» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
14 / 20
»»

Pesimist ::

aha drugace sem pa zagogla ubntu skype pulseaudio in naletel na kilograme problemov ze od pantiveka. Tak da fixa od teh nebo nikdar ocitno. Opazo sem da zadeva crkne ko pauziram klic. Potem pulseaudio hangne.

En je reko simple tweak unisntall pulseaudio, vendar to danes ravno ne upam sej nimam install usbkljuca zram.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Pesimist je izjavil:

aha drugace sem pa zagogla ubntu skype pulseaudio in naletel na kilograme problemov ze od pantiveka. Tak da fixa od teh nebo nikdar ocitno. Opazo sem da zadeva crkne ko pauziram klic. Potem pulseaudio hangne.

En je reko simple tweak unisntall pulseaudio, vendar to danes ravno ne upam sej nimam install usbkljuca zram.


Ah, odstranitev PulseAudio, kot "simple tweak" je bolj tako tako... Ne bi pa rabil USB namestitvenega ključa, če bi to storil. Trenutno nimam časa in bom bolj proti večeru malo raziskal zadevo in skušal napisati kakšen "simple tweak" za tvojo težavo in verjetno tudi bolj splošno za uporabnike Ubuntu, ki imajo problem s Skype in PulseAudio. Verjetno se bo našlo kaj uporabnega!

Pesimist ::

ok 100% je zdaj. Pauzirat nesmem videjo klica, ker ce resumam je vse kaput. Lahko killam skype in pulseaudio pa dela PC normalno dalje. Torej komanda za start in kill pule audijo bi rabo v shortcatu al skriptah za skype.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Vcasih se zna tudi zgodit ko youtube gledam. Razenn ce pride do kake menjave ali timeouta na netu, te mogoce sam pauzira.

Pesimist ::

ubntu je res za terminal kids pa tiste ki ljubijo restartat masine vsakh 5 minut. Ker ta zadeva je tak nestabilna da je kr hudo. Danes se mi je se Vmesnik obeso. Vse se je prestavlo, tam ko je X ni blo Xja ampak par cm visje izven ekrana. Tak da nisem mogo zapirat programov. Jezus no. Mogoce je zadeva stabilna ce je ne uporablas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Ok zdaj sem testiral kar nekaj časa Skype, ki se nahaja v programskem središču Ubuntu in tistega s spletne strani Skype na Ubuntu 11.04 (32 bit).

Pauzirat nesmem videjo klica, ker ce resumam je vse kaput.


Večkrat sem tudi v obeh različicah kliknil na gumb Hold call in potem Resume call med video klicem in spremljal porabo pomnilnika in CPU za Skype in PA. Razen tega, da Skype ni ravno "CPU" prijazna aplikacija nisem opazil težave? Lahko še to testira kdo drug, ki uporablja Skype?

ubntu je res za terminal kids pa tiste ki ljubijo restartat masine vsakh 5 minut. Ker ta zadeva je tak nestabilna da je kr hudo.


Glej jaz ti verjamem, da imaš težave, ampak tudi če jih imaš to ne pomeni, da moraš za vsako zadevo znova zagnati računalnik. Zadnjič si tudi pisal, da po tem, ko "Skype in PA" postaneta neaktivna, da pomaga le ponovni zagon računalnika. Sedaj pa pišeš:

Lahko killam skype in pulseaudio pa dela PC normalno dalje.


Torej "Skype in PA" ne "zamrzneta" računalnika in ne pomaga le ponovni zagon, ampak že če končaš proces? Sem mislil, da bom našel PA težave in spisal nek "splošen vodič", ampak preprosto težave nimam.

Ne vem, če praviš da gre za PulseAudio in da si v to prepričan, si potem vsaj naredil test, ki to potrdi ali ovrže?

Icematxyz ::

Ne vem, če sem že v kateri temi omenil Xnoise, ampak tudi če sem:

Xnoise





-Vala
-GStreamer Back-End (Avdio/Video)
-Unity integracija (NotifyOSD, SoundMenu)
-Razširitve
-Tracklist centric design
-...

sudo add-apt-repository ppa:shkn/xnoise
sudo apt-get update
sudo apt-get install xnoise


HomePage & Code

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pesimist ::

ja kamera je logičeh c270 in druga ko pulse audio niti skype ne ponudi. ja definitivno je pulse audio.

Pesimist ::

zdaj so mi še folderi zmrznili ko nastavlam ubuntu one sinhronizacije.

Sodelavec pa sporočil da so mu vse ikone iz namizja zginle.

Hočem povedat da rabim stabilni os brez konstantnega killanja procesov in ubuntu to ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

ja kamera je logičeh c270 in druga ko pulse audio niti skype ne ponudi. ja definitivno je pulse audio.


Se pravi še tretjič in tokrat zadnjič te vprašam, recimo da samo še zaradi firbca, si sploh naredil test? Oziroma sploh ne potrebujem odgovora, ker glede na napisano mi je jasno, da ga nisi! Torej da:

Hočem povedat da rabim stabilni os brez konstantnega killanja procesov in ubuntu to ni.


Vredu, potem pač izberi takšnega po tvojem mnenju, ki je. In to je to.

Zgodovina sprememb…

Icematxyz ::

Spletni brskalnik Chromium bo kot kaže ena prvih večjih/popularnih aplikacij, ki bo "zmožna teči" na Wayland zaslonskem strežniku "brez pomoči" Xorg zaslonskega strežnika.

I'm working on adding Wayland http://wayland.freedesktop.org/ support for Chromium.


Testiranje torej ne bo več omejeno le na nekaj osnovnih aplikacij s podporo za Wayland.

Phoronix

Zgodovina sprememb…

dux ::

@Icematxyz: Pozabil si na KDE, ki bo že naslednje leto vseboval preizkzsno poganjanje KDE na Waylandu.
Upanje je v nasih odlocitvah

Icematxyz ::

Da, če se bo jim planirana KWin + Plasma + ... podpora za Wayland izšla do konca 2012 bi bilo to dobro.

Aston_11 ::

Pesimist je izjavil:

zdaj so mi še folderi zmrznili ko nastavlam ubuntu one sinhronizacije.

Sodelavec pa sporočil da so mu vse ikone iz namizja zginle.

Hočem povedat da rabim stabilni os brez konstantnega killanja procesov in ubuntu to ni.


JAZ sem tudi debelo gledal. So bili pa premaknjeni v mapo ubuntu one.

Icematxyz ::

Na voljo je nova različica Flash predvajalnika za Linux (Adobe Flash 11 Beta 2).

Namestitev za Ubuntu uporabnika je možna na več načinov, naj omenim še enega izmed njih Flash-Aid.

Pesimist ::

in odstranitev če installaš kot flash aid? še vedno kaže kot You have version 11,0,1,98 installed kljub odstranitvi flashaid.

Sem si nabavo .de in .us vpnje od strongvpn in moram spet pripomnit določeno zadevo in sicer da se nena vedno vizualno diskonekta. Torej gui pod vpn še vedno kaže kot povezano in se ni mogoče nazaj povezat na vpn. Pomaga le disable enable omrežje.
Moral bi še lokalni ruting in ruting do siola mimo vpn fixirat, sej zaj gre tv stream preko nemčije recimo, lokalno pa negre dostopat do storitev.

Kaj se pa skype tiče pa trenutno nimam kontaktov online.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Lepo, da si našel rešitev pri manevriranju z miško in da še vztrajaš na Ubuntu OS, med vsemi "nami sotrpini".

Drugače pa:

in odstranitev če installaš kot flash aid? še vedno kaže kot You have version 11,0,1,98 installed kljub odstranitvi flashaid.


Greš v Flash-Aid in izbereš opcijo Adobe Stable, from repositories namesto Adobe beta, from Adobe Labs in to je to.

Pesimist ::

hm. ševedno 11.0 skoraj 2. Sej vseeno tak ni nič počasnejši verjetno.

Na namizje sem zdaj dal ikono od hulu desktop. A se da naret da ob kliku na njo avtomatsko poveže z določenim usa vpnjem in ob izklopu diskonekta isti vpn'

Icematxyz ::

hm. ševedno 11.0 skoraj 2. Sej vseeno tak ni nič počasnejši verjetno.


Moreš znova zagnati FireFox, potem bo pa 10.... različica.

Icematxyz ::

Na namizje sem zdaj dal ikono od hulu desktop. A se da naret da ob kliku na njo avtomatsko poveže z določenim usa vpnjem in ob izklopu diskonekta isti vpn'


Se pravi, da ti vzpostavi (PPTP) VPN povezavo, zažene Hulu in ko končaš s ogledom Hulu prekine VPN povezavo?

Icematxyz ::

Sočasno med implementacijo GEGL (home) grafične programske knjižnice v GIMP poteka tudi implementacija OpenCL (home) podpore v GEGL.

OpenCL Is Coming To The GIMP Via GEGL

OpenCL GEGL



OpenCL GEGL



Victor Oliveira

Na voljo je Sigil 0.4 (A WYSIWYG ebook editor).

Sigil 0.4



Vibes

Če pa vas od vseh teh informacij zaboli glava in bi se radi le še malo sprostili lahko v primeru, da si lastite iPhone in ste uporabnik (plačljive) storitve UbuntuOne Music Streaming predvajate najljubšo skladbo s pomočjo nove aplikacije za iPhone (na voljo tudi za Android uporabnike):

Music App



OMG

Ker pa si najverjetneje lastite 2 (beri dve) roki lahko v drugi roki s pomočjo Android mobilnika na oddaljen način upravljate z vašim avdio/video predvajalnikom (Banshee, Amarok, VLC, XBMC in Boxee):

Banshee Remote



VLC Remote



Amarok2 Remote



XBMC Remote



Boxee Remote



Tech Drive-in

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pesimist ::

Icematxyz je izjavil:

Na namizje sem zdaj dal ikono od hulu desktop. A se da naret da ob kliku na njo avtomatsko poveže z določenim usa vpnjem in ob izklopu diskonekta isti vpn'


Se pravi, da ti vzpostavi (PPTP) VPN povezavo, zažene Hulu in ko končaš s ogledom Hulu prekine VPN povezavo?


yep.

Icematxyz ::

V terminal vpiši sledeče:

cd
gedit hulu.sh


Copy/paste pet vrstic v datoteko in spremembo shrani:

!/bin/bash
nmcli con up id "pravilno_ime_vpn_povezave"
huludesktop %F
nmcli con down id "pravilno_ime_vpn_povezave"
notify-send "Thanks for watching Hulu" -i /usr/share/pixmaps/huludesktop.png


V terminal vpiši sledeče:

chmod +x hulu.sh

Na namizju imaš obstoječ ali ustvariš nov zaganjalnik za Hulu. Desni klik nanj -> Lastnosti -> v polje Ukaz vneseš pot:

/home/tvoje_uporabniško_ime/hulu.sh

Spremeniš glede na tvoje podatke v teh navodilih 2 x pravilno_ime_vpn_povezave, ki ga najdeš v NetworkManager pod zavihkom VPN in 1 x tvoje_uporabniško_ime, torej pravilna pot do datoteke hulu.sh.

Icematxyz ::

Na voljo je Blender 2.59.

Solidify Modifier



Novosti, ki jih prinaša so sledeče:

Image Based & Log Based

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bluefish ::

Blenderja spremljam že kar nekaj časa in so raznorazni dodatki dobrodošli ter korak v pravo smer, vendar bi se lahko posvetili uporabniškemu vmesniku, ki je naravnost muka za začetnike in tudi znalce.

Icematxyz ::

Saj tudi GUI se spreminja z razvojem? "Serija 2.5" na primer prinaša tudi nov GUI:

Changes - If you're used to the old Blender, Blender 2.5 may seem quite different at first.


 New GUI

New GUI



Vir slike

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ja, tole je že precejšnja izboljšava. Bi pa moral preizkusiti obnašanje in interakcijo z objekti v viewportu.

Icematxyz ::

Drugače pa če koga zanima Blender in ne ve kje bi začel, tukaj se najde za kakšen popoldne ali dva video vodičev, ki te seznanijo z osnovami:

Getting Started With Blender

Icematxyz ::

Kje je FireFox 6! Samo mirno in pa lepo prosim brez panike.

CaqKa ::

dve zadevi, ki jih zamerim temu ubuntuju 11.04.
prva da se (nevem natančno kdaj) je uvedlo restartanje ob updatih. nevem sicer če je to generično pravilo, ampak včeraj sem moral dvakrat restartat. menim da je nedovoljivo da se kdajkoli sicer razen ob updatu kernela restarta mašino.
mislim winsem se očita restartanje za vsako malenkost in delajo na tem da je čimmanj restartov, na ubuntuju pa naenkrat vidim restartanje...

druga zadeva... SUN jave po defaultu ni v tistem default installerju.
ko googlaš dobiš kr neke linke in guide, ki te vsi po vrsti pošiljajo na terminal in vpisovanje ukazov, zraven pa seveda razni urlju za repositorije takšne in drugačne... kako naj vem ali lahko takšnih repositorijem zaupam?
po malo mrdanja sem in tja in vklopu v gui načini, za natty partner, ugotovim da je zadeva dosegljiva iz synaptica.
bwa.. pa ko je tak lepo šlo inštalirat vglavnem vse, pol pa taka šlamastika z sun javo.

Icematxyz ::

prva da se (nevem natančno kdaj) je uvedlo restartanje ob updatih. nevem sicer če je to generično pravilo, ampak včeraj sem moral dvakrat restartat. menim da je nedovoljivo da se kdajkoli sicer razen ob updatu kernela restarta mašino.


Kateri pa so bili popravki? Včeraj sem imel če se ne motim popravke le za FireFox. Jedro pa se že tudi kar nekaj časa ni posodabljalo, tako da ne vem, kaj točno bi lahko bilo.

druga zadeva... SUN jave po defaultu ni v tistem default installerju.
ko googlaš dobiš kr neke linke in guide, ki te vsi po vrsti pošiljajo na terminal in vpisovanje ukazov, zraven pa seveda razni urlju za repositorije takšne in drugačne... kako naj vem ali lahko takšnih repositorijem zaupam?
po malo mrdanja sem in tja in vklopu v gui načini, za natty partner, ugotovim da je zadeva dosegljiva iz synaptica.
bwa.. pa ko je tak lepo šlo inštalirat vglavnem vse, pol pa taka šlamastika z sun javo.


Kaj točno je "težava?" "Partner Repositories", da moraš omogočiti "ročno" ali kaj drugega?

Icematxyz ::

Oil Rush igra prihaja v programsko središče Ubuntu:



Na voljo je FlightGear 2.4:

 FlightGear Igra

FlightGear Igra



Igra Dead Cyborg pa dobiva različico za Linux:



Games, games and more ...

b ::

CaqKa je izjavil:


druga zadeva... SUN jave po defaultu ni v tistem default installerju.
ko googlaš dobiš kr neke linke in guide, ki te vsi po vrsti pošiljajo na terminal in vpisovanje ukazov, zraven pa seveda razni urlju za repositorije takšne in drugačne... kako naj vem ali lahko takšnih repositorijem zaupam?
po malo mrdanja sem in tja in vklopu v gui načini, za natty partner, ugotovim da je zadeva dosegljiva iz synaptica.
bwa.. pa ko je tak lepo šlo inštalirat vglavnem vse, pol pa taka šlamastika z sun javo.


No, takole, ti dam jaz navodila brez ukazne vrstice:


  1. Klikneš na power gumb

  2. izbereš System Settings

  3. izbereš System -> Ubuntu Software Center

  4. menu Edit -> Software Sources

  5. zavihek Other Software

  6. daš kljukico na Canonical Partners, klikneš Close

  7. v USC search box vpišeš sun jdk

  8. namestiš prvi paket na seznamu, sun-java6-jdk, trenutna verzija je 6.26



Srečno!

Navodila za command line so pa zato, ker je (vsaj meni se tako zdi) lažje in bolj natančno naredit copy&paste v terminalsko okno, kot pa iskat gumbe in menije itd.

Edit: spregledal sem, da te skrbi varnost repozitorijev. Na kratko (enkrat sem že napisal, pa je slo-tech požrl edit :): *.archive.ubuntu.com in security.ubuntu.com so OK, prav tako *.canonical.com, kjer se nahaja Partner repo. Jaz malo manj zaupam PPA-jem z Launchpad.net, trudim se uporabljati samo pol-uradne PPA-je in take, ki jih izdajajo Ubuntu developerji. Repozitorijem, ki so drugje, se izogibam, oz. bi zaupal samo uradnim repozitorijem kakšnega projekta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: b ()

CaqKa ::

kateri so bili popravki nimam pojma. po sveži inštalaciji je šel update skozi, se je moral restartat. zdaj par dni kasneje pa je spet nekaj updatal, pa je spet htel restart.
doinštaliral sem pa dropbox in chromium, pa včeraj javo.
če se ne motim je pri dropboxu nautilusa posodobil in je rabil restart, nisem pa ziher.

kar se tiče jave... sem že sam šel tako kot je b napisal. pa je bila težava da jave še kar ni bilo v ubuntu programskem središču. imel sem pa na voljo open jdk, pa od sun jave neke javadb paketke in neke java demo paketke.
potem sem pa šel iz firbca v synaptic, kjer pa sem imel na voljo sun javo jre in jdk.
danes pa vidim da jo imam tudi v USC na voljo?!? prisežem v času ko sem pisal še tega ni bilo v USC... pa je bil vklopljen repository za partner kot je zgoraj opisano.

še ena zadeva... ker imam neke težave z diskom v prenosniku, sem ves ubuntu inštaliral na USB disk. pa se mi sedaj dogaja to, da ko priklopim zraven še en zunanji disk mi ga ne mounta avtomatsko. zadeva dela ko je bil inštaliran na disk preko vodila prenosnika.
ko grem v enem tistem disk toolu gledat kaj se dogaja, ga prepozna, če kliknem da ga zmounta, mi pa javi da je že mountan na /
kar mi je bilo malo čudno... potem sem ga v command line mountal, pa se mi je tudi ikona na namizju pojavlja.
skratka ko laufa ubuntu iz usb disk in zraven še en usb disk priklopim, ga ne mounta avtomatsko.
kakšni nasveti glede tega?

Icematxyz ::

če se ne motim je pri dropboxu nautilusa posodobil in je rabil restart, nisem pa ziher.


To ne vem in ugibal ne bom, ker po tem ni nobene potrebe. Načeloma novo Linux jedro zahteva ponoven zagon računalnika, ki pa ne rabi biti takojšen.

prisežem v času ko sem pisal še tega ni bilo v USC... pa je bil vklopljen repository za partner kot je zgoraj opisano.


Glej saj je vseeno. Ko prvič namestiš nek OS je normalno, da 99% stvari ne poznaš, ampak se boš z njimi šele seznanil. Torej samo mirno in bo. Zagotovo boš še nekajkrat v podobni situaciji, ampak naj te to ne "prestraši". Na spletu zagotovo najdeš bistveno več Ubuntu uporabnikov, kot ima Ubuntu uporabnik začetniških težav. ;)

kakšni nasveti glede tega?


Kratek odgovor? Namesti Ubuntu na trdi disk.

Dolgi odgovor. Mora iti za neko specifično zadevo. Se pravi če na primer vstaviš USB ključ v USB vodilo ga bo Ubuntu zaznal in samodejno priklopil. Se pravi če je Ubuntu nameščen na trdi disk ali na USB disk/ključ. Če to poskusiš na drugem računalniku je zadeva enaka ali ne?

dux ::

CaqKa je izjavil:

če se ne motim je pri dropboxu nautilusa posodobil in je rabil restart, nisem pa ziher.


Ko namestiš dropbox, zahteva ponoven zagon nautilusa (ampak samo nautilusa, ne celega sistema. To lahko storiš s pritistkom na gumb Restart nautilus).
Ponoven zagon je zahtevan za integracijo v nautilus (desni meni dropbox, ikone).
Upanje je v nasih odlocitvah

CHAOS ::

Icematxyz je izjavil:

Tukaj gre za nekaj "nestandardnega". Namreč:

Found Windows 7 (loader) on /dev/sda1


To bi moralo biti to in teh težav naj ne bi imel. Tukaj:

Error: no such device: F8148150148114


Vidim da se UUID ne ujema s tem:

/dev/sda1: UUID="F814815014811334" TYPE="ntfs"


Torej moje prvo vprašanje je ali se res UUID ne ujema ali si naredil napako pri prepisu? Se pravi v Ubuntu še enkrat izvedi:

sudo update-grub2

Znova zaženi računalnik in če bo težava enaka natančno prepiši UUID na list papirja in ga primerjaj s tistim, ki ga vrne ukaz blkid.

Po kratkem oddihu, back in action. Skratka...

UUID sem prepisal narobe, in je tisti, ki ga vrne blkid, enak tistemu ob napaki pri zagonu. Tudi "sudo update-grub2" ne pomaga. Torej napaka:
error: no such device: F814815014811334
error: no such disk.

Po nekaj sekundah se ponovno znajdem v grub meniju. Kako naprej?

Za osvežitev spomina:
$ sudo blkid 
/dev/sda1: UUID="F814815014811334" TYPE="ntfs" 
/dev/sdb1: UUID="cb31c8c5-1a74-408d-b320-0b1d227dcc92" TYPE="ext4" 
/dev/sdb5: UUID="dec0c58f-a7ab-4f86-99cd-0703e9998246" TYPE="ext4" 
/dev/sdb6: UUID="c40eb8b9-4e50-4a50-84bf-f31796556c14" TYPE="swap"
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Hm, kot sem rekel že prej, gre za nekaj "nestandardnega".

Znova zaženi računalnik in v Grub2 izbirniku pritisni tipko c in v ukazno vrstico vpiši:

ls -lh

Najde disk z nameščenim Windows 7? Pomagaj si pri iskanju v izpisu z UUID in išči datotečni sistem ntfs.

CHAOS ::

Ne najde Win7 diska. Izpis je tak:

kot hd0 najde tri particije:
UUID="cb31c8c5-1a74-408d-b320-0b1d227dcc92" TYPE="ext4"
UUID="dec0c58f-a7ab-4f86-99cd-0703e9998246" TYPE="ext4"
UUID="c40eb8b9-4e50-4a50-84bf-f31796556c14" TYPE="swap"

kot hd1:
pa USB zunanji disk
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CHAOS ()

Icematxyz ::

Ne najde Win7 diska. Izpis je tak...


To je potem to. Se pravi kot kaže se zaradi "nestandardnega priklopa" diska:

Mogoče še opomba, da je Win7 disk sedaj nameščen namesto optične enote, gre za notebook.


To "podatkovno vodilo" v tej fazi zagona računalnika sploh (še) ne "zažene". Preveri v BIOS, če so kakšne opcije na tem področju, kjer bi lahko brez izbire "optične enote", kot prve zagonske naprava prišel do tega, da bi ukaz ls -l našel trdi disk. Nisem se s tem ukvarjal in če se kdo je me lahko dopolni, ampak nekako tako vidim opcije, ki jih lahko uporabiš:

1.) Zamenjava diskov in izbira v BIOS, da se "optična enota" zaganja prva.
2.) Namestitev Grub2 (first stage) na disk, kjer se nahaja Windows 7 in izbira v BIOS, da se "optična enota" zaganja prva.

S tem da se mora ukaz pri opciji 2:

sudo grub-install /dev/...

Izvesti brez napak, ker morda bodo se še našle pri tej "nestandardni metodi" kakšne druge potencialne težave. Sam bi verjetno izbral opcijo 2 če v BIOS ni kakšne nastavitve, kjer bi ukaz ls -l našel tudi disk priključen na vodilo za optično enoto.

CHAOS ::

Vse jasno, toda... Načeloma bi lahko bilo tako preprosto, da bi kar izbral "bios boot menu" -> "Disk, ki je namesto optične enote". Žal bios tega ne prepozna. Če bi, grub izbira sploh nebi bila potrebna in bi bila stvar tako sila preprosta. Ampak očitno HP bios kratkomalo prezre vse kar ni optična enota (torej zamenjava diskov odpade).

Sedaj je potrebno ugotoviti, kako grub prepričat do tega, da bi pred tem zagnal kakšen gonilnik oz. kar je pač potrebno postoriti, da bi bil omogočen dostop do tega diska. Ja, vse prej kot preprosto. :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Sedaj je potrebno ugotoviti, kako grub prepričat do tega, da bi pred tem zagnal kakšen gonilnik oz. kar je pač potrebno postoriti, da bi bil omogočen dostop do tega diska. Ja, vse prej kot preprosto. :)


Good Luck. ;)

Drugače pa res ne vem, zakaj ne uporabiš opcije 2 če bos jo poskusil in bo delovala dobro?

V čem je problem?

Icematxyz ::

Se pravi ne vem, kako si sploh priklopil trdi disk namesto optične enote. Ima sploh "standardno vodilo"?

Če v BIOS izbereš, da se naj najprej zažene "optična enota" sploh zažene Windows OS? Če se to ne zgodi, potem bolj ali manj s te moke ne bo kruha.

Zgodovina sprememb…

CHAOS ::

Že sedaj je bios nastavljen tako, da bi se naj optična enota zagnala prva, vendar, ker sem optično enoto odstranil, jo nadomestil z diskom (caddy) to več ne deluje. Očitno ima bios nek dodatni check. Če bi bil novejši notebook, teh težav verjetno nebi bilo, saj takšno početje ponujajo out-of-the-box.

Torej je edina opcija, če je kaj takšnega mogoče, da grub prepričam do tega, da bo opravil potrebno incializacijo. Namreč kot je razvidno, ubuntu naloži potrebne gonilniki, saj nima po zagonu nobenih težav z dostopom do tega diska.

Seveda sem hvaležen za vso dosedanjo pomoč, sem vsaj ugotovil kaj in kako. Tako na prvo žogo bi rekel, da se verjetno soočajo oz. so se soočali s podobno težavo vsi, ki uporabljajo kakšen raid gonilnik.
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

Torej o tem, da bi katerikoli OS že uspešno zagnal iz HDD nameščenega na ta način, če v BIOS izbereš, da se zažene prvi ne moremo govoriti?

Ne bi ti rad zbijal morale, ampak ne vem če bo s te moke kaj kruha. Grub2 je "chainloader" v tem primeru in tudi če "usposobiš" zadevo do te mere, da bo v izpisu ukaz ls -l tudi ta disk priključen na vodilo optične enote še to najverjetneje ne bi pomenilo uspeha. Potem se more "izvesti uspešno" še vse skupaj s strani Windows OS, ki pa ne vem ravno kako "dobro se počuti" če ga namestiš na takšno strojno opremo. Po vsem tem je moj nasvet takšen. Interni HDD in Ubuntu na enem razdelku, Windows pa na drugem. HDD v "optičnem pogonu" pa naj bo za shrambo podatkov. Za vse drugo pa si bolj ali manj sam in Good Luck!

Icematxyz ::

A group of thirteen Copenhagen hospitals and their almost 25,000 workers will, over the next year, move to using LibreOffice...

...This is believed to be the second largest public administration migration to open source office software; the migration of 80,000 users at the French Gendarmerie to OpenOffice.org leads the way...

...The migration will, however, see a number of heavy users or advanced spreadsheet users retain the proprietary office software.


25,000 Danish hospital staff to move to LibreOffice

Icematxyz ::

One of the excellent networking opportunities I had was to sit down for about fifteen minutes with two engineers from Netflix who happen to use Ubuntu personally and when I called Netflix out for not having a solution to make Netflix Instant work on all Linux systems they told me that in fact Netflix has some engineers working on a proprietary client for Linux that should be available in the next 12 months.

The engineers from Netflix were hardcore Linux users themselves and advocates of Open Source and shared my frustration that Netflix had not made headway a lot sooner. They indicated that although work is underway it is not a priority project which is why it may take up to 12 months.


To je tisto da. Ko začnejo inženirji v podjetju uporabljati Ubuntu potem pač ni več poti nazaj.

Potem pa uredijo eno zadevo, kot je na primer integracija v Unity Launcher in odprejo v Chromium/Chrome spletnem brskalniku nekaj "zvočnih (HTML 5) virov" in v SoundMenu ne morejo upravljati s posameznimi "zvočnimi (HTML 5) viri" in že seveda sledi:

Google Chrome/Chromium Now Supports PulseAudio

WarpedGone ::

Višek tehnike strikes again ...
Inštaliraš hebeni Google Earth in te v meniju pričaka taka groza:

Linux ne nuca fontov!



Po 20 letih razvoja, še vedno jajcanje s fonti. Kak bo bi fanjte nehal onanirat na nove in nove zadeve in poštelal raje take dreke?
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

CaqKa ::

kaj lahko uporabim za download youtube videov?

Icematxyz ::

Po 20 letih razvoja, še vedno jajcanje s fonti. Kak bo bi fanjte nehal onanirat na nove in nove zadeve in poštelal raje take dreke?


Lahko pa se bi ti po tolikih letih "neuspehov" pri "uporabi" Ubuntu enkrat že naučiš čistih osnov:

Ubuntu 11.04 Beginners' Guide

Še "onanirati" je verjetno težje!
««
14 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093158818 (116411) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813180315 (146254) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629662 (24939) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648012 (37874) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725528 (22761) MrStein

Več podobnih tem