» »

Grozi odvzem vozniške

Grozi odvzem vozniške

1
2
»

kozmy ::

luksorzi je izjavil:

tomac90 je izjavil:

Hvala za odgovore najprej. Glede alkohola in vožnje sem itaq definitivno vedno bil proti in vedno bom.
...
V dobri družbi sem popil 4 piva in sedel za volan, malo alkohola je bilo še definitivno od silvestrovanja :) Bil sem pijan ko krava ja, da nisem moral stati na nogah :)


Praviš, da si proti vožnji pod vplivom alkohola, pa si vseeno sedel za volan pijan ko krava.
Vozniškega dovoljenja si pač ne zaslužiš.

Tukaj mislim, da je bil prisoten sarkazem..
Ne razumem pa OPja, da lahko v istem stavku napiše, da je proti alkoholi in vožnji, ampak je pač naneslo, da je spil 4 piva in sedel za volan.. Jaz če spijem 1 pivo, pa grem po 30min-60min za volan, že imam slabo vest.
Težko bo izkoreninit alkohol iz slovenskih cest, brez nekega dolgoletnega načrta pri sami vzgoji otrok oz. še prej staršev.

ziga1990 ::

Mare2 je izjavil:

ziga1990 je izjavil:


Jaz pijem na zabavah samo ne vozim takrat ko sem kaj popil


Lepo. Vzoren voznik.

Kaj pa, ko si bil mlajši? Si kdaj, ampak te niso dobili?


po resnici povedano nisem nikoli še vozil alkoholiziran niti ko sem bil mlajši
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

MadMicka ::

Seveda je možno, da nekdo nabere recimo zapored 24 kazenskih točk, pa ima še vedno izpit.

Na podlagi 202.d člena ZP zaprosi za odlog kazni in po preteku preizkusne dobe zopet nabere nekaj kazenskih točk.

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Kar se tiče pijače, za odraslega človeka, ki dobro povečerja, 4 veliki piri, recimo v 3 urah, pomenijo, da ne bo napihal praktično nič. Če kdo trdi, da je to zavržno dejanje, potem nima vse pošlihtano pod streho.

Se pravi, OP, kot rečeno, pojdi do odvetnika, ali pa probaj sam, če znaš in ti zelo verjetno izpit ostane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

harvey ::

Kar se tiče pijače, za odraslega človeka, ki dobro povečerja, 4 veliki piri, recimo v 3 urah, pomenijo, da ne bo napihal praktično nič. Če kdo trdi, da je to zavržno dejanje, potem nima vse pošlihtano pod streho.

V Sloveniji je zelo značilno impulzivno pitje - večje količine v kratkem času. Ker pa nikoli ne veš, koliko imajo tvoja jetra kapacitete, pa teorija 1 enota pijače na uro ni najbolj zanesljiva, ker po določenem času le pride so preobremenjenosti razstrupljevalnih mehanizmov in si kaj hitro lahko v nevarni coni prekomerne alkoholiziranosti.

Taxi, ali pa da te nekdo odpelje, sta precej poceni rešitvi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Daedalus ::

Kar se tiče pijače, za odraslega človeka, ki dobro povečerja, 4 veliki piri, recimo v 3 urah, pomenijo, da ne bo napihal praktično nič. Če kdo trdi, da je to zavržno dejanje, potem nima vse pošlihtano pod streho.


Gremo merit odzivne čase človeka pred "dobro povečerjanimi 4 piri v recimo 3 urah" in po? Če kdo trdi, da vnos alkohola ne vpliva na psihofizične sposobnosti osebe, potem nima vse pošlihtano pod streho. Tako preprosto je to, ja.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mare2 ::

Daedalus je izjavil:


Gremo merit odzivne čase človeka pred "dobro povečerjanimi 4 piri v recimo 3 urah" in po?


Seveda je razlika. Kljub temu se sedaj pogovarjamo le o tem, ali imaš v krvi dovolj alkohola za odvzem voz. dov.

Pivo je zakon! :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MadMicka ::

Pejmo še merit reakcijski čas med tistimi, ki dobro vozijo in tistimi, ki niti ne znajo parkirati vzvratno. Pa jim poberimo izpite, bodo ceste bolj varne. Ni problem alkohol, problem je preveč alkohola. Zato pa je predpisana zgornja meja.

MrBrdo ::

Zgleda imate nekateri veliko boljše izkušnje s sodnikom. Jaz sem napihal, sem imel potem sodnika (možnosti za polovičko denarne kazni pa jaz takrat sploh nisem imel, ker kao to ni veljalo če imaš sodnika). Kljub temu da sem se kar potrudil in da nisem imel od prej nobenih kazenskih točk in nobenih prekrškov, mi ni pri sodnici uspelo zmanjšat nobenega aspekta kazni, niti odvzema vozniške, niti denarne kazni (nekje okoli 1000 eur). Je bila sicer prijazna ampak vse kar mi je ponudila je obročno odplačevanje. Je rekla da največ kar lahko naredi je da mi da "minimalno" kazen ki je določena.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

kokos25 ::

kuglvinkl je izjavil:

odrasel odgovor je: sprejmi kazen in drugic ne ponovi dejanja.

Tvoje vprasanje kaze, da dejanja ne obzalujes in da nimas pravega odnosa do njega.



Bravo, pa se le strinjam enkrat s teboj. Krasen odgovor...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Mare2 ::

kokos25 je izjavil:


Bravo, pa se le strinjam enkrat s teboj. Krasen odgovor...


Drinkmeni ne sodijo na cesto, niti kot pešči, kaj šele za volan. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

MasterTade ::

Ni problem alkohol, problem je preveč alkohola
Kakšne buče jej, saj potem ni čudno če vsak misli da kakšnega pa lahko, saj meni se to itak ne more zgoditi..Za nesrečo je dovolj že banalna distrakcija, in to ko si trezen
Mors omnia aequat

kokos25 ::

Mare2 je izjavil:

kokos25 je izjavil:


Bravo, pa se le strinjam enkrat s teboj. Krasen odgovor...


Drinkmeni ne sodijo na cesto, niti kot pešči, kaj šele za volan. :)


Brez skrbi, vsekakor sem proti alkoholu ne samo v prometu tudi na splošno...a kar je bilo, je bil zagotovo pameten komentar.
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

T101 ::

Lepo prosim za pomoč in malo smernic...
Hvala že v naprej, Tomaž

Malo manj v kozarec pogledat ... lp
I`m back!

Thuban ::

tomac90 je izjavil:

Dobil sm "lepo" novoletno darilo od naših policajev, saj sem 1.1.2016 napihal 0,46


ne, dobil si novoletno darilo od sebe. Policija ni kriva da si pijan vozil.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

ziga1990 ::

OP in njemu podobni storijo prekršek in nato takoj na forume iskat kako se izogniti posledicam njihovih dejanj in potem se na forumu skoraj skrega ali pa se počuti užaljenega ko mu večina noče pomagati ampak mu hočejo dopovedat da naj sprejme posledice.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

Mare2 ::

ziga1990 je izjavil:

ko mu večina noče pomagati ampak mu hočejo dopovedat da naj sprejme posledice.


Še dobro, da ni zbil kakega pešca, ali še huje, peško. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

elson2k ::

Thuban je izjavil:

tomac90 je izjavil:

Dobil sm "lepo" novoletno darilo od naših policajev, saj sem 1.1.2016 napihal 0,46


ne, dobil si novoletno darilo od sebe. Policija ni kriva da si pijan vozil.



+1

Je ku*ba ko mora nekdo sprejet posledice svojih odločitev, ja...

MrBrdo ::

No dobro no, sej se ne poskuša izognit kazni ampak samo v legalnih okvirih dobit čim nižjo. Give the guy a break... Zastojn itak ne bo prišel skozi.
A ga damo kar pred zid pa metek v glavo?
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kazenske točke pomoč (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10720735 (10056) krneki0001
»

Alkohol in vožnja. Nekdo je spet upal, da se bo "izmazal" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10716084 (13028) Mare2
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018472 (15527) Zajec123

Alkohol-mladi voznik

Oddelek: Loža
246234 (5793) m0LN4r
»

vožnja pod vplivom alkohola (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8218278 (15595) St235

Več podobnih tem