» »

Genetic Programming

Genetic Programming

virtual_reality ::

Vprasanje je predvsem namenjeno Thomasu, dobrodosli pa su tudi odgovori drugih, ki se spoznajo na to podrocje.

Igram se z genetskim programiranjem in evolucijo. Naredil sem preprosto implementacijo v C++, ki zna na podlagi vhodnih podatkov ugotoviti funkcijo, ki se danim podatkom najbolje prilega.
Zanima pa me naslednje:

-Kaj ce evolucija pripelje do programa, ki se zacikla v neskoncni zanki. Kako to ucinkovito zaznati? Ali naj vsakem programu dolocim maksimalen cas v katerem mora koncati?

-Kako hitro se tvoji programi izvajajo? Koliko casa potrebujejo da se zazene in testira ena generacija programov?
Pri meni je hitrost izvajanja ~5.000 programov na sekundo, dolzina programov pa je 5-20 ukazov, racunalnik pa je 1GHz AMD Athlon. Implementacija mogoce ni najbolj ucinkovita in bi se dalo marsikaj izboljsati, vendar me vseeno zanima kaksna je hitrost pri tebi.

Zelo se ti zahvaljujem za odgovore.
LP.
"C makes it easy to shoot yourself in the foot. C++ makes it harder, but when you do, it blows away your whole leg."

Thomas ::

Od včeraj popoldne, pa do danes - do prejle - je tekel program na podobnem računalniku, ki naj bi razvil kodo za pisanje "Acrobat karakterjev".

Gleda torej tga sliko posneto z nekega Adobe besedila, spuščeno skozi nekej filtrov. (Sue me! :D )

Zraven generira kodo, ki proizvaja prav tako bitmap sliko iz tega besedila. Exportanega v TXT.

Če odštejem vse šurke, se je nekako v 24 urah zgenerirala. Po še eni seansi, jo bomo zapekli v exe. Do torka zvečer, nekako računam.

Kaj narediti, ko evolucija zacikla? (Mass) extinction! Jest mam to tako, da itak emuliram ukaze in jih ne sprožam direktno.

Se pravi, da zacikla PC se ne zgodi, če pa evolucija - jest temu rečem "krokodili" - pa program pobije (vse) dosedanje rezultate v RAMu. Na disku seveda ostanejo.


5000 programov na sekundo, je reda velikosti - okay!


Posebno je pomembno, kakšne mutacije dopuščaš. Če jih ni zadosti širok spekter, se zadeva še toliko raje zacikla.

Pomembno je tudi, da akceptiraš v TOP 128 boljšo kvečjemu enako vrednost! Ne samo boljših.

Best wishes!

:)





Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Thomasov problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1319831 (5648) Pixy222
»

It means business (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
37428012 (14011) Thomas
»

Ustavljivost linearno omejenih avtomatov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
845129 (4643) Matevžk
»

statistika (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
675442 (4779) Thomas
»

vaša sintaksa pri programiranju (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
986827 (4630) Thomas

Več podobnih tem