» »

Zelo sem suh

Zelo sem suh

1 2
3
»

jype ::

kbal> A lahko potem našteješ prednosti tvojega načina življenja napram mojim (sam bi se označil za powerlifterja):

Nobene ne vidim - v vsem si na boljšem.

jype ::

kbal> Moja geometrija:
kbal> Trenutno maksimalna moč:

Jaz sem visok 189, težak 100 in lahko sam dvignem polno naložen ibm bladecenter t na voziček, ne da bi dobil kilo.

Jem v glavnem sladkarije in ostanke od kosila mojih otrok.

oemdzi ::

Zavidam ti ;((

Mr Hilter ::

:( Sem upal da boš vsaj napisal koliko denarja zmečem stran za nesmiselne dodatke. Sem že naredil izračun €/dan. Anglija je tu res moj prijatelj.

Pa da boš kritiziral moja jetra in ledvica, sem imel pripravljeno krvno sliko.

Na Youtubu sem se registriral, da objavim video ko s prevezo čez oči hkrati žongliram plešem kazačok in zraven recitiram Macbetha.

Ti pa nič. Zakaj me tako sovražiš :(

jype ::

kbal> Pa da boš kritiziral moja jetra in ledvica, sem imel pripravljeno krvno sliko.

Zakaj bi kritiziral tvoja jetra in ledvica? Meni se zdi škoda življenje zapravit za to, da si videt kot, hja, kot da ves čas nekaj dviguješ, kar pa nikakor ne pomeni, da bom kogarkoli obsojal, če se odloči tako živeti. Zdi se mi tudi škoda basat se z beljakovinami, ker to dolgoročno poveča možnosti za nastanek raka (in povedal sem tudi, da sem del rizične skupine), nikakor pa se mi ne zdi smiselno kogarkoli prepričevati, naj tega ne počne, če v tem uživa. Tudi kadilci se morajo sami odločit in tudi kadilcem dolgo časa nihče ni razložil, kakšna je statistika, zdaj ko jim je, pa ni videt, da bi se mnogi sekirali zaradi tega.

kbal> Na Youtubu sem se registriral, da objavim video ko s prevezo čez oči hkrati žongliram plešem kazačok in zraven recitiram Macbetha.
kbal> Ti pa nič. Zakaj me tako sovražiš :(

Saj te ne. Še poznam te ne. Ne strinjam se s tvojimi pogledi, a po pravici povedano mislim da ti mora za kaj takega biti popolnoma vseeno - kdo sem jaz, da se boš oziral name?

Mr Hilter ::

Je polno raziskav ki prikazujejo da meso povečuje možnost nastanka vseh vrst raka. Sam sem bolj mnenja, da bi morali narediti (slučajno kdo pozna kakšno) raziskavo ki prikazuje nastanek raka če ne ješ zadosti zelenjave!

jype ::

kbal> Je polno raziskav ki prikazujejo da meso povečuje možnost nastanka vseh vrst raka.

Ne meso - delež beljakovin v prehrani.

Če ješ veliko zelenjave, je delež nižji in s tem tudi tveganje.

Pri tem je treba povedat, da "samo" 80% ljudi ki na mesni dieti dočakajo visoko starost umre od raka oziroma krvnega strdka - 20% jih umre iz drugih razlogov - skratka, nihče ti ne garantira, da boš od mesa zbolel za rakom in nihče ti ne garantira, da ne boš zbolel za rakom, če uživaš malo beljakovin (mislim, da se odstotek zniža na približno 30% - večino pa potem pobere odpoved srca).

civic_ ::

Mr Hilter je izjavil:

A lahko potem našteješ prednosti tvojega načina življenja napram mojim (sam bi se označil za powerlifterja):

Moja geometrija:
Višina: 174cm
Teža: 83kg trenutno z malce 'sezonskega' špeha

Trenutno maksimalna moč:
Benč: 160kg
Počep: 210kg
Mrtvi dvig: 220kg

Prehrana:
1kg mesa (konjskega ne), 1kg zelenjave, 6 XL jajc, 5l mineralne vode na dan.
0 alkohola, 0 kokakole in familije...

Dodatki:
Praktično vse v velikih količinah (nikoli steroidov (AS, GH...), razen če med slednje ne šteješ CLENa)?


Tvoja prehrana je popolnoma faljena. Zavžiješ premalo oglijikovih hidratov. Ker možgani(razen po 1 tednu stradanja) in eritrociti ne morejo uporabljat maščob za svojo prehrano, se te silne beljakovine razgradijo in pretvorijo v glukozo. Nekaj Oh je tudi v zelenjavi. 1g beljakovin=4kcal 1g OH=4kcal. Več kot 1,5g/kg TT ne moreš porabit, vse kar je več se pretvori v energijo ali špeh. Živalske beljakovine same po sebi niso škodljive. VEDNO jih pa spremljajo nasičene maščobe in holesterol. Ostalo energijo torej pridobiš iz živalskih maščob, ki jih zavžiješ absolutno preveč. Da ne omenjam, da so žitarice glavni vir večine b vitaminov... Jajca imajo ogromno holesterola. Takšna prehrana povzroča raka. Npr: rak dojke je dokazano povezan z visokim vnosom nasičenih maščob(ki vedno spremljajo živalske beljakovine). Mineralna voda v takih količinah... Tudi mineralov je lahko preveč. Vsaj nekaterih, ki potem blokirajo absorbcijo drugih...

Clenbuterol je zdravilo za astmo in je prepovedana substanca v športu. Zdravila so po mojem mnenju za bolne ljudi. Če boš tako jedel, jih boš imel kmalu veliko na recept.

Po drugi strani imajo pa eskimi 50% manj srčno-žilnih bolezni kot Danci, kljub 99% mesni prehrani. To pa zaradi velike količine rib(omega 3). Vsaj ta nasvet upoštevaj.:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

sthep ::

@jype - kljub vsemu kar si povedal nič ne spremeni dejstva, da za mišično maso rabiš beljakovine!!
O sami smiselnosti takega prehranjevanja bi se dalo razpravljati. Odvisno od posameznikovih ciljev.
Sam na to gledam kot celoto (prehrana+rekreacija+fitnes). Primerjaj sedaj to z nekim minimano aktivnim človekom z normalno prehrano...

Drugače pa moja prehrana izgleda nekako tako:

5-6 obrokov dnevno
M:okoli 50g (indijski oreščki, lešniki,...)
B:80-120g (pusto piščančje meso, cottage sir, sukta, ribe (tuna, oslič, losos),beljaki,...)
OH: 200-300g (testenine, sadje (ne preveč), zelenjava (brokoli, pesa, korenje, cvetača),...)
sladkorji(jogurti, tortice, sladkarije)- minimalno

domači fitnes - ročke, vaje z lastno težo, drog med vrati - 3-4X tedensko
ostala rekracija - kolo, tek, dvoranski športi -2-3X tedensko

Začel sem pri 65kg -> gremo počasi proti 70kg:)
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

Mr Hilter ::

Tvoja prehrana je popolnoma faljena. Zavžiješ premalo oglijikovih hidratov. Ker možgani(razen po 1 tednu stradanja) in eritrociti ne morejo uporabljat maščob za svojo prehrano, se te silne beljakovine razgradijo in pretvorijo v glukozo. Nekaj Oh je tudi v zelenjavi. 1g beljakovin=4kcal 1g OH=4kcal. Več kot 1,5g/kg TT ne moreš porabit, vse kar je več se pretvori v energijo ali špeh. Živalske beljakovine same po sebi niso škodljive. VEDNO jih pa spremljajo nasičene maščobe in holesterol. Ostalo energijo torej pridobiš iz živalskih maščob, ki jih zavžiješ absolutno preveč. Da ne omenjam, da so žitarice glavni vir večine b vitaminov... Jajca imajo ogromno holesterola. Takšna prehrana povzroča raka. Npr: rak dojke je dokazano povezan z visokim vnosom nasičenih maščob(ki vedno spremljajo živalske beljakovine). Mineralna voda v takih količinah... Tudi mineralov je lahko preveč. Vsaj nekaterih, ki potem blokirajo absorbcijo drugih...


Glej, nisem naštel vsega kar jem (olivno olje, ribe, mal riža). Iz lastnih izkušenj vem da mi moč skokovito prične naraščati če jem makarone, gejnerje s 50% cukra... do meje ko prične padati (verjetno kaj v zvezi z inzulinom). Izredno hitro grejo gor tudi kilogrami in s tem pridejo problemi kot so nezmožnost obleči katerokoli meni všečno cunjo. Usnjen đeki, srajce- misija nemogoče za biceps nad 43cm. Hlače je sploh prijetno nositi, ko se razmerje obsega pasu in stegna ne pokrivata z normami.
Sploh pa mi je cilj ostati pod 82,5kg. Same mišice me ne zanimajo toliko kot razmerje teža/moč. Če me katera pogleda ker imam 200kg za vratom mi paše. Če me pak zaradi mišic vem da je ista kot tipi ki se slinijo za joški.

Od mineralne vode sem psihofizično odvisen :(

Clenbuterol je zdravilo za astmo in je prepovedana substanca v športu. Zdravila so po mojem mnenju za bolne ljudi. Če boš tako jedel, jih boš imel kmalu veliko na recept.


A bi se ti rad krvavo useknu? Čez mojga prijatla CLENa pa ne boš govoru. 4x20mcg v treh dneh pri meni da neverjetne rezultate, verjetno na račun vode. Morda 2x na leto. Me pa prijemajo krči in ne bi rad da me kakšen prime v srcu :D To je bol tko za 'hec'.

Po drugi strani imajo pa eskimi 50% manj srčno-žilnih bolezni kot Danci, kljub 99% mesni prehrani. To pa zaradi velike količine rib(omega 3). Vsaj ta nasvet upoštevaj.:)


Sej pravim da jemljem 'vse' dodatke. Ampak saj veš kako je s tem. Nekaj časa vsi znanstveniki drgnejo kako je nekaj škodljivo, drug teden pa že ugotavljajo da je praktično obvezno. Sam redno spremljam kakšen forum kjer se o tem debatira ter spremlja najnovejša dognanja in potem na sebi delamo eksperimente. Trenutno je 'in' vitamin D3 (v oljni obliki), piracetam, taurin, magnezij, kreatin, Shiitake... zraven pa še določene stvari ki kompenzirajo mojo prikrajšanost pri različnih stvareh. Problemi s spanjem odkar pomnim: doxylamine/phenibut, mozolji: tretinoin gel, no to je to.

jype ::

kbal> Ampak saj veš kako je s tem.

Ne, ne vem "kako je s tem". Jaz statistiko razumem in vem, kaj tiste številke pomenijo.

Meni je vseeno zaradi česa me ženske gledajo, itak jih potem moje dekle prebuta.

kbal> Trenutno je 'in' vitamin D3 (v oljni obliki), piracetam, taurin, magnezij, kreatin, Shiitake... zraven pa še določene stvari ki kompenzirajo mojo prikrajšanost pri različnih stvareh.

Meni se to recimo zdi absurdno. Isto kot LSD.

thramos ::

Mr Hilter je izjavil:

Sam redno spremljam kakšen forum kjer se o tem debatira ter spremlja najnovejša dognanja in potem na sebi delamo eksperimente.


Kateri forumi?

Mr Hilter ::

Kako je s tem: kot z jajci. Kolikokrat se je že spremenilo mišljenje o njih. Whey dajejo pri pacientom z rakom. Raziskava ki poda koliko mesa poje kakšen narod in koliko ima tam ljudi raka je zame brezpomenska. Npr: poješ več mesa, rabiš manj zelenjave= rak zaradi premalo zelenjave?

Blagor tebi da imaš tako. Ponavadi je dedc kriv če ga katera pogleda :/

Pri dodatkih/drogah pa jaz gledam tako: nekaj vzameš, se vsedeš v avto in greš. Koliko ljudi si povozil= koliko je stvar škodljiva. Absurdno? Meni se zdi alkohol, tobak, trava, LSD, LSA, salvia, masculin, heroin... Kaj je pa tebi tako absurdno pri mojih dodatkih?

Forumi: za glavnega rabiš invite (ki ga imajo samo plačljivi člani), drugje so problemi s trolanjem. Drugače pa google (npr: d3 clinical trials).

jype ::

kbal> Kaj je pa tebi tako absurdno pri mojih dodatkih?

Da jih sploh potrebuješ. Da nisi zadovoljen s 148 kilogrami, ampak jih hočeš dvigovat 210. V čem je finta, da na to tripaš? Sej za žensko zadovoljit moraš bit sposoben dvigovat največ tolk kot sta oba skupaj težka (v vseh pomenih besed). A delaš na selitvenem servisu? Si drvar? Tam bi to morda celo prišlo prav, dokler niso iznašli vzvoda, škripca in podobnih reči.

kbal> Kako je s tem: kot z jajci. Kolikokrat se je že spremenilo mišljenje o njih.

Nekaj je mišljenje, nekaj povsem drugega pa epidemiološke in prehrambene študije, iz katerih pride ven statistika. Tega je zdaj že preveč, da bi se lahko prepričeval, da "je isto kot z jajci". Ni (in tudi za jajca se ve, da se z njimi basat nima nikakršnega smisla).

energetik ::

kbal, poglej recimo, kako nas je ustvarila evolucija. Zagotovo pa naši predniki niso vsak dan po 1-2h prestavljali 200kg skal pred vhodom v svojo votlino, potem pa počivali preostanek dneva ter jedli na kile ptičev in zajcev, ki so jim (očitno) sami prileteli pod roko.
Večino časa so hodili po hribih gor in dol ter zasledovali plen. Veliko so med lovom tudi laufali. Vmes pa zobali kar so našli sproti (gozdne sadeže, oreščke, kakšno sadje). Verjetno jim tudi ni vsak dan ratalo ujeti 10kg živali in z njo nahraniti svoje 10-članske družine.
Kako in koliko smo pa evoluirali po začetkih živinoreje, je pa vprašanje.

thramos ::

Cilji evolucije niso enaki ciljem posameznika.

jype ::

Evoluciji je vseeno, kaj si drugi mislijo o njej - nekaterim posameznikom pa očitno ni.

thramos ::

Večini ni, posameznikom je vseeno. Vsaj tako mislijo.

Mr Hilter ::

Cilj posameznika bi morala biti evolucija!

nuclear ::

3 obroki na dan je normalno, da držiš težo, medtem ko pri štirih obrokih pri hitrem metabolizmu isto obdržiš težo.. Če ješ 6x na dan prave količine hrane(ne premal, se boš zredu). Mam js tut hiter metabolizem, in sem pridobil v 1 letu 13 kil, ker sem jedel 6x na dan.. Pol kile skute te nabufa, pa sevedda prave mere B,M,OH ne mi zdej bajs špeho postat. Hah.
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

blackbfm ::

jej papriko 20x na dan pa boš hujšu :P

Avenger ::

A to misliš en plod?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

nightrage ::

Zakaj ljudje ne morejo shujšati ker jejo enkrat al pa dvakrat na dan in se takrat napokajo hrane. Če hočes shujsati moraš jest petkrat na dan po maloma, razen zajtrka. Tebi pa svetujem ravno obratno, in sicer, da se napokaš hrane dvakrat na dan.

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Super nasvet, res. Zalil se bo s špehom.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

blackbfm ::

Overall je odvisno samo ali si na koncu dneva v plusu (rediš) ali minusu (hujšaš) s kalorijami.

Bolj redno kot ješ, lažje da telo stran odvečno maščobo. Če stradaš je hujšanje težje (ampak če gremo v ekstrem heh konec koncev prazna vreča ne stoji pokonc), je pa VELIK problem če telo začne razgrajevat mišice da pride do beljakovin, ker mišice so glavni porabnik. Se pravi bolj kot stradaš, manj imaš mišic, manjša je poraba. Punce z motnjami hranjenja (bulimija, anoreksija) imajo velik problem s tem.

Bistvo hujšanja je da ješ čimbolj pusto hrano in čim bolj redno. Skenslaš svinjarijo cvrtje, sladkarije, sladolede, 1x na teden pa si vseeno privoščiš. Kakšen sprehod, tek, kolo, pa prideš do rezultatov še toliko prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Looooooka ::

Zakaj se pa eni tok sekirate ce hocejo drugi dvignit 200+ kil?
Eni hocjo med audija....kar je men tud mimo pogled na svet.
Kar se tice beljakovin in raka...lepo vas prosim vse skupi.Dons mas moznost dobit raka iz cisto vsega.Ce resno verjamete, da lahko v nasi onesnazeni drzavi dobite neoporecno zelenjavo(pa tud ce so danes bio...prej so 10 let zemljo sprical s cianidom ce je kksnega polza vec fental), potem no...smesni ste.
Ja, jaz pa trdim, da tolikšne mišične mase, ki je brez dolgoročno nezdrave prehrane (s preveč beljakovin) ni mogoče vzdrževati, ne potrebuje nihče - vsak se bo pa zase odločil, ali bi rad zgolj izgledal močan, ali bi rad bil tudi pri sedemdesetih še vedno sposoben pretečt maraton in dvignit 100 kilogramov težko utež.

To je tko kot, da bi ti en z 100 kilami rekel, da je tect 50 km na teden neumno, ker si unicujes kolena in bos pri 80ih komaj stal.Plus vse te gorile grejo po doloceni starosti na program kjer zgubijo to maso in obdrzijo misice na katere je lahko fous skor vsak 20 letnik.Ce se niso glih filal z ne vem kaksnimi tabletami ne vidim problemov...ce so jih je pa to spet njihov problem ne moj.
Sploh ne vem zakaj napadate drug drugega.Eni ste pac suhi pezdeti...drugi debele svinje in tretji nabildane gorile.Vsakemu svoje a ne?
Ce nekdo zacne sprasvat o masi in hoce dobit misice kot gorila...pac ne bo spraseval suhih pezdetov in debelih svinj.In seveda obratno.
Mene osebno tud ne zanima ce je nekdo vesel z uzivanjem 2000kcal in nobene telovadbe.Pac njemu fizicna aktivnost nic ne pomeni.Good for him.Ampak naj ne hod okol pa tezi kako majo drugi ne vem kaksne komplekse ker so na fitnessu.

genius11 je izjavil:

Trebušnjake se vidijo vsakemu moškemu, ki ima nizek procent maščobe, če jih napne, sicer pa za svoje zadovoljstvo meni osebno je bilo bolj pomebno, da sem namesto številk hlače 58-60 oblekel sedaj 50-52, kakšen sem pod obleko nobenga ne zanima, na morje pa se ne grem kazat mišice, mišice lahko hitro izgubiš, če zaideš iz poti, zato je načelo se prehranjevat zdravo, čimveč beljakovin, OH ter maščob, na dobre trgovine kar pozabite, jaz si kupujem pišč.file v perutnin ptuj ravno danes cca 2.5kg 14 evrov, tuna, polnozrnata-ržena moka, olivno, zelenjava, solata je doma....

Vodo se hitro zgubi.Ce dobis 10+kil to se ne pomeni 10 kil misicne mase.Ce ne verjames bos videl, da jo po tem ko dobis maso in jo "zgubis" ko "zaides iz poti", dobis ulalala hitreje kot si rabil, da si jo sploh dobil na zacetku.
Plus again.....5 kil ciste misicne mase na leto je ZELO tezko dobit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

KTr1sk ::

pše jaz povem svoje....prejšni teden sem imel redni zdravniški pregled
in pri 29letih sem prvič imel povečan holesterol
5.63 --zgornja meja pa je bila 5.18


čeprav je malo nad morem it k svojem zdravniku, da mi verjetno predpiše dieto
pa sem "velik" 166 in imam 62kg in spomlad->poleti redno športam, dnevno 1h uro kolesarim
zdaj pa povečan H, samo prehrana je zgleda problem,da je to to, čeprav ne jem oz ne maram mastne hrane...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

einstein :P ::

@power 12

jaz sem visok 178 in imam 68kg, ne skrbi.

(tvoja teža je v obsegu povprečne teže, tako da ni problema - baje suhi ljudje tudi dalj časa živimo :))

lp
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

metikameti ::

Takole ti povem ,moja mama (mati,mami) je stara več kot 50let in ima 50kg na svojo velikost 158. Je majhna in suha, taka sem tudi jaz VENDAR, sama sem velika 160 imam istokg kot ona izgleda pa kot da jih imam 10manj kot ona.Kilogrami niso vse. Drugače se pa tudi jaz ne morem zrediti pa jem kot prašič. Moja sestra pa ne je nič in je žal zelo zelo okrogla pa ne je vse skupaj nič. Sploh ne znam opisati,res.Nikamor mi ne gre . Za hujšanje vem kaj pomaga, moj partner je iz 90prišel na 83 ali iz 93 ..ker je samo sadne sokove zamenjal z navadno vodo in spil več kot 2L/dan. bolj kot si močnejše postave več vode je bolje da spiješ,jaz moram saj 2L/dan vsak bi ga moral :)Potem ti sploh ne paše tako veliko jesti. Včasih nisem toliko pila potem pa sem letos dehidrirala zaradi tega in je bilo kar hudo no. Nekateri ljudje imajo toliko kg kot ti in izgledajo kot da bi jih imeli 10več kot ti , to je odvisno od človeka vsak je drugačen

Pa drugače če hočeš hujšati moraš prvo začeti pravilno piti in zadostno količino da ti čisti telo, pravilno jesti 5 obrokov na dan po malem , ne 3. Potem pa se dela na mišicah. Drugače se ti mišice usedejo na tvojo maščobo in dobiš nabito rit noge in vse, in je vseeno ali si debel in ti visi dol ali pa si debel in si cel trd. Jaz recimo in moja sestra , imam dve, No najstarejša vglavnem imave trebusnjake pa nič ne delava da bi jih imeli,to je pa tudi vse kjer imam mišice hvala bogu, maščoba če mi gre mi gre pa v rit pa še to ne veliko ker sem mala in suhcana :D no vglavnem vsak je drugačen s tem se je brezveze obremenjevat, glede vode pa obrokov na dan bi bilo pa pametnoo da res tako začne kdor hoče hujšati. MOj partner mi je rekel samo hvala -hehe! :)

Zgodovina sprememb…

metikameti ::

In absolutno ne poslušati tistega ko ti reče jej še večkrat na dan. ješ tolikokrat kolikokrat se ti zdi da si lačen! Sama imam probleme z želodcem kar hude, odkar jih imam, točno vem kdaj sem lačna in kdaj bi jedla iz dolgčasa. Drugače pa sem od 4-7 razreda jedla samo pomfri in pohane sire nimam pojma kam mi je vse to šlo,nikjer se mi ne pozna. katastrofa,res. kar nemoreš vrjet kako so si ljudje različni. Občasno mene tudi užali da mi reče kakšna ženska kar malo bolj jej, ampak zanimivo da mi vedno to rečejo ženske ki mi niso niti malo podobne. To je zame zavidanje. Jem kar hočem in se mi ni treba obremenjevati s težavami ki jih imajo poanvadi ženske vsak drugi dan ko se pogledajo v ogledalo.Potrata mojega časa in še čisto otročje je :) na njihovo srečo je zdaj ''v modi'' bolj močno in polno telo. Zame pa to nikoli ni bila lepota, čeprav! ....Lep človek je lahko tako močan kot tudi suh kot sem že rekla, ljudje smo različno zgrajeni...od konstrukcije do genov do vsega kar obstaja :) trije ljudje z isto kilogrami lahko izledajo čisto drugače :) Tudi meni se ob bokih poznajo kosti ampak to se mi od vedno. Tudi če sem se zredila za 2-3 kg karkoli mi nikoli ni prekrilo tega,ker sem tako pač zgrajena. To še ne pomeni da si anoreksičen. Ljudje naj napišejo na google anoreksija da bodovideli kako to zgleda ne pa da normalnemu človekku to govorijo ki se normalno prehranjuje. Bodi vesel da se ne rediš vendar se vseeno normalno prehranjuj pa čeprav ti nikamor ne gre. To se ti samo zdi, gre ti. Tja kamor ti je usojeno in namenjeno da gre.Če se dobro počutiš potem je vse super in prav.

ERGY ::

KTr1sk je izjavil:

pše jaz povem svoje....prejšni teden sem imel redni zdravniški pregled
in pri 29letih sem prvič imel povečan holesterol
5.63 --zgornja meja pa je bila 5.18


čeprav je malo nad morem it k svojem zdravniku, da mi verjetno predpiše dieto
pa sem "velik" 166 in imam 62kg in spomlad->poleti redno športam, dnevno 1h uro kolesarim
zdaj pa povečan H, samo prehrana je zgleda problem,da je to to, čeprav ne jem oz ne maram mastne hrane...


Sm si pogledal izvid. Vglavnem ta holesterol, ki ga imaš je ok, brez panike. Ne rabiš nobene diete. Raje povej kak ješ? Imaš velike presledke med obroki oz ješ samo 2x dnevno velik obrok? Kondicijsko si dovolj sposoben al si lenoba?

metikameti ::

in ni res da suhi ljudje dlje živijo. hehe :) to zaradi vseh teh težav zdravstvenih ki ponavadi ljudje zbolijo to govorijo , ampak to moraš biti že kar precej močan .


jaz sem junija zbolela kar en dan začela bruhati in obležala za 4 mesece v postelji nisem mogla jesti več kot 1 mesec drugega kot tekočine oziroma juhe. izgubila sem 10kg.jem spet normalno vendar še nisem čisto zdrava in dobivala bom pomoje kilograme nazaj 3leta :p katastrofa pa kaj čmo :p

genesiss ::

In zakaj si zbolela? Menda ne zato ker si suha.

Je pa res da stradanje podaljšuje življenje. Če veš stradati seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

metikameti ::

Še zdaj niso odkrili zakaj. čakam izvide sem bila na kolonoskopiji(črevesje) in že 3x na gastroskopiji (želodec)
na gastroskopiji niso odkrili nic pa me vsak dan boli zelodec in mi je slabo. s črevesjem pa tudi moram kaj imeti čakam izvide zdaj kot pravim ze 1 mesec in 1 teden.

neopisno boleča kolonoskopija :( so mi morali dati kar pomirjevalo al karkoli pac ze je to. kaj sele ce dobis kasnega groznega zdravnika na srečo je bila saj zdravnica ok.

Zgodovina sprememb…

Looooooka ::

Zakaj se folk vedno zapici v telesne znacilnosti/spodobnosti ljudi, ki so glede na videz/moc/kondicijo(eno ali vse parametre) na nasprotnem polu?
Nevoscljivost, samozavest al dejansko neka narsicisticna motnja, kjer dejansko verjamejo, da so oni tisto, kar je normalno/zdravo/dobro in sploh zivi primer tega k cemu bi morali strmeti ostali?
Enim recimo pac ne pase met sedeza zataknega v rit 24ur na dan pa zato se ne pripravljajo zborovanja za prepoved kolesarjenja :)

jype ::

metikameti> neopisno boleča kolonoskopija :(

Poznam. A pri kolonoskopiji niso odkrili ničesar očitnega? Ker pri meni so takoj našli.

Looooooka> Enim recimo pac ne pase met sedeza zataknega v rit 24ur na dan pa zato se ne pripravljajo zborovanja za prepoved kolesarjenja :)

Pri kolesarjenju se kolesarji sedla le redko in nežno dotaknemo, tisti, ki to niso, pa na njem praviloma sedijo, drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

einstein :P ::

@metikameti

ne vem, tole sem našel:

http://magazine.foxnews.com/food-wellne...

en odlomek iz te strani:

Don't overeat

If you want to live to 100, leaving a little bit of food on your plate may be a good idea. Author Dan Buettner, who studies longevity around the world, found that the oldest Japanese people stop eating when they are feeling only about 80 percent full.

St. Louis University researchers have confirmed that eating less helps you age slower; in a 2008 study they found that limiting calories lowered production of T3, a thyroid hormone that slows metabolism -- and speeds up the aging process.



Read more: http://magazine.foxnews.com/food-wellne...
STAY OUT OF MY TERRITORY!

metikameti ::

Pri meni niso nič našli so mi pa vzel 7 brisov zdaj pa cakam izvide samo jaz po odvajanju imam take bolečine in tudi vsak dan čez cel dan. levo od popka ,desno od popka in pod rebri. saj bom videla zdaj izvide,kaj naj rečem
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615381 (12084) m0LN4r
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830256 (8168) janja765
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318619 (16276) D3m
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772870 (63105) thramos
»

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8422487 (19696) whatever

Več podobnih tem