos, gre v 99% primerov za denar.

Na Netflixu SI je v vsakem trenutku vsaj 50 serij, ki jim lahko rečeš vrhunske in aktualne, po pravilu z več sezonami, sam se imam za relativno izbirčnega gledalca, pa niti približno ne utegnem pogledati vsega, kar bi si želel že od serij, kaj šele filmov, specialov, stand up komedij.


Podpis pod tole. Ampak velja za serije, aktualnih filmov vsaj pri nas ni.

Ampak novi filmi so razen občasnega prebliska daleč za kvaliteto cele čete serij.

M.B. ::

@zmaugy: Odprava geografskih omejitev digitalnih vsebin pomeni da sedaj v Nemčiji lahko na Netflixu gledaš slovenske vsebine, kar pomeni da tudi v Nemčiji ne moreš nadaljevati gledanja filma. Pozitivna stvar tega je da lahko sedaj v Nemčiji gledaš Voyo, Eon pa rtvslo, slaba pa da tudi če si kdaj res v tujini ne moreš Netflixa tujega gledat. To je pač 1984 Double think. Odprava geografske blokade pomeni manj vsebin. Razumi pač kdo more. Če bi bla EU pametna bi samo rekla vse nove pogodbe s ponudniki pravic se grejo cela EU al pa nič. Pa bi tud večja verjetnost da bi blo več filmov. Ne pa da morš za vsako državo posebej se pogajat. Smo skupna država el ne.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

thramos ::

Ma kupi avto čez mejo, pa boš videl kako zelo smo skupna država.

Po drugi strani odprava geografske blokade pomeni tudi, da če ti Netflix račun uspe odpreti v Nemčiji, boš nemške vsebine lahko spremljal tudi doma.

M.B. ::

Sam imam v My List nekje 20-30 stvari nekaj je serij nekaj pa filmov. Edina stvar, ki jo pa res pogrešam je kaki sitcom za odklopit. (Trollhunters je bil fajn, pa sem ga pogledal, Les beaux malaises, me je tudi nasmejala, Big Mouth tudi, Still game je klasika, Good Place še ni 2. sezone, Lucifer ni 3. pa 2. je zginla ravno med tem ko sem jo gledal, Archer je med sezonami trenutno, Supergirl ni nevemkaj, Santa clarita diet tud ne, Fuller house mogoče 10% epizod je kr ok, iZombie ja fajn, Everything sucks zgleda še kr samo ni sitcom, Rick & Morty in Bojack sta kr depresivna, Kimmy Schmidt je tak tak. Wet hot american summer pa Brooklyn 99 mi humor ne ustreza. IT Crowd, 70s show, Kuromukuro (Anime), Sound of your heart (Korejska), Legend Quest sem že pogledal. Mel bi kaki Will & Grace, Roseanne, Allo Allo, Dharma & Greg. Edini neki sitcom je Friends.

Je pa polno bolj pametne vsebine, (Altered Carbon, Marvell serije, OA, Stranger things, Narcos, Breaking Bad etc., )

Series of Unfortunate events zgleda sicer fajn nareta, samo zgleda bolj depresivna. Je vsaj Shadow Hunters pa Dirk Gently's nazaj da je vsaj nekaj. Expanse pa Shannara Chronicles bi mi moglo bit všeč, pa sem Pri Expanse komaj prvo knjigo prebral, Shannare pa še ne. Crazyhead bo mogoče zanimivo.

Je pa pred spremembo rating algoritma iz zvezdic v + pa - mi vsaj kaj pametnega predlagal, zdaj pa je vse kar predlaga brezveze. Ker isto oceni serije, ki sem jih že gledal pa so mi ble všeč al pa to kar me sploh ne zanima, skratka priporočila so tak random.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Jerry000 ::

profdoktor je izjavil:

Jerry000 na čelu imaš etiketo "Škrtuh".

Aja se res, ker dejmo vec placat ceprav ne uporabljamo veliko. In ce se da manj placat, zakaj, ce lahko vec? Sem pozabil to miselnost, se opravicujem

leiito ::

Mal je ciganarija nategovat Netflix za €5, vsaj za moj okus, da potem sklanjaš glavo in vrtiš z nogo v tla, ko ti pošljejo kak mejl za pojasnilo, ne vem no.

m0LN4r ::

Lahko smo srecni, da sploh imamo dostop do NF v Slo. Vecina folka se vedno raje gleda POP TV (brio) in KANAL A, ker so podnapisi. Polek tega pa so/smo evropejci se dokaj skrti za Mesecno placevanje Mediatek.
Nemci se deloma ze prilajagajo in uporabljajo, ampak ker je recimo tukaj tudi veliko skrt tujcev in nemcev ki ne znajo anglesko, se jim pac to ne dopade zaenkrat.

Drugace pa v krogu mojih sodelavcev se uporablja mesano:
Amazon Prime + Eurosport (Bundesliga) ali Animax itd. vedno bolj popularni Amazon Channels; pretezno izposoja filmov
Maxdome (razsirjen); mesano
SKY HD (zelo razsirjen); GOT recimo en dan pred Amazonom
Rakuten (se zelen, ampak dobra ponudba); mesano
Netflix (bolj za Serije), ponudba Animejev hitro narasca
Google Movies (nenazadnje),
Juke ima po novem samo se muzko,
Pol pa se imas mediateko od Pro7, ARD, ZDF, TV Digital, Live TV+
- Izposoja filmov je tle zelo priljubljena, 5-15eur za Film v dobri kvaliteti, legalno in brez downloadanja.

Zdaj pa, kdaj se bo slovenc navadil, da bi za novo GoT sezono moral placal na amazonu? Itak da je v SLO se vedno piratiziranje Nr.1 - Nacionalka Nr.2 - Satelitsla Nr.3 - Kabelska Nr. 4 - Placljiv IPTV (Amis, Siol, z dodatki ala brio, hd) Nr. 5 in sele zdaj pride Netflix ipd. iz zahoda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

profdoktor ::

Nemci so težki škrtuhi, jap. To noben ne vzame premium Netflix za 12EUR, vsi basic paket za 8EUR in tega si štirje delijo. Potem se kličejo in kregajo kdaj bo kdo gledal. To je ta zmagovalna mentaliteta, ki se obrestuje na dolgi rok. :) Jerry000 to je ta miselnost pravih šampionov, kjer se na dolgi rok dela bonuse. V gostilni pa štirje gorenci naročijo eno malo pivo in štiri kozarce. To je ta miselnost. :)) Ne škrti, šparovn!

Zgodovina sprememb…

M.B. ::

Mediatheko od Pro7 in ostalih, TV NOW se je vsaj še lani dali preko tujega DNSja normalno gledat, ker sem določene oddaje raje preko tega gledal, kot pa da bi čakal 7minutne reklamne bloke, tu jih je blo sicer več ampak so bli 2 minutni, pa si kake 3/4 ure prišparal na 3 urni oddaji.

Zdaj pa ne rabim več ko je EON. Samo predvajaš ko pride začetek bloka sem si bližnjico v Appu naredo samo preskoči 7 minut v 90% pride na konec bloka na nemških kanalih.

Google movies mi je pa izposoja kar draga. Lahko da sem škrtuh ampak 3,90EUR stane kino karta, kjer moraš res do kina it (v torek), ampak je pa platno vlko pa slika dobra pa vse. 9 centov več (3,99EUR) pa stane izposoja SD kvalitete filma. HD je še doplačilo 1EUR. To mi nekak ne gre skupaj. Za 4,20EUR lahko greš v kino še v pon in sredo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Sparkxl ::

Če prav razumem ta stavek v tem članku, bodo sedaj v celi eu vsem dostopne enake vsebine?

The new change also means that Netflix will be able to serve films and TV shows to subscribers without having to obtain licenses for the territories

https://www.theverge.com/2018/4/2/17187...

profdoktor ::

M.B. je izjavil:

Mediatheko od Pro7 in ostalih, TV NOW se je vsaj še lani dali preko tujega DNSja normalno gledat, ker sem določene oddaje raje preko tega gledal, kot pa da bi čakal 7minutne reklamne bloke, tu jih je blo sicer več ampak so bli 2 minutni, pa si kake 3/4 ure prišparal na 3 urni oddaji.

Zdaj pa ne rabim več ko je EON. Samo predvajaš ko pride začetek bloka sem si bližnjico v Appu naredo samo preskoči 7 minut v 90% pride na konec bloka na nemških kanalih.

Google movies mi je pa izposoja kar draga. Lahko da sem škrtuh ampak 3,90EUR stane kino karta, kjer moraš res do kina it (v torek), ampak je pa platno vlko pa slika dobra pa vse. 9 centov več (3,99EUR) pa stane izposoja SD kvalitete filma. HD je še doplačilo 1EUR. To mi nekak ne gre skupaj. Za 4,20EUR lahko greš v kino še v pon in sredo.

Google je slab, ker nima 4K in cena je malce visoka. Imajo pa celo SLO podnapise, kdo bi si mislil. Ko bo 4K HDR bom kupoval, ker je vseeno bolj udobno kot vlačit 60gb.

zmaugy ::

leiito je izjavil:

Mal je ciganarija nategovat Netflix za €5, vsaj za moj okus, da potem sklanjaš glavo in vrtiš z nogo v tla, ko ti pošljejo kak mejl za pojasnilo, ne vem no.

Ko sem ga jaz plačeval veliko mesecev in praktično nikoli uporabljal, jih to ni motilo. Čudno...

leiito ::

Kako pa veš, da jih ni motilo? Morda so imeli na firmi sestanke in se ukvarjali s tvojo problematiko, niso te pa hoteli obremenjevati.

zmaugy ::

:)) No, vseeno so mi vsak mesec zaračunali 12 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Jerry000 ::

leiito je izjavil:

Mal je ciganarija nategovat Netflix za EUR5, vsaj za moj okus, da potem sklanjaš glavo in vrtiš z nogo v tla, ko ti pošljejo kak mejl za pojasnilo, ne vem no.

Ne pošljejo...če pa bodo bom pa nehal uporabljat, se ne bom sekiral.

profdoktor je izjavil:

Nemci so težki škrtuhi, jap. To noben ne vzame premium Netflix za 12EUR, vsi basic paket za 8EUR in tega si štirje delijo. Potem se kličejo in kregajo kdaj bo kdo gledal. To je ta zmagovalna mentaliteta, ki se obrestuje na dolgi rok. :) Jerry000 to je ta miselnost pravih šampionov, kjer se na dolgi rok dela bonuse. V gostilni pa štirje gorenci naročijo eno malo pivo in štiri kozarce. To je ta miselnost. :)) Ne škrti, šparovn!

Ni basic paket ;). Kregat se pa ni treba ker so podprte 4 naprave. Tako da ne govori v meglo. Poleg tega pa mi je čist vseen kaj ti misliš in kakšna je miselnost, nam tko ugaja in bomo še naprej tko uporabljal netflix, ker 12EUR nam ni vreden. Aja, pa presenečen boš da nisem edini ki to počne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Konlov ::

Ma se s temi netflix jesicami pa pridigarji(OMG) matram, na habo pa gomora3...

M.B. ::

@Sparkxl: Saj že v naslovu članka piše. Povsod po EU lahko gledaš domače vsebine. Kar pomeni da zdaj neboš vido v Franciji 33% USA kataloga ampak 10% USA kataloga, ker to vidiš v Sloveniji. Pač EU skrbi za nas.

BTW prva slovanska serija je na Netflixu. Hrvaška Novine (Paper) .
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

leiito ::

Je vredno ogleda? Te Novine hrvaške.

Trailer zgleda obetavno, tip pa rojen za igralca s tem ekspresivnim obrazom, spominja na francoske igralce iz noir filmov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

M.B. ::

Pred dvema letoma je bilo nekaj o seriji na RTVSLO. Baje so hrvaški kritiki navdušeni, primerjajo jo z The Wire, komentarji pod člankom pa niso ravno bili. Serija je pač o balkanskih mutnih poslih.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

leiito ::

Thx.

rezator ::

Gatsu je izjavil:

Lastna produkcija je vsa na Slovenskem Netflixu. Potem imamo kar nekaj tekočih serij ki jih na Ameriškem ni, ker se le te predvajajo na Ameriških TV mrežah - The Blacklisted, Star Trek Discovery, Frontier, DC Legends of Tomarrow itd. Manjkajo pa seveda predvsem licenčne zadeve, saj nas imajo Ameriški studii še vedno za "tretji svet" in jim gre način kako Netflix vse svoje filme lansira globalno blazno na jetra.

Glavna stvar zarad česar se ima Netflix je pa itak lastna produkcija. Te robe je pa ogromno in vedno več. Letos je budget 8 miljard $ :) V produkciji pa je tudi The Witcher serija.


So Poljaki že leta 2002 naredili The Witcher serijo in tudi film. Wiedzmin po polsko. Angleži so ga prevedli The Hexer (ne vem zakaj takšen prevod). Če ima kdo željo gledat.
Some people feel the rain. Others just get wet.

leiito ::

Amazon snema pa (še eno) serijo, ki bo napadla Game of Thrones, sci-fi po knjigi The Three Body Problem, baje 1 bio USD stroškov preden so sploh začeli snemat.
https://www.independent.co.uk/arts-ente...

leiito ::

Btw, za tiste, ki jim je Netflix predrag, ali pa nima dovolj starih serij, Amazon Prime je prvih 6 mesecev €2/mesec in še spoznavni teden zastonj vržejo v paket, dobiš pa, od starejših, Six Feet Under, Sopranos, The Wire itd., od novejših Mr Robot, The Grand Tour in maso drugih. Filmi so bolj mili Jezus, ampak za filme je itak naslov iTunes. Ni pa Dolby Visiona niti Atmosa na Amazonu, upajmo da še pride, ker DV je res dramatično boljša slika, neko tako skoraj 3D kvaliteto dobi, veliko večji korak naprej kot je bil 4K sam po sebi.

Jerry000 ::

leiito je izjavil:

Btw, za tiste, ki jim je Netflix predrag, ali pa nima dovolj starih serij, Amazon Prime je prvih 6 mesecev €2/mesec in še spoznavni teden zastonj vržejo v paket, dobiš pa, od starejših, Six Feet Under, Sopranos, The Wire itd., od novejših Mr Robot, The Grand Tour in maso drugih. Filmi so bolj mili Jezus, ampak za filme je itak naslov iTunes. Ni pa Dolby Visiona niti Atmosa na Amazonu, upajmo da še pride, ker DV je res dramatično boljša slika, neko tako skoraj 3D kvaliteto dobi, veliko večji korak naprej kot je bil 4K sam po sebi.

Luštno, samo serij ne gledam veliko. Bolj filme (max 3 na mesec, če)

profdoktor ::

Vse se da dobiti tudi čisto zastonj iz trackerjev. 4K HDR filmi, 4K HDR serije. Odkar je razbita zaščita za 4K, se ripa na veliko. Je pa bolj komot plačat te servise, če imaš 6€. Ampak vsak nima te sreče. :D

Sparkxl ::

Sem probal hbo go. Prvi vtis obetaven, izberem film, hočem nastavit resolucijo...ne gre. Piše kje kaka resolucija je na voljo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()

leiito ::

Valjda ti sam naštima najvišjo možno resolucijo, vsaj Netflix in Amazon imata tako, ne moreš ti regulirat, verjetno predvidevajo, da hočeš največ, kar ti omogoča tivi in hitrost interneta.

M.B. ::

Na Netflixu lahko nastavljaš v nastavitvah, malo srednje pa visoko, potem pa še točno bitrate v skritih menijih.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

leiito ::

Ah, sori then, ampak zakaj sploh rabiš te nastavitve, valjda sam prilagaja resolucijo in bitrate

shadeX ::

profdoktor je izjavil:

Vse se da dobiti tudi čisto zastonj iz trackerjev. 4K HDR filmi, 4K HDR serije. Odkar je razbita zaščita za 4K, se ripa na veliko. Je pa bolj komot plačat te servise, če imaš 6€. Ampak vsak nima te sreče. :D


Sej se bo skoz dalo dobit iz trackerjev zastonj. Kakor velik pirat izpred 7+ let lahko samo povem, da danes ni variante, da bi se s tem še ukvarjal. Je preveč "dela" in sem se preveč navadil na enostavnost, ki jo storitve tipa Netflix ponujajo.

Pališ TV in maš tam za gledat. 7.99€ na mesec za vse tole je velik joke za to kar lahk gledam. Včasih sem samo za sposojo enega DVD-ja plačal par € danes pa maš celo knjižnico filmov za slabih 10€ na mesec.

Nevem kdo se tu norca dela in ali nas trolajo na veliko s temi cenami. Božiček je pa še daleč.

taja13 ::

Sparkxl je izjavil:

Če prav razumem ta stavek v tem članku, bodo sedaj v celi eu vsem dostopne enake vsebine?

The new change also means that Netflix will be able to serve films and TV shows to subscribers without having to obtain licenses for the territories

https://www.theverge.com/2018/4/2/17187...


pomoje je to mišljeno samo glede lokacije gledanja, bo pa verjetno ponudba še vedno vezana na naročnika

m0LN4r ::

Ja tut 13,90 za 4 naprave 4k in hdr je preklemano poceni.
Pa tut amazon se splaca kak film rentat v UHD. Cene so na zacetku okol 13eur potem pa malo pozneje 5eur

Bo pa v prihodnosti bedno kot pr konzolah ko bodo exklutive na enem in drugem, pa bi rad imel oboje...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

TOP ::

Kako je sedaj z Netflix je kaj več Slo podnapisov,ali pa na Amazonu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

drvo ::

Podnapisov ni, so samo za serijo gotham in en film.

m0LN4r ::

Tist, ki hoce podnapise za neke tretje jezike naj doplaca.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

M.B. ::

hbo go, voyo pa Pickbox imajo slovenske podnapise kolkor jaz vem.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Konlov ::

HBO jih ima, prodane duše naj pa netflix zagovarjajo...

m0LN4r ::

HBO je HBO z netflixom nimata dosti skupnega

Prodane duse so se v soli naucile se vsaj en al dva al celo tri jezike zraven, kak so se lahk tak nizko spustil. Zdaj morjo gledat film in ne podnapise cejt cajt, sment pa tak
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Konlov ::

In morijo one, ki se niso naučili dodatnih jezikov?
««
9 / 24
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disney Plus (Disney+) (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6211308 (538) opeter
»

HBO Max (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21131854 (3519) Pithlit
»

Netflix znižal cene v manj razvitih državah, tudi Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
14115396 (6927) Gregor P
»

Deljeni Netflix račun (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8814712 (2827) Doew
»

Netflix osvojil Slovenijo in svet (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
25594920 (71473) Tr0n

Več podobnih tem