» »

Monitor LG M2380DF-PZ kako predvajati DVD in omogočiti GUIDE?

Monitor LG M2380DF-PZ kako predvajati DVD in omogočiti GUIDE?

Joze_K ::

LP,
na LG email sem poslal naslednja vprašanja - pa ne dobil odgovora- a zna kdo pomagati tukaj? Hvala

kupil sem LG monitor M2380DF-PZ. Priznati moram, da sem navdušen nad celoto. Še posebaj pride prav predvajalnik multimedije, saj tako odpade poseben zunanji predvajalnik.

1 ) Zanima pa me naslednje, kar nisem mogel ugotoviti iz navodil, pa tudi sam ne najdem "finte" kako bi to delovalo...

pri predvajanju vsebin DVDja (skopiranega na trdi disk), kjer je v mapi množica VOB fileov, pa IFO, itd... ne vem kako izbrati predvajanje celega diska?
Na računalniku ga zaženeš tako, da izbereš IFO datoteko in BSplayer potem prikaže menuje DVDja in izbiro opcij, ter seveda omogoči predvajanje.
Tukaj pa lahko le zaženem posamezno VOB datoteko.... kar je zelo bedasto, saj nikoli ne veš kateri jezik vsebuje, kateri odsek,... itd... NE MOREM PA ZAGNATI DVDja kot CELOTE

Vejamem, da je to ustrezno rešeno, ampak sam ne morem najdit kako naj zaženem tak DVD - prosim za pomoč!

2) Imamo sprejem DTV - preko DVB-C ponudnika SiOL - optika - kabelska.....
zadeva lepo deluje... ne deluje pa GUIDE.... nikjer nobenega podatka....? Kako to...

Hvala za odgovore...
Jože

kmetek ::

1. POWER DVD / KMPLAYER
2. ne bi vedel, obrni se na SIOL.

NejcSSD ::

Hahh na LG pošleš vprašanja, ki se ne tičejo njih.

Joze_K ::

Hm, niste najboljše razumeli...

monitor ima vgrajen predvajalnik, zunanji disk samo priključiš na USB port in z pilotom izbereš opcijo predvajanje iz USB....

potem ti pokaže vsebino diska, s pilotom se priklikaš do mape, dobiš vsebino,.... pri DVDjih pa je problem, ker je to množica VOB fileov, ne le en file kot pri DivX ali MKV... in pol klikaš Vob po Vob... bedasto...
ker ne najdem kako naj celi DVD predvaja..

še enkrat tu sploh ni računalnika poleg...

hvala

NejcSSD ::

VIDEO_TS.ifo odpreš

Joze_K ::

Hm, ja... tako delam na računalniku in potem deluje...

tukajle na samem monitorju pa ga sploh ne vidiš, saj se v seznamu pojavijo samo VOB filei - ostalih pa ne prikaže in ne moreš "izsiliti" da jih prikaže ???

glupo a ne, saj ne verjamem, da niso tega prečekirali oz. da se jim ni glupo zdelo, da vob po vob zaganjaš.... 8-O

Joze_K ::

dobil sem tale odgovor - s katerega je videti, da ne zna predvajati DVDja kot celote - kar se mi še stalno glupo zdi...
Odgovor:
Predvajanje dvd datotek oz celotne mape je omejeno samo na dvd predvajalnik zato ni možno vseh datotek ki so v dvd mapi predvajati. Potrebno je izbrati posamezne datoteke. Dvd zapis ima določene standarde preko katerih predvajalnik predvaja vse datoteke, oz jih združi.

Velikost trdega diska.
Velikost oz podpora za trdi disk je omejena na 1 TB. DIski večji od tega ne bodo delovali oz jih naprava ne bo prepoznala. Je pa možnost disk velik 2 TB razdeliti na 2x 1TB tako bi pa stvar morala delovati.

Guide pri siol kabelski.
Pri navadni kabelski televiziji guide deluje brezhibno. Pri Siol tv pa se pojavljajo težave ki pa niso povezane s televizijo ampak podatkov za guide ne dobite od operaterja. Za to težavo je najbolje da se obrnete na Siol.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Edini blu-ray predvajalnik z MKV podporo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9019669 (12249) filipc
»

DVD+dodatni podnapisi (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22077106 (19242) CaqKa
»

Izšel VLC 1.0.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
11614927 (9748) MrStein
»

DVD-DIVX

Oddelek: Pomoč in nasveti
71687 (1525) matevzm
»

kako narediti najbolši DivX?

Oddelek: Zvok in slika
241954 (1404) matevzm

Več podobnih tem