» »

Radeon HD 6870 & 6850

Radeon HD 6870 & 6850

««
2 / 12
»»

ABX ::

Tako zgleda denial fanboya.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

galu ::

Res se počutim kot fanboy, ko sem imel več ATI-jev kot Nvidij ja...

p.s. gram oglas naredit, da vidim kolko so kaj še razmere na trgu za GTX460-ke... :D
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

M-XXXX ::

galu je izjavil:

mihco je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Hmmm kupi kdo 5850?

Čisto nepovezano vprašanje: kje že kaj prodajajo 6850?>:D

menjava bi bila rahlo nesmiselna, kajne? Cene rabljenih HD5800 bi pa morala pasti enormno. Realna vrednost rabljene 5850 je sedaj okoli 120EUR in 5870 okoli 180EUR. Tisti, ki ste pa "se vceraj" z nasmeskom kupili GTX460 Havk za 230EUR pa lahko brez skrbi potocite kaksno solzico, zal :)


Zakaj?:D
Meni se 2x GTX460 HAWK v SLI bolje obneseta, kot 'našminkan' test na Guru3D HD6870CF.. Zakaj vraga bi bil žalosten?;)

Hahaha:D:

Mam dve, stari sta en teden, z 2 leti garancije. Priloženo vse kot pri novi, delata brezhibno. Hawk je nahladnejša in najhitrejša GTX460 grafična na trgu..
Cena za eno, cca 189€

galu ::

:)):))

P.S. V bistvu mam res namen prodati samo 1, kr sta mi 2 čist viška...
Tako to gre.

_koki_ ::

galu je izjavil:

mihco je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Hmmm kupi kdo 5850?

Čisto nepovezano vprašanje: kje že kaj prodajajo 6850?>:D

menjava bi bila rahlo nesmiselna, kajne? Cene rabljenih HD5800 bi pa morala pasti enormno. Realna vrednost rabljene 5850 je sedaj okoli 120EUR in 5870 okoli 180EUR. Tisti, ki ste pa "se vceraj" z nasmeskom kupili GTX460 Havk za 230EUR pa lahko brez skrbi potocite kaksno solzico, zal :)


Zakaj?:D
Meni se 2x GTX460 HAWK v SLI bolje obneseta, kot 'našminkan' test na Guru3D HD6870CF.. Zakaj vraga bi bil žalosten?;)

Seveda da se ti zaenkrat še bolje obneseta če pa maš navite in jih primerjaš s stock 6870 v CF, počakaj malo na uradne gonilnike in umik blokade navijanja preko 1ghz na jedru pa boš pol vidu kje dejansko si...

Toomy ::

Razprodaje in popusti se zgleda bližajo...

M_T_M ::

mihco ::

galu je izjavil:

mihco je izjavil:

M-XXXX je izjavil:

Hmmm kupi kdo 5850?

Čisto nepovezano vprašanje: kje že kaj prodajajo 6850?>:D

menjava bi bila rahlo nesmiselna, kajne? Cene rabljenih HD5800 bi pa morala pasti enormno. Realna vrednost rabljene 5850 je sedaj okoli 120EUR in 5870 okoli 180EUR. Tisti, ki ste pa "se vceraj" z nasmeskom kupili GTX460 Havk za 230EUR pa lahko brez skrbi potocite kaksno solzico, zal :)


Zakaj?:D
Meni se 2x GTX460 HAWK v SLI bolje obneseta, kot 'našminkan' test na Guru3D HD6870CF.. Zakaj vraga bi bil žalosten?;)

ker si za kartici dal 460EUR, najnovija radeona pa prideta skupaj 400? Poleg tega predvidevam, da spet primerjas oc-ed vs stock?

M_T_M je izjavil:

Sestavi.si že ima 6870 in 6850 na zalogi
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

in to celo za pricakovano ceno...20eur vec kot najcenejse v eu. Medtem pa imajo gtx470 se vedno za 285 :S. Pf beat that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihco ()

galu ::

Ne, jaz sem dal za moji dve 420EUR. Primerjam pa STOCK OC vs STOCK OC.
P.S. Gledam GURU3D Test.

In btw, guru3d ima čist zgrešene CF teste... To sem že ugotovil, ko sem kupil 2x HD4850....
TechPowerUP še je hujši. Jaz zaupam le rezultatom ki jih dajo uporabniki na različne forume.
lp
Tako to gre.

Dr_M ::

E zdej pa cakam, da folk zacne prodajat svoje 5870 za 150EUR, pa lepo se eno ubodem :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mihco ::

Dr_M je izjavil:

E zdej pa cakam, da folk zacne prodajat svoje 5870 za 150EUR, pa lepo se eno ubodem :))

No bodimo posteni...vredne so tam med 170 in 180 :D

galu ::

Zakaj vraga bi kdo šel prodajat HD5870 za manj kot 200EUR, če ima močnejšo grafo kot HD6870?????
Tako to gre.

Dr_M ::

Zakaj vraga bi kdo šel prodajat HD5870 za manj kot 200EUR, če ima močnejšo grafo kot HD6870?????


Kaj nej recem? Folk je cudn. :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

galu ::

haha xD:D
Tako to gre.

mihco ::

galu je izjavil:

Ne, jaz sem dal za moji dve 420EUR. Primerjam pa STOCK OC vs STOCK OC.
P.S. Gledam GURU3D Test.

In btw, guru3d ima čist zgrešene CF teste... To sem že ugotovil, ko sem kupil 2x HD4850....
TechPowerUP še je hujši. Jaz zaupam le rezultatom ki jih dajo uporabniki na različne forume.
lp

Zanimivo, ker koliko jaz vidim je cf6870 za okoli 10posto boljsi od sli470. Ocitno pa so tvoje 460hawk v sli res del neke cudezne proizvodnje in tako visek vsega kar je mozno ustvariti.

galu ::

http://www.guru3d.com/article/radeon-hd...
Moja 2 GTX-a dobita pri čist spodnjem grafu na stock frek. 49FPS. 5FPS pa lahko pripišemo... Khm... Bullshit dejavniku? :)

p.s. Valda, ja :)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

49106 ::

Mihco to samo če imaš guru3d supadupahacked drivers za atija. drugače pa je slika takela:

At the top end we have the Mexican standoff between the recently price-reduced GTX 470, the newly released Radeon HD 6870, and the overclocked GTX 460 as represented by the EVGA GTX 460 1GB FTW. At $260 the GTX 470 is several percent faster than the 6870, and at only $20 more NVIDIA has done a good job pricing the card. If performance is your sole concern, than the GTX 470 is hard to beat at those prices - though we suspect NVIDIA isn't happy about selling GF100 cards at such a low price.

Meanwhile if you care about a balance of performance and power/heat/noise, then it's the 6870 versus the EVGA GTX 460; and the EVGA card wins in an unfair fight. As an overclocked card in a launch card article we're not going to give it a nod, but we're not going to ignore it; it's 5% faster than the reference 6870 while at the same time it's cooler and quieter (thanks in large part to the fact that it's an open-air design). At least as long as it's on the market (we have our doubts about how many suitable GPUs NVIDIA can produce), it's hard to pass up even when faced with the 6870.


Guru3dmyass

glistovje ::

bo treba kr naročit 6870 >:D

Tr0n ::

Zakaj ze? :)

galu ::

Jaz grem raje naročit en pir, je dosti bolj logična izbira...
Tako to gre.

_koki_ ::

Tr0n je izjavil:

Zakaj ze? :)

Zato ker pri nas nikoli ne boš dočakal da bo gtx 470 za 210€ oz. razlika v ceni nikoli ne bo takšna da bi upravičila njen nakup (da ne omenjamo da v večini primerov rabiš za gtx470 tudi močnejši napajalc)

Tr0n ::

Saj nocem docakat. Takrat bo ze nova generacija.

PacificBlue ::

me zanima kako bo kaj v tem letu stanje na trgu graficnih karic? kdaj pride nova serija nvidie? Bi se splačalo počakat al je ati 68xx serija ali pa nvidia gtx 470 dovolj dobri da bi spodobno poganjale igre se vsaj ene dve leti?.

bluefish ::

Če boš čakal na novo serijo nvidie, potem bo to še dolgo. Najprej boš čakal na znižanje cen, nato bo ATi spet predstavil kaj novega,...

PacificBlue ::

Hm...sem ze itak predolg čakal, 8800 gt je ze mal za casom..ciljam pa na nvidia gtx 470. Bom se pa tako mal pregledal teste..

Pšenični ::

http://www.fudzilla.com/graphics/item/2...

Za tole že veste?? Daš drug bios in maš 6870 z nižjim taktom...namesto le 6850...opa, pri AMD ju obvladajo marketing.

Zgodovina sprememb…

XKEKAX ::

hmm, fajn fajn... mi je kar všeč ta 6xxx serija.... trenutno imam GTX 260, ki pa ga bom zamenjal s kakšno high end kartico iz serije 6xxx ko bodo prišle :) bi se to sploh izplačalo ?

ncc2000 ::

49106 ::

Moti me da vzamejo obično verzijo gtx460, medtem ko raznih hawkow ni nikjer

galu ::

GTX460 Hawk = GTX470
(grobo rečeno)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

mihco ::

galu je izjavil:

GTX460 Hawk = GTX470
(grobo rečeno)

in gtx470 < hd6870 grobo receno :)

galu ::

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/...

Ne napizduj folka.:D

GTX470 = HD6870. Tu je bilo testiranih največ iger in v povprečju vseh resolucij je GTX470 za par & močnejša, kar pa zanemarimo in rečemo da je GTX470 = HD6870.

Evo lej to. GTX460 1GB je za 15% slabša od HD6870, HAWK ( http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/... ) je za 10% močnejši od GTX460 1GB, ker pomeni da je HD6870 za cca 5% boljša od GTX460, in 3% slabša od GTX470. Govorimo o istem reviewu, v istih pogojih ter veliki masi testov.
Mislim da je to case closed, in rečemo da je GTX460 HAWK = HD6870 = GTX470 (+- 5%)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

49106 ::

Jz samo upam da nvidia ob 69** poceni tudi gtx480 :D

dario354 ::

Nove grafične v sloveniji:
Radeon HD 6870 http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

Radeon HD 6850 http://www.sestavi.si/index.php/item/di...

galu ::

Hello yesterday news.
Tako to gre.

mihco ::

galu je izjavil:

http://www.techpowerup.com/reviews/HIS/...

Ne napizduj folka.:D

GTX470 = HD6870. Tu je bilo testiranih največ iger in v povprečju vseh resolucij je GTX470 za par & močnejša, kar pa zanemarimo in rečemo da je GTX470 = HD6870.

Evo lej to. GTX460 1GB je za 15% slabša od HD6870, HAWK ( http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/... ) je za 10% močnejši od GTX460 1GB, ker pomeni da je HD6870 za cca 5% boljša od GTX460, in 3% slabša od GTX470. Govorimo o istem reviewu, v istih pogojih ter veliki masi testov.
Mislim da je to case closed, in rečemo da je GTX460 HAWK = HD6870 = GTX470 (+- 5%)

ti pa si vztrajn :D
OK, moja napaka :)...gledam samo benche, ki so dejansko relevantni...se pravi dx11 igre, resolucija 1920x1080, max details...in v vseh teh testih je 6870 za skoraj 10% boljsi od gtx470(tudi v testih kamor si linkal). Vseeno mi je kako se graficne odnesejo v resoluciji 1024x768 in z izklopljenim aa in af..EDINA igra kjer je nvidia preferirana je Far Cry 2, kje je pa razlika 10% v korist gtx470. Tako da se mi zdi, da bolj TI "napizdujes folk"!

alpha1 ::

DaChampR zakaj pa prodajaš 2x gtx 460 Hawk, če si zgoraj omenil, da je GTX460 Hawk = GTX470 in da je GTX470 = HD6870??

mihco ::

alpha1 je izjavil:

DaChampR zakaj pa prodajaš 2x gtx 460 Hawk, če si zgoraj omenil, da je GTX460 Hawk = GTX470 in da je GTX470 = HD6870??
Prodaja zato, ker ve da je sedaj zadnja priloznost da ne izgubi prevec denarja z "zgresenim nakupom". Gtx460Hawk je zelo dobra graficna ampak se bo moral spustiti pod 150, ce zeli prodati. Zal.

Lonsarg ::

Grafo prodajat predn pride dvakrat bolša = metanja denarja stran. Mislim grafo se kupi trenutek, ko inštaliraš igro in ne teče tako kot hočeš ne prej ffs.

galu ::

A ti mi maile gledaš, da veš kolko ljudi hoče kupit al kko?
mihoce jaz gledam objektivno, in bolj na široko, ti pa le par iger pa tovojo resolucijo. P.S. DX11 benchi so pa res relevantni, ko mam tolko DX11 iger zunaj... :D
Prodajam 1x HAWK, kot da nebi že 200-krat omenil dumbassi.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Lonsarg ::

Pa vendar, edino smiselno je zadnje igre gledat teste, da povem zakaj. Starejše igre ITAK delajo dovolj hitro. Razlike med 100 in 110 FPSjev ni, torej test take igre te ne bi smel zanimat. Zanimat nas morjo samo igre, ki bodo na meji, tiste bojo odločile, če smo dovolj dobro grafiko kupili, da jo bomo čim kasneje morali menati.

Vsaj upam, da kupite bolšo grafiko zato, da je čim kasneje treba menjati, da čim dlje delajo igre čim hitreje. Seveda obstajajo tudi papeki, ki imajo pa drugačen pogleda na stvar, gledajo pa takole: ITAK bom kupil novo grafo čez pol leta, tak da rabim zmogljivo grafo samo za kazat koliko FPSjev imam, torej mi je fajn, če je grafa v stari igri bolša, čeprav je bolj relavantna nova igra, važno da imam fajn lepo številko v svoji stari igri, ki jo na forum prilepim.

:) Tudi taki so hehe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

galu ::

To gre večinoma dokaj sorazmerno...
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

alpha1 ::

Na tem oglasu imaš napisano da prodajaš 2x gtx 460
http://www.bolha.com/oglas1272576437/ms...

galu ::

my bad, thx, grem popravit.
Tako to gre.

bluefish ::

BTW, je kje možno dobiti podatke o glasnoti Hawk ter Cyclone edicij (objektivne)? Ob pocenitvi bom kartico nedvomno kupil, kolebam le med modeloma.

mihco ::

EXACTLY! Nima smislat gledati iger in resolucij, ki jih brez problema poganja 8800gt. 99% uporabnikov kupuje graficno kartico za vsaj 2leti in gledati stare tehnologije in igre za nazaj je popoln nesmisel. Tako da obstaja samo ena REALNA lestvica: gtx460 1gb,hd6850,gtx470,hd6870. Aja nekje vmes pa sta se DaChampR-jevi gtx460Hawk(bolj pri vrhu, kajne? :P )

49106 ::

3Dgurumihco meri se average fps in ne minimum fps.

 Civ5

Civ5


 Dirt2

Dirt2


 stalker

stalker


 ME2

ME2


 Metro

Metro


 BC2

BC2

kmetek ::

Kako se lepo vidi prednost konzol, kupiš 1x pa maš mir 2-3 leta ko keks.

49106 ::

Done that, but...FPS


bluefish ::

kmetek je izjavil:

Kako se lepo vidi prednost konzol, kupiš 1x pa maš mir 2-3 leta ko keks.
Tudi z računalnikom. Seveda pa se določen folk rad slini nad benchmarki.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup nove grafične (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16031485 (28053) JC Denton
»

Nakup nove grafične kartice (napajalnika)

Oddelek: Kaj kupiti
255255 (4958) fr4nc
»

Prispeli novi Radeoni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10630621 (28065) PrimozR
»

Katero grafično kartico naj kupim??? (Okol 250 evrov) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17528900 (26696) Steinkauz
»

Nvidia znižala cene grafičnih kartic (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
5617165 (15807) filip007

Več podobnih tem