» »

Odvzem šolske urbane

Odvzem šolske urbane

«
1
2

miha999 ::

Pozdravljeni,
Sem dijak star 17, in danes se mi je zgodilo nekaj povsem nepričakovanega. Prejšnji teden sem čisto pozabil da moram podaljšati karto urbana, in danes ko sem se peljal na liniji 3 sta prišla dva možaka z nekimi mašinami v rokah. In je preverjal veljavnost kart. Ker pa jast nisem imel podaljšane mi jo je odvzel ter naprintal listek da ponovna izdaja kartice stane 40€,kar je pa zame pretirana cena. In me zanima kako se tega izogniti.Uprabljal pa sem zeleno kartico Urbana. Najlepša vam hvala za vse nasvete saj mi to že močno načenja živce, saj tudi nimam denarja da ta znesek porovnam.
Lp
  • zaklenil: bluefish ()

rdecaluc ::

Nimaš kaj, plačat bo treba.

edit: Težava pri tej zeleni je da so gori vsi tvoji podatki in jo je malce težje nadomestit kot pa klasično rumeno. Tudi če bi hotel narest novo, bodo verjetno želeli da poravnaš ta znesek. Naslednjič je bolje da paziš na to, še posebej okoli 5. vsak mesec.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

miha999 ::

Najprej najlepša ti hvala za tvoj odgovor, samo ne gre mi v račun kako so lahko tako tečni za en dan?

Virjan ::

Sicer ne vem točno, ker ne uporabljam javnega prometa, ampak a ni lazje da kupis novo v prosti prodaji, ki ni na ime in furas stvar dalje?

miha999 ::

Ja dalo bi se tudi tako samo potem me to zelo podraži vsak mesec ce bi placeval vsako voznjo posebaj.

hojnikb ::

Nimaš kej, plačat bo treba kazen.
Imaš to kazen napisano praktično na vsakem avtobusu, tako da izgovorov ni.

Bo šola za drugič, da raje daš tisti 1.2€ kot pa tvegaš kazen 40€
#brezpodpisa

St235 ::

miha999 je izjavil:

Najprej najlepša ti hvala za tvoj odgovor, samo ne gre mi v račun kako so lahko tako tečni za en dan?

A če bi bili tečni za dva dni pol bi blo pa OK?

miha999 ::

Ja pa sej ne recem da mora biti vse posteno ampak ko jim bi pa jst rekel da rabim novo urbano bi pa moral takoj plačati ampak kartice nebi dobil takoj.

hojnikb ::

Kakšrno koli razglabljanje ne spremeni dejstva, da si jim dolžan plačat teh 40€...
#brezpodpisa

technolog ::

Kako si ti naračunal 1 dan?

Danes smo 9., zadnji dan veljavnosti je pa 5. To so štirje dnevi, od tega dva delovna.

miha999 ::

Sedaj sem klical gor na sedež lpp-ja in so mi rekli da lahko pridem takoj in plačam 40€ ali pa da napišem ugovor in se potem komisija odloči. Mogoče kak predlog kaj bi lahko napisal v ugovor da zadevi ustrežejo?

SimplyMiha ::

Daj raje mami obljubi, da boš spomladi preštihal vrt ali nekaj takega, in ti bo dala teh 40€. Skratka, ne kompliciraj. Pritožbo ti bodo zavrnili, ker so te zasačili na troli z neveljavno kartico - kako si pa z njo prišel mimo skenerja?

dj_uro ::

tako, da ni potegnil...

šola za drugič... plačaj teh 40€ pa mir...
vw-klub.si

miha999 ::

Mah no prav, bom pac požrl teh 40€ in bo zadeva najhitreje rešena.

JackJohnson ::

A ni bla kazen včasih 500€? Al je to samo v Mariboru?

hojnikb ::

V Lj je 40€..
#brezpodpisa

matobato ::

Dvomim da je bila 500.

Olórin ::

miha999 je izjavil:

Mah no prav, bom pac požrl teh 40EUR in bo zadeva najhitreje rešena.


glede na to da si mladenič imaš zagotovo pametni telefon. Težko mi boš razložil zakaj si na svojem pametnem telefonu nisi nastavil opomnika vsak mesec 1. v mesecu, da moraš podaljšati nekaj.

Opomnik, da je random, povsem nepomemben osebek komentiral nekaj na facebooku pa si verjetno dobil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

garamond ::

Olórin je izjavil:

[...]nisi nastavil opomnika vsak mesec 1. v mesecu, da moraš podaljšati nekaj
Predlagam nastavitev opomnika vsakega 1. v mesecu. Toda 1. aprila mora biti poseben opomnik: "Podaljšaj vozovnico. To ni šala. Repeat, to ni šala."

miha999 ::

Olórin je izjavil:

miha999 je izjavil:

Mah no prav, bom pac požrl teh 40EUR in bo zadeva najhitreje rešena.


glede na to da si mladenič imaš zagotovo pametni telefon. Težko mi boš razložil zakaj si na svojem pametnem telefonu nisi nastavil opomnika vsak mesec 1. v mesecu, da moraš podaljšati nekaj.

Opomnik, da je random, povsem nepomemben osebek komentiral nekaj na facebooku pa si verjetno dobil.

Hja no ja, vsaj en objasnil zadevo!

hojnikb ::

Olórin je izjavil:

miha999 je izjavil:

Mah no prav, bom pac požrl teh 40EUR in bo zadeva najhitreje rešena.


glede na to da si mladenič imaš zagotovo pametni telefon. Težko mi boš razložil zakaj si na svojem pametnem telefonu nisi nastavil opomnika vsak mesec 1. v mesecu, da moraš podaljšati nekaj.

Opomnik, da je random, povsem nepomemben osebek komentiral nekaj na facebooku pa si verjetno dobil.


Ne sam to, glede na to da ma pametni telefon, bi se lahko čekiral z njim namesto urbane (potem ko bi ugotovil, da ne prime)....
#brezpodpisa

miha999 ::

Hvala še enkrat vsem za vse odgovore ter za razlago!

fosil ::

A ni tako, da bi se moral registrirat pri vstopu, tudi če imaš terminsko karto?
Če bi se, bi ti piskalo, da ni veljavna karta.
Tako je!

dottor ::

Lahko je izkoristu gužvo in šou samo mimo...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

MIHAc27 ::

Za dijake ne vem 100% ampak a ne moreš kupiti nove urbane za 2€ in potem mesečno dijaško?

Ker zase vem da občansko lahko (pride pa 37€+2€ nova kartica = 39€)

St235 ::

Poimenske kartice ne moreš dobit nove, če imajo zabeleženo, da ti je bila prejšnja odvzeta.

MIHAc27 ::

To vem, ampak a rabiš poimensko za dijaško mesečno? Ker potem ne rabiš 40€ plačevat kazni ampak samo novo urbano kupiš in je to to.

St235 ::

Kot je meni znano rabiš poimensko, ker moraš tudi dokazovat status dijaka/študenta. Drugače bi jo lahko vsak kupil.

telen ::

Vse terminske so poimenske.

Roadkill ::

Čez eno leto boš polnoleten. Začni trenirat odgovornost. Odgovornost pomeni, da če zajebeš, da nosiš posledice.

"Saj je samo en dan pretečena" ne velja več, ko si enkrat polnopravni državljan.
Ü

tx-z ::

En question: Od kdaj pa MORAŠ pri vhodu se registrirat? Sicer nikol nisem mel urbane ampak mobitel, tako da sem to vedno zadaj delal. Ali je tako, da če imaš urbano da lahko samo spredaj to narediš?
tx-z

sv-pt ::

Vsak avtobus ima dva bralnika, tako, da ni nujno da se registriraš na tistem, ki je pri vhodu (čeprav drugi ni dosti kasneje), moraš se pa na enem.

Vsaj takšno je bilo stanje par let nazaj, ko sem še uprabljal LPP.

fosil ::

Takole piše v navodilih
Validirati se je treba ob vsakem vstopu na avtobus, tudi ob prestopu. Validirati se morajo tudi uporabniki brezplačnih vozovnic.
Tako je!

Adrijan0 ::

Rečeš da nimaš urbane in je? Pa ti nimajo kaj pobrati. Vse, kar lahko naredijo je, da te prosijo za izstop na naslednji postaji. Kazen ti pa lahko dajo le mestni redarji.

erunno ::

Terminsko ("zelena") se da enako napolniti kakor predplačniško ("rumena"). Ko se štempljaš (oz. validiraš") z kartico, je tej dodeljen žeton z omejeno veljavnostjo (90minut) - plačilo preko Moneteje omejeno na 1 brezplačen prestop (ako nisi na Tušmobilu, Izimobilu ali M Mobilu ki so še vedno brez Monete). Še nimaš SMS potrdila o plačilu ali pa veljavnega žetona vezanega na tvojo Urbano (pri terminski utegnebiti izjema, če imaš veljavno mesečno), si nelegalno na busu, ka kar te lahko kaznujejo z odvzemom Urbane, ter te sterajo ven z busa.

Phantomeye ::

Meni je dva dneva nazaj zapiskalo, pa sem se spomnil, da nisem podaljšal statusa (urbana je bila ŽE plačana), pa sem rajši plačal s telefonom.

Sicer ne vem kaj si razmišljal. Če si vedu, da nimaš plačane urbane. Potem jima svoje urbane ne daš v roke. Lahko te zabrišeta dol. Izogneš se pa kazni,

sv-pt je izjavil:

Vsak avtobus ima dva bralnika, tako, da ni nujno da se registriraš na tistem, ki je pri vhodu (čeprav drugi ni dosti kasneje), moraš se pa na enem.

Vsaj takšno je bilo stanje par let nazaj, ko sem še uprabljal LPP.



Jap, izjemoma imajo avtobusi na sredini terminal.

Obstaja tudi nenapisano pravilo, da je drugi terminal namenjen tistim, ki kličejo 1899. Da ne ovirajo preveč.

Zgodovina sprememb…

tx-z ::

Že vidm kako bo naslednja tema:

Bil na busu, rekel da nimam urbane, dobil kazen, čeprav so v eni temi rekli da lahko to rečem in ne bom dobil kazni: ja, odvisno komu :)
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

Gandalfar ::

Koliko je pa kazen, ce si brez urbane? Kaj pa ce das anonimno urbano?

St235 ::

Kazen kot kazen je če se ne motim 40€, samo kazni ti LPP kontrolor ne more napisat (lahko pa jo dobiš naknadno, če mu daš podatke - podobno kot parkiranje, samo do sedaj še nisem zasledil tega).

Pri anonimni urbani je zadeva v bistvu enaka. 40 € kazni (če je zraven redar) + 40 € da dobiš kartico nazaj.

Gregor5816 ::

>Phantomeye
>
>Meni je dva dneva nazaj zapiskalo, pa sem se spomnil, da nisem podaljšal statusa (urbana je bila ŽE plačana), pa sem rajši plačal s telefonom.

Tole tudi mene zanima. Plačam ponavadi na SŽ za vlak + urbano skupaj, pa včasih pozabim podaljšat urbano. In potem mi 6. zjutraj zapiska. Popoldne jo grem podaljšat. Kaj če takrat pride kontrolor, pa nimam veljavne urbane, imam pa s sabo račun od plačane mesečne vozovnice? Je potem čisto od njegove volje odvisno, če dobim kazen?

St235 ::

Tehnično si v prekršku, ker nimaš veljavne urabane. In ja potem je odvisno od kontrolorja kako bo ravnal.

Olórin ::

odvisno od kontrolorja.

Lahko imaš tudi vinjeto v avtu, pa ni veljavna če ni zalepljena kot je naročeno.

Phantomeye ::

tx-z je izjavil:

Že vidm kako bo naslednja tema:

Bil na busu, rekel da nimam urbane, dobil kazen, čeprav so v eni temi rekli da lahko to rečem in ne bom dobil kazni: ja, odvisno komu :)


Ja, kazen ti lahko napiše izključno redar. Samo redarje pa s kontrolerji malokrat vidiš. Raje težijo po parkiriščih. Sej, če pa vidiš redarja, pa se pač sprijazniš s kaznijo.

St235 je izjavil:

Tehnično si v prekršku, ker nimaš veljavne urabane. In ja potem je odvisno od kontrolorja kako bo ravnal.


Neumen sistem imajo. Na urbanomatu lahko podaljšaš brez težav (mesečno, ki si jo že plačal na SŽ), medtem ko na LPP-ju od tebe zahtevajo POTRDILO. I mean, really? Gre za isto bazo, razlika je le v tem, da te vidijo v živo. Ne vem zakaj potem ne zahtevajo osebnega dokumenta, če bi radi preverili istovetnost.
Enkrat mesečne nisem uspel podaljšat na urbanomatu, pa mi je rekel, za da za podaljšanje na šaltarju potrebujem potrdilo. In potem mi je rekel, da imajo težave, pa da vidi, da sem kar nekajkrat poskusil.

Sej načeloma razumem point potrdila (npr, če hočeš podaljšat urbano, pa še niso dobil podatkov o plačilu), ne pa da ti pogojejo podaljšanje s kazanjem potrdila več ur, če ne celo par dni kasneje.)

Zgodovina sprememb…

sisemen ::

V osnovi si zahebal, da si mu Urbano sploh dal. Kontrolerji nimajo nobenih pooblastil (ne sme te legitimirati, zadrzati,...), tako da bi se lepo poslovil in izstopil na naslednji postaji, on pa bi ti lahko samo pomahal v slovo (lahko bi sicer klical policijo, zadrzati pa te ne sme, tako da se ne bi niti trudil).

Phantomeye ::

sisemen je izjavil:

V osnovi si zahebal, da si mu Urbano sploh dal. Kontrolerji nimajo nobenih pooblastil (ne sme te legitimirati, zadrzati,...), tako da bi se lepo poslovil in izstopil na naslednji postaji, on pa bi ti lahko samo pomahal v slovo (lahko bi sicer klical policijo, zadrzati pa te ne sme, tako da se ne bi niti trudil).


Edini, ki imajo pooblastila so pa kontrolorji na vlakih.

Trololololol ::

sisemen je izjavil:

V osnovi si zahebal, da si mu Urbano sploh dal. Kontrolerji nimajo nobenih pooblastil (ne sme te legitimirati, zadrzati,...), tako da bi se lepo poslovil in izstopil na naslednji postaji, on pa bi ti lahko samo pomahal v slovo (lahko bi sicer klical policijo, zadrzati pa te ne sme, tako da se ne bi niti trudil).

Isto je z avtobusnimi kartami. Če ti ona tridelna omara teži, samo stisneš knof STOP in izstopiš, naslednjič pa si jo podalšaš. Itak če se začneš furati s karto 30. v mesecu plačaš isto (polno ceno) kot če jo plačaš prvega. Plačaš si torej tudi ves prevoz za pretekle dni. Če tistim gorilam to ni jasno, si pa naj vzamejo vzgled po mobilnih operaterjih. Oni kasirajo od dneva, ko si se naročil in ne tudi za nazaj.

r3dkv1c4 ::

miha999> samo ne gre mi v račun kako so lahko tako tečni za en dan?

tebi tudi ne gre v račun, da je treba vsak mesec ponovno podaljšat veljavnost!

miha999 ::

Evo za vse tiste ki se sprašujete kako se je zadeva rešila, moram reči da mi je ugovor ratal in sedaj mi nebo treba plačati kazni :)

Mare2 ::

Verjetno si imel argumente. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

miha999 je izjavil:

Evo za vse tiste ki se sprašujete kako se je zadeva rešila, moram reči da mi je ugovor ratal in sedaj mi nebo treba plačati kazni :)

Moram reč da nakaldaš v tri dni dokler ne predložiš konkretnih papirjev.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mesečna vozovnica po novem sistemu

Oddelek: Šola
4012497 (9109) lebdim
»

lpp redarji, kontrola urbanih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9320791 (15814) Šimpanz
»

Urbana

Oddelek: Loža
354489 (3352) fosil

Več podobnih tem