» »

Na voljo tudi poslovni mesečni paketi za Chrome OS, prihajajo lokalni Google Docs, Gmail in Calendar

Na voljo tudi poslovni mesečni paketi za Chrome OS, prihajajo lokalni Google Docs, Gmail in Calendar

TechCrunch - Poleg posebne paketne ponudbe za študente, ki bodo za vsega 20 dolarjev na mesec prejeli prenosnik s Chrome OS in dostop do Googlovih aplikacij, podobno lahko pričakujejo tudi poslovni uporabniki. Tokrat bo naročnina nekoliko višja, saj bo znašala 28 dolarjev mesečno, a bodo sicer pogoji praktično enaki. Strojna oprema bo, tako kot programski del, del paketa in bo skupaj s programjem deležna pogostih nadgradenj. Prenosnik torej pravzaprav ne bo nikoli vaš, s čimer se bo dalo znižati stroške, obenem pa ne bo težav z garancijo, z ravnanjem z odpadki, ko naprava odsluži svoje, itd.

Skupaj z naročniškimi paketi za platformo so na konferenci I/O pri Googlu najavili, da bo Chrome OS do poletja, ko bo na voljo širši javnosti, prejel lokalne različice programov Google Docs, Gmail in Calendar, ki za delovanje ne bodo zahtevali podatkovne povezave. Do sedaj je bila le-ta večinoma potrebna, saj gre pravzaprav za spletne strani oz. servise, v primeru Chrome OS pa bo šlo za lokalno hranjenje podatkov, npr. vnosov v koledar, dokumentov na Google Docs in poštnega nabiralnika z Gmaila, da bodo ti podatki dosegljivi tudi brez internetne povezave.



Nasploh bo Chrome OS dokončno spoliran, kot se za javnosti namenjeno izdajo spodobi, saj je končno npr. vključen pregledovalnik datotek, ki se odpre kot še en zavihek v operacijskem sistemu oz brskalniku. Odprl se bo, ko uporabnik na prenosnik priključi fotoaparat oz. pomnilniški medij, da bi s slednjega na prenosnik prenesel datoteke. Samo delovanje bo pregledovalniku datotek primerno, saj bo mogoče nastaviti aplikacije, ki bodo odpirale posamezne tipe datotek, shranjene na pomnilniških medijih.

22 komentarjev

Afo ::

Pa smo tam.
Le kam pelje oblačno računalništvo... na GUI na lokalnem računalniku, s tem da imamo na koncu datoteke shranjene pri nekomu drugemu. Seveda pod posebnimi pogoji s katerimi se moramo strinjati če hočemo 'ZASTONJ' (z oglasi) uporabljati.
In kako je to bolje od plačljivega proizvoda nekega znanega podjetja, ki omogoča lokalno IN oblačno shranjevanje?
Odgovor: tam vsaj vmesnik in hitrost spodobna, funkcije pa svetlobna leta naprej!
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

Jeronimo ::

do sedaj še ni bilo oblačnega sistema do katerega heckerji ne bi mogli vdreti ...
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

techfreak :) ::

Začni naštevati vdore v Google Apps, Amazon AWS, Windows Live, Drop Box, Mobile Me in podobne storitve. Ne rečem da ni nobenega, jih je pa minimalno in so podatki še vseeno veliko bolj varni kot pri uporabnikih.

amigo_no1 ::

Sony ?

Jeronimo ::

v google apps lahko prideš preko gesla do računa ... in če se ne motim je bilo kakšno leto ali dve nazaj odtujenih nekaj accountov, sploh pa je ene pol leta nazaj "izginilo" par računov oz. so bili nedosegljivi. Ok, za dropbox priznam da ne vem ... tukaj si me dobil. Sam ga uporabljam in sem zelo zadovoljen. :) Je pa vseeno zaščita vprašljiva ko gre za odtujene zadeve.

Bom popravil stavek: Do sedaj je bila veliko oblačnih sistemov hackanih in verjetno je težko reči, da je zaščita lahko 100%.


Prejšnji teden so recimo "vdrli" v LastPass ... :)

Bolje?
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

darksamurai ::

Zakaj bi se zafrkaval z vdorom v googlove strežnike, če pa zadeva tudi lokalno shranjuje stvari? Najšibkejši člen v verigi je uporabnik.

Afo ::

darksamurai je izjavil:

Zakaj bi se zafrkaval z vdorom v googlove strežnike, če pa zadeva tudi lokalno shranjuje stvari? Najšibkejši člen v verigi je uporabnik.

Že od nekdaj...
Bolje biti mlad in neumen, kot samo neumen!

PrimozR ::

Dropbox je itak hudo ne-varen, ker ključen podatek za login (nisem prepričan, če geslo) shranjuje kar v plaintext v .cfg-ju. Kopiranje tega podatka v cfg drugega sistema enostavno omogoči dostop. So pa obljubili, da bodo popravili.

Gandalfar ::

@PIPI: kaj pa Firefox drugega s tvojimi gesli naredi?

PrimozR ::

Če imaš nastavljeno zahteva vpis master pass-a :D

Gandalfar ::

kolk casa pa mislis da traja da se brute forcne tvoj master pass

PrimozR ::

Uporabljam Chrome :P

hamax ::

Ce odpres "Login Data" file v sqlite browserju lahko najdes not vse passworde.
Na linuxu so plain text(ce ne uporabljas gnome Keyring ali KWallet), na winsih naj bi bili pa zaklenjeni na uporabnika. Torej dokler se uspes logirati jih lahko preberes.

jype ::

Gandalfar> kolk casa pa mislis da traja da se brute forcne tvoj master pass

V povprečju trenutno nekaj stotisoč let.

PrimozR ::

jype kle je point da ni passa, ki bi ga moral bruteforcat. Pač genialnost Googla, kjer samo klikneš 'show password' in se ti pokaže.

Looooooka ::

Am...a eni slucajno zadnjih par let niste nobene novice o tem, kako so google, microsoft in ostali velikani najmanj enkrat mel izpad storitve in je pri tem zginilo kar nekaj % podatkov?
Sem na koncu dneva rajs sam odgovoren podatke kot pa da se na koncu zadovoljnim z "sorry for your loss" emailom.

hamax ::

PIPI, ce si prijavljen v sistem, ja.
Drugace skoraj ne more bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

Lonsarg ::

Looooooka je izjavil:

Am...a eni slucajno zadnjih par let niste nobene novice o tem, kako so google, microsoft in ostali velikani najmanj enkrat mel izpad storitve in je pri tem zginilo kar nekaj % podatkov?
Sem na koncu dneva rajs sam odgovoren podatke kot pa da se na koncu zadovoljnim z "sorry for your loss" emailom.


Ko ti podatki izginejo je že prepozno, če je tebi ljubše, da si ti odgovoren kot recimo Google tvoj problem, boš pač na slabšem. Jaz gledam samo na statistiko, koliko je šans, da mi google zgubi podatke in koliko je šans da jih jaz doma. In za konkreten faktor zmaga Google.

Ker pa je imeti samo eno kopijo neodgovorno mam pa dodatno še dve lokalni kopiji doma:)

Ampak hardware kot storitev se mi pa vseeno upira i want freedom, nočem da ponudnik storitve odloči, katero podjetje ima bolši hardware, ampak hočem da to izbiro izberejo ljudje sami, bolj zdrav trg. Recimo problematika subvencioniranih telefonov. Motorola Droid je bila uspešna, ker ji je uspelo dober deal z ponudnikom storitve skelnit, namest da bi odločali ljduje in dejansko kupovali telefone, FUJ!

Bor H ::

Če je firma resna si lahko postavi svoj oblačni sistem, obstaja kar nekaj rešitev kjer je PC od uporabnika samo terminal. Torej oblak je lahko "popolnoma" varen, če pa bo kdo zaradi nekaj osamljenih primerov začel ludizem zganjat je pa žalostno.

antonija ::

Google (oz. katerikoli drug ponudnik oblaka) sploh ni odgovoren za podatke, sem preprican da to pise nekje v stotinah strani EULE. Pa dvomim da imamo kaksen lokalen zakon ki bi tako odgovornost nalagal googlu, ker jo tud proizvajalcem diskov ne.

Skratka ce google zajebe ti dobis "sorry for your loss" email in se lahko jebes.
Ce ti zajebes svoje podatke imas vsaj blizu krivca in lahjko obracunas z njim :P
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Lonsarg ::

Krivca imaš v vsakem primeru, nima veze ali uporablaš lokalen claud, claud ene večje korporacije(Microsoft,Google,Amazon) ali pa navaden system z lokalnimi aplikacijami na vsakem računalnikov. V vseh treh primerih odgovornega za IT odpustiš, če ni poskrbel za backup dodaten.

Tak da oblak ali ne oblak pri sami varnosti podatkov nima veze prav nobene. Razlike so drugje.

MrStein ::

Jeronimo je izjavil:

v google apps lahko prideš preko gesla do računa ... in če se ne motim je bilo kakšno leto ali dve nazaj odtujenih nekaj accountov, sploh pa je ene pol leta nazaj "izginilo" par računov oz. so bili nedosegljivi. Ok, za dropbox priznam da ne vem ... tukaj si me dobil. Sam ga uporabljam in sem zelo zadovoljen. :) Je pa vseeno zaščita vprašljiva ko gre za odtujene zadeve.

Bom popravil stavek: Do sedaj je bila veliko oblačnih sistemov hackanih in verjetno je težko reči, da je zaščita lahko 100%.


Prejšnji teden so recimo "vdrli" v LastPass ... :)

Prejšnji teden so vdrli v nekaj deset tisoč domačih PC-jev.
Botneti laufajo s polno paro.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromebook Pixel je resničen (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
10921380 (17275) Unknown_001
»

Chrome OS predstavljen, prvi prenosnik

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
115530 (4867) JaVonTech
»

Googlov operacijski sistem pozno jeseni

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
4514422 (12608) Bor H
»

Google Chrome OS (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
504917 (3795) JayKay
»

ChromeOS: V prihodnosti ni prostora za diske (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
15814777 (10309) Okapi

Več podobnih tem