» »

Napihal in pridržan

Napihal in pridržan

1 2
3
4

solatko ::

Dr_M - ne bodi tako militanten, zadosti jim je preprečit, vozit, ko so zadeti (ni tu samo alkohol in ne gre samo za AC, temveč na splošno ne smejo priti v promet, sedeč za volanom).
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Me zanima, kdo od vas pije alkohol (in ima izpit za avto), pa se nikoli ni vozil, ko je nekaj spil?
Pa ne bit bolj papeski od papeza.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

Tako kot smo se kot druzba zmenili, da nosecnice ne kadijo .. tako je zdaj plan, da se naredi voznjo pod vplivom alkohola druzbeno nesprejemljivo. Ni za cez noc, se pa pritiski vedno bolj vidijo.

Dr_M ::

Ah, zgrazajo se itak samo tiste vaske tercialke, ostali se ne ozirajo (vec) na to.
Torej, taka je nasa druzba. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Dr_M je izjavil:

Me zanima, kdo od vas pije alkohol (in ima izpit za avto), pa se nikoli ni vozil, ko je nekaj spil?
Pa ne bit bolj papeski od papeza.


Kar ne pomeni da je to pravilno.Dokler bojo kazni za tistega ki je pijan/zadet za volanom takšne da gre človek zavestno pit z ključi avta v žepu bo tako, ko bo pa kazen taka da bo človek premislil prej predno se ga bo nasul kako bo šel domov....Kot sem že rekel tukaj ne bom odstopil.
Za take obvezno fajn kazen,lepo na odvajanje pa še delo na centru soča.

Izi ::

Dr_M je izjavil:

Me zanima, kdo od vas pije alkohol (in ima izpit za avto), pa se nikoli ni vozil, ko je nekaj spil?
Pa ne bit bolj papeski od papeza.

Časi se spreminjajo, včasih se voziti pijan naokoli ni bilo nič posebnega. Kazni so bile mimimalne, kazenskih točk nismo poznali, če res nisi mogel stati so ti prepovedali nadaljno vožnjo in to je bilo vse.

Ampak 30 let nazaj so bile cesta skoraj prazne, na vsakih nekaj kilometrov si srečal en avto, in povseod je bil makedam, tako da se je vsaka napačna poteza in preveliko pritiskanje na gas končalo v jarku. Na cesti si bil večino časa sam.

Danes so drugačni časi prometa je tudi sredi noči veliko in vedno si del prometa. Jaz danes vedno kadar vem, da bim pil, že od doma naročim taksi. Tukaj ni kaj debatirati. Si ne zaupam toliko, da bi potem pustil avto nekje parkiran in naročil taksi ;)

zavajon ::

Gandalfar je izjavil:

Tako kot smo se kot druzba zmenili, da nosecnice ne kadijo .. tako je zdaj plan, da se naredi voznjo pod vplivom alkohola druzbeno nesprejemljivo. Ni za cez noc, se pa pritiski vedno bolj vidijo.

Katera družba se je kaj zmenila? Menda se ja nimaš za celotno družbo?
V moji družbi nosečnice nehajo kaditi, če se same odločijo za to, sicer pa ne. In če ne nehajo, jih nihče ne zmerja zaradi tega. Pa nehaj se temi kao plani, da se vožnja pod vplivom alkohola naredi družbeno nesprejemljivo. Vaš plan je samo ta, da čimveč pokasirate od prekrškov (glede na tvoje ravnanje pač predvidevam, da si policaj). Če vam zmanjka avtomobilov, se pa spravite na kolesarje.

kmetek ::

Predlagam, da Policija 1 mesec ne kaznuje ničesar in da prepustimo cesto anarhiji.

Gandalfar ::

> Katera družba se je kaj zmenila? Menda se ja nimaš za celotno družbo?

Tista, ki voli/podpira obstojeco oblast, ki sprejema taksne zakone in ne gre na ulice protestirat, da zahtevajo pravico do tega da pijani vozijo.

> In če ne nehajo, jih nihče ne zmerja zaradi tega.

Prav vsi jo zmerjajo, ker je to danes druzbeno nesprejemljivo.

zavajon ::

Gandalfar je izjavil:

>Prav vsi jo zmerjajo, ker je to danes druzbeno nesprejemljivo.

Sem ti že povedal, to se dogaja v tvoji družbi, ne pa tudi v moji ;)
Saj vem, da ne bo pomagalo, ker nekateri pač menite, da je vaša okolica cel svet. Še posebej to velja za policaje :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

solatko ::

Dr_M - V življenju nisem sedel zadet za volan, prevoženih imam cca 2mio km, ko kaj spijem, je v podzavesti shranjeno, natakar Taxi prosim. Ko se ga gremo s kolegi nasekat, je za vsak avto, predviden en, ki bo tisti večer in del noči, preživel ob kavicah in soku. Verjemi, da ni težko, če so na kupu normalno odgovorne zrele osebe, malo drugače je to pri mulariji, kjer pa največjo krivdo nosijo starši.
Na leto imamo s klapo 3-4 pijanke, kjer alko zlivamo vase, ne pijemo, ker pa se dogovorimo prej, iz vsake take fešte, pridemo domov brez problema. Vse je v glavi in čutu za odgovornost.
Fantje odločite se enkrat, da tisti, ki se je mrtvo pijan prikotalil srečno domov (brez karambola in inkasantov), ni največji frajer v okolici, temveč nori srečko, za katerim boste šli slej ko prej za pogrebom ali pa ga boste nekaj let obiskovali na Dobu.
Delo krepa človeka

zavajon ::

No, no, solatko, če imaš 3-4 pijanke na leto, se lahko mirne duše prištevaš k abstinentom ;)

Gandalfar ::

zavajon je izjavil:

Gandalfar je izjavil:

>Prav vsi jo zmerjajo, ker je to danes druzbeno nesprejemljivo.

Sem ti že povedal, to se dogaja v tvoji družbi, ne pa tudi v moji ;)
Saj vem, da ne bo pomagalo, ker nekateri pač menite, da je vaša okolica cel svet. Še posebej to velja za policaje :D


Tudi v tvoji druzbi otroci hodijo v solo kjer imajo vsaj enkrat na leto obisk policije in brainwashing kako je to evil. Vidijo plakate, ki to sporocajo in tv akcije. Prav tako sodelujejo na facebook in web skupinah na to temo in jih v to silijo tudi vrstniki.

Hkrati pa na drugi strani ne vidijo nikogar, ki bi sel na ulice in zahteval pravico do tega, da se vozi pijan. Vidijo pa vrstnike, ki so zgubili sorodnike zaradi tega, ker je nekdo pijan vozil.

V kaksni druzbi pa ti zivis?

solatko ::

Nisem rekel, da vmes ne spijem, vendar ne sedem nikoli z alkom v riti za volan ali teče taxi, pelje žena (ki ne pije, saj alko zelo slabo prenaša) ali, pa trezen kolega. Je pa res, da smo ga včasih spili več, saj se pozna padec standarda.
Če si veliko v prometu, sa pač zaveš, da opojnost in volan ne gredo skupaj.
In ne moraliziram, to so dejstva o katerih se lahko vsi prepričate vsak dan.
Seveda pa je vse luštno in fajn, dokler taka pizdarija ne useka po tvojih bližnjih, takrat se tudi v najbolj butastih glavah, nekaj premakne in poznam kar nekaj herojev, ki so več let, vozili skoraj vedno v opitem stanju, ko pa so izgubili zaradi pijančka koga zelo bližnjega, so postali največji sovražniki opitih voznikov.
Kako se miselnost hitro spremeni.
Še ena cvetka - za soseda imam upokojenega bivšega sodnika za prekrške. Vedno je bil milega srca, pri njemu si vedno prišel najceneje skozi, zagovarjal je pijančke, voznike, ki so s prehitevanji povzročili težke nesreče, voznike, ki jih je obravnaval za izsiljevanje pešcev na prehodu......... skratka, vsak obravnavani voznik, si je želel, da bi prišel pod njegovo pristojnost.
Potem pa ga je na poti v službo, zbil nepreviden in še malo vinjen voznik. Sosed je več kot eno leto preživel na birglah, ko pa se je vrnil v službo, so vsi pri njemu obravnavani vozniki, dobili najvišje možne kazni. Malo več kot dve leti, je bil strah in trepet prekrškarjev.
Približno tako gre v real life, dokler nismo prizadeti podpiramo vse lumparije, ki ne posegajo v naš life, v trenutku, ko se to obrne v našo škodo, pa postanemo inkvizitorji.
Meni se v življenju ni zgodilo nič tako strašnega, se pa je parim kolegom, so me pač tako vzgojili in hvala jim za to.
Delo krepa človeka

BlueRunner ::

Dr_M je izjavil:

JanK je lepo povedal, da meni, da je bil alkohol kriv, da je model zapeljal v napačno smer na AC, pri temu pa sploh ni odgovorjal tebi, Dr_M.


Zanimivo, zakaj je bil potem moj nick zraven?

V tem postu ne morem in ne morem opaziti omembe tvojega nicka. Njemu takoj sledi tvoj post, v katerem JanK-ja označuješ za budalo.

Dr_M je izjavil:

Hkrati postavljaš vprašanje na katerega ne daš odgovora - ker ga ne veš, ali ker meniš, da ga vemo vsi, niti ne namigneš.


Nisem vedel odgovora, zato sem uprasal. Bo dovolj dobro zate?

Kontekst v katerem je bilo vprašanje postavljeno, mi je delovalo kot retorično vprašanje s katerim namiguješ, da alkohol ni bistven faktor.

Dr_M je izjavil:

Torej, vsi ki se vozijo po napacni strani ceste, so zelo "high". Kul. Tudi tisti stari ata, ki je na uvozu pri sentviskem tunelu zavil nazaj v tunel.

Tudi tega ni nihče napisal. Direkten povzetek članka se glasi, da so največkrat vzrok alkohol in druge psihoaktivne snovi, ne pa tudi vedno.

zavajon ::

Gandalfar je izjavil:

V kaksni druzbi pa ti zivis?

Na srečo ne v policajski, kot ti :D

St235 ::

jaz se pa tolažim, da ne v pijanski kot ti. Na srečo je velika večina družbe vožnjo pod vplivom alkohola sprejela kot nedopustno. Zato se danes ljudje pritožujejo , da so kazni za prehitro vožnjo previsoke, o alkoholu pa niti besedice. Na srečo takšne zakotne vaške družbe, kjer šteje kdo lahko bolj pijan spravi traktor do hleva počasi izginjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

BlueRunner ::

Na srečo takšne zakotne vaške družbe, kjer šteje kdo lahko bolj pijan spravi traktor do hleva počasi izginjajo.

So že izginile. Samo obvestilo o ukinitvi še ni doseglo čisto vseh posameznikov.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Tisti, ki bo hotel pijan vozit, bo. Ne glede na to, kaj tercialke recejo, ne glede na to, kako fasisti grozijo z lincanje, ne glede na to, kaksne kazni so.
Zase lahko recem, da sem v 7 letih odkar imam izpit, samo enkrat sel vozit pijan (kelnarca je rekla, da sem spil vec kot 10 pirov), ampak sem bil se vedno toliko priseben, da sem malo krozil po krajih, kjer so ponavadi policaji, da me nebi dobili. Ja, rahlo ekstremen primer, ampak ker nocem bit ob izpit in par plac, tega raje ne prakticiram.
Imel pa sem sodelavca, ki je verjetno ni bil ze ene 10 let trezen cez vikend, se cez teden tezko. Od trenutka, kot je naredil izpit, je v cca dveh letih razbil 5 avtomobilov (kolikor mi je znano, nihce drug ni bil nikoli poskodovan), vzeli so mu izpit, dobil za cca 4000€ kazni, pa se se vedno vozi okoli vsak vikend napol mrtev okoli.

Tako da ja, niso se izginile tiste pijanske zakotne vaske druzbe, se prekleto zive so, samo moras it malo ven iz svojega stanovanja.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale ::

v normalni državi bi bil tvoj sodelavec v zaporu
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

zavajon ::

St235 je izjavil:

jaz se pa tolažim, da ne v pijanski kot ti. Na srečo je velika večina družbe vožnjo pod vplivom alkohola sprejela kot nedopustno. Zato se danes ljudje pritožujejo , da so kazni za prehitro vožnjo previsoke, o alkoholu pa niti besedice. Na srečo takšne zakotne vaške družbe, kjer šteje kdo lahko bolj pijan spravi traktor do hleva počasi izginjajo.

Moram te razočarati, ne živim v pijanski družbi. Res pa je, da v moji družbi ni sprejeta razlaga, da je število pijanih voznikov in nesreč na cestah odvisno od višine kazni. Pri nas imamo najbrž najvišje kazni za prekrške v Evropi, po številu nesreč pa smo tudi pri vrhu. Ni treba biti ravno Einstein, da se lahko iz tega potegne kakšen sklep. Če bi bilo temu tako, bi tudi kje drugje predpisali drakonske kazni, pa tega ne počnejo. Aja, saj res, Slovenci so vendar bolj pametni od drugih! Kar se mene tiče, bo že več kot 10 let, odkar sem zadnjič napihal, nikoli pa čez 0.8. V 23 letih, odkar vozim, sem povzročil samo eno nesrečo, v prvem mesecu vozništva. Avto sem zapeljal v jarek. Sem pa velikokrat pihal, kajti ko te policaj ustavi, zanj ni hujšega, kot če ti ne more nič kasirati, zato poskuša z vsem, kar se da. Je pa neprecenljivo gledati razočarano faco policaja, ko gleda na frulici tisti 0.0 in ti nato ves penast vrne dokumente, za vse ostalo je Mastercard... :D

Gandalfar ::

@zavajon: torej zagovarjas pravico, da se vozis pijan?

ripmork ::

Dr_M je izjavil:

Me zanima, kdo od vas pije alkohol (in ima izpit za avto), pa se nikoli ni vozil, ko je nekaj spil?

Here here.
Če grem ven pit, ne vozim.
Če vozim, potem tudi ne pijem, period.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

Izi ::

Dr_M je izjavil:

ampak ker nocem bit ob izpit in par plac, tega raje ne prakticiram.

Jaz sem zgrožen kako čudaško nekateri človeški možgani delujejo. In s tem napačnim razmišljanjem še zdaleč nisi v manjšini.
Pijani vozniki ne naročamo taksijev zaradi policajev in grozeče kazni, ampak zaradi splošne varnosti, ker pijan boš prej ali slej nekoga ubil ali pohabil, lahko tudi sebe.
Kaj hudiča imajo tukaj sploh veze policaji in višina kazni, če pa govorimo o človeških življenjih s katerimi se igraš ko sediš pijan za volanom?
Lepo, da se ne voziš pijan, ampak iz popolnoma napačnih razlogov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Mr Hilter ::

A se noben še ni vprašal zakaj sploh pit alko? A ma kdo link do kakšnih raziskav, kaj je vzrok za nepremagljivo željo pa alkoholiziranju. Nedvomno gre za kakšno psiho/fizično prikrajšanost oziroma potrebo po dokazovanju pred sovrstniki o svoji superiorni moškosti... Verjetno pa izvira še iz mladosti, ko je največji car na vasi bil zmeri prbit in ste vsi hotli odrasti v takega jebača?

Dr_M ::

Izi je izjavil:

Dr_M je izjavil:

ampak ker nocem bit ob izpit in par plac, tega raje ne prakticiram.

Jaz sem zgrožen kako čudaško nekateri človeški možgani delujejo. In s tem napačnim razmišljanjem še zdaleč nisi v manjšini.
Pijani vozniki ne naročamo taksijev zaradi policajev in grozeče kazni, ampak zaradi splošne varnosti, ker pijan boš prej ali slej nekoga ubil ali pohabil, lahko tudi sebe.
Kaj hudiča imajo tukaj sploh veze policaji in višina kazni, če pa govorimo o človeških življenjih s katerimi se igraš ko sediš pijan za volanom?
Lepo, da se ne voziš pijan, ampak iz popolnoma napačnih razlogov.


Dol mi visi, kaj je zate prav in kaj narobe.
Men je pomembno samo to, kaj je zame dobro in da ne bo zame slabo. Mogoce se res zdi nekomu sebicno, ampak to je edini nacin s katerim se vecina lahko preprica, da ne pocne neumnosti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gendale ::

Mr Hilter je izjavil:

A se noben še ni vprašal zakaj sploh pit alko? A ma kdo link do kakšnih raziskav, kaj je vzrok za nepremagljivo željo pa alkoholiziranju. Nedvomno gre za kakšno psiho/fizično prikrajšanost oziroma potrebo po dokazovanju pred sovrstniki o svoji superiorni moškosti... Verjetno pa izvira še iz mladosti, ko je največji car na vasi bil zmeri prbit in ste vsi hotli odrasti v takega jebača?

zk nebi pili? ko si pijan:

-se počutiš najmočnejšega na vasi. premlatu bi vsakega mojstra borilnih veščin, a nastanejo težave ko se en najde
-ven mečeš največje kretenizme kar se jih da, a sam si misliš da si ravnokar iznašel par novih zakonov fizike
-si poln samozavesti. misliš, da lahko čaraš vsako lepotico, čeprav te v resnici vsaka zavrne ob tvojem žeščem zadahu
-počutje je zelo dobro. vsi problemi so prošli in se neizmerno zabavaš, a se kaj kmalu vrnejo. seveda si iza šanka že iznašel ene dvajset rešitev od katere je uporabna samo ena
-naslednji dan se lahko še ure pogovarjate kakšne bedarije so bile in se ob tem nasmejiš še bolj kakor si se ponoči

a po drugi strani:

-zna nastati problem če si poročen in te žena zaloti s flašo v žepu
-kdaj pa kdaj se lahko zelo osramotiš. če sredi noči ščiješ ob prevrnjeni kanti v katero si se pravkar zaletel, zraven pa te opazuje vsa soseska, ki si jo ravnokar prebudil

Torej če se izogibaš orjakov, besedo prepuščaš drugim, se izogibaš žensk in kant in nimaš problemov je alkohol zelo priročna stvar.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

para! ::

Gandalfar, zavajon verjetno hoče povedat, da ne gre posploševati glede nosečnic, ki kadijo. Družbena sprejemljivost je tisti nosečnici, ki hoče kaditi, zadnja briga.

Zgražanje okolice lahko v spremembe prisili zgolj ovce. Ostali so do ostalih indiferentni.

lp
Death before dishonor!

LuiIII ::

Ko zakoni niso še bili tako ostri kot so danes, je kolega pijan pri 140 km/h zapeljal z avtoceste. Bil je dolgo v komi, popolnoma polomljen od pasu navzdol, a se je po dolgi rehabilitaciji vrnil. Od takrat je čisto vedno kadar smo šli kam bolj resno proslavljati, vsakemu pobral ključe od avtomobila. Dobil si jih naslednji dan ali pa, ko si se vsedel v taxi. Nobeden se ni nikoli pritožil. Sploh po tistem, ko je opisoval svojo rehabilitacijo. Lahko semu samo zahvalimo.

kmetek ::

Pijanost=morilec v avtu, aretacija + zapor kot v ZDA, obravnava takoj naslednji dan, odvzem avta defacto. Konec debat.
To ni hec.

Dr_M ::

Se prvi, v isti kos pade tak, ki ga enkrat dobijo pijanega in tak, ki ga dobijo 5x na leto?

Pa da ne bo kdo slucajno mislil, da zagovarjam pijane voznike, nikakor, samo mimo neumnih in nerazumnih komentarjev pa tudi ne morem.
Vecino strezne, ce ga samo enkrat dobijo, treba je predvsem ukrepat proti povratnikom. Te pa je potrebno zelo sankcionirat.
Se v ameriki imajo three strikes zakon. Torej vi zelite, da smo blizje kitajski? Sus v glavo in "move along"?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Normalno saj nima veze kolikokrat moraš vozit pijan da lahko nrdiš pizdarijo(lahko si prvič v življenju pijan za volanom pa npr. zbiješ koga lahko pa 30-tič pa zbiješ tedi v vsakem primeru si nekoga zbil se ti ne zdi?)...Pa tistemu ko si ga zbil je tudi vseeno kokrat si že peljal pijan za volanom..

Torej če se postavim sredi trga z pištolo in začnem streljat vsenaokrog nisem isti kot pa negdo ki je že to storil 2x?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Dr_M ::

Aha, ce pa trezen nekoga povozim, je pa to cisto sprejemljivo?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bluefish ::

Seveda ne, saj so tudi za tak primer predvidene sankcije.

solatko ::

Dr_M - V momentu, ko je pijan za volanom in ne reagira tako, kot bi moral, ter s tem povzroči težke poškodbe nekoga ali pa smrt, je čisto vseeno, ali je prvič ali vsak dan.
Če povoziš trezen nekoga, se ugotavlja vzrok za tako dejanje, vsekakor odpade vzrok alkohol. In ne ni sprejemljivo, sploh, če to narediš namerno na pločniku.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Dr_M ::

ko je pijanec za volanom in ne reagira tako,


A bejz no, jest sm pa mislu, da so pijanci dobri vozniki. Sploh ce so pijani.
Kaj pa ce voznik sicer ni pijanec, je pa pijan? :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Zadovoljen?
Delo krepa človeka

mihec87 ::

Kar sprenevedaj se.

Samo hecno mi je ko folk z jakimi mudi za šankom glasen ko sto mater,pol ko je pa sranje pa jokcat pa se skrivat za pijanostjo pa tistih ogromnih jajc kar naenkrat ni več..
Bote frajerji pol ko enga spravte v grob al pa na voziček tedi se pa pizda stisne pa glumi alkoholika prepisuje premoženje ne vem na koga vse,skrivanje za odvetniki,pokrivanje glave(jaki frajerji pa junaki ja)...

In ja ne briga me a si alkoholik al nisi, obadva pijana nista za volan pika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Dr_M ::

Seveda pijan clovek nebi smel vozit avta, jasno.
Ampak jokanje in stokanje po forumih ne bo nic pomagalo k izboljsanju situacije.

Vsak vikend bi bilo potrebno vso prometno policijo zbrcat iz postaj na teren, predvsem bolj v zakotne kraje, kjer je veliko tezkih pivcev, kot sta npr suha krajina in maribor. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihec87 ::

Dr_M je izjavil:

Seveda pijan clovek nebi smel vozit avta, jasno.
Ampak jokanje in stokanje po forumih ne bo nic pomagalo k izboljsanju situacije.

Vsak vikend bi bilo potrebno vso prometno policijo zbrcat iz postaj na teren, predvsem bolj v zakotne kraje, kjer je veliko tezkih pivcev, kot sta npr suha krajina in maribor. :)


+1
Samo žalostno je da je za to potrebna policija ko bi ljudje že lahko imeli pošlihtano pri sebi,ne pa bemti so me zanč dobli ko sm pijan furu pa kazn vcepli p.m. policaji..

Dr_M ::

S casoma bi se navadli. Ce ne gre na lep nacin, je treba malo sile uporabit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Red bo takrat, ko bo družba take voznike izločila, dokler pa so vsi tisti, ki se izognejo, frajerji, pa je to nalivanje bencina na ogenj. Kaj je človeku ljubše, kot to, da je tavelik frajer na vasi.
Glede na to, da imamo vsi pri roki telefone, bi bilo pametno, ko vidiš pijančka, kako se vleče za volan, zavrtet 112, povedat lokacijo in številko tablice.
Sedaj pa ploskamo, ko mu avto trikrat crkne, potem pa mu uspe odkolovratit na cesto.
Dvoličnost je poleg fovšije ena bolj pogostih lastnosti slovenskih butalcev.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Jaz sem bil ze nestetokrat prica raznim primerom, ko se je hudo opit voznik vsedel v avto ali na motor, ampak so ga ljudje prosili, naj ne dela neumnosti, naj se ne vozi v takem stanju. Seveda, takrat je vsak najbolj pogumen in najboljsi voznik in mu ne oz bos oz zelo tezko preprecil to dejanje.
Druzba se nekaj casa ne bo takih izlocila, ker pri nas se prevec pije, sicer vedno manj, ampak se vedno prevec. Sicer je trend upadanja, ampak nase oblasti nic ne naredijo, da bi se to kaj pospesilo.

Takim, ki ga ki vozijo pijani, je treba pomagat, da tega ne bodo poceli, sem preprican, da bi marsikoga prepricali, ne pa da nekateri tulijo kot tipicni slovencki "prav ti je, se kurca ti nej odrezejo, kaj pa pijes". To ni nacin, tak dvolicnez skodozeljni, zame ni nic boljsi, kot npr macek. Kdaj bo druzba take izlocila?

En lep primer takih je, ko so hotel v kraju, kjer imamo vikend odpret komuno za odvajanje od mamil. Seveda so bili vsi vascani glasno proti, da narkomanov, ki se hocejo resit mamil, pa ze ne rabijo, ces saj so si sami krivi. Kaj je bilo pa najbolj hecno pri tej situaciji, nekaj od teh ta glasnih ima otroke, ki so tezki narkomani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Dr_M - Kolikokrat pa si vzel v roke telefon in poklical 112, če prepričevanje ne pomaga, kaj mu je potrebno še spomenik postavit, če pride drug dan cel v gostilno. Dokler boste gobezdali in komentirali, ne boste nič boljši kot je Maček, če bi vam bilo vsaj malo do varnosti sokrajanov, bi v takem primeru poklicali. Aja take pizde pa niste.
Take, ki ne vozijo trezni je treba na lep ali grd način spravt s ceste pa magar v arest - bolje preventiva, kot žalujoči ostali.
Tisti, ki imajo narkomane, so prvi, ki so proti raznim skupnostim, saj vedo v kakšnem stanju so in ko jih prime, pred njimi ni nobena stvar varna. Ukradejo vse kar ni zašvasano, samo da pridejo do šusa.

Velik problem je, če človek zamudi z vzgojo in pridobivanjem zaupanja, dokler bo otroke informirala družba, cerkev in šola, starši pa namesto vzgoje, dajali denar, ne moreš pričakovat boljše rezultate, predvsem pa bo zblojene mladine in potem odraslih vedno več.

Za večino staršev je največji problem pri vzgoji, kako omejit otrokom gledanje pornografije, kakšne hujše preizkušnje jih čakajo v življenju pa se tudi staršem ne sanja, samo, da ne bo jošk gledal.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

In kaj bo, ce poklicem resevalce/gasilce? Bodo na mestu, ko se bo razbil? :))
Men osebno je ze uspel prepricat nekaj ljudi, da se niso odpeljali.

Mimogrede solatko, vidim, da nimas nikakrsnih izkusenj s klicanjem policije. Ti sploh ves koliko casa oni potrebujejo, da pridejo? Ze v Lj sem jih cakal 45 minut, policijska postaja manj kot 2km stran. Koliko casa bi potrebovali sele, ce bi bil kje izven mesta?
Vse kar bi dosegel s tem, da bi jim vinjen voznik se mogoce poskusal pobegniti, ker je pa res pravi heroj (ja tudi to se dogaja).
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

solatko ::

Dr_M - Trikrat sem klical v takih primerih, ne boš verjel, noben od teh kljukcev ni prišel dlje, kot kilometer. To je intervencija in so tako hitri, kot da bi šlo za rop ali podobno hudodelstvo.
Ne skrbi, ti kar poklič, potem imej pa še toliko jajc, da dotičnemu poveš, da si ti poklical ablast. Vsi trije namreč čakajo, da bodo lahko ponovno opravljali izpit, denarno kazen pa so odslužili v domovih upokojencev (bili so zelo pridni) pa tudi po izjavah, ne bodo nikdar več sedli opiti za volan. Pač draga šola.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Ni problema, bom. Pa se svoj naslov povej, da bodo vedeli, na koga se obrnit.:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Dr_M - zakaj rabiš moj naslov, naj grešnik ve, kdo je vrgel kamen v njega, ko ga je sral, seveda, če imaš jajca. Policiji moraš pa itak povedat, kdo si, če bi slučajno šlo za nateg.
Delo krepa človeka

Dr_M ::

Se vedno cakam. In ne, nebi se skrival, samo povedal bi, od kje mi take ideje :)
Razen, ce samo mlatis prazno slamo in nimas jajc.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

Dr_M - če bi bil normalen državljan in bi ti bilo razen zase, tudi kaj do drugih, bi na tako idejo prišel sam. Seveda nisi p...a, nimaš pa tudi jajc, da bi pijančku v fris povedal, da si ga ravno ti zajebal ob poprejšnjem prošenju, da ne gre tak za volan.
Ne vem kako bi sovaščanu na pogrebu, pogledal v oči, če bi ta kreten, ki si ga ti spustil, povzročil katastrofo, a bi se zavedal, da si imel možnost to prepečit pa zaradi kolegialnosti, tega nisi storil.
Bi lahko še kdaj mirno spal, ko bi vsak dan videl njegovo drugo žrtev, kako vegetira v invalidskem vozičku.
Predno si kaj takega zgodi, je potrebno razmišljat v pravo smer, potem so samo traume in slaba vest.
Pokliči danes, jutri bo morda prepozno, kar poglej koliko pijanih povzročiteljev katastrof, so vozit morda nekaj minut prej, pustili morda tudi popolnoma trezni ljudje - tudi Mačka.
Delo krepa človeka
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716085 (13029) Mare2
»

Prometna nesreca - Darwin tukaj ne pomaga (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10415569 (11360) m0LN4r
»

Prekoračitev meje kazenskih točk (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19644402 (34800) Mare2

Grozi odvzem vozniške (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6717938 (15110) MrBrdo
»

"pijani" vozniki na cesti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24822720 (17832) Double_J

Več podobnih tem