» »

Vika očitno popu....Lj ima novo županjo

Vika očitno popu....Lj ima novo županjo

«
1
2

dexter_II ::

:)

kaj menite o novi županji?

:)

msmiha ::

Vsaj tak se ne bo nosla po mojem sicer mi je pa tak vseeno za Ljubljano, ker ne živim v njej:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

cekr ::

Južno od Kolpe imajo za ta primer zelo dober pregovor:
"Isto sranje samo drugo pakovanje!", s katerim se zelo strinjam.
Za LJ bi bil potreben popoln prepih. Preveč je stolčkarjev, ki ne delajo nič, samo plače vlečejo. Ne bom rekel, da bi bilo s korenito spremembo kaj drugače, samo vsaj nekaterim bi se malo pokadilo pod ritmi.

dexter_II ::

LDS je torej samo polovično zmagal

si predstavljate da bi še Janezu spodletelo:D

rasta ::

Sej nova županja je iz ZLDS, ki pa je tako ali tako satelitska stranka LDS, tako da ne bo razlike ...

Thomas ::

Cool. ZSMS linija LDSa je zdej oslabljena in Vika Potočnik ne pride v poštev kot nova mandatarka.

Ker zdaj ko bo Drnovšek odšel, taki poskusi bodo. Drnovškovi henčmeni v LDS bi bili na kongresu te stranke pod udarom, če bi se Vika čutila dovolj močno.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

dexter_II ::

rasta poj pravis nekaj takega kot da je LDS samo zamenjal embalazo
na videz je osvezujoca

*me pa zanima kaj je ljudstvo pripravilo da so potem Simčičevo volili, očitno je Vika imela v preteklosti dosti slabe propagande (Mladina, prevozi, financiranja, banka...),Simčičeve pa ne poznajo, pa si pravijo `slabse verjetno ne mre bit!`

Thomas
Vika verjetno ni rekla zadnje, zna pa sigurno pregaziti koga ( spomnimo se kolega Sodržnik-a)

whatson ::

Združeno listje, LDS... "isto sranje drugo pakovanje".

Ljubljana je ostala leva.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

ali3n ::

Vika je v intervjuju dejala: "Zagotovo Ljubljani še ne bom dala miru."

no comment...;(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

iration ::

Res me je sram priznati, ampak na teh županskih volitvah sem volil komunistko, tisto ta drugo, ne vike *#$&%**. Prepričan sem, da je bilo to prvič in zadnjič. Saj ne da je s. kaj boljša, ampak če morajo krasti, naj kradejo še drugi. Žalostno...
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Yohan del Sud ::


Enak razlog. Konjski fris must go! Pa konec. Naredila ni nič, razen pofarbala kolesarske steze, za kar sem ji iskreno hvaležen. To pa je premalo. Vse ostalo smrdi.

Šimšička je isti k..., ampak izbire ni bilo. Ma štiri leta da pokaže jajca... :\

cekr ::

Če bi bil sam volivec v LJ, bi obkrožil kar obe.
;-}}}

Alexius Heristalski ::

Ljubljančani ste imeli carsko izbiro: med gadom in modrasom. Pa, pa, (ali baj, baj) pediatrična klinika, parkirni prostori, ..., ja tudi nogometni štadion!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

ali3n ::

Denar namenjen pediatrični kliniki je že itaq "baj baj".
barabe...;((

Tist o gadu in modrasu se mi pa zdi kar smiselna primerjava...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

iration ::

če po pravici povem je bila moja prva asociacija na rezultate prvega kroga hitler in goebbels: kaj češ imet raje?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Pepo ::

He, he, fantje, pa koga bi radi imeli? Morda Strgarja, ki je bil res edini od desnice ljubljanski zupan? Se spomnete katastrofe iz tistih casov? Ne samo, da je ukinil mestno skupscino, tudi sanjalo se mu ni, zakaj gre v mestu. I tak je bil tudi rezultat njegovega zupanovanja.

Pravzaprav je skoda, da sta se na koncu drug v drugo zaleteli ti dve, kar sposobni punci. Kakorkoli, po brezvezniku Strgarju, hohstaplerju Ruplu, se kar odlocni Viki bomo zdaj poskusili se Danico. Deluje malo bolj milo od Vike, a pravijo, da zna biti kar strup za lenuhe in tatove. Da bi bila le.

Mater je pa zanimivo, kako konservativni smo racunalnicarji! Desnicarji de luxe! Kot da visoka tehnologija vpliva - in to ne ravno v smislu tolerance in razumevanja - na nase mozgancke! Babe dol, levica dol, sredina dol, Bush gor, kot da imamo trdi disk v glavi. Bog nam pomagaj! Bom kar nehal s tistim: tehniko ljudstvu!8-O :\
Tehnika ljudstvu!

Thomas ::

"Težava" z desničarji je ta, da imajo premočne racionalne argumente.

Ko jih (bistri) levičarji tehtajo, počasi drsijo na desno.

Levici ostajajo manj bistri.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DarkSite ::

Sam, da je Vika dol odletela. Upam, da bo Danica kej bolj uredila predvsem z parkingi našo Ljubljano.

:))

Pepo ::

E, moj Tomas, premocne racionalne argumente? Se kaj ubadas s parapsihologijo? Povohas kdaj Zizka? No ja, daj vsaj Kierkegaarda, ki je velik katolik, da ne bos levega Zizka. Morda tudi Heisenberga, ki je velik fizik. In bos ugotovil, da je ratio kaj cudna zadeva in da gre svet naprej tako zaradi levice, kot zaradi desnice, ki je nedvomno spretna kompilatorka levih idej.

Ce sodim po tebi, se desnici slabo pise.
Tehnika ljudstvu!

sketch ::

Hm. Malo me sicer moti, da je Simšičeva zgolj gimnazijsa maturantrka, pa kolikor jaz poznam njeno kariero se ni ravno blesteče izkazala... Ampak upajmo, da se bo v poklicu županje našla. Da ne bo forsirala določenih idej (neprofitna stanovanja) in zanemarjala druge (npr problem s parkiranjem).

lp
s.
Adapt and overcome.

IceIceBaby ::

Malo off topic sicer pa mogoče tut mal butasto vprašanje. Ampak a mi lahko kdo razloži kaj točno je Levica pa kaj dela Desnica itd. Čist tko nasplošno da bom vedu a je Drnovšek lev al desen al "sredinski" ...

DamoskinoS ::

postavis se za govorni odr u parlamentu pa vids leve, desne in sredinske....
seveda hodniki povezujejo le te!!! :D :D :D
Nikoli v tardečo, naredil boš nesrečo!™

Gandalfar ::

kst:

tale vprasalnik ti menda pomaga povedat kje si ti:

http://www.digitalronin.f2s.com/politic...

---

jaz sem ugotovil da sem sredina.. no ja..

Your political compass
Economic Left/Right: -0.12
Authoritarian/Libertarian: 0.77

Pujcek ::

Pepo,

"strici so mi povedali" varianta razmisljanja a ne??

lp

madonch ::

Gandalfar, sem probal ta test in sem ugotovil, da sem left liberterian. Na sredini tega kvadranta. Po pričakovanjih. 8-)

IceIceBaby ::

Your political compass
Economic Left/Right: 5.38
Authoritarian/Libertarian: -3.90

hmmm...ok zdej vem kam spadam na kompasu. Sam še vedno nevem kaj točno pomeni to da sem liberalni desničar :)

Sergio ::

liberalni levičar, zgleda. mi lahko kdo razloži to bolj podrobno? :D

sicer pa, točka na kompasu:

Your political compass
Economic Left/Right: -1.88
Authoritarian/Libertarian: -4.62
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

Economic Left/Right: -0.38
Authoritarian/Libertarian: -4.10

Sims ::

Economic Left/Right: -4.00
Authoritarian/Libertarian: -3.08

Thomas ::

"Neverjetno" blizu centra padem. Rahlo right, rahlo libertaren.

Ampak vprašanja so pa tko tko. Recimo tisto, če misliš, da bo homosexualnost kdaj ozdravljiva.

Če si znanstven pesimist hkrati pa misliš, da homoseksualnost je bolezen, boš rekel da nikoli.

Tudi če misliš da ni bolezen, pa si znanstven optimist, boš rekel isto.

Vsaj 1/3 vprašanj je takih.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

borinho ::

Skor sredina mal na desno, pa zmer sm mislu, da sem levičar(politično):)

Ziga Dolhar ::

Thomas, bi bil tako dober, pa mi razložil (moje :P) rezultate? :]

Hvala :)

Thomas ::

Ja lahko, Ziggga.

Ti si rahlo bolj desen od mene, pustiš pa ljudem precej več svobode.

A se jest motim a je tole sestavljal Matthai?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Glede Vike, ko je zvedla za rezultate se je dobro uro jokala. Pol je pa rekla, da je zgubila zaradi lisic.

No ja, bi reku da so bile lisice še najmanj pomembne :D

Glede tega testa, marsikatero vprašanje je problematično v smislu, da je lahko predstava avtorja ter tistega, ki rešuje, povsem drugačna in je zato odgovor napačno ocenjen. Pa to je itak nasploh problem pri anketah.

Npr. ali je kazen in rehabilitacija enako pomembna?

Nekdo lahko reče ne in ima pri tem v mislih, da je rehabilitacija bolj pomembna, avtor pa misli, da je anketiranec mislil, da je kazen bolj pomembna, in mu prisodi napačno oceno....

So pa tudi vprašanja, kjer ne vidim povezave z ciljem ankete. Npr. glede astrologije, kaj ma to veze z ekonomijo oz. konservativci ali pa liberalci, ne vem.

Ma veze kvečjemu pri anketi, ki bi ugotavljala, koliko so ljudje naivni :D




Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

MadMicka ::

Hja, pa moram še tole zapisat:

Kdaj bo Thomas dobil ustrezen naziv za njegovo rasistično izjavo ? >:D

Trdi, da levici ostajajo manj bistri, bolj bistri pa so na desnici.

To je seveda rasizem, med drugim prepovedan z Ustavo RS in mednarodnimi običaji.

Še glede levice in desnice:

Če ne bi bilo udarne levice v pravem pomenu te besede (na začetku razvoja kapitalizma), potem seveda bi imeli danes tudi v Evropi Indijo, tj. nekaj bogatašev, ki ne vejo kam z denarjem in maso ljudi, ki bi predstavljali brezpravno rajo.

Ni ga bilo in ga ne bo napredka, če je na čelu ena sama opcija brez opozicije.

Toliko Thomasu v premislek.

In čisto na koncu, danes izraza levica in desnica nista več ustrezna. Če že kaj, bi govoril o konservativcih in liberalcih. Katera opicija pa je boljša, pa je odvisno od primera do primera.

Pujcek ::

MadMicka, hja, ce pa ma prou.:D :D :D

aja, en vprasanje: a ce recem da so univerzitetni profesorji pametnejsi od skladiscnikov dobim tud naziv al kako...

Double_J ::

Micka a ti sploh veš, kaj je rasizem?
Pomojem, da res ne veš, ne da se samo hecaš.

Če rečeš, da je določena skupina ljudi neumna si rasist al kako? LOL:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

DavidJ ::

Jst mislim, da so Ljubljančani zamerili Viki gradnjo novega nogometnega stadiona.

:|

Jest vem, da sem. Čeprav nisem Ljubljančan.
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

MadMicka ::

No, Dobule J, morda pa ti ne veš, kaj to rasizem je.

Primeri: (to niso moje trditve, da ne bo kdo reku, da razpihujem narodno, politično ali kako drugo nestrpnost) :)

Hrvati so bolj pametni kot Slovenci, črnci so bolj neumni kot belci, moški so bolj pametni kot ženske, židje so....

Vse to so rasistične izjave, ki širijo nestrpnost napram eni od skupin. V Thomasovem primeru gre pač za politično nestrpnost.

Btw; če bi npr. Dobule J reku kakmu kolegu, da je neumen, pa čeprav bi tak kolega dejansko imel nižji IQ, bi to seveda še vedno bilo kaznivo dejanje..

Drugo pa je, da v življenju 99% tovrstnih izjav preslišmo oz. "požremo".

Double_J ::

Hrvati so bolj pametni kot Slovenci, črnci so bolj neumni kot belci, moški so bolj pametni kot ženske, židje so....


Tole je resnično rasizem, ker ocenjuje ljudi glede na gene, ki jih imajo. Ni pa rasizem reči nekomu, da ni pameten oziroma, da je neumen.

Btw; če bi npr. Dobule J reku kakmu kolegu, da je neumen, pa čeprav bi tak kolega dejansko imel nižji IQ, bi to seveda še vedno bilo kaznivo dejanje..


Jz lahko rečem prijatelju, da ga bom sfaširal ter mu postrelil familijo, ker odžira bivanjski prostor, pa to seveda ni kaznivo dejanje.
A greš stavt?

Double_J ::

Svoboda govora mora biti popolna in prav je tako.

MadMicka ::

Ja, res je, če komu rečeš, da je neumen, ni rasizem, gre pa za KD razžalitve - 169. člen KZ.

Glede te tvoje zadnje izjave pa je tako, da za kaznivo dejanje verjetno ne bi šlo, bi pa prišel morebiti v poštev prekršek zoper javni red in mir.

In še glede svobode govora. Vsaka pravica je omejena z drugo pravico. Torej tudi svoboda govora ima svoje meje. Če koga žališ, se ne moreš izvleči na "svobodo govora".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Ziga Dolhar ::

Hmmmmm. Vprašanjce,

če jaz v šoli zasluženo dobim oceno cvek, pa mi profesor reče, da nič ne znam (pa je to res).

Ampak jaz pač delujem v svetu drugačne matematike in sem zelo užaljen in to dojamem kot rasizem.

?

MadMicka ::

Ziggga, rasizem v nobenem primeru to ni. Ker o rasizmu je govora, če delamo razliko in pri tem razpihujemo nestrpnost na podlagi vere, rase, spola, tudi političnega prepričanja etc.

V tvojem primeru praviloma ne gre za kaznivo dejanje. Razen če bi se iz načina izražanja ali iz drugih okoliščin videlo, da je profesor to storil z namenom zaničevanja (pa čeprav je res, da veš premalo npr. o matematiki).

Zdej, kako vedt, kdaj je šlo za zaničevanja, kdaj pa ne, to se ugotavlja v vsakem primeru posebej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

TheJack ::

Rasizem ima opraviti samo z raso. Ostalo je nestrpnost in šovinizem. V našem primeru nimamo opraviti ne s prvim, ne z drugim, še manj pa s tretjim. Tu gre preprosto le za neumnost in nerazgledanost, povezana z absolutnim prepričanjem v svoj prav (nekakšen fundamentalizem, fanatičnost). To pa seveda ni kaznivo, kvečejmu zelo neprijetno.

Thomas ::

Mici,

Hehe ... če sem rekel, da pametni ljudje spoznavajo, da je Vesolje dokaj prazno alienov, nikakor nisem užalil (zaenkrat še večine) tistih, ki mislijo da alienov mrgoli.

Drug primer.

Večina pametnih še ne ve, koliko je 1024*1024. Počasi pa spoznavajo da je 1048576. Samo pogledajo na kalkulator.

Lahko bi dal tudi napačen primer, kjer bi trdil, da pametni spoznavajo, da Marianski jarek ni najglobja točka morja.

Ampak to nima z žalitvami nič.


:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Tu gre preprosto le za neumnost in nerazgledanost, povezana z absolutnim prepričanjem v svoj prav (nekakšen fundamentalizem, fanatičnost). To pa seveda ni kaznivo, kvečejmu zelo neprijetno.

Tale del:


> Tu gre preprosto le za neumnost in nerazgledanost,


Označujem za napačno diagnozo in nikakor ne za žalitev.

Tale del:

(nekakšen fundamentalizem, fanatičnost)

Fundamentalist in fanatik nima nujno negativnega pomena. Kdo ne bi bil fundamentalist, pri obrambi osnovnih človekovih pravic ali pravil poštevanke?

Še preveč fanatični antifanatiki nismo. A smo?

Sicer se strinjam z zgornjim citatom TheJacka.

:)




Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

TheJack, beseda rasizem se v osnovi res nanša na večvrednost (bele) rase, ampak ta izraz se pogosto uporablja tudi v primeru, ko nekdo izraža večvrednost drugih skupin npr. verskih.

Thomas, očital sem ti eno, primeri, ki jih ti navajaš, so drugo.

Če nekdo trdi da so na politični levici neumni, na desnici pa pametni, je to politična nestrpnost.

Kar je povsem drugo kot: pametni ljudje spoznavajo, da je vesolje prazno alienov.

Namreč v prvem primeru opredeliš skupine in jim prilepiš vrednostno oznako, v drugem primeru pa govoriš nedoločeni množici.

Verjamem pa, da takšne stvari niso enostavne za razumevanje :D

TheJack ::

"Težava" z desničarji je ta, da imajo premočne racionalne argumente.

Ko jih (bistri) levičarji tehtajo, počasi drsijo na desno.


Kdor je tole prebral, bo verjetno razumel tudi moj post. Če pa ne, pa tudi v redu.

Ikarus ::

LDS frontman pa razglaša, da "...izvolitev JD za predsednika države dokazuje, da je volilno telo večinsko racionalno."

Nas boste kaj zaščitili, Drnovškovi volivci?

:-)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Politični kompas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
599132 (6710) D3m
»

Politični kompas (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14818627 (13473) donfilipo
»

So konservativci s predsodki res manj inteligentni? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
13713090 (10425) T-h-o-r
»

Ateisti in levičarji inteligentnejši od konservativcev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7313234 (12025) vasquez
»

Kdo še potrebuje leva politična gibanja? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16610678 (7824) Gavran

Več podobnih tem