» »

Odprto optično omreŽje

Odprto optično omreŽje

čupi ::

Ali sanje postajajo resničnost in bo na področju odprtega optičnega omrežja nekdo le naredil korak naprej? Infrastruktura ločena od operaterstva... Kar se zdi dobra ideja?!

Zasledil sem podjetje pro2 d. O. O. (www.pro2.si), ki namerava z lastnimi sredstvi graditi odprto optično omrežje po občinah.

Malo sem se pozanimal in zaenkrat naj bi bili v zaključni fazi s pogovori na občinah (lukovica, moravče, dobrepolje, ivančna gorica...
Pogovori naj bi pa potekali še v mengšu, kamniku ter vodicah...
  • polepsal: bluefish ()

T(he) Boss ::

seveda, to je že nekaj časa v teku, malo branja: http://www.mojmikro.si/news/goso_2 samo koliko je meni znano niso lastna sredstva od izvajalca.

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Nacionalizacija in potem privatizacija :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

čupi ::

T(he) Boss je izjavil:

seveda, to je že nekaj časa v teku, malo branja: http://www.mojmikro.si/news/goso_2 samo koliko je meni znano niso lastna sredstva od izvajalca.



Ja to je tudi meni znano, vendar to je samo za bele lise (za območja kjer ni komercionalnega interesa). Kolikor je pa meni znano naj bi pa to podjetje delalo odprto omrežje po celi občini...ruralna ombočja kot večja naselja.

Kdo kaj ve o tem?

T(he) Boss ::

Bele lise so nekaj drugega, gradnja optičnih širokopasovnih omrežij (čeprav mislim, da tu noter lahko spadajo tudi bakrena omrežja), bi naj bila zgrajena glede na neke evropske razpise, na katere se potem občine prijavijo, potem preko razpisa izberejo izvajalca gradnje, ko pa je konec in je omrežje pripravljeno za uporabo, pa lahko vsi operaterji ponujajo storitve na tem omrežju...

čupi ::

tako je, evropska sredstva pridobi občina na razpisu (GOŠO). Vendar so to sredstva samo za izgradnjo, kjer iz strani operaterja ni izkazan komercionalni interes. (t.i. bele lise katere so pa določene po hišnih številkah..dostikrat to ni celo naselje)
Kolikor je meni znano se dela samo optika in nič več bakreno omrežje. To omrežje pa naj bi bilo odprto omrežje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30659528 (25587) Lonsarg
»

optika do hiše

Oddelek: Omrežja in internet
269888 (8154) Bakunin
»

Evropski mobilni operaterji bi se združevali, dvigovali cene (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5728449 (25013) 71GA
»

Nemci milijarde od koncesij vlagajo v optiko

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
327743 (6252) BlueRunner
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716132 (9201) Sergio

Več podobnih tem