» »

slo-tech slovenjenje

slo-tech slovenjenje

1
2
3

Aspirinix ::

Torej, če v veliki meri skušamo prevajati tako, da & dobijo črke, ki so enake kot v originalu, je velika verjetnost, da konfliktov ne bo? Sicer pa tako ali tako mora nehče iti pozneje v kontrolo, da porihta te bližnjice, če sem prev razumel. Glavno je, da vsaj prevedemo, če že drugega ne.

mathjazz ::

Aspirinix:
Govoris neresnico.
SloZilla ni slovenska Mozilla, ampak ekipa, ki jo sloveni.

Pri prevajanju si ne mores privosciti prevajanja lstnih imen programov. Si predstavljas Microsoft Word z imenom Malomehka Beseda? javascript:smesko('8-O ');
www.getfirefox.com

keber ::

Običajno ni možno napraviti bližnjic tako, da bi se skladali z angleškimi. Žal so besede dostikrat prekratke s premalo črkami.

Pa še to, komur se da, lahko prevede tudi kdeartwork, kjer je večina stvari povezanih z raznoraznimi screensaverji. Njihova imena lahko tudi prevedete, kar za večino programov v KDE to ne velja.

Aspirinix ::

MAthjazz sory, sem bil malo prehiter. Hvala, da si me opomnil, da ne bi tega še kdaj izustil ali napisal.

mathjazz ::

A slucajno kdo prevaja k3b oz. a je ze preveden? Ravnokar je izsla razlicica 0.8 in program je res spektakularen. Obvezno mora biti privzet za peko CD-jev v slo-tech distribuciji.
www.getfirefox.com

Gandalfar ::

Ja, jaz ga redno uporabljam in mi je izredno vsec. Mogoce se bom lotil prevajanja, problem je edino v tem, da ni del i18n.kde.org in bo ocitno potrebna direktna komunikacija z avtorji.

Zadeva je trenutno sicer ze stabilna a se vedno 0.8 - glede na to, da je neprevedenih se veliko uradnih stvari bi bilo verjetno bolj smiselno najprej tisto prevesti pa potem sele k3b.

Se pa absolutno strinjam, da ga bi bilo dobro prevesti in vkljuciti.

mathjazz ::

Zdravo!

Ce bi kdo rad prevajal pomoc za Mozillo, mi naj pise. Gre za najlazje mozno delo - prevaja se navadne HTML datoteke, kar najlazje storite z Mozilla Composerjem, lahko pa s katerimkoli drugim urejevalnikom.

Prostovoljci, cakamo na vas!
www.getfirefox.com

Aspirinix ::

Samo za info, da ne bo kdo šel prevajat kxsconfig.po. Že v prevajanju.:D

Gandalfar ::

hmmm..

prej je bilo nekaj govora, da se ne prevaja imen programov ampak jaz sem vseeno opazil KTezaver in Sistemski cuvaj .. predvsem pri prvem se mi zdi zanimivo, sicer je zelo podobno a vseeno .. pa ce imamo KFaks zakaj nimamo KSlikarja potem?

mathjazz ::

Gandalfar, tole si odlicno pogruntal! Predlagam, da interveniras pri prevajalcih kdeja. V KDE je res nekaj imen programov prevedenih.

Ali pa se bolje: sprozi debato na lugos-slo. To je treba resnicno razcistiti. Jaz sem zaenkrat proti prevajanju imehn, a me utegne kdo prepricati :-)
www.getfirefox.com

root987 ::

En BIG predlog, ki bi ga verjetno podprli vsi bodoči linuxsaši, ki imajo telekomove modeme: a je možno da "vstavite" v S-T linux distribucijo gonilnike za vse ISDN modeme, ki jih ponujajo pr telekomu? Za ostale ne vem kiri so, samo edn izmed njih je Siemens I-Surf 2.0. Možno to?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

Verjetno bi si lahko vzel cas in zrihtal stvari tako, da bodo delale. Problem je samo v tem, da nimam doma vseh teh modemov. :/

root987 ::

Za kakšen teden bi ti ga verjetno lahko posodil, vendar ne vem ali si zaupanja vreden(ako mi ga nebi vrnil/bi ga poškodoval, si sedaj ne morem privoščiti novega - bil bi brez neta še najmanj tri žepnine -> tri mesece!!!)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

ali3n ::

Preusmerjam vprašanja in reševanje problemov glede Slotech Linuxa v temo Slo-Tech GNU/Linux 1.0-alpha. Da bo vse na kupu....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Madafaka ::

Mene zanima kako naredim v linuxu znak = ! nikakor ga ne morem ! Zanima me tudi da ko napišem ukaz mi nekaj nalouda pol pa rata črn ekran ! Mam LCD če ma to kej veze ? prosim pomoč !

Gandalfar ::

isci zgoraj pri cifrah - eksprementraj s shiftom in brez

Madafaka ::

ok ! sm najdu ! samo zdej pa ne vem kako zagnati kde namizje ! karkoli od unga ki je na helpu zaženem mi neki nalouda pol pa črn zaslon in konc, morm pol resetirat če hočem kak dug ukaz probat !

poweroff ::

Jaz imam pa eno vprasanje... na Windows masini imam dve ethernet kartici. Ena ima IP = 10.10.10.XX, druga pa 193.2.xxx.XXX, tu je tudi gateway 193.2.xxx.1 in DNS-i. Kako nastavim te nastavitve pod Knoppixom, da mi bo delal internet? IPji na Windowsih so sicer fiksni.

Pa še to: kakšno je default geslo za su ?

ToniT ::

Na kateri mreži pa boš imel linux? Na 10.10.10.xx ali na zunanji?
Če bo na 10.10.10.xx, potem ti mora windows mašina omogočiti prehod na zunanje omrežje (193......)
V gateway potem vpišeš adreso windows mašine, dns-je pa iste, kot imaš na win mašini.

poweroff ::

Mislim, da se nismo dobro razumeli. Imam Windows masino, ki ima dve kartici. Sedaj pa bi rad NA TEJ masini zagnal Knoppixa (se pravi Windowsi ne bodo aktivni sploh). Kar rabim pa je to, da nekako prepisem nastavitve iz Windowsov v Knoppix.

Stvar je pa se v tem, da sem poiskusil vpisati eth0 in eth1, pa eth0 (10.10.10.xx) lepo dela in vidim ostale masine (ko pozenem ettercap), ne vidim pa (v ettercapu) ostalih masin iz drugega omrezja (193.2.xxxxx), prav tako mi ne dela internet, ceprav sem vpisal IP, gateway in DNS za eth1. Pa še tole: kaj je broadcast IP addres? Jaz sem kar moj navaden IP vpisal.

ToniT ::

Problem je verjetno v broadcast addr.

Primer za broadcast adreso:
IP adresa je 192.168.0.10
netmask je 255.255.255.0
Broadcast adresa je 192.168.0.255

poweroff ::

Samo ena pripomba. Na Aufbix.org pravi, da ni mailing liste distro. (No such list distro).

hruske ::

Ja, znan error. Če bi imel dostop, bi bilo to že zdavnaj popravljeno. sicer pa je mail lista tu http://lists.Aufbix.Org/cgi-bin/mailman/listinfo/slotech.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

Matthai:

man route :D

Ce imas vec ethX kartic, mora mashina vedeti, katera je pristojna za katere pakete. Ce imas v sistemu samo eno kartico, potem pac masini tega ni treba pojasnjevati.
Sedaj pa zadeva ne ve, kaj gre kam.

rabis nekaj v stilu (pisem ZELO napamet, preveri)


route add -net 10.10.10.0. netmask 255.255.255.0 eth0
route add -net 193.2.0.0. netmask 255.255.0.0 eth1
route add default gw 193.2.xxx.1

poweroff ::

Ja, tnx. To sem ze resil. Tale tema je malce stara...

Sem pa prisel na eno idejo... kaj ko bi ta ST Linux probali "podtakniti" računalniškim podjetjem. Ravno pred kratkim sem kupoval novo mašino in ko sem zbiral ponudbe je na eni pisalo, da ob nakupu novega računalnika dobim "brezplačen dostop do interneta preko Volje".

V bistvu je to kar dobra finta za privabljanje rahlo neukih kupcev, podjetje pa s tem sploh nima nobenih stroškov, se pravi ima od takih ugodnosti za kupce lahko samo korist.

No, in ker podjetja zelo rada svojo ponudbo širijo z različnimi brezplačnimi proizvodi, bi verjetno ne imela nič proti, da zraven novega računalnika priložijo še brezplačen CD.

Treba bi bilo edino oblikovati kakšno spodobno nalepko, ter ovitek s kratkimi navodili in opisom kaj vse uporabnik dobi na CDju (pisarniški program, vse za na internet,...)
Pa mogoče bi bilo koristno, da bi za široke ljudske množice izdali posebno, okleščeno verzijo.
Se pravi, samo en brskalnik, en urejevalnik teksta, en player, itd. Sedaj je teh programov več in to lahko novega uporabnika zmede.
Lahko pa bi naredili samo malce prilagojene menuje, kjer bi bili osnovni programi en klik stran, dodatni programi pa dva klika stran.

Zadevo bi pa lahko začinili še s kakšnim antipiratskim sloganom, v stilu: ob nakupu novega računalnika, boste imeli s tem CDjem vso programsko opremo legalno, pa še nič stroškov... :D

Aja, pa mogoče bi v naslednji verziji dodali še Cinerelo (program za digitalno montažo videa).

P. S. Kako je za s končnicami datotek? V prejšnji verziji niso bile po defaultu vezane na eno aplikacijo. Pa fino bi bilo dodat možnost, da si uporabnik nastavitve (do neta, za mail, itd) shrani na disk oz. datoteko... če ne moraš vsakič na novo konfigurirat, ko linux zaženeš.

moj_nick ::

To bi blo ful dobr, sam v menijih ne bi smeli biti originalni nazivi programov (Kneki, Kneki_druzga, itd.) ampak kratek opis: Mail, Brskalnik, Peka CDjev, MP3 predvajalnik...

hruske ::

Misli berete! :)

Nekaj takega se namreč tudi pripravlja.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

root987 ::

Nop, to pa po moje ne bo najbolj?a ideja. Morda bi kve?jemu ustvarili podmenije, kateri bi se tako imenovali. Ker kasneje bo z nadgradjo tistih programov(po mojem mnenju) prihajalo do zmede. Jaz re?em da bi morali obstajati podmeniji, tam notri pa vsi programi, ki imajo kar koli v zvezi z tisto tematiko(npr. Glasba --> XMMS, Cd Player, Kmix, itd.)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

Sej to je ze zdaj?

root987 ::

Prav tako poimenovano, kot je rekel Mk-klavz, sem opazil samo Cd Player, mp3 predvajalnik se je se vedno lepo imenoval XMMS, kot je tudi prav.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

hruske ::

Matthai, morda veš kje se cinerela nahaja? Ker meni namreč z googlom ni uspelo najti enega uporabnega linka.:(

mathjazz ::

Cinelerra!!! :-) Se strinjam, da je dodana.

Opisi v menijih so pa itak moja ideja izpred par mesecev :-)
www.getfirefox.com

Ziga Dolhar ::

Ne me razumet narobe, vendar znajo podjetja rahlo "zakomplicirat", če so z Microsoftom podpisala kakšno pogodbo, ki jim pod določenimi pogoji ponuja ugodnejše cene oem oken :-).
https://dolhar.si/

mathjazz ::

Jaz se bojim "Žige". :D
www.getfirefox.com

mathjazz ::

(1) Z Urško iz Agende bova začela slovenit Evolution, oz. dopolnit manjkajoče prevode iz prejšnje prevedene različice. Prevajava razlicico, ki bo v GNOME 2.4. Novih prevodov je ogromno, vendar hvalabogu večina odpade na krajevne imena, ki bolj ali manj ostanejo enaka, ali pa jih SMART urihta.

(2) Našli smo prevod zadnje stabilne različice GIMPa (1.2.3)! :D Če bo čas, verjetno bo, bom dopolnil prevode do trenutne razvojne različice, 1.3.18, ki je mnogo boljša in bo postala GIMP 2.0. Predlagam, da vključimo tisto različico, ki bo prevedena. Če bosta obe, navijam za razvojno.

(3) Iščejo se prostovoljci za prevajanje namestitve na disk in programa Cinelerra za urejanje video posnetkov.
www.getfirefox.com

hruske ::

@Ziggga, kdorkoli

Bi lahko kdo priskrbel kopijo take pogodbe, ki jo M$ $klene?

mathjazz ::

@mk-klavz: a ti to resno? >:D
www.getfirefox.com

hruske ::

Da bi vsaj vedeli kakšen bavbav oz. zmaj je naš sovrag. 8-)

BigWhale ::

Microsoft tezi k temu, da bi se njihovi programi imenovali kar Mail, Browser, Word Processor in tako naprej...

To je za JoeBlow Stupid user sicer ok ampak ljudje naredi precej stupidne oz se bolj kot so, ter zmanjsuje moznosti izbire.

Ce bi bil precej bolj nesramen, bi se reku, da je to na nek nacin nelojalna konkurenca, ker ce se bom internet explorer (ali karkoli drugega) imenoval Browser potem nihce ne bo hotel poganjat mozille ali opere. Je pa res, da bi se lahko potem mozilla imenovala Better Browser ali pa New Browser :P

poweroff ::

Taka pogodba - če res obstaja - bi znala biti nelojalna konkurenca. Načeloma namreč podjetje nekemu drugemu podjetju ne sme preprečevati, da posluje z nekom tretjim.

BigBoss ::

Ena uporabniška pripomba:

Vedno, kadar poganjam tega vraga (SLO-Tech Linux) kucam :
knoppix myconfig=scan home=scan

Meni bi veliko bolj pasal, če mi tega ne bi blo treba. Zakaj to ne bi bil default? Če ne najde home-a ali configa itak dela kot sedanji default., samo "n" mu je treba usekat.

Če je pa to prevelika kriza potem pa vsaj normalno slo tipkovnico, ko se to tipka .....

Gandalfar ::

zato, ker mu je treba 'n' usekat. Zmede userje to. Lahko si naredis posebno disketo v kateri ze podas te parametre sistemu. Bi to bilo boljse?

BigBoss ::

Najboljse bi bilo ce bi on sam sebi po 5 sekundah n usekal.

8-)

Gandalfar ::

mmm .. zelo dober predlog :)

burek8 ::

Po prvem zagonu Slo-Tech Knoppixa se mi je zgodilo nekaj zares čudnega. V Windowsih !? ne morem spremeiti refresh rata zaslona (je lockan na 60Hz, ko ga poskusim spremeniti se slika zatrese in vse kaze kot da se je le ta spremenil vendar se ni (vidim isto "utripanje" slike in tudi monitor zazna 60Hz), poskusil sem tudi z Rage3D tweak, z dxdiag override opcijo,... nic ne pomaga, ne se mi smejat prosim :8), ampak razen Slo-Tech Knoppixa nisem pocel nic nenavadnega.

Opozoriti moram da sem uporabil startni ukaz knoppix screen=1280x1204 xvrefresh=85 . V Knoppixu imam lahko se vedno tudi druge refresh rate, problem je le v windowsih.

Pred tem sem z istimi ukazi uporabljal navadni Knoppix brez bilokakrsnih tezav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: burek8 ()

jRk0 ::

Mislim, da je finta v gonilnikih za graficno kartico!
Jaz mam radeona 8500 in se to anvadno zgodi na ko posodobim gonilnike. oz se takrat vedno:)

idi pod nastavitve zaslona pa advanced, pa izkljuci tv out. pol pa more delat.
You fuck up once, you loose two teeth.

CaqKa ::

če imaš atija idi v control panel pa izklopi dcc informacijo od monitorja.

burek8 ::

hvala, res je pomagalo, res cudno nakljucje, nisem pa nobenih gonilnikov niti nic spreminjal

svencbir ::

A rabite prevajalca?
Sem na razpolago.

Tadej

Gandalfar ::

svencbir: poglej zasebna sporocila
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prevajanje brezplačne programske opreme

Oddelek: Programska oprema
132299 (1575) Tear_DR0P
»

Firefox 1.0.4 in Mozilla 1.7.8 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12114512 (11728) Marjan
»

Firefox 1.0 je tu! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
12710863 (10863) MrStein
»

KDE 3.2.2 -- še bolj slovenski

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
92977 (2977) OwcA
»

slo-tech GNU/Linux distribucija (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Operacijski sistemi
25315324 (10720) Gandalfar

Več podobnih tem