» »

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

Ubuntu 11.04 Natty Narwhal

««
12 / 20
»»

Pesimist ::

Dans al pa jutri moram to proabt enejblat. Skoda da ni anglesko naja vsej videjo je.

CaqKa ::

Iskanje pravi da še nihče v tej temi ni pisal o eduroam. torej kako se ga vzpostavi?

po možnosti brez tolko nastavljanja v command line, kot je na arnesovi strani prikazano...

/Edit: um.. nevermind, je vse že inštalirano, vse kar sem moral naredit je da sem dodal certifikat in nastavil notranjo overitev na PAP, vpisal username in password.

viu.. še bolj simpl kot na windows :>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

poweroff ::

V NetworkManager naklikaš certifikate in ostale nastavitve. Certifikate dobiš tukaj: http://wiki.cybersoc.info/doku.php/debi... oziroma si jih sam extractaš iz onega Arnesovega exe fajla...
sudo poweroff

CaqKa ::

za UM dobiš certifikat na http://www.uni-mb.si/td

Pesimist ::

Ve kdo kere effekte uporablja tip iz zgornjega videja. Da baloncki menuja pocijo pa ven skacejo...

Icematxyz ::

@Pesimist

To je "detox stres"! ;) Če si zbral toliko zanimanja in želje, da zamenjaš OS daj času čas in boš videl, da so še boljše/drugačne stvari, kot je Win7 lupina in so čisto OK. ;) Pričakujem morda seveda sedaj burno reakcijo, ampak tako pač je.

Kaj se tiče tega, da boš XP dal na slabši računalnik Ubuntu pa na boljši in potem skušal na ta način prepričati uporabnika za uporabo nekega OS. Bolje bo če boš tam, ko uporabnik česa ne bo vedel in mu ponudil nasvet/rešitev. Bolj ali manj je pa vseeno kateri OS boš "naštimal gor" uporabniku. Vsi popularni nudijo povprečnemu uporabniku računalnika vse kar potrebuje. Seveda moj nasvet bi bil Ubuntu.

@CaqKa

Da, načeloma mora biti zelo enostavno, ampak predvidevam, da na kakšni starejši opremi pride do težav pri WiFi katici (gonilnik)!

Eduroam in ubuntu

Drugače pa Ubuntu Font Family dobiva novega člana:

Ubuntu Condensed



In The Humble Indie Bundle enako kot kaže dobiva novega člana Steel Storm: Burning Retribution!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pesimist ::

Nemorem drugace ker nimam licence za xP,Vista ali 7. Na starem kompu pa je ze XP oem licencni gor. Tisto nebom odstranjeval pod dobenim pogojem.
Ce bi mel kero koli od teh licenc bi jo reje uporabo kot pa linux. Sej sem tudi studiral da bi windows 7 nabavo za 120EUR ali kolko je ze, samo zdaj ko je 8 pred vrati mi ni najbolj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

Novost 5GB brezplačne hrambe podatkov s pomočjo Ubuntu One in dobra integracija v Ubuntu, kakor tudi razvoj odjemalcev za vse ostale (večje) platforme si zasluži še kakšno omembo:

Ubuntu One



Ubuntu: The desktop Linux with the cloud inside

Drugače pa stanje na področju odprto kodnih gonilnikov za grafiko se izboljšuje:

After a short delay, Mesa 7.11 has been released. This is the user-space library for providing OpenGL support under Linux for the open-source Intel, ATI/AMD, and NVIDIA drivers, among other hardware and software-based drivers. The Mesa 7.11 release also offers updates to the Gallium3D driver architecture.


Tako razvoj v smer (polne) podpore za OpenGL 3.0, kot že razvita začetna podpora za Ivy Bridge. Torej to najverjetneje pomeni dobro out-of-the-box podporo za Ivy Bridge, ko bo se strojna oprema znašla na prodajnih policah, kar je resnično pohvalno:

Mesa 7.11 Brings Much-Needed Linux Graphics Driver Improvements

Intel pa je ponudil tudi konkretne pohitritve/izboljšave za Sandy Bridge:

OpenArena Bench



Intel Sandy Bridge Speeds Up On Linux 3.1 Kernel

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Pesimist ::

Hm. Vsi programi pa vse se shranjuje v home ali kako. Ker sem nekaj zjebal z Windows skinom pa htel formatirati samo / in na moje presenecenje se spet najdo v windows skinu, sicer tokrat delujočem. Vejrento zarad menjave jezika ali watever.

Anyway. Zdaj bom puato Unity skin. Ta se ma najmajn nesnage na ekranu.

Sej ta Ubuntu klasik bi bil ok, vendar zakaj za vraga so mogli nareti te barse spodaj in zgoraj. Cisto nepotrebno.

In zakaj zavraga ima firefox 5 na Linuxu se ime bar nad Tabssi kar v windowsu nima. Spet brezvezno zasedanje prostora. Monitor je namrec 15 colski, tako da vsaka vrstica pride prav.

Icematxyz ::

Ker sem nekaj zjebal z Windows skinom...


To je znan "hrošč" da. Ne gre. ;)

zakaj za vraga


Zato.

In zakaj zavraga


In zato.

Sej ta Ubuntu klasik bi bil ok, vendar zakaj za vraga so mogli nareti te barse spodaj in zgoraj. Cisto nepotrebno.


Desni klik na Pult -> Izbriši ta pult.

In zakaj zavraga ima firefox 5 na Linuxu se ime bar nad Tabssi kar v windowsu nima. Spet brezvezno zasedanje prostora. Monitor je namrec 15 colski, tako da vsaka vrstica pride prav.


Unity lupina nima "te težave" in privzeto ponuja 100% x 100% zaslona.

Se pravi odstrani eden pult pri vpisu v klasično Ubuntu sejo in boš približno tam, kjer si bil v Windows OS, oziroma se kar začni počasi privajati na Unity lupino. Ubuntu 11.04 je takšen idealen poligon za to, ker še privzeta namestitev omogoča "preklapljanje".

Ubuntu 11.04 Beginners' Guide

Pesimist ::

Kako se te dajo ikone na namizje v Unity. V launcher ob strani gre potegnit. Na namizje pa negre.

Pesimist ::

Ok. workaround mam pac taki da menjam na ubuntu classic. Nastavim vse desktop launchere in spet nazaj na unity.

Pa GLX dock bom verjetno obdrzal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Kaksni so kaj nasveti za uporabo Ubunto one? Firefox sinhronizacija je cool.

Kaj se lahko sinhroniziram kot tako? Celi home folder? Oz kaj je pametno sinhronizirat vse saj trenutno je DropBox moje primarno sinhronizacijsko okolje.

Icematxyz ::

Kako se te dajo ikone na namizje v Unity. V launcher ob strani gre potegnit. Na namizje pa negre.


Da, v Ubuntu 11.04 je to "normalno stanje". Se pravi drag & drop deluje iz Dash -> Unity Launcher. Zdaj za naprej pa ne vem 100%, ampak ker v Ubuntu 11.10 v Unity 2D to deluje, se pravi Dash -> Namizje bo verjetno slej ko prej takšna "zmogljivost" na voljo tudi za Unity 3D. Bomo videli.

Glede tega, kaj boš sinhroniziral s kakšni ponudnikom spletnega prostora pa moraš sam pri sebi razčistiti.

Ne vem, če obstaja tukaj "univerzalen odgovor". Verjetno boš počel podobno, kot zdaj počneš z DropBox.

Pesimist ::

Samo ta izdaja nevem ce je ravno brez bugs. Ker probavam menjavati skrene kar z tem da na Ikone stiskam na levem launcherju. FireFox workspace1, VLC workspace 2 in neki pdf workspace 3. Ampak najveckrat ravno firefox zataji in nemorem vec menajt.

Icematxyz ::

Možno. Prijavi hrošča ali preveri v novejši različici, ko bo na voljo, če deluje bolje.

P.S. Unity lupina še ni "končana" v smislu, da so v teh šestih mesecih razvili vse in odpravili vse hrošče in verjetno še nekaj časa ne bo. Lahko pa pričakuješ v vsaki novi različici Ubuntu manj "hroščev" in več novih "zmogljivosti". Nekje LTS pa ne bi smel več imeti teh "porodnih težav", kar pa ne pomeni, da Unity se ne da uporabljati že v Ubuntu 11.04. Sam uporabljam Unity lupino od začetka in neke resne alternative v tem trenutku ne vidim, morda KDE ali kakšno namizno okolje z manj razvite tehnologije za kakšne "specialne" namene in ne na splošno za vse "home userje". Ampak to je moje mnenje, vsak pa seveda naj si ustvari svoje.

Zgodovina sprememb…

Pesimist ::

Aja sem pa probal Gnome3 in na youtube malo pogledal. Katastrofa ce mene vprasas. Unity 100x bolsi.

Worspace bliznico bi rabo, na Windows key bindano. Je to mozno da pokaze vsa 4 namizaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Icematxyz ::

V bistvu je Unity vs. GnomeShell. To sta dve lupini za GNOME 3 namizno okolje. V Ubuntu 11.04 še gre za GNOME 2 namizno okolje v Ubuntu 11.10+ pa boš uporabljal že GNOME 3 namizno okolje. Izgled Unity bo podoben, ampak od zadaj je treba izvesti ogromno dela pri tem prehodu. Praktično vse razvite tehnologije GNOME (3) namiznega okolja pa boš lahko uporabljal tako z Unity lupino, kot GnomeShell lupino. Se pravi na primer pri obeh lupinah boš upravljal z datotekami s pomočjo Nautilus in tako naprej seveda...

Worspace bliznico bi rabo, na Windows key bindano. Je to mozno da pokaze vsa 4 namizaj?


Super + S in ni treba, da so le 4 namizja. Lahko je več ali manj, privzeto so pač 4.

Ubuntu 11.04 Beginners' Guide

Pesimist ::

Zgleda da se bo primo ubuntu na worku. Me happy. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Highlag ::

Poizkusil naložit tudi Nattija. Po nekem čudežu, je nastavil ustrezno resolucijo ekrana, in po updateu 3d gonilnikov, ki so se končno uspešno naložili (prejšnje verzije so vedno sesule grafiko), se je prikazal tudi unity.
Hotel sem nastavit malo muzike, a glej ga zlomka zaradi neznanega razloga ne vidim D particije diska, kjer imam muziko in druge zanimive stvari.....
Žal sem ga zgleda usral, ker sem na D disk tudi naložil Ubuntu?

Imam sicer 2 diska na prvem 2 particiji, vse so formatirane NTFS, in ne vidim nobene druge razlike med njimi.

Je kakšna šansa Ubuntu prepričat da tudi D particijo pokaže? Ubuntu je naložen znotraj Wondowsov v eno datoteko na particiji D.
Never trust a computer you can't throw out a window

Icematxyz ::

Pesimist je izjavil:

Zgleda da se bo primo ubuntu na worku. Me happy. :D


Lepo slišat.

@Highlag

V terminal vpiši nautilus /host in povej, če je to to!

Zvezdica27 ::

lp,

bližnjice se tudi spreminjajo? v 10.04 je komanda za pregled namizij super+E

zz

Highlag ::

Icematxyz: Ja je prijelo. Hvala. Malo me moti edno to da so programi, ki so naloženi precej dobro skriti. Sem 15 minut brskal, da sem našel konzolo. Help je bil kar se tega tiče neuporaben. ;((

Sicer pa je tisto, kar sem mislil uporabljat že pripeto na dock.
Never trust a computer you can't throw out a window

CHAOS ::

Potrebujem vodič kako v boot menu (Grub) dodati že obstoječi sistem iz drugega diska (Win 7), ki ni bil prisoten ob instalaciji ubuntu sistema. Hvala :)
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Icematxyz ::

@Zvezdica27

Tukaj lahko primerjaš bližnjice. Plonk Walpaper

@Highlag

Icematxyz: Ja je prijelo. Hvala.


Super.

Malo me moti edno to da so programi, ki so naloženi precej dobro skriti. Sem 15 minut brskal, da sem našel konzolo.


Kot začetnik si tukaj lahko malo pogledaš, kako najti (nameščene) aplikacije. Applications Lens, Kategorije Dash, Kategorije QuickList.

Za željeno nameščeno aplikacijo lahko izvedeš drag & drop iz Dash v Unity Launcher. Klik na nenameščeno aplikacijo pa ti odpre Programsko središče Ubuntu. V Ubuntu 11.10 bo verjetno na voljo tudi drag & drop nenameščenih aplikacij iz Dash v Unity Launcher in se bo kar izvedla namestitev. Ko boš nekaj časa uporabljal Ubuntu pa boš verjetno za tiste aplikacije, ki jih uporabljaš in jih nimaš v Unity Launcher pritisnil (in ne držal) tipko Super in vpisal toliko črk v imenu aplikacije, da bo na prvem mestu in pritisnil tipko enter.

@CHAOS

To je zelo zelo zakomplicirana zadeva, ki potrebuje zelo zelo zelo zelo veliko znanja. Se pravi v terminal vpiši sledeč ukaz in povej kakšen je bil rezultat:

sudo update-grub

Icematxyz ::

@Highlag

Pa še to sem pozabil. Poskusi in pritisni kombinacijo tipk CTRL + ALT + T. Se pravi glede težave okrog terminala.

CHAOS ::

@Icematxyz: najprej sem na Win7 disku počistil prejšnji grub in ponovno povrnil Win7 bootloader in če je disk primarni se Win7 zbudi normalno. Postopek update-grub vrne sledeče:
$ sudo update-grub
Generating grub.cfg ...
Found linux image: /boot/vmlinuz-2.6.38-10-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-2.6.38-10-generic
Found linux image: /boot/vmlinuz-2.6.38-8-generic
Found initrd image: /boot/initrd.img-2.6.38-8-generic
Found memtest86+ image: /boot/memtest86+.bin
Found Windows 7 (loader) on /dev/sda1
done

Postopek boot v Win7 sedaj z grubom vrne sledečo napako:
Error: no such device: F8148150148114
Error: no such disk.

Mogoče še opomba, da je Win7 disk sedaj nameščen namesto optične enote, gre za notebook.

Dodano: še nekaj info.
$ sudo blkid /dev/sd*
/dev/sda1: UUID="F814815014811334" TYPE="ntfs" 
/dev/sdb1: UUID="cb31c8c5-1a74-408d-b320-0b1d227dcc92" TYPE="ext4" 
/dev/sdb5: UUID="dec0c58f-a7ab-4f86-99cd-0703e9998246" TYPE="ext4" 
/dev/sdb6: UUID="c40eb8b9-4e50-4a50-84bf-f31796556c14" TYPE="swap" 
/dev/sdc1: LABEL="HP SimpleSave" UUID="D270466670465201" TYPE="ntfs"
'They have computers, and they may have other weapons of mass destruction.'

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CHAOS ()

Icematxyz ::

Tukaj gre za nekaj "nestandardnega". Namreč:

Found Windows 7 (loader) on /dev/sda1


To bi moralo biti to in teh težav naj ne bi imel. Tukaj:

Error: no such device: F8148150148114


Vidim da se UUID ne ujema s tem:

/dev/sda1: UUID="F814815014811334" TYPE="ntfs"


Torej moje prvo vprašanje je ali se res UUID ne ujema ali si naredil napako pri prepisu? Se pravi v Ubuntu še enkrat izvedi:

sudo update-grub2

Znova zaženi računalnik in če bo težava enaka natančno prepiši UUID na list papirja in ga primerjaj s tistim, ki ga vrne ukaz blkid.

Pesimist ::

keri folder bi se mogo dati na svojo particijo da ob reisntalaciji sistema programi ostanejo in se nazaj instalirajo? Zdaj trenutno mi smao settingsi ostanejo od programov. Bi bil to /usr?

Zanima me tudi v kerem folderu v homu so ti settingsi skriti da naredim ubuntu one backup.

Kateri chat client je alternativa z gtalk na linuxu in podpira Webkamero.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Zdaj sem v virtual boxu isntalo testno in dal root 5G, usr 3Giga.

Ocitno ni bil vredu ratio ker po system updejtu se system meneger bere samo na root 3.3GiB od 3.6 ter usr 630MB od 773MB.

Nisem pricakoval da bo ze sistem sam usr nafilal tako hudo. Sem mislo da je to smao za isntalacijo naknadnega stuffa.

Icematxyz ::

Kateri chat client je alternativa z gtalk na linuxu in podpira Webkamero.


Empathy, mislim da bi se dalo usposobiti, ampak bo ti moral kdo svetovati, ki se s tem malo bolj ukvarja ali pa uporabi Google iskalnik. Ali pa seveda uporabiš spletni brskalnik, ampak spet naj ti o tem pove več kdo, ki zadevo uporablja ali pa pač poskusi sam.

Zanima me tudi v kerem folderu v homu so ti settingsi skriti da naredim ubuntu one backup.


V Nautilus pojdi v domačo mapo in pritisni CTRL + H.

keri folder bi se mogo dati na svojo particijo da ob reisntalaciji sistema programi ostanejo in se nazaj instalirajo?


To je bolj "tako". Je dosti pristopov, ampak kot začetnik si v tekstovno datoteko raje zapiši imena programov, ki jih nameščaš (lahko seveda kot ukaz) in potem to "zaženi" na sveže nameščenem OS. Za kaj več pa uporabi Google in se pač "nauči" v praksi, kaj boš počel in kako.

Zdaj sem v virtual boxu isntalo testno in dal root 5G, usr 3Giga.

Ocitno ni bil vredu ratio ker po system updejtu se system meneger bere samo na root 3.3GiB od 3.6 ter usr 630MB od 773MB.

Nisem pricakoval da bo ze sistem sam usr nafilal tako hudo. Sem mislo da je to smao za isntalacijo naknadnega stuffa.


Ne vem kaj je tukaj vprašanje? Kam pa se naj namesti LibO, Banshee, Empathy... To so programi enaki tistim, ki jih nameščaš sam. Torej se namestijo na "enako mesto".

Pesimist ::

Icematxyz je izjavil:

Kateri chat client je alternativa z gtalk na linuxu in podpira Webkamero.


Empathy, mislim da bi se dalo usposobiti, ampak bo ti moral kdo svetovati, ki se s tem malo bolj ukvarja ali pa uporabi Google iskalnik. Ali pa seveda uporabiš spletni brskalnik, ampak spet naj ti o tem pove več kdo, ki zadevo uporablja ali pa pač poskusi sam.

Zanima me tudi v kerem folderu v homu so ti settingsi skriti da naredim ubuntu one backup.


V Nautilus pojdi v domačo mapo in pritisni CTRL + H.

keri folder bi se mogo dati na svojo particijo da ob reisntalaciji sistema programi ostanejo in se nazaj instalirajo?


To je bolj "tako". Je dosti pristopov, ampak kot začetnik si v tekstovno datoteko raje zapiši imena programov, ki jih nameščaš (lahko seveda kot ukaz) in potem to "zaženi" na sveže nameščenem OS. Za kaj več pa uporabi Google in se pač "nauči" v praksi, kaj boš počel in kako.

Zdaj sem v virtual boxu isntalo testno in dal root 5G, usr 3Giga.

Ocitno ni bil vredu ratio ker po system updejtu se system meneger bere samo na root 3.3GiB od 3.6 ter usr 630MB od 773MB.

Nisem pricakoval da bo ze sistem sam usr nafilal tako hudo. Sem mislo da je to smao za isntalacijo naknadnega stuffa.


Ne vem kaj je tukaj vprašanje? Kam pa se naj namesti LibO, Banshee, Empathy... To so programi enaki tistim, ki jih nameščaš sam. Torej se namestijo na "enako mesto".



tocno install skripta. :)

Sem probal usr pustiti na sovji particiji in ni bilo niti enega programa ob novem isntalu vec. Samo mrtve ikone v status vrstici. Naja install skripta bo dovolj dobra.

Se ena glupost. VLC player ki je v ubuntu ima napako in to je zvocna desinhronizacija za -200ms. Vse se da v programu porihtat in nastavit, vendar ni druge opcija za isntallacijo novejse verzije kot pa cakati na 11.10. Na clei VLC strani nimajo novejsih updejtov za linux. Vse kaj znajo recti je installiraj novejso verzijo ubunta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Pesimist ::

Vsak od teh hidden folderjev predstavlja configuracijo za 1 program, ali rabim samo enega ki ima vse?

Icematxyz ::

Za VLC imaš v tej temi že napisano, kar moraš narediti, da je sinhronizacija zvoka in slike dobra.

Kaj se pa tiče nastavitvenih datotek pa "po pameti" in uporabi Google.

P.S. Ne vem pa zakaj se toliko ukvarjaš kot začetnik s strukturo map in nastavitvenimi datotekami in... To da imaš ločen /home si kot "home user" izpolnil normo za kakšno leto.

Zdaj pa glej video, brskaj po spletu, piši dokumente, programiraj, glej druge preko kamere, igraj igre... Skratka ostalo bo "prišlo zraven" z leti uporabe. Ko si prvič namestil Windows tudi nisi šel takoj brskat po registru in po sistemskih mapah ali pač? ;)

echoman ::

Zdravo,

Mogoče se bo tole slišalo bolj kot off-topic, vendar me res zanima:

1. Kater programski jezik bi mi priporočali za izdelavo programov, ki bi se lahko poganjali v Linuxih? Prosil bi tudi za povezave, kjer si lahko potem preberem dokumentacijo in ostalo, da se spoznam s temi rečmi.

2. Katera orodja se uporablja za izdelavo ikon, gumbov in oken in kako je s tem v GNOME 3?

3. Katero orodje priporočate za obdelavo posnetkov? Preizkusil sem že Kdenlive, Openshot, vendar ko uvozim .ogg datoteko še nekaj časa delujeta, kasneje pa se programa "podreta", kar je dejansko moteče.

Hvala za pomoč! :)
LP, echoman

dux ::

1. Možnosti imaš veliko. Dobre povzetek vsega lahko najdeš na http://developer.ubuntu.com/.

2. Verjetno misliš na GTK+. V GNOME 3 imaš GTK+3.

3. Ena od možnosti je še PiTiVi.
Upanje je v nasih odlocitvah

echoman ::

1. Tole me zanima, ampak sem opazil, da bo pred samim pričetkom uporabe orodja Quickly potrebno še znanje Python-a. Zanima me, če obstaja kje kakšen dober vodič (za Python) s pričetkom programiranja z njim na Linuxu?

2. Tudi to, poleg tega me zanima katera orodja se uporabljajo za samo izdelavo ikon, oken in gumbov, ter s katerim programskim jezikom se vse skupaj poveže?

3. Sem sprobal tudi tega, bil pa je po mojem mnenju najstabilnejši, le vmes ga je nekaj zmedlo - vmes nisem nič shranjeval, ker sem le testiral stabilnost. Bom poskusil še s tem, vendar kolikor vidim ni mogoče ustvarjanje naslovov in ni kakšnih efektov. Kolikor sem bral naj bi v 11.10 PiTiVi zamenjali z drugim, je o tem že kaj znanega?

Hvala! :)
LP, echoman

Icematxyz ::

1.) Na OMG! Ubuntu! je na voljo nekaj "video vodičev". Avtor je Daniel Siegel, nadaljuje pa kot sam pravi od tam naprej, kjer je Alberto Ruiz (Vala) končal. Od kalkulatorja do spletnega brskalnika torej za začetek! ;)

2.) Ikone lahko izdeluješ v Inkscape, Gimp, Blender... GUI programa pa s pomočjo "GTK+ toolkita". "Vse skupaj pa povežeš" s pomočjo programskega jezika. Na primer z Vala, Python... Na Wiki strani imaš tabelo programskih jezikov, ki jih lahko uporabljaš v navezi z "GTK+ toolkitom".

3.) Avtorji PiTiVi so ravno pred kratkim malo raziskali zadeve in izdelali to časovnico:

 FOSS VideoEditors

FOSS VideoEditors



Vir slike

V Ubuntu 11.10 pa ne bo več privzeto na voljo nobenega video urejevalnika. CD plošček (velikost) je pač premalo elastičen. Sam uporabljam različne FOSS programe, če se lotim česa na tem področju. V grobem bi pa PiTiVi moral zadostovati za osnovne stvari!

poweroff ::

Learn Python The Hard Way
By Zed A. Shaw

http://learnpythonthehardway.org/
sudo poweroff

echoman ::

Hvala za informacije! :)

Bom počakal potem do izida 11.10, ko bo možno namestiti zadnjo različico PiTiVi, ker kot vidim, so dodali še efekte.

LP, echoman

Icematxyz ::

PiTiVi imaš že verjetno nameščen in različico PiTiVi 0.14 dokaj enostavno namestiš s pomočjo (stable) PPA vira.

sudo add-apt-repository ppa:pitivi/stable
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade


Pred nadgradnjo na Ubuntu 11.10 bo morda pametno ta PPA vir odstraniti, če ne bo na njem posodobitev za Ubuntu 11.10. Oziroma če boš imel kakšne težave s PiTiVi 0.14 in bi rad šel nazaj na privzeto različico v Ubuntu 11.04:

sudo ppa-purge ppa:pitivi/stable

PiTiVi 0.14



OMG

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Sem zdaj sam različico PiTiVi 0.14 s PPA vira poskusil in nisem preveč zadovoljen. Tako da za te osnove raje ostani na privzeti različici na "efekte" pa počakaj še malo da. Se pravi vsaj do takrat, ko bo ta na PPA viru dobila kakšen "popravek".

Pesimist ::

Icematxyz je izjavil:

Za VLC imaš v tej temi že napisano, kar moraš narediti, da je sinhronizacija zvoka in slike dobra.

Kaj se pa tiče nastavitvenih datotek pa "po pameti" in uporabi Google.

P.S. Ne vem pa zakaj se toliko ukvarjaš kot začetnik s strukturo map in nastavitvenimi datotekami in... To da imaš ločen /home si kot "home user" izpolnil normo za kakšno leto.

Zdaj pa glej video, brskaj po spletu, piši dokumente, programiraj, glej druge preko kamere, igraj igre... Skratka ostalo bo "prišlo zraven" z leti uporabe. Ko si prvič namestil Windows tudi nisi šel takoj brskat po registru in po sistemskih mapah ali pač? ;)


Ah. Jaz sem sinhronizaicjo sicer rešo z tem --audio-desync=-300 v bliznjici VLCja.

Icematxyz ::

Pesimist ::

Si pa nisem mislil da je ubuntu tak nestabini. Skype mi je danes ob večurni seji vsej 10x frizno sistem, da druga ko restart ni pomagalo.

En ali dva programa se nsita isntallirala in je ubuntu software center samo hangno. Spet restart.

Proti sedmici to ni ravno stabilna zadeva.

technolog ::

Ja, pač lah je biu sam slab dan. Se zgodi. Drugače je pa tud močno odvisno od HW in kako si skonfiguriraš zadeve. Men skype še ni friznu, ubuntu software center pa ne uporabljam.

Maš pa prov, včasih mi na random frizne, včasih se zgodi nek čuden memory leak, ki v minuti popiše cel spomin in še swap, ne preostane drugega kot hard reboot.

Če hočeš stabilnost, ne greš z ubuntujem, ampak kakim debianom al pa clo FreeBSD.
Aja mam pa 10.10 še zmer, ker si ne upam nadgradit. Sem enkrat že poskušal in lahko samo rečem, hvala bogu da sm naredu backup prej.

carota ::

Meni se zdi, da so vse Ubuntu izdaje, ki niso LTS, testne. Nedodelan vmesnik ob izdaji (Unity), power regression bug ... Vedno bolj sem prepričan, da bom počakal na naslednji LTS. Nekdo pa mora testirat, hvala vam. ;)

techfreak :) ::

UbuntuOne Cloud ... saj vsi vemo, da je to prvi in edini Windows unfriendly oblak. Vendar kaj takšnega je pa še za Canonical preveč:

100% poraba jedra 24/7

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Icematxyz ::

Kakšna aplikacija kdaj mi ponagaja, kot je recimo Skype da, kjer ne morem poiskati alternative. ki bi za to področje delovala bolj stabilno. Da bi pa moral "znova zagnati" sistem, to pa se mi ne dogaja. Če se mi bi bi poiskal vzrok in ga odpravil. Se pravi zamenjal problematičen kos strojne opreme. Če bi Ubuntu mi povzročal te težave, potem bi mi verjetno na vseh računalnikih, ki jih uporabljam.

power regression bug


Če misliš članek na Phoronix ne gre za hrošča.

Gre le za meritev, ki pokaže, kaj se lahko zgodi če imaš "nestandarden BIOS". Se pravi BIOS, ki pravi ne vključi upravljanja s porabo za to področje in "Linux" ga ne vključi. Lahko pa da bodo "odpravili" to in bo "Linux" spet kdaj "ugibal", ampak potem pa bodo spet se našli uporabniki, ki bodo govorili, da je Ubuntu nestabilen in ga morajo občasno "znova zagnati".

Icematxyz ::

techfreak :) je izjavil:

UbuntuOne Cloud ... saj vsi vemo, da je to prvi in edini Windows unfriendly oblak. Vendar kaj takšnega je pa še za Canonical preveč:

100% poraba jedra 24/7



Nekako tako torej, kot MSN odjemalec, da ne bom rekel Skype odjemalec za Linux torej? Kar je preveč je pa preveč da! Drugače pa:

Opaziš razliko



Vem da si nestrpen in bi že rad tudi na Windows uporabljal Ubuntu One, ampak zaenkrat gre še za odjemalca v "Beta" stadiju razvoja. Torej prijavi "hrošča" in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()
««
12 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093159802 (117395) Icematxyz
»

Ubuntu Oneiric Ocelot 11.10 (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Operacijski sistemi
813181965 (147904) Icematxyz
»

Ubuntu 12.04 Beta je nared, Unity za vse (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
10629958 (25235) MrStein
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20648494 (38356) Icematxyz
»

Izšel Linux 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7725795 (23028) MrStein

Več podobnih tem