» »

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10

««
8 / 17
»»

Icematxyz ::

Glede VLC in PulseAudio podpore pa se je že v prejšnji temi razčistilo, da VLC ne deluje dobro s PulseAudio, ker pride do zamika zvoka in da tega ne bodo reševali pred različico VLC 1.1.12.

Do takrat uporabljaš VLC tako:

VLC pred 1.1.12 in PulseAudio podpora

Ker bo kmalu preko rednih posodobitev na voljo VLC 1.1.12 to najverjetneje ne bo več potrebno. Se pravi težava se je/bo odpravila v VLC!

BigWhale ::

PulseAudio je ze tolk casa prisoten, da bi ga VLC lahko ze zdavnaj podprl tako kot treba.

Icematxyz ::

@dunda

4. Če odprem okno (recimo Gnome-commander), je njegova menujska vrstica prestavljena povsem zgoraj v desktopu in je ni v zgornji vrstici okna. Kdo si je to izmislil?


Zdaj, ko si videl, kako to deluje morda še navodila, kako to povrniti na star način upravljanja na tem področju in potem primerjaj:

 Prej

Prej



 Potem

Potem



Navodila

OpenMediaVault je na Debian temelječa NAS rešitev s poudarkom na enostavni uporabi, administracija se vrši preko spletnega vmesnika. Po dveh letih razvoja je na voljo OpenMediaVault 0.2.



X.Org GPU Hot-Plugging by David Airlie:



First Phase Of X.Org GPU Hot-Plugging Works

Še nekaj zanimivih povezav:

-The Qt Project goes live
-Google and Adobe support the W3C
-Izbira predstavlja uporabniku težave (Car Edition)

kanzyani ::

Sam sem končno nadgradil iz verzije 10.04 na 11.10 in sem zadovoljen. Deluje vse, grafične gonilnike uporabljam kar odprtokodne, ker delujejo zadovoljivo. Sem pa v soboto prvič preizkusil gnome shell in sem kar bolj navdušen kot nad unity lupino. Pri delu z več okni je bilo moje delo v unity zelo počasno. Preklapljanje med okni z alt+teb je izredno počasno, in tudi nikoli nisem prepričan na katerem oknu se nahajam. Pri shellu pa teh težav nimam.

Eno vprašanje glede shella... kako video na vimeo/youtube daš na full screen, brez da se vidi zgornja vrstica?

Highlag ::

Ena stvar, ki me mogoče bolj moti kot audio in barve v filmih je slabo delovanje menija zaznamkov v Firefoxu. Imam precejšnjo zbirko zaznamkov, ki se v večih podmapah raztegnejo na dolžino, ki je večja od višine ekrana. (Pač laptop) Zgodi se to, da spodnjih zaznamkov sploh ne vidim ali izberem, ker se menu z zaznamki avtomatsko zapelje v zgornjo pozicijo. Lahko se s tipkami premikam navzdol, vendar ko preneham s premikanjem zadeva zleze nazaj gor. Zakaj nebi vedel. Na oknih deluje brez problema.

Pri vsem tem je FF tudi grozno neodziven. Nič jasno.
Never trust a computer you can't throw out a window

Pesimist ::

Včeraj sem moral ubuntu 11.10 dol vrečti. Zadeva totalno nestabilna. Rastarti kar random in nakoncu se vmesnik popačlo do neuglednosti, in nič več pomagalo.

Zdaj pa dovol tega.

Obstaja še kakšni drugi bol stabilni distro z gnome 3 kot to uber sranje od ubunta?

dokler vmesnik zgleda isto mi je vseeno kaj je spodaj. I guess Fedora 15 bo nasledni poskus in opensuse.
high release frequency (similar to Ubuntu, but Ubuntu is very buggy and unstable as compared to Fedora).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

technolog ::

Priporočajo debian in linux mint. Sta iz iste skupine distrov kot ubuntu.

Drugače se pa meni dopade arch.

poweroff ::

Icematxyz je izjavil:

Prej bo verjetno prav prišla v ne tako oddaljeni prihodnosti "varnostna kopija" na nivoju datotečnega sistema, ki jo boš lahko izdelal na enostaven način in v primeru, ki se ti je dogodil ob nadgradnji se izvede obnovitev prejšnjega stanja. Tu menim, da obstaja velik potencial!

Da, nekaj takega kot Restore Point v Winsih. To v bistvu že obstaja - etckeeper
sudo poweroff

Pesimist ::

kaj ta ubuntu ima šebvedno unity in ne gnome3?

Pesimist ::

se komu sanja zakaj mi ga restarta tolko. vsej stabilnost 11.04 bi rabo, čepran tudi ni blistela.

BigWhale ::

Pesimist je izjavil:

se komu sanja zakaj mi ga restarta tolko. vsej stabilnost 11.04 bi rabo, čepran tudi ni blistela.


Kako restarta? A kr samo od sebe? Meni ga na kar nekaj instalacijah ni se nikoli. Tudi zmrznil ni od Alpha-2 verzije naprej ne.

Pesimist ::

kr sam od sebe ja. Mislim da sem nekaj na facebuku al gmailu se pogovarjal po chatu in bam. Restart. To je bil zadni crazy restart ki je likvidiral kompletno uporabnost desktopa kaderega sem od jutra in do cca 18te ure uporabljal. Vmes je tu pa tam friznilo vse kompletno, vendar ne tak hudo ko na koncu, ker ga je popačlo v nulo.
Zdaj nazadne se vse kaj imam na namizju, ikone in pdfji z črno napisano. Kot da je drugi skin gor dalo, ter tudi menuji so cudni. Huda nestabilnost.

drugace bo pa 12.04 LTS komaj? Sem mislo da bo ze ta!!

opcije ki mi ostanejo so, probati fedoro 15 z gnome3 ali uporabljati ubuntu 11.04.

Vsekakor bom seenrkat probal 11.10 v četrtek. Do takrat bom pa še prevero druge distroje. Gre se mi za vmesnik. Nujno bi moral isti ali zelo podobni ostat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

@kanzyani

Eno vprašanje glede shella... kako video na vimeo/youtube daš na full screen, brez da se vidi zgornja vrstica?


Sem preizkusil in na YouTube težave nisem imel na Vimeo pa je bila razlika ali sem pritisnil gumb na video predvajalniku ali zagnal video celozaslonsko s pomočjo desnega klika -> celozaslonsko nisem se pa poglabljaj zakaj je temu tako.

@Highlag

Sem skušal to preveriti pa ne vem točno za kaj gre, če misliš na orodno vrstico zaznamkov, ki vsebuje več zaznamkov in map in se za to na desni strani razširi v izbirnik, ki je daljši od višine zaslona?

Tukaj se sam lahko pomikam s smernimi puščicami in ne opažam, da bi se po prenehanju pomikanja s smernimi puščicami navzdol izbirnik pomaknil samodejno na vrh.

@Pesimist

Sam ne opažam zaenkrat takšnih težav, ampak če si bil z Ubuntu 11.04 bolj zadovoljen, kot si z Ubuntu 11.10 uporabljaj Ubuntu 11.04. Če misliš pod uporabniški vmesnik na Unity lupino potem zaenkrat druge izbire nimaš. Če pa misliš na namizno okolje in programe, ki jih uporabljaš potem pa pride v poštev vsaka distribucija, ki ima Gnome 2 / Gnome 3 namizno okolje.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Movie Scope in development:

Pesimist ::

nekje sem prebral da je baje to kriv novi kernel in da bi bilo mozno starega iz 10.04 uporablat v 11.10. Je to res?

si pa lih pripravlam multiboot usb key z različnimi gnome3 in ubuntu verzijami, da bom testiro v četrtek. Problem je samo da testiranje ene lahko traja po več ur. Na srečo je vsej 11.10 prone k pogostim crashom.

edit: bom si kar dans usb live z presistent file system naredo pa jutri tak testiro čez dan
edit> fedora y gnome 3 se mi kr dopade. moti me le da firefox ima gromoyansko vlki space. Anywaz pomoje bo ok alternativa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BigWhale ::

Pesimist je izjavil:

kr sam od sebe ja. Mislim da sem nekaj na facebuku al gmailu se pogovarjal po chatu in bam. Restart. To je bil zadni crazy restart ki je likvidiral kompletno uporabnost desktopa kaderega sem od jutra in do cca 18te ure uporabljal. Vmes je tu pa tam friznilo vse kompletno, vendar ne tak hudo ko na koncu, ker ga je popačlo v nulo.
Zdaj nazadne se vse kaj imam na namizju, ikone in pdfji z črno napisano. Kot da je drugi skin gor dalo, ter tudi menuji so cudni. Huda nestabilnost.


To je en problem z HWjem. Ali je kaj narobe s kaksnim driverjem ali pa imas pokvarjen HW.

Pesimist ::

bom vido jutri ko bom live usb poganjal 8 ur. V četrtek pa se memtest in disk test izvedo.
Pa vse prerelease updejte instaliro ce druga nebom najšo. Trenutno imam samo VLC iz prerelease packega. Zdaj tudi delam na laptopu in zaenkrat še ni crašno.

xandros ::

Imam dve vprasanji:

1.xubuntu: imam dva monitorja, in oba mi kaze isto sliko
Tako, da ocitno graficna daje dva izhoda.
Rad bi pa imel podaljsani ekran, in nimam moznosti kje kaj obkljukat.
Verjetno ve kdo kaksno rocno metodo, spreminjanje kaksnih .conf-ov, da bi imel drugi ekran levo od prvega.

2.imam eno txt datoteko,v kateri so šumniki
ko z vi odprem, mi napise converted, in potem vidim neke manjse'9a'vecje kode.
Ce pa odprem v kaksnem editorju (recimo sublime) pa mi kr pokaze š, torej nekako konvertira.
Rad bi z sed pretvoril š v s in dal v drugo datoteko.
Kako to narediti?

Pesimist ::

opažam da sem se narobe lotil linuxa. Jaz sem vse stavil na prijazno okolje, moral bi pa očitno na stabilnost sistema. Vendar takrat sem imel tudi linux za bolj stabilne kot windowse. Naja..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

BigWhale ::

Pesimist je izjavil:

opažam da sem se narobe lotil linuxa. Jaz sem vse stavil na prijazno okolje, moral bi pa očitno na stabilnost sistema. Vendar takrat sem imel tudi linux za bolj stabilne kot windowse. Naja..


Nihce ne dvomi, da zate Ubuntu ni nestabilen. Si se pa precej narobe lotil svojega tarnanja in opisovanja tezav. Tisti, ki kaj vemo o tem ti pa kaj dosti ne moremo pomagati.

amigo_no1 ::

BigWhale je izjavil:

Pesimist je izjavil:

kr sam od sebe ja. Mislim da sem nekaj na facebuku al gmailu se pogovarjal po chatu in bam. Restart. To je bil zadni crazy restart ki je likvidiral kompletno uporabnost desktopa kaderega sem od jutra in do cca 18te ure uporabljal. Vmes je tu pa tam friznilo vse kompletno, vendar ne tak hudo ko na koncu, ker ga je popačlo v nulo.
Zdaj nazadne se vse kaj imam na namizju, ikone in pdfji z črno napisano. Kot da je drugi skin gor dalo, ter tudi menuji so cudni. Huda nestabilnost.


To je en problem z HWjem. Ali je kaj narobe s kaksnim driverjem ali pa imas pokvarjen HW.

Mislil da mu je prejšna verzija 10 lts delala bp.
Po drugi strani bi bilo pametno izvedeti njegovo HW konfiguracijo, če ima kaj navito&softmodano&preflahsano&whatever, je kaj prčkal po biosu (-> ga da na default nastaitve za začetek), ali je naredil clean install ali nadgradnjo iz v10, lahko bi tudi preveril če mu winsi (xp,7) delujejo bp ali so tudi prisotni restarti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Pesimist ::

clean install in prejsna verzija 11.04 delala brez crashov in restartov. Edino skype pa puleaudijo sta znala jebati, ampak to je druga zgodba.

plata je ta http://www.msi.com/product/mb/K9N-Neo-V...
procesor X2 3800+ in nič navito.
2giga rama in nek 80gb stari disk.

Z izločanjem napake se bom pa komaj v četrtek lahko resno okvarjal. Jutri bom sprobal le če live usb verzija tudi crašha al ne in če se ventilator na procesorju vrti. Bi pač bil hell of a coincident, da je ravno zdaj crkno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

@Pesimist

nekje sem prebral da je baje to kriv novi kernel in da bi bilo mozno starega iz 10.04 uporablat v 11.10. Je to res?


Na spletu se da prebrati marsikaj da.

Trenutno imam samo VLC iz prerelease packega.


Da, ampak sedaj izključi ta programski vir.

@xandros

V Ubuntu (Gnome) bi za prvo stvar uporabil namenski GUI za drugo pa Gedit.

V drugem namiznem okolju, če nima namenskega GUI orodja imaš več možnosti. Na primer uporabi prirejen xorg.conf (man xorg.conf) za sed (man sed). Google resnično vrne mnogo rezultatov na to temo!

Pesimist ::

Kateri tool se v ubuntu uporablja ya neki temeljiti hard drive check?

amigo_no1 ::

fsck

poweroff ::

Pesimist: Disk Utility, ki ti zna pogledat SMART data. Jaz sem tako pred odpovedjo ujel že dva diska v službi...

Kar se tiče mojih težav... Upgradal sem na 11.10. Zunanji monitor/projektor sedaj dela zelo v redu, ko sem pa pognal Libre Office prezentacijo (treba je bilo nastaviti kateri je presentation monitor...) in potem izklopil zunanji VGA, je meni nič, tebi nič crknila sledilna ploščica na prenosniku. Ko priklopim zunanjo miško pa deluje. WTF???

Je pa še ena bolj zoprna reč. Ko zaženem Terminal (Ctrl-Alt-T ali iz Launcherja) in potem čez poženem kakšno drugo okno (npr. Firefox), lahko z Alt-F4 vidim vse odprte programe RAZEN terminala! Do terminala potem pridem le, če minimiziram FF okno (oziroma vse programe).

Reč je posebej zoprna, ker v klasičnem Gnomu si imel spodaj vrstico z odprtimi programi, tukaj pa dejansko ne moreš videti kaj vse imaš odprto...

A je to kakšna odkrita sovražnost do terminala v Linuxu ali kaj???
sudo poweroff

Pesimist ::

Fora je da ni štartalo več brez da sem errore ignoriral oz F1 stiskal na začetku in izpisalo Drive error al nekaj takega. To je lahko tudi posledica od šteker vun nazadnje ker mi je dopizdlo, pa se je mogoce bios resetiral. Anyway iz USBja je vredu delalo, tako da sem seenkrat poskuso namestiti in tokrat dovolil da ubuntu sam disk preparticionira in ne več tak kot sem mel z 11.04. Računalnik štarta ok, če ignorira ta smart error al kaj koli je.

Zaenrkat je vse vredu. Crašnilo ni in friznilo še nič. Dan še pa je dolgi.

Jutri bom pa verjetno naredo low level format diska kaz z Samsungo toolsi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Zvezdica27 ::

Matthai: super+w (na istem namizju) oziroma super+a (na kateremkoli namizju) dela OK in pokaže terminal?

zz

Pesimist ::

Prvi bug se je ze pojavo z pulse audio in no sound at all. Ko sem Webkamero not ftakno I guess. Ampak to znam zaj popravit.

Pesimist ::

Kaj pa je to neka fora v libreoffice. Črna pisava zgleda kot siva. Samo če naredim bold zgleda črno.

Drugače še pa vedno stabilni sistem zaenrkat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

rejven ::

hvala za tole "global menu" foro Icematxyz. Kdor si je to spomnu si zasluži posebno nagrado za debilnost, čeprav je v konkurenci tistega, ki pravi, da "minimize" s klikom na ikono v panelu ni potreben češ, da že imamo minimize knof...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

Zvezdica27 ::

Pesimist:

To da v Openoffice ali LO črna ni črna ampak siva je od nekdaj (odkar jaz uporabljam Oopenoffice oz. zdaj LO). Pač označi in daj črno. Jaz če printam ne vidim razlike.

To ni bug, to je feature ;)

zz

Pesimist ::

ja super pol, vendar se mi zdi da je zaj v 11.10 se bol sivo kot v 11.04. Zaj je ze res teško brat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

poweroff ::

Jaz imam pa še en večji problem. Thunderbird mi javlja, da certifikat od MozillaMessaging.com ni veljaven, oz. da ga ni mogoče preveriti iz neznanih razlogov.

Zadeva izgleda takole:
 Fake certifikat v TB?

Fake certifikat v TB?



 VsebinA TEGA certifikata

VsebinA TEGA certifikata



Tole je TXT vsebina certifikata:
http://pspp.kiberpipa.org/mozillamessag...

TB uporabljam za branje pošte (IMAPs in POP3s), imam pa še nameščen dodatek Lightening za koledar na Yahooju. Da bi se zavestno priklapljal na Mizillamesaging pa ne vem.

Kakšna ideja kaj je narobe? Če certifikat pogledam v Firefoxu mi javi, da je OK...
sudo poweroff

poweroff ::

Še eno vprašanje... kako nastavit Launcher, recimo vrstni red ikon na njem, ali pa velikost ikon (če bi ga želel pomanjšati)...?
sudo poweroff

poweroff ::

Pa še tole... je mogoče nastaviti kakšen dodaten applet, recimo prikaz temperature procesorja, itd...
sudo poweroff

amigo_no1 ::

Jaz tega certifikata v TB na winsih nimam.
Ga zbrišeš ?

poweroff ::

Kako izbrišeš? Opciji sta samo dve, niti exceptiona ne morem dodati...
sudo poweroff

Sims ::

Vrstni red spremeniš tako, da klikneš na ikono in držiš gumbek, nato ta ikona "odstopi" in jo voziš gor in dol.

WarpedGone ::

Pa še tole... je mogoče nastaviti kakšen dodaten applet, recimo prikaz temperature procesorja, itd...

Men bi že klinčev CPU usage precej pomenil ...
Zbogom in hvala za vse ribe

rejven ::

screenlets ne dela?je v repotih.

http://screenlets.org/index.php/Home

WarpedGone ::

Ne, skrinlets je neki druzga. Nimam fetiša zijat v prazen desktop in občudovat skrinletse.
Je na "taskbaru" (oz. kakorokoli se pač tej zadevi reče ta teden), čist dovolj prostora za konstanten prikaz statusa mašine.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Men bi že klinčev CPU usage precej pomenil ...


Ne, skrinlets je neki druzga. Nimam fetiša zijat v prazen desktop in občudovat skrinletse.


Skratka pomagaj si sam.

Icematxyz ::

@Mathai

Glede sledilne ploščice preveri, če to kaj pomaga.

Je pa še ena bolj zoprna reč. Ko zaženem Terminal (Ctrl-Alt-T ali iz Launcherja) in potem čez poženem kakšno drugo okno (npr. Firefox), lahko z Alt-F4 vidim vse odprte programe RAZEN terminala! Do terminala potem pridem le, če minimiziram FF okno (oziroma vse programe).


Alt + F4 zapre program? Kot je svetoval uporabnik @Zvezdica27 verjetno misliš Super + W. Sem testiral z nekaj okni FF in Terminala in Super + W mi pokaže vsa okna.

Reč je posebej zoprna, ker v klasičnem Gnomu si imel spodaj vrstico z odprtimi programi, tukaj pa dejansko ne moreš videti kaj vse imaš odprto...


Lahko vidiš v Unity Launcher. Se pravi ali Super + W ali če na Unity Launcher klikneš z miško na skupino odprtih programov dobiš predogled le tiste skupine.

Še eno vprašanje... kako nastavit Launcher, recimo vrstni red ikon na njem, ali pa velikost ikon (če bi ga želel pomanjšati)...?


Kot ti je povedal uporabnik @Sims za nastavitve Unity Launcher v Unity 3D pa uporabiš CCSM:

Ubuntu 11.10 Beginners' Guide

Pa še tole... je mogoče nastaviti kakšen dodaten applet, recimo prikaz temperature procesorja, itd...


List of Application indicators

Glede ThunderBird.

Uredi -> Nastavitve -> Napredno -> Digitalna potrdila -> Pokaži potrdila

Tukaj ne moreš urediti omenjene zadeve? Verjetno gre za kakšno zadevo, ki se je prenesla zraven s profilom.

@rejven

hvala za tole "global menu" foro Icematxyz. Kdor si je to spomnu si zasluži posebno nagrado za debilnost, čeprav je v konkurenci tistega, ki pravi, da "minimize" s klikom na ikono v panelu ni potreben češ, da že imamo minimize knof...


You're welcome. Kaj se pa tiče "Global Menu" pa mi zaenkrat odgovarja, da se je implementirala ta zmogljivost v Unity lupino.

rejven ::

WarpedGone ::

In kaj od tega RES dela?
Zbogom in hvala za vse ribe

rejven ::

sem namestu o defoultu kaže cpu load, ram porabo, net up/down, swap, load , disk read/write mogoče pa še kaj.

Za ostale stvari poglej v synapticu pod "indicator" ( npr. indicator-weather" -> kaže vreme :)




evo ss

ok jebe me neki forum pardon -.-

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rejven ()

rejven ::

pa še tole bi znal koga zanimat, če še ni bilo.
Unity panel namesto na levi strani spodaj.
http://www.webupd8.org/2011/10/how-to-m...

Icematxyz ::

Long Term Stable Kernel pobuda, omogoča proizvajalcem (CE) zabavne elektronike lažje vzdrževanje naprav čez njihovo življenjsko dobo in zaradi večjega sodelovanja zmanjševanje podvojenega dela. AMD bo uporabil odprto kodne gonilnike za grafiko in z njimi poganjal tudi Windows (WEC7), Mozilla in Microsoft sta predstavila FireFox z Bing,
SkypeKit for Desktop SDK
pa napoveduje večje število (več kot eden uraden) odjemalcev za Skype.

Kot je omenil uporabnik @rejven se je zgodil preboj, kot kaže je nekdo uspel spremeniti pozicijo Unity Launcher.

 Unity Launcher

Unity Launcher



V Programskem središču Ubuntu bo možno kupiti knjige in revije na Kitajskem pa bo možno v več kot v 220 trgovinah kupiti Dell strojno opremo s prednameščenim Ubuntu OS.

 Ubuntu

Ubuntu

BigWhale ::

Icematxyz je izjavil:

Kot je omenil uporabnik @rejven se je zgodil preboj, kot kaže je nekdo uspel spremeniti pozicijo Unity Launcher.


Ta instalacija zahteva od uporabnika, da na svojem racunalniku instalira neko neznano knjiznjico, ki jo je spisal nek rus, zraven dal readme v ruscini in pozabil includat source? Awesome! :)
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 12.04 Precise Pangolin (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1194224471 (159605) Zvezdica27
»

Ubuntu 11.10 nared (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
18433646 (24675) MrStein
»

Izšel Ubuntu 12.04 LTS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13435954 (29097) panteist
»

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
981168180 (140827) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725969 (23202) MrStein

Več podobnih tem