» »

Google Chrome OS

Google Chrome OS

«
1
2

Tr0n ::



RT @googleos: Chrome OS source code: http://src.chromium.org/

bluefish ::

Poleg tega si je možno ogledati predstavitvene filmčke delovanja sistema:
http://www.neowin.net/news/main/09/11/1...
http://www.techspot.com/news/37031-goog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

kihc ::

Fak, me zanima kolk časa bodo rabl da to spravjo na trg.

ARM platforma + tole, takoj nabavim. Ne pa neki kvazi netbooki z jajci od Atomov + Win7, oziroma bog ne daj WinXP.
x

bluefish ::

Eto, Pre-Beta verzijo je že možnosti namestiti v VM okolju: http://www.neowin.net/news/main/09/11/2...

imallears ::

Jest sm se zalubu. :)

RazzorX ::

blueFish, hvala za link, bom sprobal takoj.

kihc ::

Btw, image za VirtualBox (.vdi) ne dela. Baje pa da .vmdk dela tudi na VB.
x

Dr_M ::

I don't like google. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

RazzorX ::

Zagnati mi je uspelo, vendar, ko pridem do login-a (Chromium OS), vpišem podatke in stisnem enter, ampak se ne zgodi nič, kot bi se sistem nehal odzivat. Kaka ideja?

kitewing ::

Ideja: Delete *.*

RazzorX ::

kitewing, ???

JayKay ::

se pravi, če ni neta maš neuporabno škatlo?

RazzorX ::

Aha, ja pri meni napiše, da ni omrežja, čeprav sem izbral bridged network, kakor tam piše. Pa še zmeraj očitno ne deluje.

arjan_t ::

se pravi, če ni neta maš neuporabno škatlo?


če stvar podpira offline način potem ne (npr. gmail)

JayKay ::

ja če,ampak iz predstavitve jaz tega nisem slišal. No saj če bo mela ssd pol bo že nekaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayKay ()

bluefish ::

Namen tega sistema je res bolj ko ne združitev online funkcij. Po eni strani ni slaba ideja, vendar si brez povezave pri mnogih opravilih mrtev.

RazzorX ::

Je komu uspelo zagnat Chromium OS?

JayKay ::


15 min dela, vključno z dl
za login uporabi svoj gmail account

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Tr0n ::

Namen tega sistema je res bolj ko ne združitev online funkcij. Po eni strani ni slaba ideja, vendar si brez povezave pri mnogih opravilih mrtev.

Saj nas je vecina skozi online. Temu je ravno namenjena zadeva. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Bistri007 ::

Direktna povezava na VMWare instalacijo Chrome OS: http://thepiratebay.org/torrent/5170843... :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

kihc ::

No ja, ubistvu zadeva trenutno zgleda kot Chrome + 3 novi tabi na levi strani. (:
x

schtr4jh ::

Jst mam skos black screen. Ustvaru sm novo mašino (virtualbox), za disk sem izbral sliko, ki sem jo prenesel. Network je bridged. Sem kaj spregledal?

wave ::

Pomojem da ne, ker pr men je isto, čeprav sem se pred dobrim 20 minutami brez problema lahko logiral.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wave ()

Icematxyz ::

Zdaj pa še samo decentralizacija v stilu kot jo obljublja wave (s čim dobimo zasebnost koliko je želimo) pa smo kaj se spleta tiče googlovi tlačani...

wave ::

Jp, vse al mn gre v tej smeri

dbevfat ::

Saj nas je vecina skozi online. Temu je ravno namenjena zadeva. :)

Ja, samo nisi samo online.
nvr2fat

InXs ::

Madona v skoraj vseh primerih sem pokimal pri gledanju videoposnetka. Včasih v mladih letih mi je bilo samo za igre, igre, igre. Potem nekakšno "mojstrsko" oblikovanje v fotošopih sedaj pa nič drugega kot 90% samo surfam po netu. Google je na pravi poti saj... no vsaj jaz sem že sit te bedne izbire med Microsoft Windows ali Linux oz. OSX. Rabimo večjo izbiro OS-jev.
Experience the Best of the Digital Age

trnvpeti ::

inxs, ce delas kar pravis
bi ti moralo biti cisto vseeno kateri OS imas
tudi v winsih ti mora surfanje delati bp

RazzorX ::

Ja, ampak če on pravi, da v 90% le surfa po netu, ne potrebuje zato Windowsev, saj se mu tam nalagajo še druge, za njega neuporabne stvari, plus to da zasedejo več prostora, manj odzivno je vse skupaj itd. Čisto odvisno od uporabnika kaj želi.

dbevfat ::

Ja, ampak če on pravi, da v 90% le surfa po netu, ne potrebuje zato Windowsev, saj se mu tam nalagajo še druge, za njega neuporabne stvari, plus to da zasedejo več prostora, manj odzivno je vse skupaj itd.

Če samo surfaš, je popolnoma vseeno, koliko prostora ti zasede OS. :)
nvr2fat

RazzorX ::

Odvisno od netbooka ane? Nekateri imajo zelo malo prostora (v primeru SSD).

Bistri007 ::

Kako se poveča resolucijo zaslona v Chrome OS?
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

InXs ::

Hranjenje bolj "osebnih" infomacij je tukaj vprašljivo, saj se vse hrani na serverjih od Googla verjetno? Na momente pa tudi Google kdaj zataji. "Večkrat" ne deluje Gmail ali pa je nasplošno nedosegljiv njihov iskalnik ter brskanje po slikah.
Experience the Best of the Digital Age

urosz ::

Jaz si to predstavljam bolj tako, da kot primarni os bi še vedno moral imeti Windows or something in gor vse programe, ki jih potrebujem za programiranje, eno, drugo, .... Chrome OS pa zgolj na netbooku, ki ga res rabiš zgolj za internet in multimedijo

dbevfat ::

Odvisno od netbooka ane? Nekateri imajo zelo malo prostora (v primeru SSD).

Windowsi (Vista, 7) grejo verjetno na 2GB ali manj. Najmanjši SSD zadošča.
nvr2fat

Icematxyz ::

Sedaj bo pa naenkrat 200 milijonov uporabnikov ki jim je samo browser dovolj.

A pri raznih Linux desktop OS ki omogoča bistveno več pa so bile same težave. In ne jaz pa nebi ker pač sem noob pa pojma nimam samo da nekaj proti rečem.

Tako pač je ko vzame pod okrilje nekaj velika korporacija. Potrošniki sledijo.

Osebno pa sem začel dvomiti da bo zadeva decentralizirana. Upanje umre zadnje.

arjan_t ::

Hranjenje bolj "osebnih" infomacij je tukaj vprašljivo, saj se vse hrani na serverjih od Googla verjetno? Na momente pa tudi Google kdaj zataji. "Večkrat" ne deluje Gmail ali pa je nasplošno nedosegljiv njihov iskalnik ter brskanje po slikah.


ja hranijo se pri ponudniku aplikacije

šernk ::

sploh pa, kaj je ta google OS tako posebnega? še en v vrsti OS, ki tečejo na linux kernelu.

The software architecture is simple -- Google Chrome running within a new windowing system on top of a Linux kernel.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Icematxyz ::

sploh pa, kaj je ta google OS tako posebnega?


Tako mimogrede. A bi moralo biti kaj tako posebnega?

šernk ::

vprašam, glede na to koliko se ga vlači po vseh forumih in vsi: "uuuuuuuu to bo treba sprobat" itd. Vsi se veselijo, kako bo končno nekaj novega prišlo na trg, v končni fazi pa pojma nimamo če bo sploh zadeva uporabna.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RazzorX ::

Šernk, ravno zato pa pravimo, da ga je treba sprobat, da vidimo, če je kaj uporaben in podobno. Kako boš pa vedel, če ne probaš. =)

matichy ::

Kje se da downloadat chromeOS?

opeter ::

Uporabno bo, če bodo zanj na voljo kakšne pametne aplikacije. Drugače pa je to še vedno samo eden od mnogih vmesnikov.

Google stavi na uporabo spleta. Kaj pa v primeru, da za dalj časa ne moreš doseči omrežja/spleta? Kako prideš to tvojih podatkov?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Kje se da downloadat chromeOS?
Glej moj drugi post v začetku teme. Seveda finalne verzije še ni in si preberi novico.

Pesimist ::

Kurc nej naredijo boot cd s tem osom te. Ce se takaltak nic ne hrnai lokalno te diska nerabimo. Al pa nej naredijo boot cd s podporo usb kljucev. Da lahko kako stvar na usb instaliras pa je plugnplay.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

bluefish ::

In v čem je point tvojega posta, če je zadeva komaj prilezla do Pre-Beta?

kihc ::

Oz. kje je point posta, če google na široko trobi da bo podpiral samo točno določen hardware, kar pa tvoj PC najbrž ni.
x

Aston_11 ::

Sem pred dnevi zvlekel dol image in VB, danes pa sem ga usposobil. Težave so bile z networkom, kar sem rešil tako, sem zagnal VBox kot Admin. Dela. S tem, da šteka. Sedaj bom probal pogruntat, kaj je point tega OS-a.

Sem pa v svoji "karieri" itak preiskusil vsak nov OS, čeprav ga nisem rabil. Tlačil sem tudi MacOS na moj PC. Je nekako delalo.
Tudi pred 10 leti sem s navadne 1,4 mb diskete pognal grafični OS, ki mu ne vem več imena, ki je sicer samo moncrome, delal. Impresivno. Z diskete, grafični, delal. Še dos je s težavo delal.

Zato me tudi ta Chrome OS zanima.

Večinoma uporabljam brskalnik. + torrente.

Za dopise in ostale monade mi zadošča Google Docs in OOo.

Tako, da, pač nekateri partizani/pionirji radi sprobamo takšne stvari...

[ecstazy] ::

Aha, ja pri meni napiše, da ni omrežja, čeprav sem izbral bridged network, kakor tam piše. Pa še zmeraj očitno ne deluje.


Poskusi pri omrežju pustiti privzete nastavitve. Pri meni z bridged tudi ni delalo.Prijava je sicer uspela, ni pa mi odprlo nobene internetne strani. Če pa sem pustil na NAT, mi je delovalo.

lp

Icematxyz ::



Kako vstaviš youtube video?
!HASHodYouTube!= hašiš ali url ali kaj?

Ta video naj vstavi v temo kdo zna:

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

chromebooki

Oddelek: Strojna oprema
81028 (788) popster
»

Chromebook

Oddelek: Kaj kupiti
103334 (2451) c00L3r
»

Londonska mestna četrt z Windows XP na Chromebooke (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6431396 (27798) MrStein
»

Na Cr-48 teče tudi Ubuntu

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
166056 (4968) matejdro
»

Google naročil 60.000 prenosnikov Cr-48

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
298227 (7056) PrimozR

Več podobnih tem