» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
13 / 20
»»

Icematxyz ::

Oziroma tako bom rekel, hrošč je že prijavljen in tudi če želiš uporabljati že v tem trenutku Ubuntu One (beta) na Windows OS in opaziš visoko porabu CPU pač izključiš "Auto Sync" opcijo in CPU pade na 0%? Je tako?

Sem se že bal, da bo treba kaj vpisati v CMD.

Icematxyz ::

@Pesimist

Drugače pa ni konec sveta, če kakšna GUI aplikacija postane neodzivna. Nauči se jo pravilno "ugašati" in ne znova zaganjati računalnik!

Ali pa še ena opcija, ki ni omenjena. CTRL + ALT + T in vpišeš xkill.

Če praviš da imaš težave pri nameščanju programske opreme te še naj samo opozorim, da ni pametno 100 stvari delati na enkrat. Se pravi zaganjati USC, upravljalnika posodobitev in v terminalu uporabljati apt-get. To bi lahko pripeljalo do "težave", ki jo omenjaš!

trnvpeti ::

Pri unixu ne smes delati vec stvari hkrati?

technolog ::

Icematxyz: In kaj, če ti neka aplikacija memory leakne in ti zasede cel ram v sekundi in ti začne še swapat? Se da kako to rešit?

Icematxyz ::

Pri unixu ne smes delati vec stvari hkrati?


Glej, kot prvo se mi najbolj ne da na neumnosti odgovarjat. Malo pa je problematično če se na deset načinov spraviš delati isto stvar a ne da?

Unix? Skratka če je kaj pametnega za vprašat OK, drugače pa...

Icematxyz: In kaj, če ti neka aplikacija memory leakne in ti zasede cel ram v sekundi in ti začne še swapat? Se da kako to rešit?


V eni sekundi poln sistemski pomnilnik + swap? To bi verjetno že navaden obliž na "memory leak" ali na zaslon moral rešiti. Katera aplikacija pa?

technolog ::

Neznana. To se zgodi, slučajno sem imel enkrat odprt system manager, graf za ram gre v nebo, sistem je takoj neodziven, lučka za disk gori, ne da se premikat miške, preklop na tty1 ne dela, pomaga sam še restart.

Zakaj ne naredijo tako, da če začne kaka aplikacija uporabljat več kot en 50% rama, da se pokaže okno in da moraš to dovolit?

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Glej, če bi to bil "splošen problem", bi ti sedaj lahko podal "splošen odgovor". Popolna "neodzivnost" je verjetno povezana s Xorg, kar je pa najverjetneje povezano z (GPU) gonilnikom. Lahko pa je seveda kaj drugega, kot gonilnik za "touchpad"... To je najbolj "splošen odgovor", ki ti ga lahko podam. Gre za prenosnik? Kakšen je model?

trnvpeti ::

Meni se ne zdi neumno vprasat.
Uporabljam 11.04 in ne morem hkrati usc ali apt-get, javi, da ne morem, in da mora prvo en končat.
Da pa ne smem dva nacina hkrati pa prvic slisim.
A lahko malo vec o tem poves?
Oz. Kaj si hotel povedat.

Icematxyz ::

Uporabljam 11.04 in ne morem hkrati usc ali apt-get, javi, da ne morem, in da mora prvo en končat.


Da pa ne smem dva nacina hkrati pa prvic slisim.

technolog ::

Popolna neodzivnost je povezana s tem, da ni več rama na voljo, da bi odprl karkoli. Jao.

Icematxyz ::

technolog je izjavil:

Popolna neodzivnost je povezana s tem, da ni več rama na voljo, da bi odprl karkoli. Jao.


Vredu.

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Oziroma tako bom rekel, hrošč je že prijavljen in tudi če želiš uporabljati že v tem trenutku Ubuntu One (beta) na Windows OS in opaziš visoko porabu CPU pač izključiš "Auto Sync" opcijo in CPU pade na 0%? Je tako?

Sem se že bal, da bo treba kaj vpisati v CMD.

Seveda je prijavljen, odprt je bil pred skoraj 1 letom.

Icematxyz ::

Ni bilo to vprašanje. Vprašanje je bilo če poraba CPU ciklov pade na nič, če izključiš "Auto Sync" v svojem Ubuntu One (beta) odjemalcu za Windows.

Kam pa lahko jaz prijavim "bug" za Skype in vse ostale odjemalce, ki jih Microsoft ponuja za svoje storitve? Lahko je tudi v "alfa" stanju me ne moti. Drugače pa Windows težav prosim ne mešati v to temo, ker imate svojo temo za Windows težave.

Icematxyz ::

@techfreak :)

Tukaj si imel neke težave.

Poskusi izvesti zadevo še tako in poročaj o rezultatu:

Enable Ambient Light Sensor-Ubuntu 11.04 (Sony Vaio)

Pyr0Beast ::

technolog je izjavil:

Neznana. To se zgodi, slučajno sem imel enkrat odprt system manager, graf za ram gre v nebo, sistem je takoj neodziven, lučka za disk gori, ne da se premikat miške, preklop na tty1 ne dela, pomaga sam še restart.

Zakaj ne naredijo tako, da če začne kaka aplikacija uporabljat več kot en 50% rama, da se pokaže okno in da moraš to dovolit?


Nimaš samo ti takih težav. (Sicer jaz lavfam brez swapa)

Ponavadi kaj takega povzroči skripta v firefoxu, ko je bil komp že kaki teden prižgan. Zakaj škrata po disku nimam pojma, torent takrat sploh odprt ni npr. Če ga pustim tako pacati pol ure mi crkne GUI. Se mi pa zdi, da mi tudi nekako podatki na disku zginevajo. Verjetno zaradi hard-reboot-a, ki je včasih potreben.

Sem pa večkrat videl, da se zraven 'naserje' še nek deamon na x za update ali kaj vem kaj, kar naredi da sistem gre dobesedno v dead-halt.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Drugače pa Windows težav prosim ne mešati v to temo, ker imate svojo temo za Windows težave.

So kar lepo Ubuntu/Canonical težave.

Icematxyz je izjavil:

Poskusi izvesti zadevo še tako in poročaj o rezultatu:

Enable Ambient Light Sensor-Ubuntu 11.04 (Sony Vaio)

To sem že uredil.

Icematxyz ::

Ponavadi kaj takega povzroči skripta v firefoxu, ko je bil komp že kaki teden prižgan.


Glejta, jaz ne pravim da se vama to ne dogaja, ampak če je to tako "splošen problem", zakaj nimajo vsi uporabniki Ubuntu te težave? Uporabljata morda Ubuntu še na kakšnem drugem ali večih (različnih) računalnikih? Je stanje povsod tako?

So kar lepo Ubuntu/Canonical težave.


Ne Ubuntu težave to niso. Tako kot "Skype težve" na Ubuntu niso "Windows težave".

To sem že uredil.


Aha, ker si potem še to kar nekajkrat omenil. Dobro torej da je to urejeno!

technolog ::

Icematxyz, ti očitno nisi slišal, kaj je memory leak in da je to zelo velik problem, predvsem pri linux aplikacijah. In imajo VSI uporabniki ubuntu te težave. Samo njih zmrzne sistem in rečejo "uf, obesu se je", reštartajo in gredo dalje.

Icematxyz ::

In imajo VSI uporabniki ubuntu te težave.


Bom počakal še sam na to težavo torej. Da vidim kako gre to.

techfreak :) ::

Icematxyz je izjavil:

Bom počakal še sam na to težavo torej. Da vidim kako gre to.

Seveda, če ti nimaš težav s tem, potem jih nobeden drug nima?

Icematxyz ::

Seveda, če ti nimaš težav s tem, potem jih nobeden drug nima?


Ne potem to pomeni, da jih VSI nimajo. In da bi na kakšnem večjem forumu, kjer ni "eden uporabnik", ki mu "vse deluje" vs. vsi drugi, ki jim "nič" ne deluje bilo to večkrat omenjeno.

Bi pa verjel, da se najdejo teme na takšnih večjih forumih za vsako različico, kjer se "najdejo" določeni uporabniki, ki pa imajo eno vrsto težave. Ampak to ne pomeni, da imajo VSI Ubuntu uporabniki to težavo in a jo imaš morda tudi ti na vseh svojih računalnikih? Glede na to, da praviš da jo imajo vsi (razen mene seveda)?

Pa še to naj povem, kar ob tej priložnosti, da nadgradnja distribucije ni "težava" za "vse" Ubuntu uporabnike. Imaš uporabnike, ki jo izvajajo "brez težav" večkrat zaporedoma in imaš uporabnike, ki jo večkrat zaporedoma izvedejo "neuspešno". Imaš uporabnike, ki jo večkrat zaporedoma na enem "kosu" strojne opreme izvedejo "uspešno" in na drugem, "neuspešno". Nikakor nimajo VSI uporabniki z Ubuntu "enakih težav", lahko pa imaš več uporabnikov s podobno/enako težavo da. To pa.

Icematxyz ::

Drugače pa Linux jedro s podporo za Sony prenosnik si praviš da uspešno sam prevedel, vodič za (GPU) predvajanje HD video vsebin na Ubuntu imaš in Ubuntu One (beta) odjemalec za Windows ti ne porablja več CPU ciklov, ker si zaenkrat izključil "Auto Sync".

Torej še kakšna težava? Če prav razumem ti "Ubuntu zmrzuje" ali veš zakaj "zmrzuje" drugim in boš sedaj to povedal? Za to si se "oglasil" v temi ali pač malo, da bi "razpravljal" o nekih "navideznih težavah", ki jih sam sicer nimaš, imajo jih pa "VSI" uporabniki Ubuntu? Kaj če bi šli na kakšen večji forum, kjer malo bolj poznajo te zadeve "razpravljati", tukaj pa če ima kdo kakšno težavo naj pove kakšno ima, kaj je že sam raziskal in kakšno strojno opremo uporablja in bo morda dobil odgovor, če ga bo kdo poznal in ga napisal.

techfreak :) ::

s podporo za Sony prenosnik si praviš da uspešno sam prevede

Z delno podporo. Osvetlitev še zdaj ne deluje z zaprtokodnimi gonilniki.

vodič za (GPU) predvajanje HD video vsebin na Ubuntu imaš

Še vseeno je tearing viden na prvem zaslonu, na drugem pa tako ne morem nič gledati.

odjemalec za Windows ti ne porablja več CPU ciklov, ker si zaenkrat izključil "Auto Sync"

Res mi koristi oblak brez auto synca. Naj ob vsaki spremembi datoteke kliknem na Synchronize Now? Če v enem letu ne popravijo takšnega buga, potem očitno že niso dovolj resni.

Kaj če bi nehal biti takšen Ubuntu fanboy? Mogoče bi potem ugotovil, da vse le ni tako rožnato v Linux land-u. Še vseeno je veliko slabše kot pri komercialnih alternativah, uspeh je pa ponavadi odvisen od sreče.

Icematxyz ::

Z delno podporo. Osvetlitev še zdaj ne deluje z zaprtokodnimi gonilniki.


Aha, še zaprto kodne gonilnike naj popravi FOSS skupnost za tvoj prenosnik. Gonilniki za vse ostalo, ki jih ni spisal Sony niso dovolj. Logično, da bo vedno nekaj...

Še vseeno je veliko slabše kot pri komercialnih alternativah, uspeh je pa ponavadi odvisen od sreče.


Uspeh?

Še vseeno je tearing viden na prvem zaslonu, na drugem pa tako ne morem nič gledati.


Aha. Sure.

Res mi koristi oblak brez auto synca. Naj ob vsaki spremembi datoteke kliknem na Synchronize Now? Če v enem letu ne popravijo takšnega buga, potem očitno že niso dovolj resni.


Eno leto je torej merilo, za hrošče v "beta" stadiju razvoja. Dobro da sedaj vem. Torej že vsi OS, ki so več kot eno leto v "beta" stadiju razvoju pri tebi tako odpadejo. Jah očitno ti ostane le še Ubuntu in Ubuntu One odjemalec na Ubuntu!

Mogoče bi potem ugotovil, da vse le ni tako rožnato v Linux land-u. Še vseeno je veliko slabše kot pri komercialnih alternativah


Se greva stavit, da iOS občasno "zmrzne"? Bom ti kar verjel na besedo, da mi ne boš očital, da ti nikoli ne!

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Uspeh pri nameščanju sistema, programov ter dejanskemu delovanju teh zadev po namestitvi. Včasih se sprašujem, če bi v kazinoju imel več sreče kot pa pri uporabi Ubuntuja.

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Uspeh pri nameščanju sistema, programov ter dejanskemu delovanju teh zadev po namestitvi. Včasih se sprašujem, če bi v kazinoju imel več sreče kot pa pri uporabi Ubuntuja.


Verjetno bi jo imel da. Se strinjam. Zato pa si prej zadel "sedmico", kot prvič prevedel Linux jedro! A ne da?

Zgodovina sprememb…

techfreak :) ::

Verjetno bi jo imel da. Se strinjam. Zato pa si prej zadel "sedmico", kot prvič prevedel Linux jedro. A ne da?

Prevajanje jedra ni tako težko.

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Verjetno bi jo imel da. Se strinjam. Zato pa si prej zadel "sedmico", kot prvič prevedel Linux jedro. A ne da?

Prevajanje jedra ni tako težko.


Se pravi niti to ni "težko". Se pravi kaj pa je potem tako "težko" v "linux land-u", da bi morali to "Ubuntu fanboy-i" spoznati in "priznati premoč komercialnih ponudnikov"? Drag & drop ikone iz Dash v Unity Launcher? OK "težko" nam je!

techfreak :) ::

Težko je popravljanje gonilnikov in programov.

Icematxyz ::

Za to pa imamo to temo da. Da tistim, ki gre nekaj težje od rok pomagamo.

techfreak :) ::

Meni vam še ni uspelo.

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

Meni vam še ni uspelo.


Bomo se še trudili! Brez skrbi! Drugače pa ne vem, ampak uporabljaš Ubuntu ali ne? Bi ugibal sedaj, pa raje kar vprašam.

Durgače pa @echoman, ko se boš naučil programirati s kakšnim programskim jezikom, Python, Vala, C... lahko poskusiš/uporabiš za GTK+ tudi kakšen Glade.



Ali Glade integriran v Anjuta DevStudio (IDE):

Anjuta DevStudio

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

echoman ::

Hvala za tole :)

Trenutno sem se začel učiti Python po "knjigi", ki jo je predlagal @Matthai. Glede PiTiVi pa še ni kakšne potrebe zaenkrat, zato bom kakor sem rekel, počakal na izid 11.10.

LP, echoman

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()

Pesimist ::

Icematxyz je izjavil:

@Pesimist

Drugače pa ni konec sveta, če kakšna GUI aplikacija postane neodzivna. Nauči se jo pravilno "ugašati" in ne znova zaganjati računalnik!

Ali pa še ena opcija, ki ni omenjena. CTRL + ALT + T in vpišeš xkill.

Če praviš da imaš težave pri nameščanju programske opreme te še naj samo opozorim, da ni pametno 100 stvari delati na enkrat. Se pravi zaganjati USC, upravljalnika posodobitev in v terminalu uporabljati apt-get. To bi lahko pripeljalo do "težave", ki jo omenjaš!



Waw sploh nisem razumel zakaj se zdaj kregate zgoraj o Skype in Windows? Wtf skype 2.2 for linux.
V glavnem ne pomaga nic. Racunalnik je totalno kaput ko Skype firzne. Baje je problem z tem pulseaudio crapom. Sem prebral dosti online in naletel na podobne probleme. Zgodi se random, lahko po par minutah, lahko po uri pa pol. Vglavnem cisto nic negre naret. Lahko odpres system monitor vendar negre nic killati. Cakal pa tudi nisem 10 minut da se kaj izvede ker je restart pol hitrejsi.
http://ubuntuforums.org/showthread.php?...



Drugace bom pa ubuntu 10.04 lst vzel in unity gor dal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

carota ::

@Pesimist: poročaj kako gre nameščanje Unityja na 10.04, prosim. Kolikor vem ni paketov za Lucid, niti Unity 2D.

Icematxyz ::

Racunalnik je totalno kaput ko Skype firzne


No to pa je nekaj drugega, od tistega, kar se občasno zgodi meni in tudi ni to, kaj opisuje povezava, ki si jo podal.

pulseaudio crapom


To je najlažje reči da, dokler ne odstraniš PulseAudio in vidiš, kaj sploh počne PulseAudio. Sam sem drugače s PulseAudio zadovoljen, kdor pa naleti na težavo, pa naj prijavi hrošča, ki opisuje težavo. Se pravi če misli da gre za strojno opremo -> "Ubuntu", če misli da gre za VLC -> Videolan, če misli gre za Skype -> Skype... Seveda tudi na Launchpad lahko prijaviš hrošča četudi ne veš, kje točno je težava. Recimo, da je tvoja težava povezana s PulseAudio in Skype. Naredi torej test in boš vedel!

Zapri Skype (CTRL +Q) in vse ostale programe in v terminal vpiši:

cd
gedit .pulse/client.conf


V datoteko vpiši:

autospawn = no

V terminal vpiši (potrebno tudi po ponovnem zagonu računalnika):

killall pulseaudio

Odpri Skype pred kakšno drugo aplikacijo in ga uporabljaj nekaj ur na vse možne načine. Povrneš pa stanje na privzeto tako, da zapreš Skype in ostale aplikacije in v terminal vpišeš:

cd
mv .pulse/client.conf .pulse/client.old


Alt + F2 in zaženi pulseaudio

Pa še kot zanimivost:

Zgodovina sprememb…

dux ::

Težava pri poročanju hroščev v Launchpadu je v tem, da jih je enostavno preveč za ljudi, ki delajo triaging/jih popravljajo.

Zato se (žal) velikokrat zgodi, da se bugi brez rešitve (včasih celo brez odziva) iztečejo.

V laucnhpadu je bilo v 7 letih poročanih čez 800 000 hroščev od tega je ogromna večina povezana z Ubuntujem. Se pravi cca 100 000 hroščev na leto.

Tako da če kaj poročajte, dajte prej preverit, da ni tega poročal že kdo drug.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Ne samo zaslonski strežniki, tudi datotečni sistemi za Linux se razvijajo. Tako obstoječi, kot popolnoma novi in sodobni datotečni sistemi, ki gredo v korak s časom. Btrfs je že eden takšen datotečni sistem, ki redko koga pusti hladnega pa četudi "običajno" ni navdušenec nad datotečnimi sistemi!


Btrfs is a very nice file-system and has numerous advantages over EXT4 (e.g. SSD optimizations, Gzip/Zlib compression, copy-on-write snapshots, etc), but for now you will need to manually opt to using Btrfs when installing Fedora. In the Ubuntu camp, they will not be moving to Btrfs until at least Ubuntu 12.10 (October 2012), but there too it's currently a non-default install time option.


Btrfs Switch Postponed To Fedora 17

Fedora not to switch to Btrfs in version 16

technolog ::

Ja, glede zmožnosti. Performansi pa niso nič posebnega / so slabši kot pri recimo ext4.

Icematxyz ::

Če bo koga "zamikalo", da izbere Btrfs datotečni sistem pri namestitvi Ubuntu naj se predvsem zaveda, da še ni orodja s katerim bi lahko testiral in popravil Btrfs datotečni sistem!

Za kakšen "test drive" in "spoznavanje" z datotečnim sistemom pa seveda ni treba čakati do (konca) 2012+.

Zgodovina sprememb…

kanzyani ::

@echoman:
http://ucilnica.fri.uni-lj.si/course/vi...

prijavi se kot gost :)

Zero0ne ::

Z noveau driverji še vedno ne deluje vsync? V compizu imam vklopljeno sync to vblank, ampak so še vedno opazni grafični artefakti v videu in pri premikanju oken.
uname -o

Icematxyz ::

Nouveau 3D podpora je še šibka, lahko bi rekli celo eksperimentalna. Torej Unity 3D (Compiz) + Nouveau.

Z določenimi modeli Nvidia kartic lahko prideš do Unity 3D v Ubuntu 11.10 in je zadeva celo uporabna, pri drugih modelih pa več kot Unity 2D ni možno. So pa seveda tudi modeli, kjer prideš do Unity 3D in so prisotne razno razne težave. Največkrat Ubuntu uporabnik glede tega kaj dosti ne more storiti, kot počakati šest mesecev in preveriti če je stanje boljše.

Torej 3D podpora za Nvidia uporabnike je v splošnem "najbolj šibka" z odrto kodnim gonilnikom, če primerjamo stanje v splošnem z Intel in AMD odprto kodnim gonilnikom za grafične kartice.

Torej za Nvidia kartice in dobro 3D podporo se zaenkrat večini uporabnikov Ubuntu splača uporabljati zaprto koden gonilnik, ki nudi tudi še na določenih modelih kaj drugega, kot le 3D podporo. Je pa res da je to sedaj "splošno vodilo" v praksi pa pač naj vsak poskusi sam, kaj mu najbolj odgovarja in kako mu deluje Ubuntu z njegovim modelom Nvidia grafične kartice in vrsto gonilnika.

Zero0ne ::

Za 3D podporo nouveau uporabljam libgl1-mesa-dri-experimental. Sam performance je razen vsynca popolnoma primerljiv z nvidia-nonfree-current gonilniki.
uname -o

Icematxyz ::

Vprašanje je torej kaj? Kako bi lahko vključil Sync To VBlank, če prav razumem?

Icematxyz ::

Za Nouveau (zaenkat) tako:

gksudo gedit /etc/X11/xorg.conf

In vpišeš, shraneš in reboot:

Section "Device"
Identifier "nvidia"
Driver "nouveau"
Option "GLXVBlank" "on"
EndSection

Zero0ne ::

Bo držalo, hvala. V xorg.conf sem imel še od prej vrstico

Option "vsync" "true"


Ki jo je očitno dodal nvidia-settings, ampak je nouveau ni prepoznal.
uname -o

Icematxyz ::

Bo držalo, hvala.


Super!

V xorg.conf sem imel še od prej vrstico...


Si ročno nameščal in odstranjeval zaprto kodni Nvidia gonilnik, ker namestitev in potem odstranitev s pomočjo opcije "dodatni gonilnik" ponavadi takšne stvari "počisti". Se pravi odstrani xorg.conf datoteko, ki jo za delovanje potrebuje zaprto kodni gonilnik. Odprto kodni gonilniki pa drugače sploh ne potrebujejo xorg.conf datoteke, da bi delovali, če pa že obstaja, pa morajo nastavitve biti drugačne, kot tiste, ki jih uporablja zaprto kodni gonilnik. Tudi takšen način nastavljanja Sync To VBlank s pomočjo xorg.conf za Nouveau v prihodnosti ne bo več potreben in verjetno bo tudi ta opcija privzeto vključena.

Torej v tem trenutku, če kdo uporablja Nouveau in ima težave s "tearing" lahko poskusi opcijo Sync To VBlank. Stanje pa povrneš na privzeto tako:

sudo mv /etc/X11/xorg.conf /etc/X11/xorg.conf.old

In znova zaženeš računalnik. Nič od tega ne velja za zaprto kodni gonilnik! Se pravi naj kdo ne poskuša te opcije z zaprto kodnim gonilnikom ali da bi imel nameščen zaprto kodni gonilnik in izbrisal xorg.conf datoteko...

Pesimist ::

This driver is activated but not currently in use? Kaj to pomeni. Te drivere sem zdaj aktiviral ker sem opazil da nisem imel dobenih oz one ne recommended. Performance Videoplayinga in HD kanalov se je dvignila do take mere da lahko zdaj nemoteno siolov polni HD sprejemam, prej sem pa se z mini verzijo imel probleme.

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"

Tak da zgleda da je ok, če tu piše in performance je dovolj dober za to kaj prej ni bil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Pesimist je izjavil:

This driver is activated but not currently in use? Kaj to pomeni. Te drivere sem zdaj aktiviral ker sem opazil da nisem imel dobenih oz one ne recommended. Performance Videoplayinga in HD kanalov se je dvignila do take mere da lahko zdaj nemoteno siolov polni HD sprejemam, prej sem pa se z mini verzijo imel probleme.

Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "nvidia"
VendorName "NVIDIA Corporation"

Tak da zgleda da je ok, če tu piše in performance je dovolj dober za to kaj prej ni bil.


1.) Posodobila Ubuntu (ponudi Ubuntu ob prvem zagonu sam ali ALT + F2 in update-manager)
2.) Namestila dodatne gonilnike za svojo strojno opremo, ki privzeto niso na voljo (ponudi Ubuntu ob prvem zagonu sam ali ALT + F2 in jockey-gtk)
3.) Namestila podporo za Flash, Java, multimedijo in pisave, ki privzeto ni na voljo. Ubuntu-Restricted-Extras.


To so nekje osnove in kaj nekajkrat sem nalepil pred kratkim to povezavo v temo:

Ubuntu 11.04 Beginners' Guide

Torej lepo bi bilo, da si vsak začetnik prebere vodič velikosti A4 strani z slikami vred in se seznani z osnovami. Torej ker imaš Nvidia grafično kartico imaš tudi možnost uporabe zaprto kodnega gonilnika da. Če imaš model z VDPAU podporo pa še kakšno dekodiranje flash videa na Youtube in nasploh (HD) videa podprtih formatov lahko predvajaš s pomočjo grafične kartice.
««
13 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159041 (116634) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180786 (146725) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629764 (25041) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648158 (38020) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725632 (22865) MrStein

Več podobnih tem