» »

Zelo sem suh

Zelo sem suh

«
1
2 3

power12 ::

Živjo,

Star sem 19 let, visok 178 cm, težek pa 65 kg. ( in najbolj me moti, da se mi na zunanji strani ramen oz. ključnice vidi kost )
Prebral sem že veliko nasvetov za kako se zrediti, me pa zanima, če mi lahko svetujete, bolj enostavno kako se zrediti, naj povem tudi to, da je zdravnica rekla da imam hitr metabilizem, in da sa kao ne bom mogu zrediti ali je to res ?

Prihaja poletje in me ljudje zmeraj ful grdo gledajo, kot da sem anoreksičen, čeprav jem po 4 na dan, kot navadni ljudje :(

Vesel bom vsakega odgovora in pomoči

nicjasno ::

Jaz bi ubijal za tak metabolizem kot ga mas ti....
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

Good Guy ::

jej še večkrat. 8x na dan

nicjasno ::

Ce hoces upocasnit metabolizem moras jest cim manjkrat, pa se cim manj gibat. Samo moras zato povecat vnos hrane pri posameznih obrokih.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nicjasno ()

genesiss ::

power12 je izjavil:


Prihaja poletje in me ljudje zmeraj ful grdo gledajo

Laistrygonians and Cyclops,
wild Poseidon-you won't encounter them
unless you bring them along inside your soul,
unless your soul sets them up in front of you.

Jej zdravo, ukvarjaj se s športom, fitnes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

hendriks ::

power12 je izjavil:

Živjo,

Star sem 19 let, visok 178 cm, težek pa 65 kg. ( in najbolj me moti, da se mi na zunanji strani ramen oz. ključnice vidi kost )
Prebral sem že veliko nasvetov za kako se zrediti, me pa zanima, če mi lahko svetujete, bolj enostavno kako se zrediti, naj povem tudi to, da je zdravnica rekla da imam hitr metabilizem, in da sa kao ne bom mogu zrediti ali je to res ?

Prihaja poletje in me ljudje zmeraj ful grdo gledajo, kot da sem anoreksičen, čeprav jem po 4 na dan, kot navadni ljudje :(

Vesel bom vsakega odgovora in pomoči


Zdravnica se delno moti. Če imaš hiter metabolizem, se boš težje zredil. Orng si preberi tole. Verjemi mi, da se nočeš zrediti, ampak samo pridobiti mišično maso,
kar bo tudi bolj zdravo, kot pa da se boš zamaščen valjal naokoli.

strictom ::

Imaš določene weightgainerje, ki ti pomagajo pridobit par kilogramov vendar so zelo dragi.

En nasvet bi bil, da se začneš ukvarjat s fitnesom in delaš na moči. Pri tem malo poštimaš prehrano, da dobiš dovolj proteinov in ogljikovih hidratov. Glede na to, da si precej suh bi se napredek hitro videl.

Poskusi s fitnesom, škodit ne more :)
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Matev ::

s čim vse se ljudje sekirajo
pa to ne moreš verjet

ena je predebela, drugi se zdi da je presuha

shotalick ::

ian12. Imam indetičen problem kakor ti. Star sem 24 let, visok 190-191cm, in imam 64-65kg. V srednji šoli, 1. in 2. letnik sem bil za 20 cm manjši in s tem je bila tudi teža nižja. Potem pa je prišel 3. letnik srednje šole in začel sem rasti kot konoplja. V 14 mesecih sem zrastel za 21 cm --> ko sem prišel na sistematski pregled, zdravnica ni mogla vrjeti. Teža se mi je spremenila za pičlih 5-7kg. V zadnjih 2 letih nism pridobil niti kilograma, kvečjemu zgubim kilogram, ko grem športat (tenis, košarka, rolanje).
Sem povsem zdrav mladenič, ki je fajn mastno hrano, ogromno majoneze, dejansko ne pazim na prehrano niti najmanj. Sem vsejed, obožujem meso, zelenjavo, sadje, mleko in mlečne izdelke, jajca, ...

Tudi sam sem bil zaposlen v zdr. ustanovi 3 leta, kjer sem imel zelo razgiban delovnik in s tem tudi nerazdeljene obroke.
Redno sem si pregledoval kri holesterol, trigliceridi (pri tolk mastne hrane in pri tolk majoneze kolikor jo pojem, bi moral biti holesterol krepko nad mejo normale), bil je pa krepko pod referenčno vrednostjo. Tako holesterol kot trigliceridi. Kri je bila super, izvidi so bili super.
Posvetoval sem se z zdravnico, katera mi je rekla, da večjih skrbi ne rabim imet. Veliko je v genih, kakšne so tvoje prejšne generacije in pa v metabolizmu.

Sam ima zelo zelo dobr metabolizem. Tudi po 4x dnevno grem na WC.

Kako se zrediti? :).. hmmm. še sam ne vem, ker če bi vedel, bi že pridobil kakšno kilo :) .

Vem pa to, da se ne obremenjujem z svojo postavo kaj preveč. Smo pa tolk bolj okretni, gibčni, ... tisti k smo malj bolj suhi.

lp

Zgodovina sprememb…

strictom ::

Matev je izjavil:

s čim vse se ljudje sekirajo
pa to ne moreš verjet

ena je predebela, drugi se zdi da je presuha

S premajhno telesno težo ma velik folka probleme. Znajo tut resne zdravstvene težave nastopit zarad tega...

Ja precej težje enem takem pridobit par kilogramov kot pa debelem zgubit jih par.
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

detroit ::

migej aka fitnes boš prec lačn fant ratu:)
Mene bolj zanima od kje men visok slabi holesterol bemti sj sm solato še žvečim:P
Skero

skrajnik ::

Star recept babic je bil, da če hočeš bolniku po bolezni na "hitro" dvignit težo spij vsako jutro 2dl polnomastnega mleka + 1 žlica masla notr stopit. V 14 dneh bo bolnik kot prej..

Sam js nebi tega počel, k se mi zdi preveč..

Pariah ::

Kako se zrediti? Čimveč časa preživi pred računalnikom in jej samo junk food.:))
Zdaj pa resno: proteini, oglj. hidrati in vadba, kolikor je zmoreš (ki jo potem stopnjuješ)- najboljši recept da si povečaš mišično maso. Začni s sklecami in trebušnjaki, seveda ob primerni prehrani.
Jaz osebno se ukvarjam z borilnimi veščinami in vajami za krepitev telesa, imam pa pri 190cm višine 95kg.
Za vztrajanje pri vsakodnevnih vajah, pa je potrebno dosti volje in discipline.
Ne oziraj se preveč na to, kar drugi ljudje mislijo ali govorijo; če že, naredi to zase in svoje zdravje ter boljše počutje.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

power12 ::

Hvala za odgovore fantje :)

Drugače sem že poskusil s športom, in še bolj se bom potrudil.
Na druge se ne oziram toliko, me pa še zmeraj malo moti, ker se mi kosti vidijo, zelo malo tudi rebra, ko se sprehajam po plaži itd...

Zaradi tega imam problem tudi pri puncah, hitro zbežijo stran. Recimo enkrat me je ena objela pa prjela za ramo in je takoj začutila kost in se začudila, k da sem kužen itd... :(
In mam par kolegic, ki so tiste vrste deklet, ki ne gledajo toliko na mišice, sej drugače bom prejkoslej dobil tako, ki nič ne da na to :)
Pri osebnem življenju pa nimam zaradi tega težav, kolegov pa kolegic imam polno, hodimo na pijače, ko pa hočem dobit žensko je pa problem ?

detroit ::

Stvar je zelo življensko preprosta, ali ti rad gledaš grde babnice? Not? Proceed

Žene tudi preferirajo sportni tip telesa kot pa fat blob ali skinny prick. Seveda jih razumem....Lahko pa, da si mi ti alfa samec s 5 mio na računu.... potem pa se ne sekirej. Taki alfa samci vedno najdedjo luknjo;)


P.S. pri tridesetih boš še fehtu da se šlaufa znebiš hehe
Skero

Dragi ::

K zdravniku, takoj!

Sam sem isti! 178 cm, kilaža variira med 64,5 in 65,5kg. Isto se mi vidijo kosti na zunanji strani ramen (bunka pač).

Sam sem se na to pobrigal, kao hiter metabolizem, dokler nisem 3 tedne nazaj pristal v bolnici zaradi vnetja trebušne slinavke (akutni pankreatitis). To je organ, ki predeluje zaužito maščobo v maščobo, ki jo tvoje telo lahko kuri + proizvaja inzulin.

Glavni vzroki so pretirala količina zaužitega alkohola, pitje premrzle pijače, zauživanje mastne hrane, udarec v trebuh in še par vzrokov. Noben od njih zame ne pritiče namreč mastnea ne maram (glede na kilažo je idiotizem reči da jem premastno), alkohola ne pijem sploh (oče alkoholik in se ga strogo vzdržujem), udarcev tudi ni, itd. Pa še to so vsi razlogi po večini pri ljudeh nad 40let in več. Sam imam 22 let lol.

V bolnici tu so mi rekli, da pravega vzroka sploh ne najdejo, se mi pa močno dozdeva, da je to v genih, saj sta tako oče, mati kot tudi stara mama in oče, materine sestre... vsi suhi.

Daj se pregledat za presežek amilaze in lipaze v krvi (dva encima ki ju izloča slinavka) in v kolikor sta povišana glej da začneš IZREDNO zdravo živet.

p.s. Pa ne poslušaj druge mone, ki govorijo, da mastno jej, se ne gibaj in podobno. Ne funkcionira in ti samo dela škodo.

Fitnes (težka bo, ampak boš vsaj počasi napredoval namesto stangiral) + preiskave!
Pa brez kaki pizdarij kot steroidi in podobno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dragi ()

detroit ::

Lepo povedano glede ne gibanja in maščobe "Dragi";)
Skero

shotalick ::

Dragi je izjavil:

K zdravniku, takoj!

Sam sem isti! 178 cm, kilaža variira med 64,5 in 65,5kg. Isto se mi vidijo kosti na zunanji strani ramen (bunka pač).

Sam sem se na to pobrigal, kao hiter metabolizem, dokler nisem 3 tedne nazaj pristal v bolnici zaradi vnetja trebušne slinavke (akutni pankreatitis). To je organ, ki predeluje zaužito maščobo v maščobo, ki jo tvoje telo lahko kuri + proizvaja inzulin.

Glavni vzroki so pretirala količina zaužitega alkohola, pitje premrzle pijače, zauživanje mastne hrane, udarec v trebuh in še par vzrokov. Noben od njih zame ne pritiče namreč mastnea ne maram (glede na kilažo je idiotizem reči da jem premastno), alkohola ne pijem sploh (oče alkoholik in se ga strogo vzdržujem), udarcev tudi ni, itd. Pa še to so vsi razlogi po večini pri ljudeh nad 40let in več. Sam imam 22 let lol.

V bolnici tu so mi rekli, da pravega vzroka sploh ne najdejo, se mi pa močno dozdeva, da je to v genih, saj sta tako oče, mati kot tudi stara mama in oče, materine sestre... vsi suhi.

Daj se pregledat za presežek amilaze in lipaze v krvi (dva encima ki ju izloča slinavka) in v kolikor sta povišana glej da začneš IZREDNO zdravo živet.

p.s. Pa ne poslušaj druge mone, ki govorijo, da mastno jej, se ne gibaj in podobno. Ne funkcionira in ti samo dela škodo.

Fitnes (težka bo, ampak boš vsaj počasi napredoval namesto stangiral) + preiskave!
Pa brez kaki pizdarij kot steroidi in podobno.


Jst mam tolk kil kot ti pa sem od tebe višji za 12-13cm cm.Tudi meni se vidi kakšna kost, ampak na to ne dam nič. Tisti, ki mi ima kaj za povedat naj mi pove, jaz bom pa njemu nazaj --> naj se ob tla mečem??? če se en morem zredit??grem pa tolk večkrat srat zato :D. Punco že imam, ki ji očitno ugaja moja postava, mogoče pa kaj drugega :D .lan240 samo to ti povem, da ne delaj bedarij zaradi žensk. Verjemi, slej kot prej bo prišla taka, kateri ji boš všeč in obratno. V bolnici sploh še nism bil, razen zaradi poškodbe, ki sem jo imel pred leti, in pa kar sem bil zaposlen v njej. (govorim zaradi teže)
Se pa strinjam s tabo, da je veliko v genih, kajti tud pri meni ni noben debel oz. močnejše postave. Ne po očetovi ne po materini strani.

dragi je lepo napisal.

lp

Zgodovina sprememb…

jrtjtejtt ::

model ne sekiri se, jst sm pri 19 mel 181 cm in 62, 62 kil. res je da sm še treniral basket in sm vsak dan laufal po dve uri, ampak sedaj pa imam 72 kil s tem da na šihtu sedim ter enkrat do dvakrat tedensko igram uro in pol basketa.

sem tud sam hotel nekaj gor spravit....hodil na fitnes in primerno jedel, ampak takoj ko sem nehal, sem kmalu zgubil pridobljeno težo (sicer samo borih 5 kil). je pač tako v genih, pri meni doma smo vsi suhi.

sicer lahko z nezdravo hrano dobiš kile gor, ampak verjemi, da ni slabšega za videt, kot nasplošno suh človek, ki se mu nabere sam okol pasu.

Pariah ::

Moj preverjen recept:
Zajtrk: 4 jajca na oko s sirom
Po pol/tričetrt ure počitka začneš z 50* sklec, 50* trebušnjakov + če imaš čas še 5km tek.
Malica: Proteinski napitek ali kos kruha s tuno iz konzerve
Kosilo: ajdovi žganci z ocvirki in brokolijem
Po slabi uri počitka začneš s kratkim tekom (2-3km), nadaljuješ z utežmi (če jih nimaš, lahko improviziraš) in zaključiš z 50* sklec in 50* trebušnjaki.
Malica: proteinski napitek ali karkoli skutnega
Chill out time
Pred večerjo kratek 1km tek, ni pa nujno.
Večerja: puranji ali nemastni goveji zrezek
Po počitku 5km tek, 50* sklec + 50* trebušnjakov.
Čez dan pij dovolj vode!

* - prilagodi število svojim zmožnostim.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

detroit ::

Samo za info tune so dolgoživeče ribe in boš imel preveč železa čez cajt
Skero

foofighter ::

@Pariah

COOL STORY BRO!

če nimaš službe, faksa ali pa celo obojega naenkrat...

detroit ::

foo pozabil si še + lajf:)
Skero

shotalick ::

detroit je izjavil:

foo pozabil si še + lajf:)


ste mi vzel tole z jezika. Kje najdeš čas za vse to? Eni smo v službi + fax + dodatne obveznosti.

lp

IvoJan ::

Veliko ogljikovih hidratov in fitnes :-) jst si naredim shake iz skute in banan, pred in po fitnesu.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

gendale ::

ok, najprej to
tisto, kar ti eni pišejo, da se baši s hrano in nič ne delaj je bedarija
tko boš mel namesto sedanje situacije (si pač suh), situacijo da boš suh, ampak imel vamp
tega nočeš, ker nisi bedak

naslednje
če hočeš dobit na teži moraš jest več kot porabiš
brez tega ne bo nič
koliko točno je to, je težko rečt
zato ti predlagam, da začneš s 4000 kalorijami in če si po enem mesecu dobil preveč maščobe to zmanjšaš za 500 kalorij, če pa nisi dobil dovolj teže pa povečaš na 4500 kalorij
pojej nekje 2g beljakovin na kg telesne teže

3.
ker hočeš, da bo večina dobljene teže mišična masa, moraš telo prepričat, da potrebuje mišice
to boš najbolj učinkovito storil z dvigovanjem uteži
obstaja veliko dobrih programov za začetnike in še več neuporabnega dreka
značilnosti dobrih programov so:
-vsebujejo vaje za celo telo
-večinoma kompleksne vaje (v tem kontekstu kompleksne pomeni, da vsebujejo delovanje več mišic in sklepov, torej recimo počep je kompleksna vaja, izteg kolena ni)
-vsebujejo nek napredek (se pravi da skozi čas povečuješ obremenitev skladno z rastjo moči)
glede pravilne izvedbe vaj si poglej posnetke na internetu in/ali najdi nekoga da ti pokaže v živo (najbolje oboje)
namesto dvigovanja uteži lahko uporabiš tudi vaje z lastno težo, vendar to še zdaleč ni tako učinkovit način (so pa vaje z lastno težo + vaje z utežmi super kombinacija)

4.
do letošnjega poletja ne boš dobil mišic
računaj na poletje 2012

5.
ko boš enkrat dosegel željeno postavo, boš še vedno moral trenirat in jest več kot sedaj
če ne jo boš sčasoma spet izgubil
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Arto ::

Eh, to športanje ni nič. Sam imam zelo podobno telesno zgradbo in sem si vedno želel met par kil več. Pojem precej, tako da to ni problem. Pa so mi vsi govorili, nej se ukvarjam s športom, da bom pridobil mišično maso. Na začetku faksa sem začel trenirat taekwondo. Po 3 letih precej intenzivnega treninga 3x na teden se mi teža ni spremenila niti za kilo.

Pariah ::

če nimaš službe, faksa ali pa celo obojega naenkrat...

foo pozabil si še + lajf:)

Kje najdeš čas za vse to? Eni smo v službi + fax + dodatne obveznosti

Preverjen recept, ki sem ga uporabljal par mesecev/pol leta, ko sem bil najstnik in sem bil precej suhljat.
Zdaj mam srečo, če si lahko 2x na teden uro al pa dve vzamem za martial arts.
|P8Z77-V PRO|,|i5 2500K|,|ASUS GTX780 DirectCUIIOC|,|2x4GB Corsair LP|,|H100|,
|Samsung 840/WD1002FAEX|,|Corsair TX850W|,|Fractal Design Arc|,|Win7 U 64bit|

ravsek ::

Arto je izjavil:

Eh, to športanje ni nič. Sam imam zelo podobno telesno zgradbo in sem si vedno želel met par kil več. Pojem precej, tako da to ni problem. Pa so mi vsi govorili, nej se ukvarjam s športom, da bom pridobil mišično maso. Na začetku faksa sem začel trenirat taekwondo. Po 3 letih precej intenzivnega treninga 3x na teden se mi teža ni spremenila niti za kilo.


Buce. To, da s sportom ne bos dobil nic, mislim. Ce bos hodil na fitnes po 5x na teden in ne bos nic pridobil na tezi, pac premalo/nepravilno jes, druge ni. Ti samo ne poslusaj tistih nasvetov v stilu "cim manj se gibaj pa cim vec junk fooda pojej". Tako kot je rekel gendale, edino kar bos s tem naredil, se vedno ne bos imel nic prave mase, edino cel bos zalit s spehom. Ja, res super nasvet, hvala lepa. Zacni z nekim sportom, pa ne ravno maraton, nekaj, kar ni ravno samo kardio. Fitnes je se najboljsa opcija tukaj, ni druge, ce hoces malo ojacati. Pa 4000kcal je malo veliko, za nekoga, ki ga ni nic skupaj. Zacni s teza*35kcal. Potem pa glej, da pojes beljakovin od 2-2,5g na kg TT, OH-jev nekje okoli 250g na dan in maščob približno 25-30% vnosa vseh kalorij, torej nekje 80g (zdravih mascob, torej orescki, olivno olje, olje makedamije, kokosovo maslo) . Vse ostalo bos delal vec dreka kot koristi... Ce potem ob rednih treningih ne bo sla teza res nikamor, povecaj OH postopoma. Moras poiskati neko mejo, ko dobivas na masi, ampak te še ne zaliva. To je to.. Potem pa samo volja, volja, volja in pusti casu cas... Cez noc ne bos naredil nic, do poletja bos mogoce dobil kaksnih par kil, samo se vedno se ne bo nekaj poznalo, ampak ce ne bos obupal, bo nekaj ze ratalo.

matjash ::

Še en predlog za športno aktivnost z moje strani... športno plezanje, manjša teža je pri plezanju pozitivna, hkrati pa delaš na mišicah rok, nog in hrbta, ter s boljšo prehrano pridobivaš mišično maso ;)
... bolje pozno kot nikoli.

TESKAn ::

Predvsem se pa ne sekiraj, da ne boš zaradi živcev še bolj shujšal ;).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Manu ::

S to telovadbo ste šli čisto v drugo smer. Jasno je, da se mišične mase ne dobi s povečanim vnosom kalorij, ampak s telovadbo. To ni odgovor na njegovo vprašanje.

Zanima ga, kako naj se zredi - na splošno (pustmo mišice).

On bi rad ravno toliko maščevja, da zalije kosti pod kožo.

Imam jaz vprašanje zate: kakšen je tvoj življenjski slog ... zanima me predvsem v smislu stresa. Kako stresno živiš?

Ker če umiriš svojo psiho (v smislu preveč skrbi, nesamozavest, itd...) potem je to eden izmed dejavnikov, ki vpliva na telesno težo.

Če imaš urejeno življenje, vse kolikor toliko pod nadzorom, se počutiš varnega (finančno, odnosi...) potem se bodo počasi tudi nalagale kile (seveda odvisno koliko poješ, tvoje telesne aktivnosti, starosti, tip telesa itd...).

Ampak to je samo eden izmed dejavnikov.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

kixs ::

Ce se ze zdaj, z malo telovadne ne more zrediti, kako se bo sele potem ko bo kuril dodatnih 500kcal zaradi telovadbe!? In vec misic pomeni vecja potrosnja kalorij.

Najprej je potrebno postaviti osnovo, koliko hrane clovek na dan sploh poje in koliko se bi sploh poznalo pojesti +500kcal dnevno. Glede na povedano, verjetno nic. Nekateri enostavno vse iz sebe spravijo. Nato tudi, koliko se danes clovek giblje.

Enega pravilnega recepta verjetno ni. Potrebno bo poizkusiti par razlicnih reci in ugotoviti rezultate.

lp

T-h-o-r ::

power12 je izjavil:

Živjo,

Star sem 19 let, visok 178 cm, težek pa 65 kg. ( in najbolj me moti, da se mi na zunanji strani ramen oz. ključnice vidi kost )
Prebral sem že veliko nasvetov za kako se zrediti, me pa zanima, če mi lahko svetujete, bolj enostavno kako se zrediti, naj povem tudi to, da je zdravnica rekla da imam hitr metabilizem, in da sa kao ne bom mogu zrediti ali je to res ?

Prihaja poletje in me ljudje zmeraj ful grdo gledajo, kot da sem anoreksičen, čeprav jem po 4 na dan, kot navadni ljudje :(

Vesel bom vsakega odgovora in pomoči


sam ti povem, ne se sekirat

imam 1 kilo več in 16 cm več od tebe 8-)

"K zdravniku, takoj!"

lol wat?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

System ::

Moj recept, kljub temu, da je to oglaševanje ne vidim napake, ker ni ravno konkurenca temu portalu. Tukaj boš našel vse kaj potrebuješ !

Bellatrix ::

Jst imam 8 do 9 obrokov na dan, teža nekej takega kot ti.
Ubistvu pojem sendvič za zajtrk, po 2 urah še 1 sendvič, po 2 urah še en sendvič, potem pojem kosilo okol 14:30, nato okol 16:00 sendvič, 18:00 sendvič, 20:00 večerja, 22:00 sendvič. Moj dan.
Na kratko vsaki dve uri pojem nekaj precej obilnega.
People are quick to judge and slow to correct themselves.

Zgodovina sprememb…

Manu ::

Ne vem kaj ješ za kosilo in večerjo, ampak svetujem ti, da ješ veliko raznih juh oz. močnatih jedi.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

Nejc1994 ::

Lahko vprasam kje pogledam kje pise koliko kalorj vsebuje hrana? Naprimer jogurt itd..
Kalorije = Kcal , kJoul ????????

bluefish ::

Na pakungi.

civic_ ::

Jej vse glavne obroke, vedno se najej do sitega.
Umes jej sendviče, oreške, suho sadje, čokolade. Ne pij vode, pij mleko, sladke pijače. (sladkor nima negativnih efektov na zdravje...razen da zapolni prostor ki bi ga morala zavzeti resna hrana (ki jo pojej dovolj)samo zobe peri!) V mleko si dodajaj kakav, čokolado, mleko v prahu, proteinske praške(neučinkovito, drago)
Vseeno se drži pravil o zdravi prehrani(omejitev nasičenih maščob, večkrat nenasičene maščobne kisline, sadje in zelenjava..). V hrano si dodajaj olivno (ali repično) olje. Maščobe se najbolj učinkovito in direktno vgrajujejo v telesno maščobo. Pa kozarec vina(2dcl) pri kosilu (spodbuja apetit + 1g alkohola=7kcal) Vglavnem, če po tem ko s hrano podrgneš po listu papirja le ta ne postane prozoren delaš narobe.:))
Gibanje: Ne pretiravaj, pol ure na dan je več kot dovolj.

S tabo je tako kot z debelimi ženskami. "Nič ne jem pa sem vsak dan bolj debela!" Brez nič ni nič, če ješ se boš zredil. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: civic_ ()

Nejc1994 ::

Ehm prasam kaj ubistvu so kalorije
Kalorije = Kcal , kJoul ????????

gendale ::

Nejc1994 je izjavil:

Lahko vprasam kje pogledam kje pise koliko kalorj vsebuje hrana? Naprimer jogurt itd..
Kalorije = Kcal , kJoul ????????

na škatli oziroma v google vpiši ime hrane nutrition data (recimo ground beef nutriton data)

Kalorije = Kcal , kJoul ????????

1 kalorija = 1 kcal (dejansko bi se temu moralo rečt kilokalorija, ampak noben ne govori/piše tako)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Scorpia ::

Zadnje čase se tudi sam ukvarjam z zdravo prehrano, ki jo je pri nas moč dobiti. Vsaj hodim na ta predavanja, tudi v službi ki mi to omogoča, ker delam v medicini.
Če se hočeš zrediti, nikakor ne smeš jesti samo mastno hrano. Ker na koncu boš suh in ko boš dal kri, boš imel visok nivo holesterola. V službi glih zdaj mal raziskavo okrog tega delamo. Zanimiv primer je ''en'', ki se veliko z športanjem ukvarja, telesni indeks je odličen, ima veliko mišične mase, malo maščob. Na veliko presenečenje je imel v krvi veliko holesterola. Prav tako še eden, ki je kost in koža in ima holesterol 8, dovoljeno pa je 5.
Sam sem imel še tri mesece nazaj 90 kg in sem uspel brez diete (ki so takorekoč sranje!) spravit v treh mesecih na 81 kg. Telesni indeks mi še vedno ni najboljši (višina 177), ampak holesterol imam pod 3,8 oziroma naprava pod tem ni zmožna meriti, kar je odličen rezultat.
Sicer se še z to svojo prehranjevanjem ukvarjam, ker pri drugih trenutno ni takega učinka, kot pri meni. Problem pri dietah je, da ko nehaš, prehitro dobiš kilograme nazaj. Pri meni sem povišal vnos kalorij, vendar ne delam presežka in se ne redim več nazaj. Tako da mi je uspelo stabilizirat na 81, čeprav to držim komaj tri tedne.
////

civic_ ::

Scorpia je izjavil:


Če se hočeš zrediti, nikakor ne smeš jesti samo mastno hrano. Ker na koncu boš suh in ko boš dal kri, boš imel visok nivo holesterola. V službi glih zdaj mal raziskavo okrog tega delamo. Zanimiv primer je ''en'', ki se veliko z športanjem ukvarja, telesni indeks je odličen, ima veliko mišične mase, malo maščob. Na veliko presenečenje je imel v krvi veliko holesterola. Prav tako še eden, ki je kost in koža in ima holesterol 8, dovoljeno pa je 5.


Holesterol višajo predvsem nasičene maščobe! Celo bolj kot sam holesterol. Nižajo ga pa rastlinski steroli, v vodotopne vlaknine, linolenska maščobna kislina(omega 3)in razmerje le te z linolno. Seveda vplivanj tudi drugi dejavniki.
Nenasičene maščobne kisline NIMAJO vpliva na holesterol. Npr. Lavrinska maščobna kislina, sicer nasičena, viša celokupni holesterol, a na račun HDL.
Tako, da so nenasičene maščobne kisline (dobro razmerje ima olivno in repično olje) popolnoma neškodljive za zdravje. Seveda visok vnos celokupnih maščob pogosto pomeni visok delež nasičenih.

harvey ::

Holesterol višajo predvsem nasičene maščobe!


S prehrano vplivamo zgolj tam do 15 % na koncentracijo holesterola. Vse ostalo je žal izven prijema na katerega lahko vpliva človek s svojo hrano.

Tako, da so nenasičene maščobne kisline (dobro razmerje ima olivno in repično olje) popolnoma neškodljive za zdravje

Sam se absolutno ne bi strinjal s tole tezo. Celotna količina maščob šteje, zato tudi na solato ne damo liter olja, temveč žlico oljčnega ali drugega olja :D
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

metalc ::

Nejc1994 je izjavil:

Ehm prasam kaj ubistvu so kalorije
Kalorije = Kcal , kJoul ????????


Kalorija oz. s polnim imenom kilogramska kalorija je energija, ki je potrebna, da se 1 kg vode segreje za eno stopinjo. Po nicku sodeč bi morali te stvari ravno zdaj drmati pri srednješolski fiziki in se najbrž še spomniš, koliko je že specifična toplota vode.

sthep ::

Sam imam podoben problem, ki sem se ga kar uspešno lotil.
Če se hočeš kvalitetno zredit boš moral začet s fitnesom + pravilno prehrano!!!. Začni delat na mišični masi, drugega ti ne preostane. Če boš jedel nepravilno bodo šli kilogrami samo v maščabo.
Problem je ker mišične mase ne moreš pridobit tako hitro. Delaj na dolgi rok.

Izogibaj se daljšim tekom, kolesarjenju in podobno. Vseeno pa ohrani kardio 2 do 3 krat na teden, vendar naj bo krajši (15 - 20 min) in intenzivnejši.
E6750@2,66MHz //asus 8800gts 320mb//patriot 2X1024 MB //Pinnacle TV tuner

amigo_no1 ::

power12 je izjavil:

Živjo,

Star sem 19 let, visok 178 cm, težek pa 65 kg. ( in najbolj me moti, da se mi na zunanji strani ramen oz. ključnice vidi kost )
Prebral sem že veliko nasvetov za kako se zrediti, me pa zanima, če mi lahko svetujete, bolj enostavno kako se zrediti, naj povem tudi to, da je zdravnica rekla da imam hitr metabilizem, in da sa kao ne bom mogu zrediti ali je to res ?

Prihaja poletje in me ljudje zmeraj ful grdo gledajo, kot da sem anoreksičen, čeprav jem po 4 na dan, kot navadni ljudje :(

Vesel bom vsakega odgovora in pomoči

Tvoje težava je v glavi, ne metabolizmu.

Prihaja poletje in me ljudje zmeraj ful grdo gledajo
Verjel ali ne, ljudi briga če imaš ti 60 ali 90 kg, 2 mozolja na čelu ali nobenega, tako da si raje "porihtaj" računalnik in ne prebave.
Nikoli ne boš vsem všeč !

Scorpia
Če že delaš v medicini bi lahko povedal na obstaja več vrst holesterola in da vsi niso škodljivi ...
Nekaj na hitro: http://www.vitamin.si/holesterol.html

Čudno da potem Eskimi ne pomrejo že pri 30-tih, ko jedo toliko mastne hrane 8-).

Zgodovina sprememb…

civic_ ::

harvey je izjavil:

Holesterol višajo predvsem nasičene maščobe!


S prehrano vplivamo zgolj tam do 15 % na koncentracijo holesterola. Vse ostalo je žal izven prijema na katerega lahko vpliva človek s svojo hrano.

Tako, da so nenasičene maščobne kisline (dobro razmerje ima olivno in repično olje) popolnoma neškodljive za zdravje

Sam se absolutno ne bi strinjal s tole tezo. Celotna količina maščob šteje, zato tudi na solato ne damo liter olja, temveč žlico oljčnega ali drugega olja :D


Ja tale podatek 15% kar velja. Pri nekaterih več pri drugih manj.
Količina maščob šteje, seveda, ker so energetsko goste, in se zato lepo zredimo, kar ni zdravo. Mediteranska dieta, po kateri naj bi bilo 10x manj kardiovaskularnih obolenj vsebuje preko 40% energije iz maščob. (ameriška 30%, za kar so se zelo trudili, da so znižali=ameriški paradoks). On se pa želi zredit. Maščobe se pa za razliko od OH in beljakovin veliko učinkoviteje pretvarjajo v telesno maščobo, z manjšimi izgubami.(kar ne pomeni, da se z beljakovinskimi praški ne zrediš)

Scorpia ::

Amigo no1: vem da obstaja veliko vrst, ampak se mi ne da pisati vsega še 1x pa še nekaj net šteka, pa ni objavilo poprave :)
////
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako pridobiti na teži? velik problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14615380 (12083) m0LN4r
»

Izguba telesne teže (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24830256 (8168) janja765
»

Weight Gainer katerega ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5318618 (16275) D3m
»

Kako se zrediti? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24772868 (63103) thramos
»

V zadnjih 29 tednih shujšal 30kg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8422486 (19695) whatever

Več podobnih tem