» »

Mageia Linux 1.0

1
2
3

techfreak :) ::

Razlika je, če imata 2 od 100ih probleme, ter če jih ima 80 od 100ih.

Icematxyz ::

WarpedGone je izjavil:

@ice:
Uaaaaa, zrihtal so! Po f++++ing 6ih letih, ko je rotacija zaslona vsakdanja reč so uspel zrihtat to zadevo! No, skoraj...

V komentarju pod linkanim videom se omenja ukaz touchrotate, ki obrača ekran in digitajzer. Js mam eGalax zadevo sicer na idju 11... touchrotate LVDS1 11 inverted in voila, zaslon in digitajzer gresta hkrati na glavo. BRAVO!

Nato js bastard hočem zadevo obrnit nazaj z `touchrotate LVDS1 11 normal` in dobim temo na zaslon. Ehja,... hardreset, spišem tale post in sproti še enkrat ponovim vajo. Tokrat po ukazu NORMAL ne dobim teme, ampak svetlost zaslona gre na 100%.

To ti je "kvaliteta" linux sistema. Stranski efekti povsod in vedno in praktično nikoli neka izboljšava ne pride brez kupa na novo polomljenih stvari.

Verjetno mam napačno slikco za ozadje, da mi obračanje zaslona ne dela ok, al pa preveč polno baterijo ...


Glej, v temi o Ubuntu 10.10 si 5 minut navodil spremenil v teden dni dolgovezenja in niti do cilja nisva prišla na koncu. Sedaj si na preprost video, ki prikazuje delujočo rotacijo zaslona na T101MT napisal 2 A4 lista "trashanja Ubuntu" in kako tebi pa to ne gre. Zgodba je zame na tem podpročju že bila končana v temi o Ubuntu 10.10, ampak so se pač tukaj pojavili spet določeno očitki... Tudi kakršno koli ročno nameščanje jedra ali celo "ročno prevajanje" na tvoji strojni opremi, ki ima zaslon prve generacije ni nikoli bilo v igri saj so v Ubuntu 10.10 tisto, kar mora biti v jedru, že vključili v uradno jedro, ki ga dobiš preko posodobitev.

TouchScreen delovanje na T101MT Ubuntu 10.04:



Menim, da tudi na Ubuntu 10.04 rotacija zaslona deluje.

Neprestano in ponavljajoče čiščenje tujega dreka pa me ne veseli več. Naj ga za sablo spucajo lepo tisti, ki so ga nasrali in ki reklamirajo, kako zelo lepo diši. Js bom sam bentil, da vseeno smrdi, kadar jim nasedem, da diši.


Ti komentarji so "ranga" Windows XP in Vista sta "drek", ker ne podpirata NVIDIA Optimus tehnologije. A se je T101MT reklamiral, ko si ga kupil, kot strojna oprema, kjer je to področje pod Linux uradno podprto? Je na škatli to pisalo in se sedaj počutiš ogoljufanega? Ta strojna oprema torej nikoli ni imela uradne podpore za Linux na tem področju? Ali jo ima, pa sem spregledal? Kljub temu, pa lahko Ubuntu uporabnik uporablja na tej strojni opremi TouchScreen in rotira zaslon? Temu ti praviš "drek" torej. V redu, saj lahko, ampak sem ti povedal že višje. Za takšne uporabnike je potem bolj primerna "Linux Frendly" strojna oprema.

Asus PC Eee 1001PXD



Canonical & OMG

Ali kaj bolj zmogljivega:

Serval Professional



System76 & OMG (review)

Skratka, kaj ti hočem povedati je to. Imaš več vrst uporabnikov in ti in kar nekaj je takšnih na slo-tech si uporabnik, ki želi uporabljati Ubuntu le v navezi z "uradno podporo" in "Linux Friendly" strojno opremo. Nihče ti tega ne brani. Uporabljaj takšno strojno opremo "neuradno podprti" strojni opremi pa se ti in takšni uporabniki pač izogibajte, ker je smešno poslušati "javkanje", zakaj Canonical sam ne spiše gonilnikov, kdaj bodo rešili težavo... in prosim tudi, da takšni uporabniki raje zamenjajo strojno opremo, kot da tratijo čas drugih s tem, ko "želijo pomoč", se pravi "neuradno pomoč", ampak je v bistvu sploh ne želijo pomoči, ampak predvsem iščejo možnost, kako "neuradno podprto" strojno opremo preslikati v "trashanje Ubuntu". Če bi jaz v temi o Windows XP in Vista "trashal" ta dva OS, ker ne podpirata NVIDIA Optimus tehnologije, bi ob takšnih količinah "spama" verjetno že bil moderiran. Pa ni to poziv moderatorjem ali "prepoved" uporabnikom, da tega naj ne bi počeli. Bolj je poziv k temu, da bi že bil morda čas, da vsaj tisti, ki se ne srečujejo prvič z Linux pridejo malo k pameti in se nehajo smešiti z argumenti, ki to niso.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

WarpedGone ::

Ice, si že kdaj slišal frazo "metanje dreka čez zid"?

Označuje pristop k razvoju, ko nekaj spesniš na hitro in brez resne analize, nato pa zadevo vržeš na končne uporabnike da ugotavljajo al sploh dela, kdaj dela in kdaj ne dela. O takšnem dreku govorim. V Win svetu sem ga deležen zelo zelo redko, v Linux svetu je pa žal to modus operandi. Ja, drugačen razvojni model pač, kjer smo vsi alfa testerji. Uradno podprta strojna oprema v takšnem razvojnem modelu sploh ne more obstajat. Nekaj je podprto dokler pač slučajno dela.
Zbogom in hvala za vse ribe

Icematxyz ::

Glej, kupi lepo prosim "Linux Frendly" strojno opremo. Te "pravljice" o "alfa" in "beta" kvaliteti Ubuntu pa beri otrokom za lahko noč. Če meni ne bi Ubuntu deloval stabilno 24/7 ga ne bi uporabljal. Tako preprosto je to.

WarpedGone ::

Pravljice? Če bi živel v pravljičnem svetu, bi stvari delale.
Zbogom in hvala za vse ribe

jype ::

techfreak :)> Razlika je, če imata 2 od 100ih probleme, ter če jih ima 80 od 100ih.

Manjka ti pa še scenarij, po katerem imajo probleme vsi (kar z Windows imajo, le da to smatrajo za normalno, ker so jih tako naučili).

techfreak :) ::

Seveda, problemi so pri vseh OSih, vprašanje je kje jih je manj. Sam sem ugotovil (po dolgotrajnem preizkušanju - Linux več kot 1 leto, OS X več kot 2 leti), da mi najbolj ustreza Windows in verjamem, da nisem edini.

jype ::

Imaš pa (v zameno za največji ekosistem) največji delež tistih težav, ki jih nihče nikoli ne bo odpravil.

poweroff ::

Warped... če boš še malo pizdil, te bomo imeli polhn kufer in ti tlele na Slo-Techu kupili prenosnik, ki je 100% podprt pod Ubuntujem... :))
sudo poweroff

techfreak :) ::

jype je izjavil:

Imaš pa (v zameno za največji ekosistem) največji delež tistih težav, ki jih nihče nikoli ne bo odpravil.

Lahko daš kakšen primer teh napak?

jype ::

techfreak :)> Lahko daš kakšen primer teh napak?

Stuxnet.

techfreak :) ::

To so luknje v sistemu, kot da jih ostali OSi nimajo. Mene zanima za kakšne napake, ki bi motile uporabnike.

jype ::

techfreak :)> To so luknje v sistemu, kot da jih ostali OSi nimajo.

Luknje v ostalih OSih lahko zakrpa vsak, ki ima sredstva - lukenj v Windows ne more zakrpati nihče, razen tisti, ki mu Microsoft to dovoli.

techfreak :)> Mene zanima za kakšne napake, ki bi motile uporabnike.

Od leta 1995 do leta 1999 so Windows 95 zmrznili po 49 dneh delovanja. Microsoft težave ni odpravil, čeprav je bil o njej obveščen le nekaj mesecev po izidu Windows 95.

Ljudje so se pač privadili, ker druge izbire niso imeli.

Danes na primer izjemno moti klik na "varno odstranjevanje naprav", ki, preden pokaže dialog za izbiro naprave, spi dobrih 20 sekund. Microsoft problem pozna, razume in pravi, da se še odloča, ali ga bo rešil.

Obstajajo tudi težave, ki jih ne bo nikoli popravil, recimo podpora unicode v nekaterih enterprise orodjih.

Če nimaš izbire, se itak sprijazniš - kaj pa boš drugega storil?

techfreak :) ::

Luknje v ostalih OSih lahko zakrpa vsak, ki ima sredstva - lukenj v Windows ne more zakrpati nihče, razen tisti, ki mu Microsoft to dovoli.

Če imaš sredstva ti bo MS marsikaj dovolil.

Od leta 1995 do leta 1999 so Windows 95 zmrznili po 49 dneh delovanja. Microsoft težave ni odpravil, čeprav je bil o njej obveščen le nekaj mesecev po izidu Windows 95.

Ok, torej ima eno napako.

Danes na primer izjemno moti klik na "varno odstranjevanje naprav", ki, preden pokaže dialog za izbiro naprave, spi dobrih 20 sekund. Microsoft problem pozna, razume in pravi, da se še odloča, ali ga bo rešil.

Vsekakor je manj kot 20 sekund in krajše od tega, da odpreš konzolo, ugotoviš kje se naprava nahaja in napišeš umount komando.
Očitno že imajo razlog, da ne morejo kar tako skrajšati časa odpiranja tistega menija.


Obstajajo tudi težave, ki jih ne bo nikoli popravil, recimo podpora unicode v nekaterih enterprise orodjih.

Oh, dve napaki.

Zgodovina sprememb…

jype ::

techfreak :)> Vsekakor je manj kot 20 sekund in krajše od tega, da odpreš konzolo, ugotoviš kje se naprava nahaja in napišeš umount komando.
techfreak :)> Očitno že imajo razlog, da ne morejo kar tako skrajšati časa odpiranja tistega menija.



Očitno se da nardit tut tko kot je treba (na sliki je lucid lynx, star že več kot leto).

techfreak :)> Oh, dve napaki.

In obe sta, čeprav ju je trivialno odpraviti, še vedno "nepopravljivi".

techfreak :) ::

Ti si poiskal najdaljši način, zato sem ga pa tudi jaz. Krajši je pa npr. Win+E in z desno na pogon ter Eject.

In obe sta, čeprav ju je trivialno odpraviti, še vedno "nepopravljivi".

Kako veš da ju je trivialno odpraviti? Slučajno poznaš kako so te zadeve implementirane?

MrStein ::

jype je izjavil:

techfreak :)> Lahko daš kakšen primer teh napak?

Stuxnet.

Kako točno stuxnet zadeva mene kot Windows uporabnika?
Kaj pa drugih pol milijarde Windows uporabnikov?
Kot izgovor je dober, ne rečem.

Icematxyz je izjavil:

Glej, kupi lepo prosim "Linux Frendly" strojno opremo. Te "pravljice" o "alfa" in "beta" kvaliteti Ubuntu pa beri otrokom za lahko noč. Če meni ne bi Ubuntu deloval stabilno 24/7 ga ne bi uporabljal. Tako preprosto je to.

Težave z hardverom so samo en mali del slike.
Ali trdiš, da so vnosi na launchpad le laži sovražne propagande?
Da keyboard layout ne zapomni?
Da boot particijo ne najde?
(za nadaljevanje odsurfaj na launchpad)

jype je izjavil:

techfreak :)> Razlika je, če imata 2 od 100ih probleme, ter če jih ima 80 od 100ih.

Manjka ti pa še scenarij, po katerem imajo probleme vsi (kar z Windows imajo, le da to smatrajo za normalno, ker so jih tako naučili).

Kaki problemi?
Kaj imajo veze z Linux?

jype je izjavil:

Imaš pa (v zameno za največji ekosistem) največji delež tistih težav, ki jih nihče nikoli ne bo odpravil.

Se ponavljamo?

Linux troll rule #3: v primeru če se preveč pojavijo slabosti Linux, preusmeri pogovor na Windows (znano tudi kot "izgovarjanje": Ampak Janezek je bil včeraj tudi poreden!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

techfreak :)> Kako veš da ju je trivialno odpraviti? Slučajno poznaš kako so te zadeve implementirane?

Popolnoma slučajno - ja.

techfreak :)> Ti si poiskal najdaljši način, zato sem ga pa tudi jaz. Krajši je pa npr. Win+E in z desno na pogon ter Eject.

Čemu je torej tista ikona v trayu? Zakaj tako dolgo traja, preden se pokaže dialog?

MrStein> Kako točno stuxnet zadeva mene kot Windows uporabnika?

You'll never know.

MrStein> (za nadaljevanje odsurfaj na launchpad)

Čisto vsako reč tam imaš možnost popravit celo sam. Nobenih centralnih komitejev, nobenih sej za zaprtimi vrati, nobenih neprehodnih telefonskih menijev.

techfreak :) ::

jype: Čemu je torej tista ikona v trayu? Zakaj tako dolgo traja, preden se pokaže dialog?
Čemu komanda umount? Vprašaj MS zakaj so jo dali tja ter zakaj tako dolgo traja.

jype: Čisto vsako reč tam imaš možnost popravit celo sam. Nobenih centralnih komitejev, nobenih sej za zaprtimi vrati, nobenih neprehodnih telefonskih menijev.
Mogoče res omogoča malo več prilagodljivosti, vendar čas (in denar) ki ga zapraviš za pisanje vseh gonilnikov in manjkajočih programov lahko ponavadi veliko bolje uporabiš če delaš nekaj koristnega.

Zgodovina sprememb…

denial ::

Evo, prilagam še en Winblowz bug: KLIK. Seriously, ta sistem je čist v penisu.
SELECT finger FROM hand WHERE id=3;

MrStein ::

Enako kot Linux.

jype je izjavil:

MrStein> Kako točno stuxnet zadeva mene kot Windows uporabnika?

You'll never know.

Tako kot ti. Ampak kot floskula je poslužila.

MrStein> (za nadaljevanje odsurfaj na launchpad)

Čisto vsako reč tam imaš možnost popravit celo sam. Nobenih centralnih komitejev, nobenih sej za zaprtimi vrati, nobenih neprehodnih telefonskih menijev.

A res. Zakaj potem nisi?
Zakaj ni noben drug od milijard uporabnikov?
Imaš dokaze za kemično orožje v Iraku, samo pokazati jih ne moreš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Icematxyz ::

Vsekakor je manj kot 20 sekund in krajše od tega, da odpreš konzolo, ugotoviš kje se naprava nahaja in napišeš umount komando.


Čakaj malo, a ti res verjameš, da Ubuntu uporabnik "varno odstranjuje" kakšne USB "izmenljive naprave" na takšen način?

Seveda, problemi so pri vseh OSih, vprašanje je kje jih je manj. Sam sem ugotovil (po dolgotrajnem preizkušanju - Linux več kot 1 leto, OS X več kot 2 leti), da mi najbolj ustreza Windows in verjamem, da nisem edini.


Če verjameš v prvi citat, potem ti ne verjamem, da si "Linux" testiral eno leto. Oziroma morda si, ampak strežniško različico?

Če ti ustreza Windows, ti pač ustreza Windows. Ampak "dezinformacij" takšnega tipa pa ni treba pisati, kot "argument" proti Ubuntu. V Nautilus desni klik na "izmenljiv disk" ponudi opcijo Varno odstrani napravo. Prav tako se je privzeto do Ubuntu 11.04 "izmenljiv disk" pojavil na namizju ob priklopu v računalnik. Desni klik na napravo... V Ubuntu 11.04 se je šlo še korak dalje in sicer naprava se pojavi ob prikopu v "Unity Launcher" in v "Unity QuickList" (desni klik na napravo) se nahaja, kot ena izmed opcij tudi Varno odstrani!

Težave z hardverom so samo en mali del slike.


V teh razpravah in v temah, kjer se rešujejo "Ubuntu težave" je slabo podprta strojna oprema poglavitna ovira dobri uporabniški izkušnji.

1.) Ali trdiš, da so vnosi na launchpad le laži sovražne propagande?
2.) Da keyboard layout ne zapomni?
3.) Da boot particijo ne najde?
4.) (za nadaljevanje odsurfaj na launchpad)


1.) Launchpad je kvalitetno "orodje" tako za razvijalce, kot uporabnike. Vsakdo lahko prijavi "hrošča" in v bistvu tudi predlaga rešitev! Uporaba "Launchpad" za "sovražno propagando" proti Ubuntu? Skrivanje "hroščev" bi torej ti predlagal, oziroma Ubuntu naj ne bi bil "kvaliteten OS", ker so na Launchpad prijavljeni "hrošči"? Potem pa naj Canonical "zapre" dostop do Launchpad uporabnikom in izbriše vse trenutne vnose in bo Ubuntu samodejno postal "kvaliteten OS"?

2.) Zapomni si že, morda si zapomni "preveč dobro" privzeto razporeditev izbrano ob namestitvi namreč. Če si to mislil imaš z izbrisom te razporeditve res nekaj dela. Kakorkoli na tem področju bo zanimivo videti, kaj prinaša LightDM v Ubuntu 11.10+.

3.) Osebno nimam in še nisem imel te težave, ti pa verjamem, da se prav vse lahko pripeti v določenih okoliščinah in da se bo tudi v prihodnosti (ne glede na OS).

4.) Da, pogosto uporabljam Launchpad.

Icematxyz ::

Drugače pa še v razmislek in bolj "on-topic"? Zakaj še ena nova distribucija (Mageia)? Zakaj pa Linux Mint, če imamo Ubuntu (in Debian)?

techfreak :) ::

Če verjameš v prvi citat, potem ti ne verjamem, da si "Linux" testiral eno leto. Oziroma morda si, ampak strežniško različico?

Če seštejemo koliko sem skupaj uporabljal kot primarni OS na desktopu bi bilo celo več kot 1 leto. Na strežnikih pa res uporabljam Linux skoraj izključno. Besedo Linux sem pa uporabil zaradi tega, ker sem med tem časom uporabljal več različnih distribucij, najdlje pa sem uporabljal Fedoro Core ter potem Ubuntu.

Če ti ustreza Windows, ti pač ustreza Windows. Ampak "dezinformacij" takšnega tipa pa ni treba pisati, kot "argument" proti Ubuntu. V Nautilus desni klik na "izmenljiv disk" ponudi opcijo Varno odstrani napravo. Prav tako se je privzeto do Ubuntu 11.04 "izmenljiv disk" pojavil na namizju ob priklopu v računalnik. Desni klik na napravo... V Ubuntu 11.04 se je šlo še korak dalje in sicer naprava se pojavi ob prikopu v "Unity Launcher" in v "Unity QuickList" (desni klik na napravo) se nahaja, kot ena izmed opcij tudi Varno odstrani!

Samo pravim, da če on najde najdaljši način za Windows, mu ga tudi jaz lahko najdem na Linuxu.

V teh razpravah in v temah, kjer se rešujejo "Ubuntu težave" je slabo podprta strojna oprema poglavitna ovira dobri uporabniški izkušnji.

O slabi podpori programske opreme se raje niti ne govori, ker tako ne bo boljše. Če moram uporabljati virtualizacijo za normalno uporabo MSNja in Skypa, potem očitno ni ravno najbolje programsko podprt. Ok, Skype se je zelo popravil, vendar MSNju veliko manjka.

Za to lahko kriviš proizvajalca, vendar mi to nič ne koristi, ker so možnosti za uradni Linux MSN/WLM minimalne. In to je samo primer glede najbolj uporabljenih IM programov pri nas, kje so šele ostali programi.

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:


1.) Skrivanje "hroščev" bi torej ti predlagal

2.) Zapomni si že, morda si zapomni "preveč dobro"

3.) Osebno nimam in še nisem imel te težave, ti pa verjamem, da se prav vse lahko pripeti v določenih okoliščinah in da se bo tudi v prihodnosti (ne glede na OS).


1.) Glitch in the matirx???
Ali zdaj že besede v moja usta polagaš?

2.) Aja, ni slab, ampak preveč dober je. Seveda. Problem rešen.

3.) Ne rabiš verjet, je lepo dokumentirano. Javno. Brez skrivanja.

Icematxyz je izjavil:


Težave z hardverom so samo en mali del slike.


V teh razpravah in v temah, kjer se rešujejo "Ubuntu težave" je slabo podprta strojna oprema poglavitna ovira dobri uporabniški izkušnji.

Ja, ker večina tu obupa in ne pride na "level 2".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Drugače pa še v razmislek in bolj "on-topic"? Zakaj še ena nova distribucija (Mageia)? Zakaj pa Linux Mint, če imamo Ubuntu (in Debian)?

Debian je nujno potreboval Ubuntu kot uporabniku prijazno distribucijo, torej to niti ni potrebno razlagati.

Vedno pa prihaja do različnih mnenj in ko se zbere dovolj velika skupina ljudi s podobnim mišljenjem forkajo distribucijo ter poizkusijo narediti boljšo. Mageia niti ni tako nepričakovana zaradi dogajanja glede Mandrive.
Tudi Mandriva oz. prej Mandrake je nastal iz RedHata, ker so želeli ponuditi bolj uporabniku prijazno distribucijo. Iz njega je nastal PCLinuxOS, ki se je uporabniku še bolj približal, zdaj pa je nastala še Mageia, ki je "community driven" verzija Mandrive.

Icematxyz ::

Ne rabiš verjet, je lepo dokumentirano. Javno. Brez skrivanja.


Sovražna propaganda?

Drugače pa v tem trenutku se mi "izvleček izvlečka" ne da več komentirati z "izvlečkom". Morda spet kdaj drugič.

Ja, ker večina tu obupa in ne pride na "level 2".


Da, ko bodo morali brskati po spletu "V TERMINALU". OMG!

O slabi podpori programske opreme se raje niti ne govori, ker tako ne bo boljše. Če moram uporabljati virtualizacijo za normalno uporabo MSNja in Skypa, potem očitno ni ravno najbolje programsko podprt. Ok, Skype se je zelo popravil, vendar MSNju veliko manjka.


Skype deluje dobro, MSN odjemalec, pa če bi rad "Windows uporabnost" ostani na Windows da. Na Linux je bolj ali manj primeren za "chat". Tudi na "Windows OS" ne poznam kakšnega MSN odjemalca (razen Microsoftovega uradnega), ki bi znal nalogo opravljati kaj bolje, kot jo ta na "Linux". Čudno?

Bomo pa videli, kaj bo se zgodilo z Skype sedaj, ko si ga lasti Micorosft. A bo Skype prvi uradno podprt odjemalec za neko "storitev" (množično uporabljano) s strani podjetja Microsoft za "Linux"?

Drugače pa jaz načeloma bolj ali manj uporabljam dobro podprto programsko opremo, ki deluje na "Linux" brez "virtualizacije" in to delo opravlja dobro. Na primer ne potrebujem Windows Media Player, da bi si ogledal video. In seveda tako naprej...

Icematxyz ::

zdaj pa je nastala še Mageia, ki je "community driven" verzija Mandrive.


Se pravi nekakšen "Linux Mint" distribucije Mandriva je Mageia? V tej temi pa tudi vidimo, da nekateri raje uporabljajo Linux Mint, kot Ubuntu. Tudi razmerje "podjetje - skupnost" je podobno. Če bodo uporabljali na primer tudi GNOME, bodo pa prav vsi uporabniki GNOME privzeto "upravljali" z datotekami in mapami s pomočjo Nautilus? Se pravi se razvoj in "bug fix" in ... v Nautilus tiče vseh in to ne glede na to, da vsak razvija svojo "distribucijo". "Razdrobljenost" torej niti ni tako velik problem, kot bi si človek mislil.

techfreak :) ::

Skype deluje dobro, MSN odjemalec, pa če bi rad "Windows uporabnost" ostani na Windows da. Na Linux je bolj ali manj primeren za "chat". Tudi na "Windows OS" ne poznam kakšnega MSN odjemalca (razen Microsoftovega uradnega), ki bi znal nalogo opravljati kaj bolje, kot jo ta na "Linux". Čudno?

Se strinjam, tudi na Windowsu ni izbire zaradi zaprtosti standarda.

Drugače pa jaz načeloma bolj ali manj uporabljam dobro podprto programsko opremo, ki deluje na "Linux" brez "virtualizacije" in to delo opravlja dobro.

Jaz večinoma uporabljam prosto programsko opremo, ki ponavadi deluje na vseh platformah.

Na primer ne potrebujem Windows Media Player, da bi si ogledal video. In seveda tako naprej...

Tudi sam ga ne potrebujem, za video imam VLC, za glasbo pa se še nisem popolnoma odločil s katerim bi ostal.

dzinks63 ::

Me je zelo presenetil zadnji Kubuntu 11.04. Dela vse zelo dobro in brezhibno. Za glasbo priporočam Audacious, dela v nulo, še radijske postaje vrti tako kot se spodobi. Pogrešam le coreldraw, saj ga inkscape le s težavo nadomešča, preko wine mi ga ne zažene (ali pa kaj ne naredim prav)

jype ::

MrStein> A res. Zakaj potem nisi?

Svoje težave sem že vse odpravil in mi vse (razen preklapljanje med grafičnimi chipseti - to je zalogaj, ki se ga ta trenutek nimam časa lotiti, ker je treba spremeniti velik del X strežnika) deluje odlično (in ob nadgradnjah ne izgubim več dni, da ponovno namestim programje za delo, kot se to dogaja dekletu, ki mora zaradi Adobe in Autodesk programja poganjati Windows - ne, tudi maca ne more imeti, ker Autodesk programje na njem ne deluje - vsakič ko dobi nov računalnik dva dni preklinja zaradi "uporabniku prijaznih Windows", ko računalnik pita s plastičnimi ploščki in klika po nastavitvah, ki se ne prenesejo samodejno s temu namenjenimi orodji).

MrStein ::

No, in ko boš odrasel, boš razumel, da 99% prebivalstva hoče OS (in PC) uporabljati, ne pa popravljati.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

Ja, saj zato pa uporabljamo Linux, da nam ni nonstop treba nekaj "ponovno nameščati", "formatirati" in poganjati "personal documents and settings send to oblivion" orodij.

MrStein ::

Aha, torej se tolažiš z lažmi. OK.

Icematxyz je izjavil:

Ne rabiš verjet, je lepo dokumentirano. Javno. Brez skrivanja.


Sovražna propaganda?

Drugače pa v tem trenutku se mi "izvleček izvlečka" ne da več komentirati z "izvlečkom". Morda spet kdaj drugič.

Ne razumem, kako meglo tu mešaš.

Evo omenjene dokumentacije:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

(pa robček uprabi ob veselju, da je kaki bug dejansko bil popravljen)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

MrStein> Aha, torej se tolažiš z lažmi. OK.

Kako si želim, da bi bilo res :|

MrStein ::

Ne toliko, kot jaz, da bi Linux ustrezal propagandi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

jype ::

MrStein> Ne toliko, kot jaz, da bi Linux ustrezal propagandi.

Kaj od povedanega pa ne drži?

MrStein ::

Da je taboljši. Top-notch. Primeren za vlado RS. In druge mokre sanje najstnikov. Saj ti lahko tudi citiram, samo ne bom zdaj med službo, zvečer.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> Da je taboljši. Top-notch. Primeren za vlado RS. In druge mokre sanje najstnikov. Saj ti lahko tudi citiram, samo ne bom zdaj med službo, zvečer.

Tega jaz razen v šali nisem nikdar trdil.

Letos je (že spet!) leto linux desktopa!

MrStein ::

Kdo je rekel "ti" ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

MrStein> mokre sanje najstnikov.

Sem se takoj prepoznal!

Icematxyz ::

MrStein je izjavil:

Aha, torej se tolažiš z lažmi. OK.

Icematxyz je izjavil:

Ne rabiš verjet, je lepo dokumentirano. Javno. Brez skrivanja.


Sovražna propaganda?

Drugače pa v tem trenutku se mi "izvleček izvlečka" ne da več komentirati z "izvlečkom". Morda spet kdaj drugič.

Ne razumem, kako meglo tu mešaš.

Evo omenjene dokumentacije:
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

(pa robček uprabi ob veselju, da je kaki bug dejansko bil popravljen)


Se pravi dal si mi povezavo do "bug reporta" v katerem sodeluješ samo ti in ti razvijalec napiše:

Regarding your change of bug title: hard disk device name ordering is
indeed non-deterministic, and that isn't a bug. The bug is in anything
that fails to cope with that.


Potem v nadaljevanju celo napišeš, da bi naj "bug" bil odpravljen v Ubuntu 11.04. Povrhu vsega gre še za Wubi. In potem na podlagi tega so vsi, ki uporabljajo "Linux" najstniki in jaz bi naj lagal in uporabljal robčke pri mastrubiranju in Ubuntu naj ne bi bil top-notch distribucija, ker ti uporabljaš Windows in ocenjuješ, da Janez Janša ali Borut Pahor ne bi znala uporabljati Ubuntu? Smešno se mi zdi takšne "argumente" prebirati, kaj ti naj drugega sploh rečem? Je zabavno, ampak odgovarjati se mi ne da več "resno" na to. Se mi pa zdi, da si nedolgo nazaj sam trdil ali je to "slo-tech" ali ne in da pričakuješ nek nivo.

techfreak :) ::

jype je izjavil:

MrStein> A res. Zakaj potem nisi?

Svoje težave sem že vse odpravil in mi vse (razen preklapljanje med grafičnimi chipseti - to je zalogaj, ki se ga ta trenutek nimam časa lotiti, ker je treba spremeniti velik del X strežnika) deluje odlično (in ob nadgradnjah ne izgubim več dni, da ponovno namestim programje za delo, kot se to dogaja dekletu, ki mora zaradi Adobe in Autodesk programja poganjati Windows - ne, tudi maca ne more imeti, ker Autodesk programje na njem ne deluje - vsakič ko dobi nov računalnik dva dni preklinja zaradi "uporabniku prijaznih Windows", ko računalnik pita s plastičnimi ploščki in klika po nastavitvah, ki se ne prenesejo samodejno s temu namenjenimi orodji).

Kolikor vem se večina nastavitev prenese, če ne celo vse. Če jo pa moti nameščanje gonilnikov pa lahko vedno kupi OEM računalnik, ki ima nameščen OS in gonilnike.

Programe pa tako moraš vsakega posebej nameščati tako na Windowsu kot na Linuxu.

hamax ::

Programe pa tako moraš vsakega posebej nameščati tako na Windowsu kot na Linuxu.

Pol lahko na winsih naredim:
sudo apt-get install vlc chromium openjdk-6-jdk eclipse apache python python-django ...
In grem med tem ko se vse poinstalira na kosilo?

jype ::

techfreak :)> Programe pa tako moraš vsakega posebej nameščati tako na Windowsu kot na Linuxu.

Aja?

Kako na windows narediš to:

star box:
dpkg -l | awk '{print $2}' > packagelist

nov box:
apt-get install $(cat packagelist)

potem pa še:
rsync -av oldbox:/home/user /home/user

?

Običajno na Windows uporabnik po nekaj dneh uporabe ugotovi, da mu manjka priljubljen program za peko DVD medijev, nekaj dni kasneje ugotovi, da ne more odpakirati rar datoteke, spet malce pozneje da je izgubil tudi firefoxov certifikat za spletno bančništvo in tako dalje.

MrStein ::

Icematxyz je izjavil:


Se pravi dal si mi povezavo do "bug reporta" v katerem sodeluješ samo ti in ti razvijalec napiše:

Regarding your change of bug title: hard disk device name ordering is
indeed non-deterministic, and that isn't a bug. The bug is in anything
that fails to cope with that.


Potem v nadaljevanju celo napišeš, da bi naj "bug" bil odpravljen v Ubuntu 11.04. Povrhu vsega gre še za Wubi.

Ja, bug je bil in je bil popravljen. Celo sam ugotavljaš, čeprav 3 sekunde prej trdiš obratno.
(in ta bug je prej obstajal tudi izven Wubi, kar je očitno vsakemu, ki se z linux ukvarja (ukvarja, ne trolira) več kot en teden).

Ampak izmotavanja.... hja
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

techfreak :) ::

hamax je izjavil:

Programe pa tako moraš vsakega posebej nameščati tako na Windowsu kot na Linuxu.

Pol lahko na winsih naredim:
sudo apt-get install vlc chromium openjdk-6-jdk eclipse apache python python-django ...
In grem med tem ko se vse poinstalira na kosilo?

Glede na to, da je omenil Adobe in Autodesk sem ciljal bolj na komercialne programe, ki jih tudi v Linuxu ne moreš namestiti s pomočjo apt-get.

sudo apt-get install apache python python-django pa lahko brez težav poženeš v VirtualBoxu, ker tako nikoli ne škodi, da imaš razvijalsko okolje čim bližje produkcijskemu.

jype ::

techfreak :)> Glede na to, da je omenil Adobe in Autodesk sem ciljal bolj na komercialne programe, ki jih tudi v Linuxu ne moreš namestiti s pomočjo apt-get.

Seveda jih lahko (in praviloma tudi jih).

techfreak :) ::

jype je izjavil:

Običajno na Windows uporabnik po nekaj dneh uporabe ugotovi, da mu manjka priljubljen program za peko DVD medijev, nekaj dni kasneje ugotovi, da ne more odpakirati rar datoteke, spet malce pozneje da je izgubil tudi firefoxov certifikat za spletno bančništvo in tako dalje.

Tudi jaz ne morem odpakirat rar datotek na npr. Ubuntuju brez nameščanja dodatnih programov, nastavitve programov pa lahko prenese iz starega računalnika s pomočjo čarovnika.

jype je izjavil:

techfreak :)> Glede na to, da je omenil Adobe in Autodesk sem ciljal bolj na komercialne programe, ki jih tudi v Linuxu ne moreš namestiti s pomočjo apt-get.

Seveda jih lahko (in praviloma tudi jih).

Prvi program ki sem se ga spomnil: https://help.ubuntu.com/community/MATLAB

Očitno zelo dobro deluje apt-get, ni kaj.

Zgodovina sprememb…

kitaj ::

techfreak :) je izjavil:

Samo pravim, da če on najde najdaljši način za Windows, mu ga tudi jaz lahko najdem na Linuxu

Trollaš.
Najdaljši način za odklop pogona v Windowsih je (prav tako kot pri Linuxu) iz ukazne vrstice. Jype pa ti je opisoval odklop pogona v grafičnem vmesniku.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GNOMEbuntu prihaja ta oktober

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
155108 (3805) Icematxyz
»

KDE dosegel milijon prispevkov programske kode (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
10110392 (6886) driver_x
»

Linus Torvalds: KDE 4 je katastrofa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
16117974 (11796) Maria
»

Novell XGL

Oddelek: Operacijski sistemi
291880 (1432) pipy
»

slo-tech slovenjenje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
10111656 (8501) moj_nick

Več podobnih tem