» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
16 / 17
»»

knuspi ::

Seveda, kaj pa drugega. ;)

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old

Genij!! Uspelo prit v Ubuntu 2D, ki sicer kaže samo nautilus.

Icematxyz ::

Kako misliš samo Nautilus? Terminal lahko odpreš in dostop do interneta imaš?

Če je temu tako sva na na konju in imaš do 10 minut časa, da se odločiš sledeče:

1.) Katero jedro boš uporabljal s pae ali brez.
2.) Kateri gonilnik za grafiko ali odprto kodni ali lastniški.

Če te slučajno čaka kakšna družba za pohajkovanje pa sporoči, da boš tam čez 15 minut.

knuspi ::

Namesto Ubuntu 2D je samo nautilus (file, edit...). Terminal in povezavo imam, sem preklopu na Gnome. SItuacija je identična oni, ki sem jo v tej temi opisal 24.2.2012.
1.) Če bi natanko vedel v čem je razlika, bi se morda celo lahko odločil. Očitno uporablja(m) pae. Ko si rekel da se je "eksperimentiralo" - vedno instaliram vse linux-image iz updatov. Zdi se mi, da se to uvršča med neumnosti?
2. Proprietary, kot do zdaj.

Icematxyz ::

Vnesi sledeče štiri ukaze v terminal:

sudo apt-get remove linux-generic linux-image-generic linux-headers-generic
sudo apt-get install linux-generic-pae linux-headers-generic-pae
sudo apt-get remove --purge fglrx*
sudo apt-get install fglrx-updates fglrx-amdcccle-updates


1.) Odslej se bo posodabljalo le pae jedro.
2.) Izbral sem "post-release update" AMD lastniški gonilnik.

Po tem postopku znova zaženi računalnik in vse bi naj delovalo, kot mora. Pod Dodatni gonilniki pusti zaenkrat pri miru vse, če bo vse delovalo dobro in če bo slučajno želel Ubuntu Tweak v prihodnosti odstraniti karkoli povezanega z AMD lastniškim gonilnikom mu to seveda prepreči!

Zgodovina sprememb…

knuspi ::

Ok, bom probal. Post release mi sicer naceloma ne dela. Bom vidli. Vsekakor pa ti najlepsa hvala za pomoc. Klanjam se in ti dolgujem vsaj en pir.

Icematxyz ::

Post release mi sicer naceloma ne dela.


V tem primeru pa spremeni to vrstico:

sudo apt-get install fglrx-updates fglrx-amdcccle-updates

V to:

sudo apt-get install fglrx fglrx-amdcccle

Ker si omenjal fglrx-updates v navezi z Ubuntu Tweak sem mislil, da uporabljaš "post-release update", drugače bi kar predlagal privzeto opcijo. Se pravi:

sudo apt-get remove linux-generic linux-image-generic linux-headers-generic
sudo apt-get install linux-generic-pae linux-headers-generic-pae
sudo apt-get remove --purge fglrx*
sudo apt-get install fglrx fglrx-amdcccle


In ponoven zagon računalnika in menim, da bo do Ubuntu 12.04 zadeva delovala dobro. Potem pa tako seveda sveža namestitev in pet let mir.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Breaking News



:(



Captain



RoBot



QuadBot



QuadBot



QuadBot



Generators



Dome



Dome



Sci Fi













:)



Mango & StoryBoards (PDF)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Kiborg ::

A kdo ve zakaj bi flash filmčki štekali? HTML5 dela super, flash 11.2.202.228 pa mi pogosto šteka. Preprosto povedano filmi izgledajo kot da je premalo slikic. V win deluje zadeva bolje. Verjetno se ne da nastaviti da gledam samo z HTML5? Drugo vprašanje je pa tole. Želel sem namestiti RockBox http://www.rockbox.org in ga ne morem. Sistem mi ne dovoli da bi nastavil dovoli izvajanje datoteke kot programa, kar je verjetno potrebno nastaviti da lahko program zaženem in namestim.

smoke ::

Kiborg, če maš v mislih youtube, potem www.youtube.com/html5 :)

Icematxyz ::

HTML5 dela super


Ah, pogosto to slišim zadnje čase, preizkusi Flash-Aid, če bo kaj drugače. Morda je zadeva povezana s kakšnim GPU pospeševanjem in je povezana torej s grafično kartico.

Želel sem namestiti RockBox http://www.rockbox.org in ga ne morem. Sistem mi ne dovoli da bi nastavil dovoli izvajanje datoteke kot programa, kar je verjetno potrebno nastaviti da lahko program zaženem in namestim.


Moral boš biti bolj specifičen, namreč če te prav razumem RockBox aplikacijo snameš in od-arhiviraš in jo brez težav poženeš? Vsaj pri meni je to tako.

Icematxyz ::

LibCDR s podporo vsem 32-bit CorelDraw formatom, od verzije 6 do 16.

CorelDraw X6



LibO Draw različica 3.6



SVG Izvoz V Inkscape



The best in the FOSS world!

Hipno sporočanje, kot orodje za sodelovanje:



IM sodelovanje

Vse te zanimive reči je pa nekako treba prenesti v gibljive sličice, če jih želimo deliti z drugimi:

Kazam Screencaster



Test Now

In pa pri tem seveda ne smemo niti pozabiti na zabavo:



Trine 2 For Linux Now Available

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:

HTML5 dela super


Ah, pogosto to slišim zadnje čase, preizkusi Flash-Aid, če bo kaj drugače. Morda je zadeva povezana s kakšnim GPU pospeševanjem in je povezana torej s grafično kartico.

No vsaj težavo ko se mi nekateri filmčki niso prikazovali, če jih je bilo več embeddanih na strani je rešena. Na žalost še vedno preskakuje, sicer mnogo manj in skoraj ni več moteče, a če gledaš se še vedno opazi. Hvala za pomoč.

Želel sem namestiti RockBox http://www.rockbox.org in ga ne morem. Sistem mi ne dovoli da bi nastavil dovoli izvajanje datoteke kot programa, kar je verjetno potrebno nastaviti da lahko program zaženem in namestim.


Moral boš biti bolj specifičen, namreč če te prav razumem RockBox aplikacijo snameš in od-arhiviraš in jo brez težav poženeš? Vsaj pri meni je to tako.

Lahko jo lepo potegnem dol, razširim na disk, ne morem pa je zagnati... Ne morem označiti dovoli izvajanje te datoteke kot programa, kljukica takoj sama izgine. No sem še enkrat sedajle poizkusil in na moje veliko presenečenje sedaj lahko označim in potem tudi zaženem program, to je zelo nenavadno saj včeraj na noben način nisem mogel dati kljukice pri dovoli izvajanje datoteke kot programa. Morda je to zato ker sem datoteko obnovil iz smeti in Ubuntu misli da ni iz interneta, saj naj bi preprečeval zagon izvršljivih datotek prenešenih z interneta?

Icematxyz ::

Sem izbrisal aplikacijo in jo obnovil in ne opažam težave, ampak saj niti ni tako zelo pomembno. Se pravi sedaj deluje?

Kiborg ::

Ja sedaj deluje. Flash mi pa še vedno malo nagaja a mislim da je bolje. Predvsem porabi Firefox sedaj manj rama kar je res presenetljivo.

Icematxyz ::

Dokler tako Ubuntu OS, kot spletni brskalnik deluje odzivno se s porabo sistemskega pomnilnika ne obremenjuj, ker ni nič narobe.

Skratka lepo, da je stanje boljše in tudi da RockBox deluje.

Icematxyz ::



The Linux Foundation & OMG

Xnoise 0.2.0



Xnoise & WebUpd8

Sphere Icons



Sphere Icons



Gnome Look & Home



Joaquim Rocha & Skeltrack & Vibes

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Icematxyz ()

Kiborg ::

In flash spet laga kot nor, na vsakih 5 sekund se upočasni. Imam 64 bitni sistem, če je to pomembno. Verzija Flasha pa je 11,2,202,221, flash aid je nameščen, čeprav je na začetku zgledalo, da bo pomagal posnetki še vedno lagajo. Zanimivo da je zvok OK.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

arjan_t ::

si poskusil izklopiti strojno pospeševanje?

http://www.macromedia.com/support/docum...

Kiborg ::

Če izklopim strojno pospeševanje ni nič boljše. Še vedno šteka. Dodatek: Vedno se pol še nekaj spomnim ko oddam sporočilo. :) flash imam sedaj nameščeno verzijo 11,2,202,228 kar ni rešilo problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

dzinks63 ::

Imel sem podoben primer. Pri instaliranem 64bitnem kubuntu mi je flash trokiral na polno, ko sem namestil 32 bitno različico, pa dela kot namazano. Procesor je bil intel P4 640 , je bil kriv procesor ali kaj drugega?

Icematxyz ::

@Kiborg

Katero grafično kartico imaš?

Kiborg ::

Nvidia GeForce 8800 GT

Icematxyz ::

Kaj vrne sledeč ukaz:

cat /var/log/Xorg.0.log | grep "PCI E"

In ukaz:

cat /etc/adobe/mms.cfg

Kiborg ::

cat /var/log/Xorg.0.log | grep "PCI E"
vrne
[ 19.657] (II) NVIDIA(0): Detected PCI Express Link width: 16X

cat /etc/adobe/mms.cfg

pa
OverrideGPUValidation=true

W win7 delujejo filmi tako HTML5 kot Flash super. V Ubuntuju pa oboji močno štekajo, slika se ustavi približno vsakih 5 sekund.

Icematxyz ::

1.) Vpiši v terminal ukaz:

sudo apt-get install libvdpau1

2.) Pod Dodatni gonilniki preveri, če je nameščen priporočen zaprto kodni gonilnik za grafiko.
3.) V Flash-Aid poženi "wizard mode" -> Beta -> naj odstrani vse najdeno -> omogoči vse -> poženi ...

Po tem postopku preveri:

gksudo gedit /etc/adobe/mms.cfg

Če se nahajata vrstici:

OverrideGPUValidation=1
EnableLinuxHWVideoDecode=1


Če se ne ju dodaj ročno in shrani (OverrideGPUValidation sicer nisem prepričan, da še v Flash 11 kaj naredi, ampak poskusi vseeno tako). Verjetno bi zadostoval ponoven zagon spletnega brskalnika, ampak če si kaj počel še s gonilnikom znova zaženi računalnik.

Preveri stanje. S takšnimi nastavitvami bi moral rezultat biti dober, če pa ne bo pa najverjetneje ne bo, dokler Nvida ali Adobe ne odpravita težave, ki se pojavi na tvoji strojni opremi.

Kiborg ::

Torej naredil sem vse po navodilih.
Gonilniki so priporočeni.
Pri gksudo gedit /etc/adobe/mms.cfg sem dobil:
OverrideGPUValidation=true
EnableLinuxHWVideoDecode=1


Tako, da je sedaj vse nastavljeno kot naj bi bilo. Bom videl kako sedaj deluje.
Hm, sedaj mi flash preprosto ne deluje piše, da ga nimam nameščenega? Ali ga morem ponovno namestiti iz repozitorijev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

Icematxyz ::

Hm. Izvedi še enkrat točko 3 in znova zaženi spletni brskalnik.

Kiborg ::

Flash preprosto noče več delati, piše da ni nameščen. Čeprav sem izvedel tretjo točko.

Icematxyz ::

Zgleda, da se je Adobe ravno sedaj odločil zamenjati datoteko na strežniku in bo verjetno trajalo nekaj časa, da se ustrezno posodobi tudi Flash-Aid dodatek. Poskusi torej opcijo Adobe Stable v "wizard mode" vse ostalo pa, kot sem opisal višje, ostane enako!

Kiborg ::

Isto, zanimivo da je težava povsem enaka če gledam Flash ali pa HTML5.

Kiborg ::

Ker je bil problem še vedno prisoten sem naredil sledeče šel sem v zasebno brskanje, da je zaprlo vse zavihke. Tam so vsaj na prvi pogled posnetki delali tekoče zato sem se vrnil nazaj v normalen način in preveril stanje tu. Posnetki so tudi v normalnem načinu pri večih odprtih zavihkih delali brez težav (vsaj za enkrat).

Icematxyz ::

Da, če ne bodo te nastavitve zalegle se bolj ali manj lahko čaka na novejšo različico Flash predvajalnika. Lokalni video pa se predvaja tekoče?

Kiborg ::

To so DVD-ji Dvx in podobno? Ja stvari ki so na disku delujejo tekoče in brez problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kiborg ()

Icematxyz ::

Da, morda bi kakšna specifična nastavitev na tvoji strojni opremi zalegla, ampak v splošnem je to to.

1.) Če je težava v Flash predvajalniku, kar tudi najverjetneje je, bo obstajala tako dolgo, dokler je Adobe ne odpravi. Trenutno stanje je takšno, da Adobe več ne odpravlja hroščev, razen varnostnih, za "standalone" Flash predvajalnik za Linux uporabnike razen za tistega, vgrajenega v Google Chrome.

2.) Kombinacija Ubuntu 12.04 + tvoja strojna oprema + lastniški gonilnik za Nvidia kartico + "standalone" Flash predvajalnik bo morda delovala bolje/slabše.

Te možnosti imaš trenutno na voljo pod Linux glede Flash video vsebin na spletu.

xandros ::

Na ekranu mi je od enega dialog boxa ostal kvadrat 3x3cm, ki se ga ne morem znebiti(ostane vedno na ekranu), niti z /etc/init.d/gdm restart.

Kako se lahko znebim tega kvadrat brez restarta masine?

Icematxyz ::

Če uporabljaš GDM uporabljaš prirejeno različico Ubuntu. Torej boš najprej moral povedati kaj več o tem. Potem pride na vrsto namizno okolje in katera aplikacija + morda slika... in seveda več podatkov.

xandros ::

Xubuntu 11.10
Namizno okolje, ne vem tocno, verjetno gnome classic (kako to zvem)
Aplikacija, v vseh aplikacijah, tudi na cistem namizju je kvadrat.
Printanje iz chromium , od tam je nastal kvadrat.

Icematxyz ::

1.) Uporablja se Xubuntu 11.10.
2.) Težava je ponovljiva in jo sproži dialog ta tiskanje v Chromium.

Težava se pojavi tudi v drugih programih ali jo sproži le dialog za tiskanje v Chromium?

Namizno okolje, ne vem tocno, verjetno gnome classic (kako to zvem)


Če uporabljaš "stock" Xubuntu je namizno okolje Xfce. Še odgovor na vprašanji:

1.) Si naknadno nameščal Compiz?
2.) Kaj vrne sledeč ukaz:

xfconf-query --channel=xfwm4 --property=/general/use_compositing

Zgodovina sprememb…

xandros ::

1.da
2.nikoli se ni to zgodilo, sem restartal racunalnik, in nisem vec mogel tega ponoviti

compiz, ne vem
2. vrne false

Icematxyz ::

Compiz verjetno torej nimaš nameščen in privzet "compositor" je torej izključen, torej to ni imelo vpliva na težavo.

Se pravi je prišlo do te težave samo enkrat in Xubuntu 11.10 uporabljaš že nekaj časa in po ponovnem zagonu računalnika se težava več ne pojavi? Če je temu tako, se sam ne bi z zadevo preveč obremenjeval, ker je malo verjetno, da se bo ponovila.

Icematxyz ::

@Kiborg

Glede Flash, če še tega nisi preizkusil, seveda preizkusi še "očitno"! Namreč vidim, da se je predlagala/preizkusila le opcija, kjer se seveda predvideva, da vse deluje dobro.

Flash predvajalnik torej imaš nameščen in vpiši v terminal:

gksudo gedit /etc/adobe/mms.cfg

In vnesi le to vrstico, shrani in znova zaženi spletni brskalnik:

EnableLinuxHWVideoDecode=0

Kiborg ::

@Icematxyz Se opravičujem ker sem rabil tako zelo dolgo za odgovor. Bil sem polno zaposlen in preprosto nisem utegnil odgovoriti. Torej, naredil sem kot si rekel vrstica je obstajala pisalo je pa tole
EnableLinuxHWVideoDecode=1 in sem dal na koncu 0. Na prvi pogled sedaj filmi delujejo kot bi morali, a zagotovo bom vedel šele konec tedna ko bom imel dovolj časa da zadevo resnično dobro preizkusim. Najlepša hvala vsem predvsem Icematxyz-u za vso pomoč! Zelo počasi odkrivam skrivnosti Linuxa. Šele danes sem recimo ugotovil da je F3 instant Total comander. 8-)

Rias Gremory ::

Wow, tale F3 je pa res uporaben.
Hvala!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Kiborg ::

Icematxyz je izjavil:

@Kiborg

Glede Flash, če še tega nisi preizkusil, seveda preizkusi še "očitno"! Namreč vidim, da se je predlagala/preizkusila le opcija, kjer se seveda predvideva, da vse deluje dobro.

Flash predvajalnik torej imaš nameščen in vpiši v terminal:

gksudo gedit /etc/adobe/mms.cfg

In vnesi le to vrstico, shrani in znova zaženi spletni brskalnik:

EnableLinuxHWVideoDecode=0


Hja nič ne pomaga. Zasledil sem da naj bi bila težava v gonilnikih. Imam verzijo 280.13, menda naj bi bila zadeva odpravljena v V 285.05 in v V 295.40? Kdaj bo nadgradnja gonilnikov za Ubuntu? Moram nadgraditi ročno?

Icematxyz ::

Šele danes sem recimo ugotovil da je F3 instant Total comander. 8-)


Res je, uporabna zadeva.

Hja nič ne pomaga. Zasledil sem da naj bi bila težava v gonilnikih. Imam verzijo 280.13, menda naj bi bila zadeva odpravljena v V 285.05 in v V 295.40? Kdaj bo nadgradnja gonilnikov za Ubuntu? Moram nadgraditi ročno?


Moje mnenje je v tem primeru, kot sem tudi napisal že višje:

2.) Kombinacija Ubuntu 12.04 + tvoja strojna oprema + lastniški gonilnik za Nvidia kartico + "standalone" Flash predvajalnik bo morda delovala bolje/slabše.


Torej, ko bo na voljo Ubuntu 12.04:

1.) Nova namestitev Ubuntu 12.04.
2.) Posodobiš Ubuntu + ponoven zagon.
3.) Dodatni gonilniki in namestiš priporočen gonilnik za Nvidia + ponoven zagon.
4.) Namestiš paket:

sudo apt-get install ubuntu-restricted-extras

Potem pa se bomo naprej pogovarjali.

Iatromantis ::

Kaj je F3? JavaFX Script ali Fallout 3? Ali še nekaj tretjega?

Icematxyz ::

Je omenjeno na povezavi, ki si jo podal. Skratka prav vsak, ki to ugotovi do vključno s "dnem April 26 2012" dobi brezplačno Ubuntu 12.04, @LinksysOne in @Kiborg nažalost v tej nagradni igri ne moreta sodelovati, tolažilna nagrada je pa Ubuntu 12.04!

Silck ::

Iatromantis je izjavil:

Kaj je F3? JavaFX Script ali Fallout 3? Ali še nekaj tretjega?



Poglej na tipkovnico.
Lp

Icematxyz ::

@Slick si je prislužil brezplačno različico Ubuntu 12.04 in prepričan sem, da bo tudi uporabnik @Iatromantis pri tem početju uspel!

poweroff ::

V Nautilusu pritisni F3. Pa potem še enkrat.
sudo poweroff
««
16 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194222542 (157676) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433154 (24183) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435554 (28697) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981166613 (139260) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725635 (22868) MrStein

Več podobnih tem