» »

ati-5870-crossfire

ati-5870-crossfire

flekec ::

Lp

V računalniku imam ati radeon-hd5870 1gb grafično kartico, zanima me če lahko dam isto grafično zraven v crossfire, samo da je recimo od xfx, powercollor, club3d znamka, vem da takti morajo bit isti,zanim me če mora bit točno od sapphire, al je lahko katera druga znamka.spodaj grafa katero imam v računalniku

  • spremenil: flekec ()

M-XXXX ::

Lahko je druga.

flekec ::

aha, torej bosta kompatibilni, ne glede na znamko, v glavnem serija 5870 -1gb, isti takti pa je to to

BALAST ::

Lahko daš drugo "firmo", Samo glej da imaš matično ki ti podrira vsaj PCIE 8x na obeh režah, ker če je ena 4x druga pa 16x se po mojem ne splača it v CF.

flekec ::

matično mam asus croshair formula 4, tak da tu ni blema,no bom naročil eno, ker takšno kot jo imam zdaj je že težko dobit pri nas-večina so eyefinity 2gb, te pa ne pašejo zraven z to katero imam, hvala za pomoč, lep dan

flekec ::

hm........sem zdaj to usposobil, deluje, zaj ne vem, sem malo googlal glede-en bridge med njima ali dva-kaj je bolje, pa če v ati catalyst zvišam frekvenco-jo zvišam eni kartici samo ali obema-recimo ko sem dal ventilacijo na več-ročno povišal , je samo prva povečala moč na ventilatorju, druga ne...

BALAST ::

Samo en bridge je dovolj, pa navijaš vsako karto posebaj v catalyst, razen če daš MSI Afterburner, tam se da sinhronizirat.

flekec ::

hm-če bi vedo kak navijat vsako posebej, eno ni težkoo sam dve pa nikjer ni opcije, al pa ne najdem

BALAST ::

klikni na ime grafične, pa se ti odpre meni z dvema istima imenoma. Prvo si že navil, še drugo.

Riff ::

:Dhmm kateri špil pa špilaš da tvoj nenavit crossfire ne potegne da je potreba po navitju ??

flekec ::

Ne, sj laufa tekoče vse, zanima me samo, kje so opcije za drugo grafo še

flekec ::

Balast, bil si res v veliko pomoč, sem skužo zadeve-z tvojo pomočjo seveda, hvala za vse nasvete, lep pozdrav

flekec ::

balast-mogoče veš kaj je bolje-dva bridga ali en bridge za crossfire, na googlu sem zasledi, da je bolje eden, na drugi strani da je bolje dva

BALAST ::

Sem sam probal z enim in dvema pri mojih CF 5770 pa ni bilo opazne razlike. Tudi na netu boš našel enake ugotovitve.

flekec ::

lp

mam že lep čas problem, kartici sta v crossfire, finta je v tem, da včasih-tudi če ne delam nič, mi eno ali drugo, občasno obe vrže v 99% load, mogoče ve kdo v čem je problem, googlam pa googlam, pa ne odpravim težave, zgodi pa se mi to vsak dan


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Pomoč in nasveti
293444 (3020) Mordecai
»

Ati Radeon 7870+5870

Oddelek: Kaj kupiti
291578 (1215) flekec
»

Radeon HD 6870? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Strojna oprema
983149676 (132644) D3m
»

Radeon HD 6870 & 6850 (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Strojna oprema
570138913 (124424) citizen8
»

Silent gaming PC do 1500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
658057 (6141) axee

Več podobnih tem