» »

Uporabna vrednost urbane

Uporabna vrednost urbane

«
1
2 3
...
5

hamax ::

WarpedGone ::

Kje dobim ******** urbano, ko na rudniku pustim avto na servisu? Majo v lokalni trafiki al morm it na matični urad po notarsko overovljen izpisek iz matične knjige v spremstvu obeh staršev?
Get the point?
Problem avtobusov je, da navaden neuk državljan kot jaz, nanje nimamo več vstopa.
Ker se vrla birokracija ni potrudila, da bi me obvestila o čudovitem napredku (ukinjanju denarja).
Problem avtobusov je, da navaden denar zanje ni več dost dobr.

Na mojo srečo taksisti niso tako nečimrni in bojo veseli mojega navadnega denarja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Gregor P ::

Ljubljana je ena redkih evropskih prestolnic, če ne kar edina, kjer grem do cilja rajši z avtom oz. s kolesom kot pa za mestnim PP (dobro ko si že enkrat v centru se seveda sprehajaš peš); v drugih mi namreč na kraj pameti ne pade, da ne bi izkoristil dobrega javnega potniškega prevoza (dobro v kakšnem Rimu se rajši sprehajam, če se la da, ampak mi tudi podzemna kdaj prav pride):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

Kje dobim ******** urbano, ko na rudniku pustim avto na servisu? Majo v lokalni trafiki al morm it na matični urad po notarsko overovljen izpisek iz matične knjige v spremstvu obeh staršev?
Get the point?

I don't.
Urbano lahko dobis v vsaki trafiki, na vsaki bencinski in na vseh avtomatih, ki jih tudi ni malo.
Ce ti ne uspe, pa se vedno lahko placas s telefonom.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

PaX_MaN ::

WarpedGone je izjavil:

Kje dobim ******** urbano, ko na rudniku pustim avto na servisu? Majo v lokalni trafiki al morm it na matični urad po notarsko overovljen izpisek iz matične knjige v spremstvu obeh staršev?
Get the point?

Nekih 30 prodajnih mest naj bi bilo tam okoli.

WarpedGone je izjavil:

Na mojo srečo taksisti niso tako nečimrni in bojo veseli mojega navadnega denarja.

Samo do naslednje kazni za napačno parkiranje.:P

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

gokky ::

Koliko njih jih dela ob odhodu zadnjega avtobusa ali v nedeljo?

MMG: Ali lahko z moneto plačam storitve, če imam samo kartico tujega mobilnega operaterja?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

Na obmocju vic-rudnik je 11 urbanomatov.

Ali lahko z moneto plačam storitve, če imam samo kartico tujega mobilnega operaterja?

Kolikor vem ne.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

gokky ::

@Hamax: Ali je na preostalih postajališčih označeno, kje je najbližji urbanomat?

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

gokky ::

Torej kot tujec v mestu ne vem, kje je najbližji urbanomat, plačati z mobilcem pa tudi ne morem. Imam pa evrčke, pa jih ne morem izkoristiti.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Gregor P ::

Jaz tudi tega ne razumem oz. je mojemu razumu odvzeto:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

Torej kot tujec v mestu ne vem, kje je najbližji urbanomat, plačati z mobilcem pa tudi ne morem. Imam pa evrčke, pa jih ne morem izkoristiti.

Lahko ti kolega z urbano placa voznjo, lahko mimoidoce vprasas kje je urbanomat, lahko na internetni strani poisces shemo urbanomatov, lahko se kot turist malo organiziras in kupis urbano ko prispes v Ljubljano(na zelezniski, letaliscu ali na bencinski).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Okapi ::

Problem avtobusov je, da navaden denar zanje ni več dost dobr.
Jebiga, pa kočije so tudi ukinili. Na mestnih avtobusih, tramvajih in podzemskih skoraj nikjer več ne moreš plačati vožnje s kešem.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Gregor P ::

V tujini so vsaj običajno na vsaki večji postaji, če ne kar v vozilih samih, avtomati, kjer lahko z denarjem kupiš karto, ampak mi smo seveda dosti bolj napredni;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Okapi ::

Pri nas so tudi na vsaki večji postaji avtomati, če mogoče nisi opazil.

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

fosil ::

Eni tukaj se delate tako neumne, da se čudim da ste sploh našli izhod iz svoje hiše, kaj šele prišli v tuje mesto.
Nasvet za vse podobno izgubljene, ki drži v vseh mestih na tem planetu. Če rabiš karto za mestni bus greš do najbližje trafike, če slučajno nimajo, ti bodo povedal kje imajo, če ne govorijo tvojega jezika, si pomagaj z rokami. Doslej je še vedno uspelo :)
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Gregor P ::

Okapi je izjavil:

Pri nas so tudi na vsaki večji postaji avtomati, če mogoče nisi opazil.

Sem skoraj zagotovo napisal, "kjer lahko kupiš karto (preprosto nekomplicirano vozovnico)" ... hudiča to imajo urejeno celo za vozovnice za železnico; pri nas jih pa še prek spleta ne moreš kupiti:(
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

kjer lahko kupiš karto (preprosto nekomplicirano vozovnico)

In kako je urbana slabsa od vozovnice? To da stane 2 eur se mi ne zdi prehudo, glede na to, da je bus veliko cenejsi kot v tujini.
Je sistem nalaganja denarja prekompliciran za turiste? Zelo dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Okapi ::

kjer lahko kupiš karto (preprosto nekomplicirano vozovnico
Ker urbana je strašno komplicirana, ne? Spomni me zakaj?

O.

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

Gregor P ::

Zakaj sploh neko urbano?!? Čemu potreba po njej? Zakaj gotovina ni dovolj? Grem na avtobus in plačam pri vozniku v gotovini kar je v marsikateri evropski prestolnici še mogoče. Zakaj potreba po posredniku?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • premaknil od: hamax ()

hamax ::

Zakaj sploh neko urbano?!? Čemu potreba po njej? Zakaj gotovina ni dovolj?

Ker je placevanje z urbano veliko hitrejse od placevanja z gotovino(ce voznik menja drobiz).
Ker za placevanje z gotovino potrebujes drobiz(ce ga voznik ne menja).
Ker vozniku ni potrebno kontrolirati kolicine kovancev, ki jih potniki zmecejo v zaboj.
Ker urbana omogoca presedanje.

Zakaj poleg urbane in monete ni se placevanja z gotovino? Zaradi stroskov, ki pri tem nastanejo.

M-XXXX ::

Doda se še plačevanje z samo 1€ kovanci (problem rešen).

Tud jaz sem v sredo zvedu, da ne morem plačat z €€ (šel po parih letih spet na javni prevoz:P) in sem bil milorečeno šokiran, na začetku pa frendu sploh verjel nisem... Večje treparije pa še ne...

jype ::

Na Danskem že pred 10 leti ni bilo mogoče javnega prevoza plačati z gotovino.

Meni se urbana zdi prima, jo tudi redno uporabljam.

LuGi ::

Seveda da je prima..gotovina, kovanci in zetoni so za leto 1990.

Highlag ::

Verjetno je za ljudi ki se 1x letno peljejo z busom res nevšečnost, so pa urbano toliko časa reklamirali, da izgovor "nisem vedel" ne more držat. Sploh če se že da (bo dalo) plačati z njo tudi kakšne parkomate.


Sam busa skoraj ne uporabljam, pa sem urbano nabavil in napolnil ko so ven prišle. enkrat mi je že prišla prav.:D
Never trust a computer you can't throw out a window

Gladi ::

Vsi Mobitel oziroma Simobil naročniki lahko plačujete(mo)s telefonom preko monete. Mislm da ni izgovora zakaj je urbana slaba...

metalc ::

Kaj naj pa jaz, ki sem iz Sostrega. K nam sicer vozi bus št. 13 v cirka polurnih intervalih (ni panike, pogosteje res ni gospodarno), do njega niti nimam daleč, da ga je treba čakati tako rekoč sredi ceste, se še nekako požre. Ampak kako ga plačati? Včasih si lahko kupil žetone na pošti malo stran od trase (o "učinkovitosti" tamakjšnjih poštarjev res raje ne bi) ali plačal z gotovino in voila. Trafik ni nikjer blizu, urbanomatov tudi ne, pošta noče imeti z njimi nič, še najbližja "polnilnica" je tako v Štepanjskem naselju, od oka kakšnih 7 km stran! Kaj naj torej stori nekdo, ki se enkrat želi zapeljati v mesto in sploh nima urbane? Jaz sem se enkrat res s kolesom zapeljal do prodajnega mesta, kaj pa starejši, ki jih je poleg šolarjev še največ na busih? In kaj, če imam urbano, pa na njej ni dovolj zaloge oz. nisem prepričan o tem? Naj probam in če ni dovolj, milo prosim šoferja, da me "ne opazi" vsaj do Štepanjca? Naj odpešačim teh 7 km po samomorilski Litijski (ozka cesta, kaj so že to pločniki, hiše tik ob cesti, nadihaš se obprometnocestnega zraka, v mokrem vremenu te dodobra pošpricajo...), morda še kakšen km več po vzporednih cesticah (iste "prednosti" kot Litijska, le prometa je manj)? Ali naj jaz, ki se v povprečju peljem enkrat na mesec, poleg ostalih bedarij vodim še ročno evidenco stanja na kartici???? Zakaj hudiča v 21. stoletju ne morejo urediti, da bi vsaj po internetu vtipkal serijsko številko kartice in izvedel, koliko je sploh gor????? Če je že polnjenje s Paypalom preveč vesoljska tehnologija.... Ali pa se naj zaradi teh nekaj voženj naročim na neke zame nepotrebne pakete pri "izbranih" mobilnih operaterjih?

Okapi ::

Kaj naj pa jaz, ki sem iz Sostrega
Jaz ti predlagam, da se preseliš, ker očitno nisi sposoben za življenje v predmestju.>:D Zasilna rešitev je, da stopiš do soseda in ga vprašaš, kako on rešuje ta strašen in nepremostljiv problem.

O.

zee ::

@metalc:
Poleg kartice Urbana lahko za placilo voznje uporabis tudi GSM, kar te namesto 0,80 € stane 1,00 €. Ali na Sostrem ni niti signala GSM?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

fosil ::

Zakaj hudiča v 21. stoletju ne morejo urediti, da bi vsaj po internetu vtipkal serijsko številko kartice in izvedel, koliko je sploh gor?????

To je že urejeno - klik
Tako je!

overlord_tm ::

zee je izjavil:

@metalc:
Poleg kartice Urbana lahko za placilo voznje uporabis tudi GSM, kar te namesto 0,80 € stane 1,00 €. Ali na Sostrem ni niti signala GSM?


Ubistvu ga res ni na dolocenih mestih :P

Drugace pa sozalje vsem, ki se vam zdi komplicirano. V Londonu mas zilion razlicnih nacinov placila, ceprav z gotovino na busu se pomoje ne da. Potem imajo se ene 6 razlicnih con javnega prometa, tako da moras paziti, da vzames pravo. V Amsterdamu se moras cekirat ko gres iz busa, da lahko prestopis. Pa to nikjer ne pise. Domacinom je ocitno samoumevno, nam ni bilo :). V New Yorku lahko kupis karte samo na posebnih avtomatih (pa na Port Authority pa mogoce se kaki vecji postaji), ki niso na vseh postajah, niti ni oznaceno kje so. Ko jih najdes, po moznosti ne delajo. Ce delajo, jemlejo IIRC samo 1 in 5$ bankovce. Uglavnem, spomnim se da je bila cela procedura da si kupil 5 MTA kartic, ker je imel avtomat polno "glupih" omejitev.

Gregor P ::

Dobro, v redu, razumem, moramo kupiti urbano, smo prisiljeni v to:8) ... bomo pač malo podpirali našo korupcijo, zakaj pa ne;(( ... no, prav ... sedaj pa naj mi nekdo razloži, zakaj moramo še vedno vstopati pri prvih vratih pri vozniku?!? Čemu sedaj to? Mar ne gre za "moderno vozovnico"? Mora voznik še vedno preverjati, kdo potrjuje urbano, ali kako? Pa saj so vendar kontrole za to? Sicer jih res vidiš na 10 metrov, ampak so šele začetniki, zagotovo bodo postali manj vpadljivi z leti; morda ne bi škodilo, če bi bili malo bolj prijazni, tako pa vsakega potnika gledajo kot potencialnega kriminalca, ki zagotovo ni plačal za prevoz:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

amigo_no1 ::

Gladi je izjavil:

Vsi Mobitel oziroma Simobil naročniki lahko plačujete(mo)s telefonom preko monete. Mislm da ni izgovora zakaj je urbana slaba...

Obstajajo tudi uporabniki Tušmobila, ki bodo očitno doživeli hladno prho ;(( ?
Kaj pa mularija z predplačniškimi paketi ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

BlueRunner ::

Okapi je izjavil:

Kaj naj pa jaz, ki sem iz Sostrega
Jaz ti predlagam, da se preseliš, ker očitno nisi sposoben za življenje v predmestju.>:D Zasilna rešitev je, da stopiš do soseda in ga vprašaš, kako on rešuje ta strašen in nepremostljiv problem.

No, lahko pa smo namesto zajedljivosti tudi bolj konstruktivni in morda bo kdo nagruntal način kako v Sostrem in tudi ostalih oddaljenih lokacijah omogočiti dostop do Urbane ali njej alternativnega načina plačila LPP in to čim ceneje...

Če nič drugega, se zadeve vsaj na LPP spreminjajo in to se kaže tudi kot (večji) odziv na težave uporabnikov.

Gregor P je izjavil:

Dobro, v redu, razumem, moramo kupiti urbano, smo prisiljeni v to:8) ... bomo pač malo podpirali našo korupcijo, zakaj pa ne;(( ... no, prav ... sedaj pa naj mi nekdo razloži, zakaj moramo še vedno vstopati pri prvih vratih pri vozniku?!?

Tudi London s svojim biserom na to ni imun. Verjetno se gre tudi za organizacijo premikanja v notranjosti vozila. Če se bi vsi tlačili na vseh vratih notri in ven, potem bi imeli opravka tudi z neskončno gužvo in slabo voljo zaradi tega.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

sedaj pa naj mi nekdo razloži, zakaj moramo še vedno vstopati pri prvih vratih pri vozniku?!?
AFAIK razmišljajo tudi o tem, kakšne točno ovire pri tem vidijo, se pa ne spomnim (enkrat so o tem pisali v enem časopisu). Morda se jim zdi predrago nameščati še dodatne čitalnike kartic.

O.

Gregor P ::

Torej imamo satelitsko spremljanje avtobusov, drage avtomate, plastične karte ... skratka vse to, ampak sedaj so problem dodatni čitalniki?

Jim bom kar jaz razložil, kako se reši ta problem in to zastonj (torej sami bodo že imeli minimalne stroške dela); naj ta edini čitalnik premaknejo na sredino!

Edina težava bi morda še bila ta, da sem opazil, da se morajo kar vsi vedno skoz potrjevati, tudi tisti, ki imajo mesečne? Če je to res, ne vem, morajo to nemudoma odpraviti, kajti tako bi se moral vsak potrditi samo enkrat (dokler jim ne poteče vozovnica oz. čas plačane vožnje) oz. tisti, ki imajo mesečne ipd. tega itak ne bi rabili početi in je zadeva dokončno rešena.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

metalc ::

Glejte, nimam nič proti Urbani, tudi sam verjamem, da gre za nek napredek (pustimo korupcijske obtožbe sedaj ob strani) in celo toliko sem se zmigal, da sem jo pravočasno šel iskat. Samo kaj, ko so zadevo izvedli "na pol" in s tem izdatno zakomplicirali življenje prebivalcem nekaterih predmestij (ne samo Sostra), ki je nimajo kje kupiti ali polniti. Če bi se v tem času kako dogovorili s tistimi par Mercatorji, bifeji, privat trgovinicami, pošto (ki je sicer navešena z vso mogočo kramo)..., bi bilo čisto drugače, lahko bi se dalo uvesti polnjenje na bankomatih, kjer se da že zdaj dobiti kartice za polnjenje predplačniških telefonov...

Žal zame osebno ni računice v naročnini za mobilno telefonijo, na predplačniško pa menda ne gre (sicer ne vem, zakaj je taka Ultra umetnost vprašati "centralo", ali je na zalogi dovolj). Tudi tista stran z nekimi aktivacijami in gesli je čisti overkill, če me zanima samo, ali je na kartici št. xxxx (ki je vidno izpisana na kartici) dovolj, da vem, ali naj grem direkt na najbližje postajališče ali moram še prej z avtom iti v Fužine ali Štepanjsko in tam dopolniti stanje.

BlueRunner ::

Jim bom kar jaz razložil, kako se reši ta problem in to zastonj (torej sami bodo že imeli minimalne stroške dela); naj ta edini čitalnik premaknejo na sredino!

Če imaš 1 vhod in N izhodov je večinoma vseeno kateri je tisti "edini vhod". Iz zgodovinskih razlogov so to pri nas sprednja vrata, lahko bi bila pa tudi katera koli druga. Vedno pa delaš na temu, da je "tok ljudi" skozi vozilo čim bolj enosmeren. Če ni, potem imaš v konicah še večje težave, kot jih imaš pa že sedaj.

Bom pa zlobno pripomnil, da je če OK za London, potem bi pa moralo tudi pri nas delovati - iz vidika tehnološke naprednosti in opearativne izvedljivosti, seveda. Kar manjka je možnost enostavnega enkratnega nakupa vozovnice na avtomatu, ki se bi nahajal na vsaki avtobusni postaji. Torej bi imeli Urbano + papirnat listek za enkratno vožnjo... da prideš do urbanomata.

Če je to res, ne vem, morajo to nemudoma odpraviti, kajti tako bi se moral vsak potrditi samo enkrat (dokler jim ne poteče vozovnica oz. čas plačane vožnje) oz. tisti, ki imajo mesečne ipd. tega itak ne bi rabili početi in je zadeva dokončno rešena.

Potrjevanje služi temu, da se zbira statistiko uporabe, brez česar ne moreš niti pod razno ugotavljati na katerih progah in ob katerih časih imaš gužvo, da boš znal načrtovati vnaprej. To vključuje tudi uporabnike terminskih.

sss ::

Hahaha jest kr ne morm vrjet kakšni ljudje obstajate.
Se vam kdaj zgodi, da pozabite dihat?
Ne resno no.. Ko sem vam pove neka rešitev, spet taisti človek najde nov "problem" ;D

Urbana je elegantna rešitev. Sem prepričam, da se velika večina uporabnikov strinja z menoj.
Če vas moti, pa uporabljajte druge načine prevoza.

To, da par ljudi še vedno ni vedel, da se ne da plačevat z gotovino je pa milorečeno sramota. Vsak človek, ki je spremlja novice in ni imel glave v pesku (ali riti) zadnjo leto dni bi to moral vedeti.
Prov par se vas najde pa serjete na polno v takih temah.

BlueRunner ::

To, da par ljudi še vedno ni vedel, da se ne da plačevat z gotovino je pa milorečeno sramota.

Moraš razumeti, da se je izven mestne občine praktično ni reklamiralo ali promoviralo. Kar pomeni, da je nevmesno kar tako pavšalno reči, da je sramota ne tega vedeti. Še v Ljubljani so za spremembo vedeli samo redni uporabniki LPP in ne ravno vsi po vrsti. Torej je bila napaka predvsem pri obveščanju in ne pri "narodu".

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

BlueRunner je izjavil:

Bom pa zlobno pripomnil, da je če OK za London,

Jaz sem podal rešitev za Ljubljano, ne London.


BlueRunner je izjavil:

Kar manjka je možnost enostavnega enkratnega nakupa vozovnice na avtomatu, ki se bi nahajal na vsaki avtobusni postaji.

Se strinjam (ampak ne v povezavi z urbano)


BlueRunner je izjavil:

Potrjevanje služi temu, da se zbira statistiko uporabe, brez česar ne moreš niti pod razno ugotavljati na katerih progah in ob katerih časih imaš gužvo, da boš znal načrtovati vnaprej. To vključuje tudi uporabnike terminskih.

Zanimivo, kako pa drugje delajo statistiko, pa je njihov mestni potniški promet dosti bolj učinkovit od našega in to že leta oz, kaj leta desetletja, ko je bilo še vse analogno:|

sss je izjavil:

To, da par ljudi še vedno ni vedel, da se ne da plačevat z gotovino je pa milorečeno sramota.

Brez denarja/gotovine ni urbane, ni nič. Ali se mar urbana kar magično napolni, ali kako?8-O;((
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

sss ::

A še vedno serješ?

Se strinjam da so nekatere lokacije slabo pokrite ampak folk je bil o tem obveščen mnogo prej in bi se lahko pravočasno priskrbel. Tist, ki pa hod redno iz periferije v Ljubljano si pa lahko zadevo nafila v mestu, anede?

BlueRunner je izjavil:

To, da par ljudi še vedno ni vedel, da se ne da plačevat z gotovino je pa milorečeno sramota.

Moraš razumeti, da se je izven mestne občine praktično ni reklamiralo ali promoviralo. Kar pomeni, da je nevmesno kar tako pavšalno reči, da je sramota ne tega vedeti. Še v Ljubljani so za spremembo vedeli samo redni uporabniki LPP in ne ravno vsi po vrsti. Torej je bila napaka predvsem pri obveščanju in ne pri "narodu".


Glej... sam sem na VSEH glavnih info straneh (24kur, rtvslo, siol,..) to informacijo zasledil vsaj 5x. Na vseh večjih forumih se je debatiralo na to temo in tud na novicah sem lahko večkrat zasledil, ko je bilo govora o uvedbi urbane in podrobnosti glede plačevanja.

Ne mi govort o tem, da mediji niso dovolj poročal o tem ker ti bom šel brskat po arhivih in ti limat linke.

Okapi ::

Poleg tega ti vse razloži tudi šofer, in če si starejši od 30 in nisi videti kot klošar, te tudi brezplačno spusti gor, če mu razložiš, da v vasi ne moreš polnit urbane in ti je zmanjkalo denarja na njej.

O.

sss ::

Precej sem prepričan, da se tu ne gre zaradi blazno velkih težav, ki bi jih imel uprabniki Urbane, ampak gre za skupek zafustriranih ljudi, ki udrihajo kadar le morejo

MrBrdo ::

M-XXXX je izjavil:

Doda se še plačevanje z samo 1€ kovanci (problem rešen).

Problem tega bi bil med drugim v tem, ker če potem pride na avtobus kontrolor, mu ne moreš dokazat da si plačal, razen če bi ti voznik sprintal račun, kar je pa spet kar velik dodaten strošek, da bi se nabavilo printerje za vsak avtobus. Mene tudi moti da se ne da s kešom plačat, sam ni kakšne dobre rešitve.
Večji problem se mi zdi da bi se urbano lahko uporabljal še za velik drugih stvari, pa raje izumljajo neke nove ideje (recimo za ta kolesa), in moramo imet na koncu 10 kartic in ne vem česa še. Edini problem, zakaj za kolesa Urbana nebi šla, je v tem da mora bit nekako možno ugotovit, čigava je Urbana s katero se je vzelo kolo (v primeru kraje). Ampak to nebi blo problem rešit, bi se pač moral "registrirat", da bi se urbana vezala na tvoje ime, pa bi bilo.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Gregor P ::

Ne glede na to kako ste vsi veseli, ko imate lahko po ene 20 plastičnih kartic s seboj, jaz nimam prav nič proti gotovinskemu plačevanju in se mi še vedno zdi času primerno.

Če pa že res moram nositi vso to plastiko naokoli, potem pa želim imeti tudi temu primerno ponudbo storitev; ena izmed njih je kot sem že dejal, da kupim mesečno, ki je naložena na urbani in lahko vstopim v avtobus kadarkoli hočem in na katerikoli vhod hočem brez kakršnegakoli dodatnega potrjevanja; čeprav ne razumem, zakaj bi sploh potreboval kakšno urbano s seboj, namreč če smo že tako sodobni in sem moral itak vzeti urbano na moje ime, potem tudi dobro vedo, da sem plačal mesečno, torej bi bilo dovolj, da kontrolorju samo pokažem kakšen osebni dokument vse ostalo že imajo v njihovi podatkovni bazi.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

mrBrdo... placevanje s keshom je prej ze blo... torej nebi bil dodatens trosek, da bi zadevo obdrzali... in dodali urbano...

mene, ki nisem iz ljubljane pac ni zanimalo dogajanje okoli urbane in nisem sledil tem novicam.. ko pa sem enkrat mral v ljubljano, sem pa moral narediti kar lep kos poti do prvega kioska, da sem kupil kartico, ker je nisem imel... in pol nazaj na postajo...

no, menbi je urbana kul.. prazvzaprav super... edino me moti, da ni zadosti placov kjer lahko napolnis... ali pa niso ocitni... jutri bom moral recimo s tuliufonom placat
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

BlueRunner ::

sss je izjavil:

A še vedno serješ?

Akhem... samo zato, ker ti meniš, da je narod neumen, je že sranje, če nekdo opozori, da se mora PR prilagoditi publiki in ne obratno. Količina pač še ni kvaliteta.

sss je izjavil:

Ne mi govort o tem, da mediji niso dovolj poročal o tem ker ti bom šel brskat po arhivih in ti limat linke.

Povej to tistim, ki tega niso vedeli. Mislim, da so linki tukaj nerelevantni, ker informacija očitno ni dosegla tistih, ki jim je bila namenjena. Kar je problem obveščanja in ne problem ljudi.

Razen, če meniš, da je pač potrebno ljudi zamenjati, da bo potem komunikacija boljša.

Gregor P je izjavil:

BlueRunner je izjavil:

Bom pa zlobno pripomnil, da je če OK za London,

Jaz sem podal rešitev za Ljubljano, ne London.

Da, razumem. Vendar pa ima ravno London na busih identičen sistem, pa deluje. Torej morda konkretna omejitev en vhod pri vozniku, ostalo izhodi sama po sebi ni problematična. Sam tudi ne vidim zakaj bi bila.

Zgodovina sprememb…

Lion29 ::

Gregor dej ne trolaj...grozen si!

po tvojem bi morali delat nonstop stroske..da kontrolorji zigubljajo cas in vpisujejo vsako ime v svoje prenosne racunalnike, da preverijo ce imas mesecno? samo zato valda, ker ti apriorij zavracas nosenje okoli en kos plastike?

kot ze ugotavljamo, bo urbana mestna kartica za veliko storitev, ne samo za trolo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

M-XXXX ::

M-XXXX je danes ob 01:17:00 izjavil:
Doda se še plačevanje z samo 1€ kovanci (problem rešen).

Problem tega bi bil med drugim v tem, ker če potem pride na avtobus kontrolor, mu ne moreš dokazat da si plačal, razen če bi ti voznik sprintal račun, kar je pa spet kar velik dodaten strošek, da bi se nabavilo printerje za vsak avtobus. Mene tudi moti da se ne da s kešom plačat, sam ni kakšne dobre rešitve.

Hmm, sicer ne poznam kako je rešeno z zakonom, vendar nebi bilo dovolj, da dobiš nek listek, ki potrjuje, da si zadevo dejansko kupil tistega dne?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Urbana (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29852059 (941) Lonsarg
»

App za Urbano kartico?

Oddelek: Mobilne tehnologije
435536 (1502) LeQuack

Odvzem šolske urbane (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5710028 (7436) solatko
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320843 (15866) Šimpanz

Več podobnih tem