» »

Silent gaming PC do 1500€

Silent gaming PC do 1500€

«
1
2

Seti5000 ::

Kupujem novo mašino, ki bi laufala 24/7, hkrati pa bi bila še dobra za gaming. Cena do 1500€, cpu intel (i5 ali i7), grafična HD 5970 ali GeForce GTX 480, ko pride na trg, matična sli ready.
Pomembno je, da so vse komponente čim tišje (cpu in gpu hladilnik, psu, ohišje...). Navijanja naj ne bi bilo :)
What should i buy?
  • spremenil: Seti5000 ()

bluefish ::

Pomembno je, da so vse komponente čim tišje
Potem izbira 5970 ali 480 ni ravno smiselna, sploh pri slednji, ki naj bi bila prava mala toplarna.

Seti5000 ::

Ja, ko igraš je to logično, ko pa gpu ni v uporabi, se verjetno izključi ali vsaj zmanjša rpmje?

virtuality ::

Hm. Ja seveda i7-920 (mislim da je čisto zadost). Če hočš pa stišat(nevem kako so glasni ti stock hladilniki), pa nared še aftermarket in si umisli kakšen boljši in seveda tišji hladilnik. Za grafo pa bo boljša GTX 480 saj naj bi po meritvah bila veliko močnejša od HD 5970. Mislim pa tudi tako kot ti, da če GPU ni obremenjen ne bi smel biti glasen, če teče fan pri 30% ga ne bi smelo biti slišati. Ker so te komponente zelo požrešne, daj malo več tudi za napajalnik, ki bi bil tih (mislm da bi moral biti vsaj 1000W). Za ohišje je pa najbolje da si ga izbereš tistega ki ti je najbolj všeč, pa glej da je dobro prezračen. Potem lahko kupiš še ventilatorje za ohišje, ki se jih dobi tudi zelo tihe (Scyte-SuperSilent), ki jih dobesedno sploh ni slišati.

LP!

__Devil__ ::

+1 za i7 920. Mogoče si še omisliš vodno hlajenje, ki je še tišje ampak nevem kako varno je to za 24/7, če se pumpa pokvari da steče vse po računalniku ali kako.
Glede napajalnika bi moral zadostovali že kak corsair 750w+, mogoče LC ali pa silverstone.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

če se pumpa pokvaei da steče vse po računalniku ali kako
Vodno hlajenje ima zaprt sistem delovanja. Če crkne pumpa, potem voda več ne kroži in se posledično segreje ter nima več efekta. V tem primeru se računalnik tako ali tako ugasne sam - enako kot pri zračnem hlajenju.

__Devil__ ::

Hvala za objasnilo btw.. ;)

cinkaCR7 ::

Kupiš regulator obratov pa reguliraš, grafe pa med igranjem, ko bi v loadu itak ne boš slišal.

ncc2000 ::

Malo za glodat, recimo:

1 x Intel Core i7 860 Boxed
1 x ASUS P7P55D Evo - motherboard - ATX - iP55
1 x Sony Optiarc AD-7240S - DVD?RW (?R DL) / DVD-RAM drive - Serial ATA
1 x Samsung SpinPoint F3 1000GB
1 x Sapphire Radeon HD5970
1 x Antec Nine Hundred Two - mid tower - ATX
1 x Corsair TX850W - power supply - 850 Watt
1 x Samsung SSD 64GB R220/W120
1 x DDR3 4GB G.Skill Kit CL7 1333

Skupaj: 1,502.39EUR Pri GComputers.net

Za utišanje CPU lahko opcijsko:
Prolimatech Mega Shadow ali Megahelms
Akasa Apache 120mm + Scythe Slip Stream 120mm 500rpm - push pull
(s tem hlajenjem CPU-ja so CPU temp zmerne do nekje 3,8Ghz pri Bios silent nastavitvi regulacije CPU venta in zadeva je res tiha tudi ob loadu)

Skupaj CPU Air cooling < 100EUR

Če je skupaj preveč EUR, vržeš ven SSD (sam se mu v tem cenovnem razredu nikakor ne bi odrekel), ali cenejše ohišje...

+ dobre zvočnike, ker nobena 5890 v full loadu menda ni ravno neslišna :))

Brez SSD-ja se pri Gcomp za 1K5EUR pride tudi z i7 920 + X58 mobo + 6Gb ram

s51as ::

Mogoče ti bo pri tišini pomagalo tudi kako dobro ohišje na primer:
Cooler Master ATCS 840 Black ali
Cooler Master Sileo 500 ali pa kako drugo tiho ohišje.
It's just me myself and I

Seti5000 ::

cinkaCR7 je izjavil:

Kupiš regulator obratov pa reguliraš, grafe pa med igranjem, ko bi v loadu itak ne boš slišal.


Regulator venta od GPU? Maš kak link do kaj takšnega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seti5000 ()

__Devil__ ::

Sploh obstaja za GPU regulator obratov?

axee ::

Če imaš aftercooler hladilnik z svojim ventilatorjem seveda, drugače pa v Catalyst Control Center-ju delaš.

Hladilnik obvezno Mugen 2, če te zanima zakaj poglej ostale teme. Ohišje nekaj zaprtega (torej ne neke gaming superduper odprte kište), super izbira je npr Antec P182/P183, Antec Solo, meni se zdi super tudi Fractal Define R2 . Važno da ni nekaj odprtega. Napajalnik tam cca 750-850W (tudi 650 bo dovolj ampak nebo tih v full load-u, no pa sej cel sistem nebo), jaz bi vzel nekaj modularnega npr. Corsair HX 850W ali kaj podobnega, za ta denar nek brand name.

Ker najbrž še nisi močno v tišanju računalnika bodo dodani ventilatorji dovolj pri obeh omenjenih ohišjih (Fractal ma baje super), samo pri P182/P183 daj zgornjega raje spredaj.

To je zaenkrat to, če hočeš še kej več v zvezi z hlajenjem ali tišanjem pa vprašaj ali pa najbolje poglej sosedne teme (nakup tihe mrcine, itd).

tehnik66 ::

Tole je moj predlog:
-Cooler Master Centurion 690 II...83,07 EUR
-Gigabyte GA-EX58-UD3R...........182,95 EUR
-Intel I7 920................... 252,90 EUR
-Radeon HD 5850................ 255,59 EUR
-X25-V SSD "Postville" 40G.... 120,80 EUR
-Samsung"Spinpoint(R) F3 ......... 94,84 EUR
-ENERMAX PRO87+ 600W............ 140,56 EUR
-Ram A-DATA 3GB(1GB x3)PC1600 +. 115,00 EUR
-------------------------------- 1246EUR

Vodno hlajenje:

-------------------------------- 270EUR

Skupaj nanese 1516EUR.
Vse pa je zasnovano tako da lahko računalnik nadgradiš(dodaš še 3G rama,še eno tako grafično...)
No kakorkoli se boš odločil glej da boš v računalnik za katerega misliš odšteti 1500EUR vgradil SSD.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Steinkauz ::

Eh vodno je overkill.
Pa 5830, ki je dražja in slabša kot 5850, well thats just retarded

Cpu cooler 40eur+ GPU cooler 30eur+ 3-4 venti silent venti = 30eur

tehnik66 ::

Se oproščam ker sem se zatipkal sem popravil iz 5830 na 5850.

Samuel ::

115EUR za 3GB ram??

lol

Seti5000 ::

Ta Fractal Define 2 zgleda res dobro.

Za Mugen 2... a je potreben za nenavitega i7, ali bi se dalo tudi s kakšnim pasivnim hladilnikom rešit? Je kdo to naredil v praksi?
Ima kdo v praksi pc z vodnim hlajenjem ki laufa 24/7?

Še 2 vprašanji
Razlika med i7 920 in 930 je samo v multiplierju?
Kako se da aftermarket hlajenje na gpu (HD 5970 ali GeForce GTX 480), tisto plastiko okoli grafične odšraufaš dol pa daš kar novo hlajenje gor?

TehDucky ::

Če hočeš imet tih "procesor" potem daš gor Mugen2 ter en tih ventilator ala Slipstream ali pa kej od Noctua. Pasiven hladilnik za i7 je mogoče malo riskantna zadeva. Problem vodnega je pa dodatnih 250EUR stroškov, ki so skorajda brezvezni, če pokrijejo nenavit procesor. Če pa je procesor navit ter je hlajena še grafična, je pa to top izbira.

Kolkor sem seznanjen ja multiplayer je razlika med 920 in 930. No big deal.

Zak0n ::

motocross33 480GT boljsa k 5970?
5970 ma dva jedra
480 pa enga

Te teste sm tud jst vidu sam ne cist verjet...

Dokler nebojo uradni testi nemors nc rect

Drgac pa 480GT "naj bi bila" tam nekje na ravni 5870 oz. 30% boljsa
5970 je pa ubistvu 2x5870 tko da 480GT zihr ni boljsa k 5970

duky25 ::

Moj računalnik ti priporočam!
Grafična kartica:Gigabyte Radeon HD 5850
Matična plošča:Gigabyte GA-P55A-UD3
Napajalnik:Antec TruePower NEW 750
Ohišje:Cooler Master Centurion 690
Optična enota:Samsung SH-S223C BEBE
Procesor:Intel&reg; Core™ i5 750
Spomin:Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB
Trdi diski:Western Digital WD6401AALS "Caviar&reg; Black™"
Microsoft Windows 7 Professional
vse to kupljeno pri AGT kjer ti ga tudi sestavijo zastonj!
vse igrice delujejo v high resoluciji delovanje je tiho sam sem zelo zadovoljen kartica se ne segreje vec kot 65C venilator ne deluje vec kot 30% tako da je delovanje tiho kot so igrice Borderlands,GTA IV,Fallout 3,CSS...
cenovno te pride vse skupaj 970€
tko da vse igrice ki so na tržišču bojo delovale v high resoluciji procesor je za igranje dovolj hiter ko pa bojo scasoma prisle bolj zahtevne igrice pa samo dokupis graficno in ti zagotavljam da bos imel mir za najmanj 5let
LP!

BALAST ::

zagotavljam da bos imel mir za najmanj 5let

Jah optimisti, računalniške komponente gredo strmo navzgor po zmogljivosti, to ni neka igralna konzola. Jaz ti dam maksimalno dve leti, preden boš nadgradil. ;)

Je pa tvoja konfiguracija res cena/zmogljivost/navijanje med najbolšimi. Sam imam AMD x4 940 in Radeon 5750 pa se v testih enači z Intel i7 920 in Ati 5770. Res da je samo v igrah podobno zmogljiv, za ostale operacije je pa malce počasnejši, še posebaj ker imam DDR2.

Ampak na koncu je važno glede počutja in igralnosti. Nekateri se ne morejo sprostiti če zagledajo napis AMD ali ATI, meni je pa vseeno, kjer je zmogljivost je tudi zadovoljstvo. 8-)

Za čim tišji sistem pa iz lastnih izkušenj svetujem vodno hlajenje, to je investicija kot SSD disk, kupiš enkrat in nikoli ne obžaluješ. ;)

axee ::

Vodno hlajenje ni potrebno razen ko navijaš v višave (ampak res v višave). Se da veliko tišje priti brez. Včasih, ko še ni bilo tako dobrih hladilnikov je bilo vodno majka, zdej je samo za enjvečje navijalce. Samo vedet moraš kaj delaš.

Moj quad gre nasledni vikend na 3.8 ali 4.0, pa imam dva 600RPM venta in na procu PWM od 400 do 900RPM. Trenutno stopinja v full load max 54°C. Pravi hladilnik, previ ventilator, prava pozicija, iz kartona tunel, pa pridem čez z veliko manj cekini in komplikacijami, kot z vodnim hlajenjem. Vodno hlajenje je precenjena stvar in vodno hlajenje NI tišje od zračnega. Vodno razumem če se navija v višave, ampak prevečkrat slišim "daj si vodno" od ljudi, ki so navajeni iz časov starih pentiumov, ki so rohneli z 3000 obrati in več, potem pa so lahko z vodnim gnali "samo" 1500RPM.


@ Seti5000 : Pasivno hlajenje ni primerno za tako vrsto tišanja, razen ko imaš cel sistem samo z enim ventilatorjem. Na mugenu bo ventilator okoli 500RPM 99% časa kar ni šans da slišiš. Če se igraš pasivno mora ali: 1)procesor hladen 2)ostali ventilatorji toliko hitrejši. Se veliko bolj splača več ventilatorjev na majhnih obratih, tam kjer je potrebno. Fractal Define se mi zdi da je super ohišje, baje so ventilatorji kar tihi tako da ti najbrž ne bo problem. Tudi na SPCR forumih so ga priporočali, tako da že mora biti nekaj na tem.

TehDucky ::

Jaz imam v ohišju (Cooler Master Cosmos 1000) 4 ventilatorje + 1 na proc + 1 na grafični. Tisti 4 venti so 120mm kateri se vrtijo mislim, da celo pri 1200-1500rpm, kar je ogromno, če pa bi jih spustil na 500, pa bi bila kišta verjetno neslišna. Ohišje kot samo je pa tudi zelo dobro narejeno. Diski so v predalčkih in ima okoli silikonske podložke, da ne vibrira ohišje zaradi tega. Pa še stranici imata peno, katera vpija zvok. Resda je pa to malo drag ohišje :D

opeter ::

duky25 je izjavil:

... ti zagotavljam da bos imel mir za najmanj 5let
LP!


Čez tri leta bo najcenejša konfiguracija za 100 € prehitela tvojo opevano zgoraj.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Steinkauz ::

No ne pretiravajte.
Grafo bo povozilo v 2eh letih, proc pa bo po 3eh letih še vedno ok.

Moj proc je na tržišču že več kot 2 leti, pa se da z njim še vedno vse na high špilat(res da navit). Bom pa čez kako leto res menjal grafo ;)
Še vedno jo bom mel 2 leti(od oktobra 2009)+

5 let pa je utopija

st0jko ::

5 let.. :)) Čez 5 let bo 5850 enako kot je danes GF6600GT.
keks?

duky25 ::

5let je bilo misljeno ce se dokupi se ena 5850 v crossfire!
tako da si preberte predan kaj komentirate ce pa nisem napisal dovolj jasno se pa opravicujem tako da mir bo za 5let!z eno 5850 3let sigurno!
res da sem gledal teste 5970 in kartica je res odlicna sam cena je za moj okus malo prevelika 630€ tako da z 5850 260€ bos vec kot zadovolen potem pa se dokupi v 2-3letih bojo na trziscu nove kartice tako z crossfire X ni problema!

st0jko ::

Prav.. Čez 5 let bosta 5850 v crossfire enako kot danes 6600gt v sli.
keks?

Daliborg ::

silent&gaming= does not compute?!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Steinkauz ::

Se čist da ;)
Moja kišta v podpisu skoraj neslišna. Ko bo SSD pa bo neslišna

Daliborg ::

no, zame je neslisno ko se "razen diska" ne vrti nic. Takoj ko je nek ventilator = slisno! ce ne takoj pa cez kaksen mesec ko se prvi prasni tepihi zacnejo delat okoli hladilnih reber. Al je to bolj misljeno "zelim neslisen racunalnik 1 mesec?". Meni je bilo svetovano da ce zelim delati neslisno kisto se zacne gledati vsako komponento, zacne se pa pri izbiri skatle, konca pa z izbiro neslisnega napajalnika kateri nanesejo kar veliko denarja tisti brez ventilatorja.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

bluefish ::

Imaš kar prav. Pojem neslišen je jasen, seveda pa si večina v svetu računalništva predstavlja, da je to mašina, ki proizvaja manj hrupa od povprečne. Tukaj pa se prično subjektivne ocene in mnenja.

detroit ::

neslišnost is overrated
Skero

axee ::

Lej neslišnost lahko vzameš tudi na razdaljo. Če imaš ventilator, ki ga slišiš šele ko si z ušesom 5 cm od njega, potem pa postaviš komp en meter stran od sebe, to je neslišnost. Ob primerni opremi JE mogoče narediti naslišen računalnik, dokler ga nimaš par centimetrov stran od ušesa (to pomeni recimo od pol metra naprej).

@Daliborg: če ti praviš "slišno" ventilatorju z 400RPM, potem pa imaš super sluh. Še posebej če je ta ventilator v zaprtem ohišju z težkimi stranicami, akustično peno in pol metra stran od tebe. Nevem kaj si ti probaval, ampak kvalitetni ventilatorji so za človeško uho pri cca 400RPM neslišni. Moraš biti res fenomen da to slišiš.

Pa še ena stvar: seveda to ne bo SILENT gaming PC; to je nemogoče, bo pa dosti tišji kot večina. Tudi mene moti, da se govori samo dve stvari; gaming pa silent. Nobena stvar ni silent. So pa komponente, ki jih človeško uho ne zazna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Daliborg ::

humm...se pa spomnim ene izvedbe kako je lahko gaming kista neslisna ( seveda zopet BREZ ventilatorjev! ). Se pomnite projekta ko so potopili komponente (razen napajalnika) v olje / destilirano vodo.

@Axee : prah je tisti dejavnik. Tako da ko se bos tega znebil mogoce! pa se lahko vrti ta tvoj ventilator 1 rpm bos pac vsako minuto slisal flaf,... flaf,.. flaf...iz prakse govorim ker sem v casu ko se ni blo tolko ventilatorjev na izbiro upore spajkal na kable da bi dobil manj hrupa. Mislim da je problem v tem da se s casom navadis in sploh ne opazis da se je zacel dret dokler ne zacne skrtat veternica oz. se zmaha lezaj in pridobi zamik.
edit:
Nobena stvar ni silent? verjetno si ciljal na rac. komponente? In tu se ne strinjam, kot sem ze omenil ce si omislis komponente z pasivnim hlajenjem je zadeva "silent" (razen hdd/dvd enot). Ok, kaksen kondenzator se zna slisat vendar dvomim da slisis cipe. :)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

axee ::

Aha prah te matra. No jaz z tem nimam težav kar enkrat na dva meseca računalnik kompletno očistim (tudi ventilatorje z vlažno krpo povsod). Bi pa opazil takoj razliko v glasnosti, sem prepričan, ker jaz se ne navadim na glasnost, samo vedno znova me nekaj moti. Ja, vrjamem da postane sranje če z prahom, ampak jaz sem se navadil da stvar očistim in pika. Že če očistiš enkrat na par mesecev z kompresorjem ter ventilatorje z vlažno krpo povsod nebi smelo biti problemov. Če se ti seveda da. Meni se na račun tišine da.

Do sedaj mi je začel srati samo en slipstream, ker sem z kompresorjem pomotoma vanj zapihal in se je zavrtel z par tisoč vrtlaji in sem najbrž skuril ležaje, ker je začel klikati.

Daliborg ::

potemtakem tvoja kista ni vec niti "prakticno tiha" :P
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

axee ::

Praktično seveda ni, ampak mene ne moti da imam vsake toliko malce dela. :)

Steinkauz ::

Lej na en meter, če sklopim disk, kište ne slišim. Tudi vsak k je pršu v mojo sobo je mislu, da je skloplena.
Če sklopim disk pa morm dat uho na 20 centi, da kej slišim v popolni tišini.

Jst mam vse vente na 500-600rpm. Konstantno. Idle temp 40, load 55-60.
Imam protiprašne filtre, ter ga na 3 mesce s kompresorjem spiham.
Ja axee to morš kar pazit, jst držim vse vente, tko da se noben ne vrti.

Daliborg ti pa ga lahk v olje potaplaš zaradi mene, msn so venti na 500rpm praktično neslišni.
Bo bo SSD pol bo pa sploh majka.

axee ::

Mja vem, vedno jih držim, takrat sem pozabil pa ne vem zakaj. Jaz načrtujem SSD + Samsung HD502HI. Če na prostem ni bil glasnejši od slipstream-a pri 800RPM, ma da bo neslišen ko ga zapakeram tja notri. :)

PS: smo že kr offtopic :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Seti5000 ::

480 je zgleda preglasna, 470, tudi nič veliko bolje. (pa 90C v full loadu :|). To ne gre.

Zdaj pa ne vem ali bi takoj 5970 vzel, ali najprej 5870, pa čez čas še eno 5870...
Po moje sta 2 ventilatorčka v 5870 glasnejša kot 1 sam v 5970, čeprav je le-ta bolj vroča...

Izy ::

Ja, glasnost je res zelo različno interpretirana. Lahko poskusiš sestavit konfiguracijo v tem konfiguratorju in si izbereš še, da ti računalnik dodatno utišajo. Dosti je tudi od ohišja odvisno, kolk se glasnost in vibracije slišijo.

axee ::

Seti5000 je izjavil:

480 je zgleda preglasna, 470, tudi nič veliko bolje. (pa 90C v full loadu :|). To ne gre.

Zdaj pa ne vem ali bi takoj 5970 vzel, ali najprej 5870, pa čez čas še eno 5870...
Po moje sta 2 ventilatorčka v 5870 glasnejša kot 1 sam v 5970, čeprav je le-ta bolj vroča...


Med igranjem pozabi na neko kvazi tišino. V idle pa je stvar razmeroma izvedljiva. Glede tišine bi ti bolje služila HD 5970, druga stvar pa je P/P. Pa sporoči katero ohišje si izbral da vidimo kaj bo lažje hladit.

@izy: za 38EUR ti upočasnijo ventilatorje ter še nekaj "optimizacij", glede na prejšno debato bo sam to veliko bolje izvedel. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Seti5000 ::

Ja če bo 5970 bo verjetno Fractal Define R2 prekratek. :) ("Podpira grafične kartice dolžine do približno 290mm" ter"Card Dimension: 309*98*40"). 30cm lol
Verjetno bo v tem primeru ohišje Antec 183, čeprav mi je prvo lepše. Odprta ohišja (pleksi&bright lights etc.) mi niso všeč.

Za PSU pa sem mislil Seasonic X-750.

axee ::

Supports graphic card lengths up to circa 290mm


Jah to maš prov potem bo prekratko. V idle bosta najbrž dovolj tihe tudi dve 5870, samo recimo da vzami potem še en ventilator za spodaj (define r2 ima možnost enega ventilatorja na dnu), tako da bo pihal čez grafične. Ker je v vodoravnem položaju vzami Scythe S-FLEX 800RPM, slipstreamovi ležaji postanejo glasni v vodoravnem položaju.

Izbira napajalnika je pa super (oz več kot to) :)

Seti5000 ::

Top picks so far:
Ohišje Define R2
PSU X-750
GPU za sedaj 1x5870

Kaj vzeti - i7 920 ali 930? A so 930 kaj bolj "zanesljivi" al kje je fora? Cenovna razlika je zanemarljiva.
Kakšno matično priporočate za 920 in kakšno za 930. (poudarek na 24/7 delovanju, zanesljivosti in ne na OC-u)
Kakšen ram bi bil priporočljiv za zgornjo kombinacijo?
Kje je fora 3*2GB - kako gre to skupaj z dual channelom?

Mitja358 ::

930 bo nadomestil 920.
Matična nima veze katero za kateri procesor. Itak sta skoraj ista.
3x2 GB max 1.65V 1600 Mhz ali več.
Ta procesor ima triple channel.

Seti5000 ::

"Matična nima veze katero za kateri procesor. Itak sta skoraj ista." Ok, cool, samo vprašanje še vedno ostaja - katero priporočate?

Seti5000 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Seti5000 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gaming Computer! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
608910 (7446) jazbec
»

Nakup novega računalnika - rami

Oddelek: Kaj kupiti
255838 (5507) bojinjo457

Računalnik do 2000€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10620897 (19551) M-XXXX
»

Gamerski računalnik za 1200 € (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
656869 (5111) solatko
»

Računalnik do 1700€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
619453 (8237) Pipi Castro

Več podobnih tem