» »

kako narediti najbolši DivX?

kako narediti najbolši DivX?

eraserr ::

Moj namen so DivX filmi na 2CD-jih z AC3 zvokom. Za sliko sem do sedaj uporabljal Mpeg2Avi z VKI in rezultati so kar dobri, vendar sem slišal, da je neki MM4 ful dober pa me zanima kako je s tem.

Prosim naj to pove nekdo, ki ma o tem nekoliko pojma, ker tud sam nisem začetnik, samo sem zdele nekoliko časa počival. Rad pa bi naredil res dober film in zahtevnost postopka ni omejitev.

matevzm ::

MM4 pomeni, da sta mesana Fast in Low motion. Po moje sta tenutno najboljsi opciji (obe moras zvok narediti posebej) VirtualDub VKI-MM4 ali pa FairUse. FairUse ima nekaj omejitev, a ce ti ustrezajo, je zelo fin in preprost za uporabo. Samo pocasen je kot zlodej, lahko pa izkoristi SMP, ker dela po defaultu 4 kodiranja naenkrat (potem pa jih na koncu sestavi v eno).

eraserr ::

A je kdo že kaj sprobal m4c?

matevzm ::

Naredil sem Gladiatorja z m4c. To ni tool za najmanjso velikost. Mu pa uspe lepo narediti vcasih. Sicer je Gladiator sam po sebi dober material, tako da je tezko sotii, a meni je za 3CDje film nastal prakticno brez vecjih razlik med DVDjem in Divxom. Sta ene 2 sceni, kjer se vidi, drugace je pa slika super. Samo je pa potem rezultat dolg.
Ima podobno napako kot VirtualDub MM4, vcasih naredi (ce se scena spremnija, predvsem nocne scene z lucmi ipd, kjer je velik kontrast) da je keyframe vsak drug frame.

hanuman ::

Jets sem tud gladiatorja naredu na 2 cdja in sicer je to najboljsi divx kar sem jih do sedaj naredil, saj ne da so drugi slabi samo je pa gladiator skoraj kot dvd. Imam pa en drug vprasanje in sicer imam probleme z starship troopers. Ker je dvd posnet z obeh strani sem skopiral najprej vobe in ifo z ene strani z vobdecom odklenil in obdelal z flaskmpegom. ko pa sem hotel postopek ponoviti z b sideom pa mi je flask zajamral da kao ifo neki ni ok potem sem probal ifo z strani a pa spet nic nisem dosegel. na koncu pa mi je nekako le ratalo ampak n i mi pa zripalo zadnjega voba od 4 z b strani tako da konca filma nimam. Pravzaprav sem potem samo ta zadnji vob 4 spustil skozi flask ampak sedaj nimam podnapisov ker nisem izbral ifo ampak file ker ce izberem ifo kao ni ok. Sej u bistvu sploh nevem ce se tako dela divx ce je dvd posnet na obeh straneh zato prosim kakega profija naj mi malo pojasni where I went wrong. :):)
Quake or be Quaked

eraserr ::

kako pa uporabljaš m4c, ker tist preko plugina in AviUtl-ja mi ne dela. Kakšne nastavitve si uporabu, ker slučajno tud jest Gladiatorja encodiram :)
hvala!

matevzm ::


Na Tsunamiju imajo parametr page. S katerim programom, katerim bitrate in koliko nanese. Samo so vecinoma orientirani na velike cifre, tudi 3 CDje.
Flask je znan bugware, ne sekiraj se, ce ti ne uspe. Jaz sem tudi delal nekoc enega fliperja (=DVD, ki ga moras obrniti na sredi) s Flaskom, samo nisem rabil podnapisov in sem delal po vobu. Meni tako ali tako v 3/4 primerov ni vzel IFOja.
m4c sem jaz uporabljal z DVD2AVI(+vfapi), nato resize v VirtualDubu (ker AviUtil ne more prebaviti slike nad 504 visine, ena taka cifra, pa VirtualDub resize je bojda boljsi. Nato frameserver v VirtualDubu, pa opres v Aviutilu, nastavis m4c in gre. Je nekaj omejitev. Prav je, da ne mores imeti Fast Motion, ker (bojda) m4c narobe klice handler. Dela v glavnem samo Low Motion, pa se to ne cisto vsem. Drugi problem so parametri. Loterija. Vejetno najvecji problem m4cja. Se ne spomnim, mislim da sem pustil default, samo obcutljivost sem spustil iz nic na 4. Poglej na Doom9 za priporocene stevilke, ce bos rabil.
Gladiator je na koncu pristal na 3CDjih na Low Motion 2000 (vse akcijske sceen so fantasticne, mnozica je razlocna.. krasen DVD, se pozna na kvaliteti DivXa). Resolucijo sem dal na 720x405 (pazi se takih stevilk, m4c se v 90% primerov usuje, sem kasneje ugotovil. daj mu 408, ki je deljiv z 8, pa dela). Ce naredim pavzo, ko je boj v areni, se ne vidi kaj dosti napak. Ce imas zraven DVD, se vidi razlika, drugace pa ne in sploh za 0,1 s ne bos opazil. Recimo zmanjka bitratea za Russelov skok, ko Ralpha porine in padeta na tla, cez pa leti noz. Pa ko gospo prereze malce kasneje, tam na pavzi vidis razliko. Koncna velikost je bila na tesno na 3 CDje s 128 zvokom. Naredil sem se 640x? v 6000, pa je padlo cez 2.1G brez zvoka, no go. Jaz sem dodal se podnapise, pa uvodni navigacijski meni (chapter selection etc.). In ker tudi MicroDVD ne prebavi 3 CDjev, jaz pa tako ali tako kopiram vse na disk, ker mi tece bolj gladko in ni ropota drivea, sem naredil self extractable rar. :) Mi je vsec metoda. Samo kliknem, pomelje, vrze na disk in vrtim.

Jinxy ::

Meni se zdi film dajat na 3CD-je cist brezveze. Ze ce je film na dveh CD-jih, je mal zoprno, ampak trije!?

Tuki bi se mogl pogovarjat o tem, kaksne nastavitve so potrebne, da spravis film na en CD :)

eraserr ::

matevzm: hvala za obširno poročilo!

zdej ga grem pa brat :D

hanuman ::

mene pa zanima ce kdo ve zakaj mi flask pravi there was a problem while parsing ifo file.

Najprej skopiram na hd vobe +jnihov ifo potem decodiram v vobdecu in na koncu hocem vse to obdelat v flaskmpegu pol mi pa ta prjav there was a problem while parsing a ifo file. A kdo kej ve o tem. Z dvdjem ni nic narobe pa tudi dosti filmov sem ze naredu sam tokrat pa mi tole jamra.
Any sugestions?
Quake or be Quaked

eraserr ::

matevzm: nisem najboje razumel, kako si to podajal med programi?
najprej DVD2AVI potem VirtualDub in na koncu AviUtl, ok, razumem vrstni red, samo ne vem, kako se zadeve med seboj povezuje. A to v DVD2AVI-ju že kaj encodiraš, a samo kakšen project narediš, ki ga potem importaš v VirtualDubu? in tako naprej v AviUtl.

kakor bi jaz po logiki rekel, bi moral vsi programi do AviUtl-ja samo nek projekt oblikovat, encodiral bi pa na koncu samo AviUtl.

Kako je s tem in kako vse skupaj prenašaš med temi programi?

Hvala!

matevzm ::

V DVD2AVI posnames projekt. Odpres ta projekt v VFAPI programcku in ga konvertiras v avi. To je potem kratek (do 20M) AVI, v katerem je cel DVD. Zadaj se pozene DVD2AVI, ki ti da zeljeno slikico. V VirtualDubu enkrat registriras frame server (pise v navodilih, rabis da razumejo vsi programi frameserver format VirtualDuba). Nalozis avi, uporabis filtre in pozenes frame server. Nato datoteko, ki jo da frame server, odpres v AviUtilu, in tam se ti pojavi nato DVD, obdelan po tvojih zeljah. Samo se preveris nastavitve, da ne bo kaj pokvaril. Lahko se s sliderjem vozis in pogledas, kako izagleda DVD pred kodiranjem, a je isto kot v VirtualDubu. Nato pozenes m4c.

Tavher ::

A bi mi lahko kdo zaupal s katerim programom bi lahko odrezal recimo zadnjih 8min AVI file-a in kje ga bi bilo možno dobiti.
Se najlepše zahvaljujem

matevzm ::

Za rezanje je primeren VirtualDub. Freeware, najdes ga lahko (skoraj) povsod na internetu.

eraserr ::

matevzm:

skapiral sem večino stvari samo tole me še zanima:

- za kakšno resolucijo se odločit? Nekaj si pisal o 504 in 508, samo to je verjetno z črnimi robovi. Jaz sem resizal na 720x312 in mislim, da je slika v pravem razmerju.

- kako določit kompresijo, po defaultu je 3000, kako pa jo približno izračunat, a je vsak kaklulator dobr a ne?

matevzm ::

Ne vem za resolucijo sedajle, ga nimam doma. Drugace pa gre takole: pozenes vstrip in ti pove, kaksen je razmerje voba. Recimo 16:9Kar pomeni, da moras v tako razmerje pretvoriti filmi in ga nato obrezati.
Default kompresija je lahko karkoli, to je samo zacetna vrednost, zapisana v registryju. Lahko si jo popravis (v Tsunami packu imas util za to).
Odvisno je od tega kar rabis. Vec ko je pikic (sirinaxz visina) vecji bos rabil bitrate. Ce je DVD zanic kvalitete, malce vec, drugace male manj. Jaz po mojih izkusnjah grem nekako takole (vse LM): 1200 za normalen film, 1800 kar dobra kvaliteta na splosno, 2400 nima skoraj nobenih problemov nikjer. Izjeme so akcijske scene in scene z veliko detajli. Ce hoces da so te scene brez napake v fullscreen, vcasih tudi 3000 ni dovolj. 4500 pa mi obicajno lepo dela. Tega je obicajno v filmu samo nekaj sekund, a se pojavi. Scene, ki se jih spomnim, da so bile zahtevne: streljanje na taxi v Petem elementu, pogovor v pisarni v Sedem, zacetek na mostu v Three to Tango.
Seveda so ljudje, ki pravijo, da pretiravam.. :))

eraserr ::

Verjetno imajo tisti ljudje včasih prav :D

Sicer pa taki bitrate-i za filme niso uporabni, ker preveč zasede ampak sam za kakšne trailerje.

A ti si to kar vse iz enega dela naredu in potem zraral pa da ti razdeli na par filov določene velikosti? Dokaj pametno, samo prej moraš na disk naložit ;(

Kar sem testiral(na 1500 do 3000) se res skoraj ne opazi a je dvd al je divx, tko da najbrž, da trenutno ni boljšga ko m4c? Ali pač je?

matevzm ::

Za 2 CDja pridejo tudi taki bitrate. Odvisno od filma. Ce je 2.35 in recimo bolj temen, je sploh brez tezav.
Dokler sem pes sestavljal, sem delal 1200 z mesanico ostalega po potrebi. Pa se da spraviti na 2 CDja, samo moras delati kompromise.
m4c je bolj za kvaliteto kot velikost. Kar pri ceni danasnjih CDjev morebiti ni vec tako kriticno.
Jaz tako ali tako kopiram vse na disk. Je 115 preglasen za predvajanje direktno. Pa se zdi se mi, da prej pride do skakanja slike. Zato vedno kopiram na disk. Zato mi je za rar cisto vseeno.
Jaz sem zadnje case zacel uporabljati FairUse. Zadeva ima nekaj omejitev, a je fina. Ima dober VKI, dobro premiksa, bolj kot bi jaz lahko brez tedna casa. Zadeva je pocasna, a naredi lepo. Poskusi. Kar dobro drzi kvaliteto na doloceni velikosti. Bolj kot bi jaz lahko. Ker ima vec encodingov in jih kontrolira za kvaliteto, lahko naredi boljse kot VirtualDub MM4. Ce bo nekoliko hitrejsa in imela se zvok, bo to naslednji Flask (po popularnosti mislim).

BlackHole ::

Matevz, zanima me kakšno grafično imaš, katere driverje in ker predvajalnik. Jaz imam Geforce2 MX in 634 detonatorje. Imam tudi Pioneerja 115 (res je malo glasen za filme gledat) in bom zdaj tudi vsak film gleda z diska. Zadnjič sem gledal Mission to Mars, vendar mi je skoz cel film slika skakala, kot bi izpuščalo slike, vendar samo v načinu CLONE. Če gledam samo na monitorju laufa gladko, pa tudi iz DVD-ja mi v CLONE načinu lepo laufa. Zanima, če si imel podobne težave oz. kako bi jih odpravil. Enako se dogaja tako v WinDVD kot PowerDVD (najnovejša). Pa še to, kako WINDVD-ju poveš, da bi rad film z diska gledal v DVD mode?

matevzm ::

Jaz imam ATIja z nekimi beta-beta driverji (za razliko od obicajnih ATI driverjev, ki so samo beta >:D). Ne vem, zakaj ti skace. Poglej film, ce je mogoce narejen na 29.97 fps. Tisti zgledajo malce trzajoce na PALu (ki je 50Hz in ne 60, koikor nanese NTSC), samo to je konstatno nekoliko negladka slika. Ce ti prav resno trzne, potem mora biti hec drugje. Poskusi se z drugim playerjem.
WinDVDju poves, da imas DVD na drugi crki. Nekje v properties zamenjas. Samo DVDji ne gredo lepo z diska. Gredo, a samo do polovice. Ne vem, ali ima WinDVD naslavlanje po blokih in ko pride drugi layer na DVDju, si na disku pecen. Pojma nimam, v glavnem na dvoslojnih DVDjih ne mores gledati druge polovice z diska. Gre pa bojda s Cinemasterjem.

Horhe ::

Hmm jz bi sam uprasal kako iz v MPEG v AVI spravm ?
a ma kdo kaksen programcek al pa nasvet ?
Hvala
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

eraserr ::

Jaz mam za predvajanje divx-ov kar Teaca 24x Cd in je dokaj tih, da bi pa gledov filme v Pioneerju 104, pa ne gre sploh, ker ropota kot vrtalka :D

Ja sem že prej zasledil FairUse, samo eden od problemov je, ker moraš met DVD, da ga presnameš na disk, jaz pa sem imel samo vobe, zato ga nisem mogel sprobat, se mi pa zdi da je kar uredu.

markoj: Jaz mam GF 2 MX pa durona na 900, pa mi divx-i tekoče laufajo povsod, s cd-ja ali z diska, za predvajanje pa uporabljam MicroDVD (ki v bistvu laufa na osnovi Media Playerja)

Horhe: za encodiranje MPEG-a v avi je toliko programov. Njabolj trotlziher je FlaskMpeg, samo se ga jaz že od vsega začetka izogibam, ker je ??? ne vem kva ampak preveč počasen za kvaliteto, ki jo izvrže.
Drugač pa sem precej uporabljal Mpeg2Avi, ki je pomoje najhitrejši, samo je fino, če maš kakšen GUI zanj.

Obstaja še malo morje drugih, ki so bolj ali manj zapleteni. Za obdelavo avija pa ni boljšega kot VirtualDub ali pa AviUtl.

Če se ti ne sanja preveč si preberi kakšen guide na(kjer dobiš tudi vse programe):
go.to/doom9
ali pa
www.divx-digest.com

BlackHole ::

Erasser, ja ampak jaz nisem mislil divx filmov ampak DVD oz VOB file. Kot sem že napisal iz DVD-doma mi filni lepo laufajo iz diska mi pa ta film (edini ki sem ga probal) ni laufal gladko v CLONE načinu.

eraserr ::

aja ti si mislil tako, da špilas kao dvd z diska in da uporablja menije pa ostalo sranje, aje to možno v PowerDVD-ju, a samo v drugih?

matevzm ::

PowerDVD zna igrati samo vobe, z diska DVD kot DVD pa samo WinDVD in Cinemaster (mogoce se kaksen lep player, ne vem).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rip zvoka z DVDja + zdruzitev zvoka in slike

Oddelek: Zvok in slika
181517 (1350) zile
»

DVD ripper!

Oddelek: Programska oprema
141552 (1352) Mr.B
»

Divx Encoding: SBC vs. m4c

Oddelek: Zvok in slika
7870 (747) eraserr
»

Problemi z DivX filmom ..

Oddelek: Zvok in slika
252117 (1765) Bobnar
»

DVD Rippanje

Oddelek: Programska oprema
101813 (1689) Justy

Več podobnih tem