» »

Garancija in baterija. Lahko uveljavljam?

Garancija in baterija. Lahko uveljavljam?

smash ::

Imam htc telefon star 1.5 leta, vzet pri simobilu z vezavo na 2 leti.

Telefon sem rootal že v začetku in naložil že ogromno custom romov, nazadnje ene 2 meseca nazaj.

Telefon polnim vsak dan preko noči.

Zadnji teden sem opazil, da mi se mi je kak dan baterija izpraznila že dopoldan, potem drugi dan spet zdržala cel dan. To se je dogajalo prejšnji teden.

Od včeraj pa moram telefon imeti priklopljen na polnilec, drugače takoj crkne.

Zanima me kaj menite:
1.) ali je lahko problem v bateriji (verjetno)
2.) ali je lahko problem v polnilcu (se je lahko tako pokvaril, da ne da polne moči?)
3.) ali je možno, da je problem v custom romu (sicer je deloval ok zadnja 2 meseca, poleg tega sem v zadnjem tednu izklopil vse wifi, bluetoto, prenose podatkov in ostalo, kar bi lahko jemalo moč bateriji, pa ni blo učinka)

Zanima me tudi, ali simobil zamenja baterijo, če je telefon v garanciji (moram še preveriti ali je eno ali dve leti, ve kdo?).

Ter ali je treba ob uveljavljanju garancije telefon vrniti v prvotnem stanju, torej z originalnim rom-om. Ali to sploh gledajo?

Hvala za info.

lp

domenc ::

Živjo!

Sem bom kar sposodil temo :).

Punca ima telefon Nokia 6710 Navigator, kupljen oktobra 2010 pri Simobilu (torej več kot 1 leto garancije še) in mora polniti telefon vsak dan, ker se ji baterija čisto izprazne (pa je povprečna uporabnica). Meni naprimer mi baterija zdrži povprečno 3-4 dni (imam Nokia N79 2 leti star).

Kako je glede tega za garancijo pri GSM-ih?

Lp Domen

RejZoR ::

Baterije pri večini akumulatorsko napajanih napravah imajo 6 mesecev garancije, v zelo redkih primerih 1 leto. Če je telefon star leto in pol lahko kar pozabiš na uveljavljanje garancije na baterijo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

smash - garancija za baterijo je 1 leto. in ja rom je lahko kriv za batteri drain. probaj naložit stock. drugagče pa ebay.

Domen - koliko je baterija zdržala pri novem telefonu?

domenc ::

@Lakotnik29: enako kot meni sedaj: 3-4 dni

St235 ::

potem je lahko kaj narobe z baterijo, poglej garancjske pgoje kako ima nmokija to urejeno. načeloma je za baterije 1 leto.

smash ::

a se komu sanja kateri stock rom je bil v slovenskih htc magicih..oz kako bi to izvedel

tukaj so originalni romi za ta model...

link

Bobb ::

Imam podobno vprašanje o bateriji mobilnika. Imam 3 mesece star Samsung Galaxy Mini, vzet pri Debitelu. Od začetka je baterija zdržala dva do slabe tri dni. Sedaj ga še manj uporabljam kot prej, nič interneta, cca. 15 minut pogovora dnevno, kakšen sms, malo mp3 ali nič. Baterija drži dan pa pol.

Ali ima kdo Galaxy Mini, da primerjam porabo baterije? Ali naj nesem na servis? Koliko naj bi zdržala baterija?

Hvala za pomoč in LP
Bob

floyd1 ::

Poskusi naložiti "Juice defender". Ta program avtomatsko izklaplja stvari, ki letijo "v prazno" in tako varčuje z baterijo. Pri meni (Galaxy S) zdrži baterija za ca. 1/3 dlje kot prej (čeprav je te primerjave hudo težko delati).

smash ::

probal sel naslednje:

- zamenjati sem probal kar nekaj rom-ov, takih, ki sem jih imel naložene pred letom in za katere sem siguren, da so v redu...tako da sem težavo z rom-i izločil

- dogaja se to, da dam telefon zvečer polnit...vidim da se telefon polni, saj ikona za polnjenje utripa in procenti naraščajo...ponoči se verjetno nekaj zgodi oz. ko se telefon napolni, se nekaj verjetno zgodi...zdaj ali mislite da je kaj z baterijo ali z polnilcem

ko se zbuudim, je telefon prazen, čeprav še vedno priklopljen

saj bi kupil baterijo pa se bojim, da ne bom za brezveze

se komu sanja kaj bi to bilo?

JamesQ ::

Živjo.

@smash: podobno ima ena moja kolegica na ene starejšem touchscreen samsungu. ga da polnit, zjutrja je pa prazen. sedaj ga polni v avtu, ker veliko potuje.

LDŽ

RejZoR ::

Eh ti power saver programi so brezvezni ker neki avtomatično delajo po svoje. Lepo si snameš Widgetsoid programček, in si vržeš na prvo stran kot widget ter si nastaviš najpomembnejše porabnike (WiFi, GPS, 3G, BT itd). Če gori lučka je vklopljeno, če ne si ugasnil zadevo. Vedno vidiš, vedno je na dosegu in deluje po tvojih željah. Nisem nek power user, ki bi skoz drkal telefon in z nadzorom telefona preko Widgetsoid mi HTC Wildfire zdrži tud po 1 teden če res zelo malo kličem. Drugače pa 3-4 dni brez večjih težav tud če se dost igrajčkam z WiFi in kakšno igro. Ampak ko neham WiFi izklopim in je to to.
Pa še lep widget je, ki ga lahko predelaš kakor te je volja.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

smash ::

RejZoR je izjavil:

Eh ti power saver programi so brezvezni ker neki avtomatično delajo po svoje. Lepo si snameš Widgetsoid programček, in si vržeš na prvo stran kot widget ter si nastaviš najpomembnejše porabnike (WiFi, GPS, 3G, BT itd). Če gori lučka je vklopljeno, če ne si ugasnil zadevo. Vedno vidiš, vedno je na dosegu in deluje po tvojih željah. Nisem nek power user, ki bi skoz drkal telefon in z nadzorom telefona preko Widgetsoid mi HTC Wildfire zdrži tud po 1 teden če res zelo malo kličem. Drugače pa 3-4 dni brez večjih težav tud če se dost igrajčkam z WiFi in kakšno igro. Ampak ko neham WiFi izklopim in je to to.
Pa še lep widget je, ki ga lahko predelaš kakor te je volja.


- poznam zadevo, in jo imam kot widget
- če imaš vklopljen gps, še ne pomeni, da je dejansko ON, ker je v uporabi samo takrat, ko ga rabi kakšna aplikacija (sem stestiral in se čas baterija ni prav nič zmanjšal z nonstop vklopljenim gpsom)
- zgornje nima nobene zveze z mojo težavo :)

RejZoR ::

Samo komentiral sem zmanjšanje porabe.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

floyd1 ::

Smash, ko sem jaz menjaval rome kot po tekočem traku se je baterija katastrofalno hitro izpraznila (tudi v 1 popoldnevu). Potem sem pa telefon normalno uporabljal (nisem več flashal novih FW) enih 14 dni in je bilo spet vse OK, baterija je šla nazaj na staro vzdržljivost. Res pa je, da priporočajo po menjavah romov dokaj striktno polnjenje na 100% in potem praznenje do izklopa. Vsaj enih 4x. Jaz sem tako delal in je zdaj OK. Mogoče bi tudi pri normalni uporabi bilo tako, a "ziher je ziher."

smash ::

floyd1 je izjavil:

Smash, ko sem jaz menjaval rome kot po tekočem traku se je baterija katastrofalno hitro izpraznila (tudi v 1 popoldnevu). Potem sem pa telefon normalno uporabljal (nisem več flashal novih FW) enih 14 dni in je bilo spet vse OK, baterija je šla nazaj na staro vzdržljivost. Res pa je, da priporočajo po menjavah romov dokaj striktno polnjenje na 100% in potem praznenje do izklopa. Vsaj enih 4x. Jaz sem tako delal in je zdaj OK. Mogoče bi tudi pri normalni uporabi bilo tako, a "ziher je ziher."


hvala za nasvet..sicer pa sem pred težavami imel rom, ki je deloval ok 2 meseca, potem pa težave kar naenkrat

bolj me zanima, ali se lahko baterija sploh obnaša tako, da se enkrat ne napolni , drugič pa ja..je to sploh možno....rad bi namreč problem lociral ali na baterijo ali na polnilec, d bi pol ustrezno zamenjal, če ne bo druge

Bananovec ::

"Kalibracija" baterije? Vem, da je bila podobna fora za Nexus in Desire, pa tudi na drugih mobilnikih deluje vredu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

smash ::

verjetno je problem v polnilcu, ker če polnim preko usbja na compu, mi nafila ok

St235 ::

okvara polnilca, je vsekakor razlog za uveljavljanje garancije.

slodreamer ::

Zdaj ko imajo telefoni večinoma vgrajene baterije sklepam, da garancija velj za baterijo enako dolgo kot za celo napravo. Me pa zanima, koliko slabše primerjavi z novo napravo mora baterija delovati, da priznajo garancijsko popravilo (menjavo).

St235 ::

Če gre za obrabo, ki nastane kot posledica normalne uporabe potem na to ni garancije.

umexteacher ::

koliko je garancije na baterijo, ki so jo zamenjali po 2,5 letih na servisu sedaj pa je spet zanič, ampak je aparat star 3,5 let in je njihov izgovor da ni več v garanciji (robotski sesalec je imel 3 leta garancije in nikjer ni omenjeno, da je za baterijo kaj krajša garancija)

St235 ::

minimalna zakonska garancija na zamenjan del je eno leto. Če ti niso obljubili več, je to to.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HTC Desire (strani: 1 2 3 452 53 54 55 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2733456872 (199158) Rupa
»

HTC Desire HD (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
18528909 (17267) fishy12
»

HTC Tattoo - Simobil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
24234726 (15881) errhec
»

Dvojedrniki na voljo za mobilne telefone (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5615556 (13742) smash

Več podobnih tem