» »

Ozvočenje dbD

Ozvočenje dbD

Deyannn ::

Pozdravljeni nameravam kupiti ta dva zvočnika: http://www.bolha.com/pasivni-sistemi/zv...
zanima me predvsem, če je sploh vredno nakupa. Rabil bi pa predvsem za kakšne žurke v zaprtem prostoru do cca 50 do 70 ljudi.
Glede kvalitete te Firme dbD nimam pojma.. če ima mogoče kdo kake izkušnje s takšnimi ali pa podobnimi zvočniki naj prosim obvesti LP.

Ted ::

Na tvojem mestu bi kupoval aktivne zvočnike.
Mah...

CDmikelis ::

Zdravo.

Sam imam dBD imp1514 active zvočnike (2 komada), ki sem ju kupil posamič, najprej enega, kasneje še enega. Kupil sem ju neposredno pri prodajalcu (Alešu) na domu, kjer sem zvočnik najprej poslušal kakih 5 minut pred njegovo garažo (na full). Tam se mi je zdel sprejemljiv za tistih 320 EUR (kot sem dal za en kos). Zvočniki so narejeni na Kitajskem, znak na njih je "lita" nalepka (tiste, ki imajo prozorni gel preko slikce). Prodajalec mi ni dal računa zanje in ne garancije. Ko je na enem crknil ojačevalec je bil odnos prodajalca katastrofalen (še hranim njegove SMS-je), vendar sem po kakem mesecu dobil popravljen zvočnik.

Danes trdim, da je bilo teh 640 EUR stran vržen denar:

- zvočnika sta obupno težka, velika in okorna; vsak po kakih 50kg
- ojačevalec notri ima zelo velik brum (eden zvočnik 2x bolj od drugega)
- kontrola visokih/nizkih tonov na ojačevalcu zadaj je obupna: Potenciometri nimajo linearnega odziva; pol obrata potenciometra skoraj ni razlike, zadnji milimeter pa naredi vse; potem pa naštelaj, če moreš :)
- ojačevalec ima nezadostno hlajenje; na zabavi v vročem zaprtem prostoru, sem namerno zmanjšal base na skoraj minimum, pa je vseeno crknil ojačevalec po par urah igranja (na tistem kasneje kupljenem zvočniku). Na hladilniku bi lahko jajca pekel, če basi niso bili odviti. Prodajalec je rekel, da bi lahko na ta ojačevalec še zunanji pasivni bas priklopil (ker ima izhod); morda v Sibiriji. Zdaj imam na hladilna rebra namontiran CPU hladilnik, ki se sam regulira glede na toploto in nimam več težav.
- škatle so poleg okornosti še prav po "rusko" grde.

BISTVO:
=> Zvok je ZANIČ in se ga ne da nastaviti na prebavljivo raven
- nemogoči potenciometri
- kretnica dela ogromno "luknjo" med basi in visokimi toni
- skrajno nelinearen frekvenčni odziv zvočnikov ob vsaki nastavitvi potenciometrov
- zoprn in moteč zvok, sploh nemogoč v kaki gasilski dvorani, ki še malo odmeva
- nikakršni basi, ki se samo "valijo" iz zvočnikov
- škatla, ki je teži navkljub skrajno resonančna in zveni (doni) kot prazen sod, če potrkaš nanjo
- basov hitro zmanjka, če zvočnike postaviš na odprto (in ostane le tečen piskajoč zvok)

Vse kar se je dalo narediti je bilo, da sem v škatle na polno natlačil volne. Nato pa vse zvočne kontrole na nuli, pred zvočnike pa zelo dober izenačevalnik. Potem je še nekako.

V glavnem slabo sem tole nabavil in jih nikomur ne priporočam, ker za kakih 100 EUR več (z DDV in računom) lahko nabaviš vrhunski par zvočnikov priznane firme. Takrat so se mi zdeli poceni in nekdo mi je tega človeka priporočil, pa v resnici NISO poceni (sploh, če so brez računa in garancije in tako obupne kakovosti in nerodnosti, kot so).

LP mihael


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[2.1] Katere Zvočnike? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
44188041 (40516) staher
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626950 (14206) psytoma

Nakup zvočnikov

Oddelek: Kaj kupiti
382366 (1909) Stepni Volk

Več podobnih tem